Deti,

Kombinované kočíky (trojkombinácia): Recenzie 8 najlepších

Kombinovaný kočík je už podľa svojho názvu riešením, ktoré možno označiť ako univerzálny. V praxi je variantom, ktorá začína byť vhodná pre deti už od narodenia, teda bábätka, a ďalej je možné ju používať v podstate až do obdobia veku nástupu do škôlky, teda približne 3 rokov veku. Z konštrukčného hľadiska sa na podvozok umiestni hlboká vanička, autosedačka aj športiak – preto nesie označenie aj ako kočík 3v1 alebo trojkombinácia.

Ako je teda zrejmé, dokáže skĺbiť ako hlboký, tak športový kočík. Prípadnú variantom na dokúpenie zostávajú golfky. Aj napriek nesporné výhody je potrebné počítať s menšou hĺbkou hlboké korbičky, kedy potom dieťa rýchlejšie prechádza do podvozku sporťáku. Ten by mal byť plne polohovateľný pre spanie v rovine. Kočík trojkombinácia určený do terénu by mal mať aj vhodná kolieska, ideálne nafukovacie alebo aspoň penová.

Zohľadniť by ste mali nielen hmotnosť a nosnosť kočíka, materiál koliesok (penová, nafukovacie alebo plastové), ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je športiak s pevnou alebo otočnou verzií, prípadne kompatibilitu s vaničkami a autosedačkami. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie kombinované kočíky a ich recenzie.

Najlepšie kombinované kočíky (trojkombinácia) – TOP 8

V tabuľke je výber 8 najlepších kombinovaných kočíkov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Noordi FjordiKinderKraft Prime 3v1Easywalker Set XXL Harvey3KinderKraft Xmoov 3v1Petite & Mars Grand IIKinderKraft Veo 3v1Camini FronteraTutis Viva Life III
OdpruženieÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Nákupný kôšÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
FarbaViac fariebČierna, siváZelená, modrá, siváČierna, sivá, modráČierna, modrá, ružováSiváModrá, tyrkysová, béžováSivá, hnedá, ružová
ViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 8 kočíkov 3v1

Noordi Fjordi

Noordi Fjordi recenzie a test

Trojkombinácia kočíka do terénu, ale aj do mesta, to je populárny kočík Noordi Fjordi. Táto značka je inšpirovaná škandinávskym minimalizmom a severskou prírodou, preto sú jej modely vysoko funkčné, bezpečné ale aj štýlové a kvalitné. Tento konkrétny disponuje celým radom vychytávok, čo potvrdzujú aj spotrebitelia v recenziách.

Dodávaný je v zložení podvozok, vanička a sedák. Autosedačka v balení teda chýba, čo sa dá považovať za nevýhodu, s dokúpenými adaptérmi je však možné používať obľúbenú autosedačku Maxi-Cosi. Podvozok je hliníkový s jednoduchým systémom skladania, osadený je bezúdržbovými gélovými kolesami a poteší, že všetky kolesá sú odpružené a intenzita odpruženia sa dá navyše nastavovať.

Korbička je ultraľahká a má termoregulačné vlastnosti, ktoré vytvárajú optimálnu mikroklímu v lete aj v zime. Sedák je možné umiestňovať v smere aj proti smeru jazdy a má zateplený vodeodolný nánožník. V oboch verziách kočíka nechýba maxi strieška s možnosťou vetrania a s ochranou pred poveternostnými a slnečnými vplyvmi.

Veľké množstvo vychytávok a farebných kombinácií, termálna korbička ThermoCot
Dodávaný bez autosedačky

KinderKraft Prime 3v1

KinderKraft Prime 3v1 recenzie a test

Kočík trojkombinácie KinderKraft Prime 3v1 má pomerne veľké nafukovacie kolesá, ktoré zvyšujú pohodlie a umožňujú jazdu aj pomerne náročným terénom. Podľa recenzií užívateľov má kočík výborný pomer cena/kvalita - jedná sa o plnohodnotnú kombináciu 3v1, teda vrátane autosedačky Mink, ktorá je vhodná pre deti do 13 kg.

Hliníkový rám je pevný a zároveň primerane ľahký, na boku navyše disponuje dodatočným odpružením, ktoré zvyšuje komfort pri jazde na nespevnených cestách. Rám sa skladá a rozkladá veľmi jednoducho a intuitívne a rovnako tak ľahko sa vymieňajú jednotlivé nadstavby. Všetky kolesá sú nafukovacie a tu recenzie upozorňujú na možnú nevýhodu, ktorá tkvie v horšie dostupnom nafukovaní predných koliesok.

Hlboký kočík má mäkký polohovateľný matrac a je určený pre najmenšie deti. Majú v ňom zaistený maximálny komfort a ochranu proti vonkajšími vplyvmi. Športový kočík naopak disponuje vysoko bezpečným 5 bodovým pásom, má nastaviteľnú opierku pre nohy a reflexné prvky, ktoré sú prítomné aj na hlbokej korbe.

Kočík 3v1, výborný pomer cena/kvalita, jednoduché skladanie a praktické príslušenstvo v cene
Ťažšie nafukovanie predných kolies

Easywalker Set XXL Harvey3

Easywalker Set XXL Harvey3 recenzie a test

Kočík trojkombinácie s veľkými kolesami Easywalker Set XXL Harvey3 je značne variabilný model, ktorý je dokonca možné prestaviť do podoby súrodeneckého kočíka. Okrem toho je vybavený niekoľkými adaptérmi, ktoré modifikujú kočík výškovo a prispôsobia sa dieťaťu v akomkoľvek veku. Oproti väčšine je jeho veľkou výhodou nižšia hmotnosť 10,9 kg a možnosť voziť deti až do hmotnosti 22 kg.

V základe je dodávaná iba vanička Harvey3 a športový kočík Harvey3, pre autosedačku rovnakého modelového radu sú dodávané iba adaptéry a je ju nutné v prípade potreby dokúpiť zvlášť. V balení sa naopak nachádzajú dve pláštenky, praktická moskytiéra pasujúca na športovú verziu kočíka a prebaľovacia taška, ktorá je v rovnakom prevedení ako je kočík.

Veľmi potešujúca je rozšírená záruka na dobu až 10 rokov. Z funkčných častí potom poteší možnosť aretácie predných koliesok alebo odpruženie pri všetkých kolesách. Výrobca sa pýši jedinečným systémom doplnkov, ktoré z kočíka robia jeden z najuniverzálnejších modelov na trhu. Adaptéry pre sedačku nie sú navyše určené len pre jeden typ, ale sú kompatibilné aj so značkami sedačiek Maxi Cosi, Cybex, Kiddy a BeSafe.

Nízka hmotnosť len 10,9 kg, rozšíriteľný pre druhé dieťa, praktické výškové adaptéry
Dodávaný iba s adaptérmi pre autosedačku

KinderKraft Xmoov 3v1

KinderKraft Xmoov 3v1 recenzie a test

Lacný kočík s autosedačkou KinderKraft Xmoov 3v1 zaujme najmä svojou nízkou obstarávacou cenou a podľa recenzií užívateľov aj skvelým pomerom cena/výkon. Niektorí popisujú skeptické očakávania vzhľadom na nízku cenu, obavy sa však nenaplnili a kočík funguje skvele. Nie je vybavený nepreberným množstvom doplnkov a z negatív možno spomenúť snáď len obmedzenú možnosť nastavenia madla.

V porovnaní má mierne nadpriemernú hmotnosť 17,5 kg, za to však poteší skvelou nosnosťou až 22 kg. Táto trojkombinácia je určená primárne do mesta, avšak zvládne aj občasné vychádzky do terénu. Podvozok disponuje veľkými nafukovacími kolesami, predné majú priemer 20 cm, zadné 30 cm a ako vpredu, tak aj vzadu sú kolesá odpružené.

Potešujúca je maximálna výška rukoväte 116 cm, vďaka ktorej je kočík ideálny aj pre vysokých rodičov. Všetky súčasti kočíka spĺňajú európske bezpečnostné normy av prípade športovej korbičky potešia bezpečnostné päťbodové pásy. Súčasťou je ďalej aj štýlová prebaľovacia taška, držiak na nápoje alebo praktický dažďový poťah.

Kompletný kočík 3v1, nízka obstarávacia cena, veľké nafukovacie odpružené kolesá
Ručné madlo s menej polohami

Petite & Mars Grand II

Petite & Mars Grand II recenzie a test

Kombinovaný kočík Petite & Mars Grand II má pomerne atraktívnu obstarávaciu cenu, ktorá je takto nízka najmä kvôli absencii autosedačky. Dodávané sú iba adaptéry, ktoré sú však kompatibilné hneď s niekoľkými značkami, čo umožňuje nákup detskej sedačky do auta podľa vašich predstáv. Vyberať je možné zo značiek Cybex, MaxiCosi a Gmini.

Kočík má veľké zadné nafukovacie kolieska, ktoré priaznivo ovplyvňujú pohodlnosť za jazdy. Zaujímavosťou je aj teleskopická rukoväť, vďaka čomu je nastavenie výšky pohodlné a hlavne efektívne. Je ideálny pre deti od narodenia do cca 36 mesiacov veku, respektíve pokiaľ dieťa nedovŕši hmotnosti 15 kg. Túto nosnosť je možné považovať za priemernú, existujú modely s vyššou nosnosťou.

Súčasťou kočíka je športová vanička a klasická priestranná vanička. Dostanete tiež prebaľovaciu tašku v štýle kočíka, podložku do športiaku a pláštenku. Predné kolieska sú oproti zadným značne menšie, sú však bezúdržbové a nechýba im možnosť aretácie. Sedadlo je možné polohovať v 3 pozíciách a nastaviteľná je tiež opierka nôh.

Teleskopická rukoväť, priestranný nákupný kôš, dobré možnosti individuálneho nastavenia
Len zadné nafukovacie kolesá

KinderKraft Veo 3v1

KinderKraft Veo 3v1 recenzie a test

Detský kočík v trojkombinácii KinderKraft Veo 3v1 má podľa recenzií a skúseností veľmi dobrý pomer cena/výkon. Pri svojej nízkej cene ponúkne plnohodnotné prevedenie 3v1, teda vrátane autosedačky Mink, ktorá je určená pre deti od narodenia do hmotnosti 13 kg. Tá obsahuje aj špeciálnu vložku pre najmenšie deti, takže je o bezpečnosť postarané na najvyššej úrovni.

Kočík má odolný hliníkový rám, ktorý má samozrejme skladacie prevedenie. Zadné kolesá sú nafukovacie, gumové a s priemerom 31 tiež značne veľké, preto naopak zamrzia menšie predné kolieska, ktoré sú iba plastové. Primárne je tak kočík určený do mesta a na príležitostné vychádzky do prírody.

Kočík má nadčasový dizajn a jednoducho sa používa, poteší centrálnou brzdou, veľkým nákupným košíkom alebo teleskopickou rukoväťou, ktorú je možné nastaviť vo výške od 98,5 cm do 106,5 cm. Okrem hlbokej korbičky, športového kočíka a autosedačky dostanete aj prebaľovaciu tašku rovnakého dizajnu, ktorá má tepelnú izoláciu a praktické vrecká, alebo pláštenku a nánožník.

Kombinovaný kočík 3v1, teleskopická rukoväť, dobrý pomer cena/výkon
Iba plastové zadné kolieska

Camini Frontera

Camini Frontera recenzie a test

Kočík trojkombinácie do terénu Camini Frontera je štýlový, kvalitný a moderný kočík, ktorý uspokojí náročnejších rodičov. Hravo zvládne mestské nástrahy, ale aj terén, pretože je vybavený veľkými kolesami - zadné majú priemer 28 cm a predné cca 22,5 cm. Kolesá sú gumové a ich výplň tvorí gél, sú teda bezúdržbové bez nutnosti ich dofukovať.

Za pomerne rozumnú cenu dostanete hliníkový rám kočíka, hlbokú vaničku a športový kočík. Súčasťou bohužiaľ nie je detská autosedačka, ktorú je však možné dokúpiť. Kompatibilný je model rovnomennej značky Camini Musca, ktorý je určený pre deti od narodenia do hmotnosti 10 kg.

Rukoväť má 8 polôh nastavenia a nastaviteľná je prekvapivo aj tvrdosť tlmičov, a to v dvoch úrovniach. Skladací systém je pohodlný a spolu s kočíkom dostanete tašku v rovnakom dizajne, pláštenku na kočík, kryt na nohy, moskytiéru alebo odrazky. Oproti väčšine modelov je tento vybavený nákupný košík s uzatváraním na zips, čo je veľmi praktické riešenie.

Priestranný a moderný dizajn, veľké bezúdržbové kolesá, uzatvárateľný nákupný košík
Autosedačka nie je súčasťou kočíka

Tutis Viva Life III

Tutis Viva Life III recenzie a test

Detský kočík 3kombinácia Tutis Viva Life III je podľa popisu výrobcu luxusný, elegantný a kvalitný kočík, čomu zodpovedá aj jeho ľahko vyššia obstarávacia cena. Pri jeho porovnaní s ostatnými modelmi iba zamrzí absencia detskej autosedačky, ktorú je potrebné dokúpiť zvlášť. Kompatibilná je napríklad obľúbená Cybex Aton 5, ktorá oplýva mnohými bezpečnostnými prvkami.

Veľkou výhodou je priestranná, ultraľahká a termálna vanička ThermoCot, ktorá garantuje dieťaťu tepelný komfort za akéhokoľvek počasia. Prémiový je tiež vnútorný kokosový matrac, ktorý je potiahnutý bavlnou s antibakteriálnou technológiou SILVER-IONS. Podvozok je vyrobený z hliníka a má výborný pomer hmotnosť/úžitková hodnota. Ľahko sa skladá a je vybavený štyrmi veľkými kolesami.

Kolesá sú bezúdržbové, vďaka vnútornej gélovej výplni RealGel nevyžadujú dofukovanie a zároveň zaisťujú výborný komfort aj mimo spevnených ciest. Pohodlnosť ešte viac zvyšuje systém odpruženia všetkých kolies, ktorý je vybavený aj nastavením tuhosti tlmenia. Nákupný košík v spodnej časti sa dá uzavrieť, rovnako tak ako elegantná taška na prebaľovanie, ktorú výrobca dodáva v jednotnom dizajne s kočíkom.

Veľmi kvalitný a elegantný kombinovaný kočík, termálna vanička, One Click brzda
V základe bez autosedačky

Najpredávanejšie kočíky 3v1

Najpredávanejšie kočíky 3v1 na trhu sú tie od značiek: Maxi-cosi, Kinderkraft, Petite&Mars, Noordi, Cybex. Lacné kočíky 3v1 zaobstaráte už od 250 EUR.

Ako vybrať kombinovaný kočík

Kombinovaný kočík už podľa svojho názvu ponúkne hlavne možnosť rôznych kombinácií, ktoré sa prispôsobia potrebám, ale aj veku dieťaťa. Všeobecne je taký model vhodný pre deti už od narodenia, teda od hranice 0+. Konečnú vekovou hranicou sú 3 – 4 roky staroby dieťaťa, teda približná doba nástupu do škôlky či to, že dieťa už samo zvláda bez problémov chodiť.

Trojkombinácia alebo dvojkombinácia?

Tento typ kočíka môže existovať v dvoch variantoch. Začneme tou bežnejšie, ktorou je kočík trojkombinácia. Čo to znamená? Že je možné ho využiť na 3 konkrétne spôsoby. Prvá je spojený s možnosťou využitia hlbokej korby, ďalej ako športový kočík alebo ako konštrukciu pre pripnutie autosedačky. Existuje aj kočík dvojkombinácia, ktorý logicky ponúkne len 2 formy využitia. Základom je športové prevedenie, ktoré môže byť doplnené o hlbokú korbu či autosedačku.

To, že je kombinovaný kočík toľko všestranný, je jeho jasné veľké plus. Treba však dodať, že by mal ponúknu hlavne jednoduchosť. A to v spojení s tým, že bude ako športový kočík nastaviteľný, že bude možné hlbokú korbu ľahko umiestniť, vybrať alebo transformovať, či že nebude problém s ľahkým nasadením a vybratie autosedačky – podobne ako v aute.

Terén – do mesta i mimo neho

Zabúdať by sa nemalo ani na výber podľa určenia. Od toho sa odvíja napríklad aj konštrukcia, ktorá môže mať ako klasické 4, tak i 3 kolá. Odpruženie potom hrá nemalú úlohu, ak chcete pohodlnú jazdu v teréne, teda typicky mimo mesto napríklad na dedine. Rolu hrá tiež veľkosť a materiál kolies. U jednoduchších modelov je požitý plast, u lepších to môžu byť kolesá penová. Najlepším riešením sú nafukovacie kolieska, avšak možno považovať za zbytočné taký kočík zhotovovať, pokiaľ s ním budete jazdiť predovšetkým v meste.

Parametre kočíka

Medzi hlavné parametre patrí predovšetkým jeho celková hmotnosť. Tá sa obvykle pohybuje v rozmedzí 8 – 9 kilogramov, pokiaľ ide o základnú konštrukciu. Po pridaní prvkov ako je korba a sedačka sa môže zvýšiť na 12, ale napríklad aj na 15 kilogramov. Ďalším dôležitým parametrom je jeho nosnosť. Tá celková, ktorá je obvykle okolo 20 kilogramov, sa delí na nosnosť sedačky – väčšinou 15 kilogramov a nosnosť koše na nákup a veci – väčšinou okolo 1 až 4 kilogramov.

Dôležitými parametrami je tiež bezpečie dieťaťa a to, aké má bezpečnostné pásy. U jednoduchších variantov to sú pásy 3 bodové. U tých kvalitnejších potom narazíte na pásy 5 bodové, ktoré majú navyše polstrovanie zvyšujúce pohodlnosť.

4.3/5 - (18 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.