Deti,

Najlepšie kočíky 2024 – Recenzie a tipy

Kvalitný kočík je základnou výbavou bábätka aj staršieho dieťaťa. Novorodenec sa nezaobíde bez hlbokého či kombinovaného kočíka, teda tu bude zameraná najväčšia pozornosť vás rodičov. Keďže ide o veľkú investíciu, oplatí sa premyslieť predovšetkým tento prvý kočík a jeho adaptéry, vďaka čomu potom môže odpadnúť potreba kúpy nadväzujúceho športového (pre sediace deti) a golfového kočíka.

Výber správneho kočíka je ovplyvnený detailmi a preferenciami budúceho používania. Rovný asfalt či dlažba a nerovný terén vyžadujú iný typ kolies a odpruženie. Nízka hmotnosť a skladnosť uľahčí prevážanie v kufri auta, užšia šírka potom pohyb v MHD. Už spomínaná kombinácia sa prispôsobí potrebám dieťaťa a vydrží niekoľko rokov. Kompatibilné príslušenstvo je tiež faktor na zváženie, rovnako ako ergonómia a nastaviteľnosť (napr. výšky rukovätí), alebo dobre vyvážené ťažisko na ovládanie jednou rukou.

Uvažovať môžete aj takto. Najlepší kočík na zimu pre „jesenné a zimné“ bábätká by mal mať hlavne veľké kolesá, ktoré ľahšie prejdú snehom, a pevné pre lepšiu manipuláciu na zľadovatenom povrchu. Vnútri korbičky by mal byť dostatočný priestor na zavinutie novorodenca pred chladom.

Máte dvojčatá alebo krátko za sebou dve malé deti? Súrodenecký kočík alebo tiež kočík pre dvojčatá, nájdete u každého podtypu, a preto ich tu samostatne nespomíname. Dôležitá je tu bezpečnosť, ktorá sa často odráža vo vyššej cene. Konštrukčne môže ísť ako o umiestnení detí vedľa seba, tak nad sebou alebo za sebou.

V redakcii sme sa rozhodli ponúknuť odporúčanie z niekoľkých uhlov. Začneme redakčnými výbermi najlepšie hodnotených (najlepších) kočíkov podľa typu, zostavených na základe skúseností užívateľov, porovnania a umiestnenia v testoch. Ďalej nájdete test kočíkov s hodnotením podľa nemeckého Testberichte.de. A nakoniec tipy na luxusné kočíky pre náročných a módnych rodičov. Všetko pre rok 2024.

Staršie modely označené v názve skorším rokom sa od aktuálnej novinky rovnakého radu môžu líšiť iba detailmi ako je farba či pár detailov. Stále však ide o overené konštrukcie potvrdené spokojnými rodičmi a výsledkami v spotrebiteľských testoch.

TOP kombinované kočíky + recenzie

Kombinované kočíky sú najobľúbenejšie, pretože kombinujú viac funkcií v jednom a je možné ich používať až do 3 rokov veku dieťaťa. Dvojkombinácia (2v1) umožňuje upevnenie vaničky (korby) a akonáhle dieťa sedí, tak športového sedáku. Trojkombinácia (3v1) zahŕňa vajíčko pre novorodené bábätká, ktoré sa dá využiť aj ako autosedačka. Kľúčové je ustrážiť kvalitu kolies, podvozku a adaptérov.


Zobraziť celú ponuku

Pozrite sa na celé recenzie kombinovaných kočíkov.

TOP športové kočíky + recenzie

Športové, alebo aj kočíky do terénu, sú pre deti, ktoré sedia a ktorých konštrukcia zvládne náročnejší terén a pre rodičov jednoduchšiu manipuláciu. Majú typicky väčšie kolesá, sú ľahšie ako kombinácie, polohovateľné a skladnejšie s možnosťou zloženia jednou rukou.


Zobraziť celú ponuku

Pozrite sa na celé recenzie športových kočíkov.

TOP golfky + recenzie

Golfové kočíky alebo golfky sú pre väčšie deti, ktoré už chodia, ale kvôli vyčerpaniu zvládnu len krátke trasy. Ľahké a skladné golfky sa s ohľadom na malé kolesá hodia hlavne do mesta na nákupy, prechádzku v parku a podobne.


Zobraziť celú ponuku

Pozrite sa na celé recenzie golfových kočíkov.

Najpredávanejšie kočíky

Najpredávanejšie kočíky na trhu sú tie od značiek: Kinderkraft, Cybex, Hauck, Petite&Mars, Britax, Valco, Thule.

Najlepšie značky kočíkov

Najlepšie značky kočíkov sú Noordi, Bugaboo, Kinderkraft, Thule, ABC Design, Cybex, Petite&Mars, Joolz, Moon, Joie.

Každá značka má svoje prednosti a obľúbených značiek kočíkov je jednoducho veľa, preto potom záleží viac na jednotlivých modeloch. Napríklad severská značka Noordi je inšpirovaná škandinávskym minimalizmom a prírodou. Bugaboo sa zameriava na luxusné kočíky, pri ktorých si priplatíte, a ktoré majú v oblibe aj celebrity. Kladné hodnotenia a priaznivú cenu ponúka poľská značka Kinderkraft. Nemecká značka ABC Design sa pýši kvalitou spracovania a funkčnosťou, zatiaľ čo iná nemecká značka Moon ponúka elegantné moderné kočíky pre rodičov v mestách. Kvalitné kočíky trojkombinácie a 2v1 s dôrazom na bezpečnosť nájdete v ponuke značky Cybex, atraktívne súrodenecké kočíky u Joolz či Easywalker a ľahké kočíky s ľahkým skladaním u Valco Baby.

Test kočíkov a hodnotenie

  1. KinderKraft Grande – hodnotenie 2,1
  2. Thule Urban Glide 2 – hodnotenie 2,3
  3. Joie Litetrax 4 – hodnotenie 2,3
  4. ABC Design Ping – hodnotenie 2,6
  5. EASYWALKER Harvey3 – hodnotenie 2,7

Zdrojom dát je Testberichte.de, ktorý kombinuje užívateľské a odborné hodnotenia, napríklad z nemeckých testov Konsument / Stiftung Warentest (podobné ako dTest), v jednu známku.

Tipy na luxusné kočíky (najdrahšie)

Luxusné kočíky reprezentujú štýl a módnosť rovnako ako oblečenie alebo drahá elektronika. Najdrahšie a najluxusnejšie kočíky môžu mať okrem vizuálne zaujímavého a originálneho prevedenia aj rôzne kvalitné vychytávky, napríklad elektromobilitu.

4.1/5 - (30 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.