Malé spotrebiče do kuchyne,

Kávovary na kapsule: Recenzie 10 najlepších

Kávovar na kapsule je voľbou pre toho, kto hľadá chutnejšie alternatívu instantnej kávy alebo kávy zaliate len horúcou vodou, a zároveň jednoduchšie možnosť prípravy, v porovnaní s pákovými kávovary. Pri svojej príprave využíva špeciálne kapsule, ktoré značne uľahčujú samotný proces a automatizujú ho podobne ako automatické kávovary. Presovač na kapsule je tak ideálnym kávovarom pre domácnosť alebo kanceláriu, kde je rýchlosť a jednoduchosť prioritou.

Kapsulový kávovar sa líšia ako svojim dizajnom, tak aj typom kapslí, kde medzi najznámejšie patrí Nescafé Dolce Gusto, Nespresso a Tassimo, alebo ich celkovým výberom. Nemusí pritom slúžiť len na prípravu kávy, ale poslúži aj na prípravu iných nápojov, ako je horúca čokoláda, kakao, alebo tiež čaj. Typická je pre neho malá kompaktná veľkosť, vďaka čomu na kuchynskej linke zaberie minimum miesta, hoci sú aj výnimky.

Zohľadniť by ste mali nielen typ kapsúl, objem kávovaru, parné tlak alebo príkon, ale aj špecifické vlastnosti a funkcie. Napríklad či má funkciu odvápňovanie, automatické vypnutie, prípadne šľahanie mlieka a či disponuje zásobníkom na použité kapsule. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie kávovary na kapsule a ich recenzie.

Najlepšie kapsulové kávovary – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších kapsulových kávovarov z testov a hodnotenia pre rok 2024. Niektoré podstúpili test kávovarov a môžu sa pýšiť titulom víťaz alebo finalista.

VzhľadModelKapsuleTlak čerpadlaObjem zásobníka na vodu 
Krups Piccolo KP1006 recenzie a testKrups Piccolo KP1006Nescafé Dolce Gusto15 bar0,6 l
DeLonghi Pixie EN125S recenzie a testDeLonghi Pixie EN125SNespresso19 bar0,8 l
Bosch Tassimo TAS3202 recenzie a testBosch Tassimo TAS3202Tassimo3,3 bar0,8 l
Krups Oblo KP110831 recenzie a testKrups Oblo KP110831Nescafé Dolce Gusto15 bar0,8 l
DeLonghi Lattissima Touch EN550.W recenzie a testDeLonghi Lattissima Touch EN550.WNespresso19 bar0,9 l
Bosch Tassimo My Way TAS6003 recenzie a testBosch Tassimo My Way TAS6003Tassimo3,3 bar1,3 l
Krups Mini Me KP1201CS recenzie a testKrups Mini Me KP1201CSNescafé Dolce Gusto15 bar0,8 l
DeLonghi Inissia EN80B recenzie a testDeLonghi Inissia EN80BNespresso19 bar0,8 l
Krups Lumio KP130131 recenzie a testKrups Lumio KP130131Nescafé Dolce Gusto15 bar1 l
DeLonghi Lattissima EN750MB recenzie a testDeLonghi Lattissima EN750MBNespresso19 bar1,3 l

Zobraziť celú ponuku

Porovnání parametrů

 Krups Piccolo KP1006DeLonghi Pixie EN125SBosch Tassimo TAS3202Krups Oblo KP110831DeLonghi Lattissima Touch EN550.WBosch Tassimo My Way TAS6003Krups Mini Me KP1201CSDeLonghi Inissia EN80BKrups Lumio KP130131DeLonghi Lattissima EN750MB
Príkon1500 W1260 W1300 W1460 W1400 W1500 W1600 W1260 W1460 W1400 W
Zásobník na mliekoNieNieNieNieÁnoNieNieNieNieÁno
Nastavenie sily kávyNieNieNieNieNieÁnoNieNieNieNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 kapsulových kávovarov

Krups Piccolo KP1006

Krups Piccolo KP1006 recenzie a test

Kávovar na kapsule Krups Piccolo KP1006 patrí medzi jeden z najznámejších a tiež z osvedčených modelov. Dokazuje to ako štýlovým dizajnom s červenou farbou, tak i dobrým tlakom. Ten činí celých 15 barov, čo je pre prípravu dokonalé kávy ideálne. Zaujme tiež úspora energie. Prístroj sa po 5 minútach nečinnosti automaticky vypína.

Ponúkne širokú škálu nápojov, pre deti i dospelých. Tie môžu byť ako teplé, tak studené. Má tiež nastaviteľný odkvapkávacia tácka, ktorý možno umiestniť do 3 polôh, a to podľa veľkosti pohára. Teplú alebo studenú vodu je možné zvoliť pomocou pákového voliča.

Súčasťou konštrukcie je nádoba na vodu, ktorá má celkový objem 0,6 litrov. Ovládanie prebieha manuálne, a to ako s ohľadom na zapnutie, tak aj vypnutie. S tým môže byť spojený horší odhad toho koľko vody je už v pohári s nápojom.

Zaujímavý dizajn, teplé a studené nápoje, jednoduché použitie
Manuálny režim

DeLonghi Nespresso Pixie EN125S

DeLonghi Pixie EN125S recenzie a test

Kapsulový kávovar DeLonghi Nespresso Pixie EN125S má štýlové prevedenie kombinujúci nerez a tiež čiernu farbu. Ďalej však zaujme aj tým, ako veľkú ponúkne hodnotu tlaku. Ten je celých 19 barov. Samotný extrakčný systém kapsule stráži správnu tepotu vody. Vďaka tomu je zaručená dokonalá chudobnú každého nápoja.

Unikátna je ako jednoduchá, tak rýchla príprava. Nápoj je možné mať hotový už za 25 sekúnd. Stačí stlačiť jediné tlačidlo a môže byť pripravené Espresso s objemom 40 mililitrov, alebo tiež caffeLungo s objemom 110 mililitrov.

Vďaka automatickému vypnutiu možno usporiť až 40 percent energie. K vypnutiu dôjde už po 9 minútach nečinnosti. Nechýba dostatočne veľká nádoba na vodu, ktorá má objem v celku obvyklých 0,8 litrov. Ak v nej voda dochádza, je tu signalizácia, ktorá na to jednoduchým spôsobom upozorní.

Vysoký tlak, rýchla príprava, kompaktné rozmery
Malý výber nápojov

Bosch Tassimo TAS3202

Bosch Tassimo TAS3202 recenzie a test

Presovač na kapsule Bosch Tassimo TAS3202 zaujme nielen svojím dizajnom. Zaujme tiež svoju ľahkú prípravou nápojov. S tým je spojená funkcia SmartStart, kedy stačí len jednoducho stlačiť prednú stranu tohto spotrebiča. A to je všetko. Základom prevedenie je tiež LED ukazovateľ, ktorý informuje o stave prístroja.

Pýši sa tiež patentovanou technológiou T Disc, ktorá po každom nápoji vyčistí trysky a neprenáša tak chuť do ďalšieho. Ďalej nechýba možnosť voľby intenzity pripravovaného nápoja. Dodávané kapsule sú od značiek Jacobs Krönung a Milka, čo zaisťuje ako dobrú kvalitu, tak i chuť akéhokoľvek z nich.

Model pre úsporu energie ponúkne aj Stand by Modus. Ďalej nechýba integrovaná nádoba na vodu, ktorá má plne dostačujúca objem s veľkosťou 0,8 litra. Ďalej je možné nastaviť podstavec na šálky podľa toho, aká veľká nádoba je na prípravu použitá.

Ponuka nápojov, voľba intenzity, integrovaná nádoba na vodu
Dozadu do nádoby so horšie nalieva voda

Krups Oblo KP110831

Krups Oblo KP110831 recenzie a test

Malý kávovar na kapsule Krups oblou KP110831 zaujme nielen svojim kompaktným, ale aj moderné dizajnom. Perfektne sa hodia do nových pekných domácností. Jednoduchosť použitia je založená hlavne na manuálnom ovládaní. Prednosťou je tiež plastový magnetický držiak na kapsle, ktorý zabezpečí jej správne umiestnenie.

Celkový tlak je 15 barov, čo je bežná hodnota pre dokonalú prípravu chutného nápoja. Možné je pripraviť nápoje ako teplé, tak aj studené. Voľba prebieha jednoducho pomocou manuálnej páčky. Zapnutie alebo vypnutie je realizované pomocou LED spínača. Pre úsporu energie nechýba funkcia automatického vypnutia.

Lákadlom je veľmi bohatá ponuka teplých a studených nápojov ako pre deti, tak aj pre dospelých. Nádoba na vodu má dostatočnú veľkosť, ktorá činí 0,8 litrov. Ide o odnímateľný zásobník, vďaka čomu je možné ľahšie doplniť vodu, alebo ho možno aj ľahšie udržiavať v čistote.

Kompaktný a nevšedný dizajn, jednoduché ovládanie
Horší prístup k nádobke na vodu

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN550.W

DeLonghi Lattissima Touch EN550.W recenzie a test

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN550.W určite nesklame žiadneho milovníka nielen dokonalé kávy. Jedná sa o kávovar na kapsule, ktorý ponúkne tlak vo výške 19 barov, čo zaisťuje slušnú kvalitu nápoja. Nechýba ani rýchlosť prípravy. Samotné nahriatie totiž prebehne už za 25 sekúnd.

Zaujme tiež patentovaný systém prípravy daného nápoja. S ním je spojené aj to, že v konštrukcii nechýbajú nádoba na mlieko, vďaka čomu možno pripraviť dokonalé cappuccino alebo latte macchiato. Ďalej zaujme aj systém automatického vyhodenie použité kapsule. Tie padajú do nádoby, ktorá ich pojme 10.

Indikátor upozorní na pravý čas pre vyčistenie alebo odvápnenie, čo sa podpíše na dokonalej kvalite nápoje. Nádobka na mlieko má objem 0,35 litrov, zatiaľ čo nádoba na vodu disponuje objemom 0,9 litrov. Nechýba moderné intuitívne ovládanie.

Nádoba na mlieko a použité kapsule, rýchla príprava
Vyššia obstarávacia cena

Bosch Tassimo My Way TAS6003

Bosch Tassimo My Way TAS6003 recenzie a test

Kapsulový kávovar Bosch Tassimo My Way TAS6003 zaujme ako svojím štýlovým, tak aj celkom netradičné dizajnom. Medzi hlavné unikát tohto modelu však patrí patentovaná technológia IntelliBrew. Prístroj identifikuje úplne sám vozenie kapsulu a na jej základe pripraví nápoj o správnom množstve použitej vody.

Má tiež múdru škárovacej jednotku a v prípade potreby umožní nastaviť teplotu vody aj jej objem, rovnako ako intenzitu nápoja. Všetko sa dá navyše ľahko uložiť medzi predvoľby. Nechýba tiež široký šál rôznorodých kávových nápojov.

Unikátom je aj to, že sa trysky po každej príprave automaticky čistí. Vďaka servisnému T DISC možno tiež dosiahnuť jednoduchého odvápnenie trysiek. Nádrž na vodu je dostatočne veľká, s objem celých 1,3 litra. Praktickou vlastnosťou je aj možnosť nastavenia výšky podstavca, podľa veľkosti šálky alebo pohára.

Technológia IntelliBrew, ľahké odvápnenie, samočistenie trysiek
Nižší tlak čerpadla

Krups Mini Me KP1201CS

Krups Mini Me KP1201CS recenzie a test

Malý kávovar na kapsule Krups Mini Me KP1201CS je modelom osvedčené a známe značky, ktorý ponúkne tlak o hodnote 15 barov. To nie je jeho jedinou prednosťou. Má aj automatické ovládaním, ktoré zaručia správne dávkovanie vody podľa indikácií na kapsulu. Tým sa líši od lacnejšie modelov rovnakej značky.

Zaujme aj to, že rýchlosť prípravy je naozaj veľká a u rady nápojov je možné mať plná šálka do niekoľkých sekúnd. A nejde len o prípravu kávy. K dispozícii sú nápoje teplé aj studené, pre dospelých a tiež pre deti. O úsporu energie sa stará automatické vypínanie, ktoré vypne kávovar po 5 minútach.

Samozrejmosťou je aj dostatočne veľká nádoba na vodu, ktorá má objem 0,8 litrov a je vyberateľná. Nastavenie teplého alebo studeného nápoja je realizované pomocou plastového voliča. Nastaviteľná je aj výška odkvapkávacieho šálky.

Automatické dávkovanie vody, kompaktné rozmery
Ručná voľba teploty vody

DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

DeLonghi Inissia EN80B recenzie a test

Kávovar na kapsule DeLonghi Nespresso Inissia EN80B má nielen ľúbivý čierny a moderný dizajn. Vie zaujať aj svojou rýchlosťou. Kávu je možné mať hotovú už za 25 sekúnd, za ktoré sa ohreje voda. Tá je získavaná z praktickej nádoby, ktorá má pre domáce použitie dostatočný objem. Ten robí konkrétne 0,7 litra, čo vystačí na približne 9 káv.

Nechýba ani praktickosť spočívajúca v možnosti jednoduchého zavesenia šálok na kávovar. Pre úsporu energie je možné navoliť režim automatického vypnutia, a to v rozmedzí od 9 do 13 minút. Použité kapsule sú dávané do nádobky, ktorá ich pojme celkom 10.

O kvalitu nápoja sa starajú nielen kvalitné kapsule s kvalitnou kávou. Opomínať nemožno ani tak dôležitý a dostatočne veľký tlak, ktorý činí solídnych 19 barov. Unikátna funkciou je aj Flow Stop, ktorá zaistí správne dávkovanie vody, ktoré je jednoducho programovateľné.

Dobrý tlak, funkcia Flow Stop, rýchla príprava kávy
Menší objem nádoby na vodu

Krups Lumio KP130131

Krups Lumio KP130131 recenzie a test

Presovač na kapsule Krups Lumio KP130131 ponúkne automatickú prípravu nápoja z kapsúl, a to s využitím skvelého tlaku o hodnote 15 barov. Porovnateľným špecifikom prístroja je to že vie pripraviť nápoje ako teplé, tak i nápoje studené.

Aj keď je dizajn kompaktný a minimalistický, tak tu nechýba nádoba na vodu, ktorá ponúkne skvelý objem o veľkosti 1 liter. Zaujímavým doplnkom je tiež inovatívny držiak na jednotlivé kapsule. Nechýba aj istota ekologického prevádzky. A to vďaka funkcii automatického vypnutia, ktorá sa aktivuje už 60 sekúnd po tom, čo sa daný kávovar prestane používať.

Jednoduchým nastavením páky je možné vybrať medzi teplým a studeným nápojom. Automaticky možné navoliť aj množstvo vody ktoré bude dávkované. Vďaka širokému spektru kapsúl je možné vyberať až zo 30 nápojov, ktoré môžu byť určené ako pre dospelých, tak i pre deti.

Automatické dávkovanie vody, veľká nádoba na vodu, 30 nápojov
Manuálna voľba teploty nápoja

DeLonghi Nespresso Lattissima EN750MB

DeLonghi Lattissima EN750MB recenzie a test

Kapsulový kávovar DeLonghi Nespresso Lattissima EN750MB zaujme svojím prevedením. Má nádobu na čerstvé mlieko, ktoré môže byť použité v nápojoch, ako je potrebné latte, alebo cappuccino. Nechýba ani kvalita kapslí Nespresso, vďaka ktorým je docielená dokonalá chuť kávy.

Tlak je veľmi dobrý, pretože je 19 barov, čo je pre kvalitnú kávu jeden z dôležitých parametrov. Ďalej je zaistená aj veľmi rýchla príprava nápoja. Ten môže byť hotový už zhruba do 25 sekúnd od zapnutia. Vďaka prehľadnému LCD displeji, ktorý je dotykový, je možné si ľahko navoliť výsledný charakter nápoja.

K dispozícii je tiež 6 prednastavených volieb, na prípravu kávy jedným stlačením. Nechýba funkcia odvápnenie, alebo kontajner na použité kapsule, ktorých ich pojme 15. Objem nádoby na mlieko je celých 500 ml a nádoba na vodu má veľmi dobrých 1,3 litra. Pre úsporu energie je k dispozícii systém automatického vypnutia.

Prednastavené voľby, veľký tlak, nádoba na mlieko
Vyššia cena

Ako vybrať kávovar na kapsule

Je potrebné si uvedomiť, že s každým výrobcom sú spojené iné kapsule, ktoré je možné používať. Od toho sa odvíja ako chuť, tak samozrejme aj množstvo nápojov. U niektorých je ponuka obmedzená, pričom je dispozícii 5 – 10 hlavne kávových nápojov. Pri iných ich môže byť aj 30. Takýto kapsulový kávovar umožní pripraviť nápoje teplé i studené, pre dospelých i deti.

Systém prípravy kávy

Ten najjednoduchší kávovar na kapsule je spojený s manuálnou prípravou. To znamená, že je potrebné vložiť kapsulu a zapnúť aj vypnúť vodu, vďaka ktorej je káva pripravená. Ďalej existuje kapsulový kávovar poloautomatický. Tu stačí množstvo vody nastaviť a podo toho je pripravený konkrétny nápoj. Najlepšie modely na trhu ponúknu úplne automatické funkcie. Načítajú sami informácie z kapsule a podľa toho pripraví správny nápoj.

Tlak čerpadla

Na kvalite kávy sa podpisuje aj to, aký tlak kapsulový kávovar ponúkne. Všeobecne platí, že čím je tlak väčší, tým rozhodne lepšie. Keď sa pozrieme na varianty s nižšou tlakom, je v rozmedzí 3 – 5 barov, čo nie je úplne ideálna hodnota, avšak tá je väčšinou spojená s kapsulami Tassimo, kde je situácia špecifická (podľa výrobcu sa používa odlišná technológia). Dobrým štandardom sú tie, ktoré ponúknu tlak okolo 9 barov. Tie najlepšie kávovary môžu ponúknu aj tlak okolo 12 bar a vyššie, čo je hodnota podobná ako u profesionálnych pákových riešení.

Veľkosť nádob

Lepšie kávovar na kapsule môže mať i dve. Tá druhá je na mlieko, ktoré je použité na prípravu káv, ako je latté alebo cappuccino. Nádoba na mlieko môže mať objem od 300 do 500 mililitrov, čo je hodnota postačujúca.

Druhá a hlavné nádoba je na vodu. Z tej je následne pripravená káva. Čím väčší objem nádoba na vodu má, tým viac kávy je možné naraz pripraviť. Tie najmenšie sa pohybujú okolo hodnoty 0,5 litrov. Zlatým stredom sú nádoby na vodu, ktoré majú objem okolo 1 litra. U tých najlepších je možné mať objem až o veľkosti 1,5 litra.

Ďalšie funkcie a vlastnosti

Pokiaľ ide o tie, ktoré súvisia s konštrukciou, tak to môže byť plocha na odkladanie alebo zavesenie šálok. Ďalej to môže byť odpadová nádoba na použité kapsule, ktorá ich pojme 5 – 15, podľa typu kávovaru. Medzi praktické funkcie zase patrí systém na odvápnenie alebo aj vlastnosť spojené s možnosťou využitia samočistenie kávovaru, po každom jeho použití.

4.2/5 - (20 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.