Malé spotrebiče do kuchyne,

Kávovary DeLonghi – Recenzie 10 najlepších presovačov

Ak si lámete hlavu s otázkou, aký kávovar DeLonghi vybrať do svojej kuchyne, či už doma, v reštaurácii alebo kancelárii, ste na správnom mieste.

Pripraviť kvalitný espresso vie ako automatický, tak i pákový alebo kapsľový kávovar. Vybrať ten správny model už môže byť zložité. Preto sme sa zamerali na kávovary DeLonghi a recenzie najlepších automatických, pákových a kapsulových presovačov tejto značky, ktorá pravidelne vyhráva testy kávovarov a udržuje si stabilnú priazeň svojich zákazníkov.

Modely sa líšia funkciami, vhodnosťou použitia a vo výsledku aj cenou. Dôležité je ujasniť si preferencie a očakávania. Pre rýchlu rannú kávu bude vhodnejšie Nespresso kávovar na kapsule, vyznačujúci sa svojím bezúdržbovým systémom. Naopak pre prípravu viac šálok alebo vyšší štandard, pákové a automatické sú tými pravými.

Rozhodovať budú predovšetkým funkcie kávovaru, ako je šľahanie mlieka, automatické čistenie a odvápnenie, nastavenie sily kávy, použitie zrnkovej či mletej kávy, vstavaný mlynček alebo nastaviteľná teplota.

Najlepšie kávovary DeLonghi – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších DeLonghi kávovarov pre rok 2024. Vyberali sme najlepší zástupcu v každej kategórii – kapsľové (pre nenáročnú domácnosť), pákové (pre milovníkov rituálne prípravy kávy), automatické (pre náročnejších domácnosť a väčšie prípravu kávy).

VzhľadModelTypPoužitie kávyParný tlak 
Magnifica ECAM 22.110 recenzie a testMagnifica ECAM 22.110AutomatickýMletá, zrnková15 bar
Eletta ECAM 45.760 recenzie a testEletta ECAM 45.760AutomatickýMletá, zrnková15 bar
Intensa ECAM 23.460 recenzie a testIntensa ECAM 23.460AutomatickýMletá, zrnková15 bar
PrimaDonna ESAM 6900 recenzie a testPrimaDonna ESAM 6900AutomatickýMletá, zrnková15 bar
EC 820 recenzie a testEC 820PákovýMletá, pody15 bar
Scultura ECZ 351 recenzie a testScultura ECZ 351PákovýMletá, pody15 bar
DEDICA EC 685 recenzie a testDEDICA EC 685PákovýMletá, pody15 bar
Nespresso Inissia EN80 recenzie a testNespresso Inissia EN80KapsľovýKapsule19 bar
DeLonghi EN 267 WAE recenzie a testDeLonghi EN 267 WAEKapsľovýKapsule19 bar
Nespresso Lattissima Touch EN550 recenzie a testNespresso Lattissima Touch EN550KapsľovýKapsule19 bar

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie výbavy a funkcií

 Magnifica ECAM 22.110Eletta ECAM 45.760Intensa ECAM 23.460PrimaDonna ESAM 6900EC 820Scultura ECZ 351DEDICA EC 685Nespresso Inissia EN80DeLonghi EN 267 WAENespresso Lattissima Touch EN550
Objem zásobníka na vodu (l)1.821.81.411.41.20.810.9
Čistenie a odvápnenieAutoAutoAutoAuto/RučnéRučnéRučnéRučnéSignalizáciaRučnéSignalizácia
Tryska na paruÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieNieNie
Zásobník na mliekoNieÁnoÁnoÁnoNieNieNieNieNieÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie kávovarov DeLonghi

De’Longhi Magnifica ECAM 22.110

Magnifica ECAM 22.110 recenzie a test

Automatický kávovar DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 patrí medzi najlepšie hodnotené produkty vo svojej kategórii. Základnými parametrami nevybočuje z priemeru, kde so zásobníkom na vodu 1.8 l, zásobníkom kávy 250g, pripraví 2 šálky naraz a pojme kávovú usadeninu 14 šálok. Tlak 15 barov je optimálny, len nižší príkon 1450 W môže mať za následok pomalší zahrievania prístroja, kvalitu by to ale ohroziť nemalo.

Kávovar umožňuje použiť ako mletú, tak zrnkovú kávu. Disponuje tichým mlynčekom a hrubosť mletia možno nastaviť zo 13 úrovní. Nastaviť je možné aj teplotu a silu kávy alebo tvrdosť a množstvo vody.

Prístroj síce nedisponuje zásobníkom na mlieko, na druhú stranu je tu tryska na paru pre napenenie mlieka a vytvorenie peny. Súčasťou je aj tryska na horúcu vodu, takže si môžete pripraviť nielen kávu, ale aj čaj, čokoládu alebo iný horúci nápoj. Z pohľadu údržby má kávovar samočistiacu funkciu a odvápňovací program, praktický je aj ukazovateľ kapacity zásobníka na kávovú usadeninu. Výrobca myslel aj na energetickú úspornosť, kedy sa sám vypne, ak nie je používaný. Tomuto modelu nie je ľahké niečo vytknúť, za určité mínus možno označiť neprítomný display a zložitejšie nastavenia, prípadne chýbajúce funkcie nahriatie šálky.

Dobrý pomer cena / výkon, automatické čistenie, tichý mlynček
Chýba funkcie nahriatie šálku

Espresso De’Longhi Eletta ECAM 45.760

Eletta ECAM 45.760 recenzie a test

Kávovar De’Longhi Eletta ECAM 45.760 patrí medzi tie, čo pojmú väčší objem ako vody (2 l), tak kávy (400g) a možno pripraviť 2 šálky espressa zároveň. S 15 bary sa radí medzi štandard automatických kávovarov, to isté platí o zásobníka na kávovú usadeninu, ktorý pojme 14 šálok.

Použiť možno ako mletú, tak zrnkovú kávu. Disponuje mlynčekom a hrubosť mletia možno nastaviť zo 13 úrovní. Nastaviť je možné aj teplotu a silu kávy alebo tvrdosť a množstvo vody. Ak preferujete prekvapkávanú kávu, potom vás poteší tlačidlo pre Long Coffee. Špecialitou u tohto modelu je milk menu, jednoducho možnosť pripraviť si mliečny nápoj z ponuky: horúce mlieko, flat white, espresso macchiato k inak dostupnému cappuccine, caffe latte a latte macchiata.

Kávovar má zásobník na mlieko s obsahom 0.6 l, trysku na paru i horúcu vodu. Čistenie a odvápnenie je automatické, vr. mliečne trysky. Rozhodne poteší časovač, vďaka ktorému nebudete musieť ráno alebo po príchode z práce čakať na poriadny šálku teplého nápoja. Nechýba ani funkcia nahriatie šálku alebo display pre pohodlnejšie nastavenie.

Model má prakticky všetko pre prípravu viac než len kávy a mínusy sa hľadajú ťažko. Pre staršie môže byť zložitejšie nastavenie programu My Milk a príkon 1450 W tiež patrí k tým nižším.

Mliečne programy, nahriatie šálku, časovač, ľahká údržba
Nižší príkon

De’Longhi Intensa ECAM 23.460

Intensa ECAM 23.460 recenzie a test

Kávovar De’Longhi Intensa ECAM 23.460 má štandardné parametre v kapacite zásobníka vody (1.8 l), kávy (250g) aj usadeniny (14 šálok). S 15 bary tiež nijako nevybočuje v rámci svojej kategórie.

Použiť možno ako mletú, tak zrnkovú kávu. Disponuje mlynčekom a hrubosť mletia možno nastaviť zo 13 úrovní. Nastaviť je možné aj teplotu a silu kávy alebo tvrdosť a množstvo vody. Model sa vyznačuje prítomnosťou funkcie Cappuccino a Caffe Latte jedným stlačením, čo ocenia priaznivci jednoduchosti. Výhodou je aj možnosť nastaviť a uložiť optimálnu kombináciu do pamäte.

Prístroj má zásobník na mlieko (0.6 l), trysku na paru i horúcu vodu. Čistenie a odvápnenie je automatické, a to vrátane mliečne trysky (Milk Clean). Kávovar umožňuje prípravu dvoch šálok súčasne a šálky nahriať, čo bohužiaľ chýba, je časovač.

Cappuccino jedným stlačením, jednoduchá manipulácia a čistenie
Chýba časovač

De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900

PrimaDonna ESAM 6900 recenzie a test

U kávovaru De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900 nájdeme kapacitu zásobníka vody iba o objeme 1.4 l, aj tak má prístroj čo ponúknuť. Pre kávu je vyhradená kapacita 250g, čo je priemer kategórie, 15 barov je tiež prekvapivá hodnota.

Špecialitou modelu je automatický systém Cappuccino jedným stlačením a 6 kovových dotykových tlačidiel, pomocou ktorých možno pripraviť cappuccino, cafe latte, latte macchiato, horúce mlieko, veľkú kávu a horúcu čokoládu. Použiť môžete ako mletú, tak zrnkovú kávu, teplotu bohužiaľ nastaviť nemožno.

U tohto modelu nájdete ako zásobník na mlieko, tak špeciálny nádobku na horúcu čokoládu. Ak máte rodinu a deti, tak to obzvlášť oceníte. Pripravovať možno dve espressa naraz a nakoniec na nich prirobiť perfektnú penu pomocou trysky. Zabudované je aj počítadlo uvarených káv alebo indikátor usadeniny a prázdne nádoby na zrná. Čistenie a preplachovanie je automatické, odvápňovanie nie.

Jedným stlačením 6 programov, nádobka na horúcu čokoládu
Malý objem zásobníka vody, odvápňovanie nie je automatické

De’Longhi EC 820

EC 820 recenzie a test

Pákový kávovar De’Longhi EC 820 sa s objemom zásobníka vody o veľkosti 1 l radí k tým menším, hodnoty tlaku (15 barov) a príkonu (1450 W) sú na zodpovedajúcich úrovniach. Okrem mletej kávy možno použiť aj porciovanú kávu čiže kávové pody (E.S.E.). Ide o čistejšie variantu pre ľahšiu prípravu.

Kávovar vyniká rýchlosťou ohrevu vody, čo poteší všetkých nedočkavci. Tichá príprava 2 šálok naraz je ďalšie plus tohto prístroja, rovnako ako masívne vyzerajúca páka pre ľahkú manipuláciu alebo filter z nerezovej ocele. Tryska na paru aj horúcu vodu umožní našľahanie mlieka, prípadne prípravu iného teplého nápoja.

Prítomný je aj nahrievač šálok alebo vyberateľná odkvapkávacia miska, ktorá je doplnená o ukazovateľ hladiny vody. Niektorí užívatelia zmieňujú pomalší nahrievanie šálok, čo môže byť menšia mínus tohto modelu.

Rýchle nahriatie, vhodné aj pre väčšie hrnčeky, cena / kvalita
Dlhšie nahriatie hrnčekov

De’Longhi Scultura ECZ 351

Scultura ECZ 351 recenzie a test

Model De’Longhi Scultura ECZ 351 sa môže pochváliť väčším zásobníkom vody (1.4 l), ktorý je vyberateľný, tlakom 15 barov a tichou prevádzkou.

Čo je však zaujímavé u tohto kávovaru, je možnosť použiť nielen mletú kávu, ale aj kávové sáčky. Opäť ide o čistejšie variant oproti manipulácii s namletú kávou. K dispozícii sú aj filtre, vďaka ktorým je možné pripraviť dve porcie z mletej kávy naraz.

Vytvorenie krémovej peny zaistí parná tryska a ohrievač šálok zase udržanie teploty. Výdaj pary je možné regulovať pomocou gombíka, čím docielite požadovaného efektu. Ako mínus možno spomenúť chýbajúce automatické dávkovanie množstva kávy alebo obmedzenie veľkosti hrnčeku (väčšie budú problém).

Mletá káva i kávové vrecká, jednoduchá obsluha
Pre veľké hrnčeky problém

De’Longhi DEDICA EC 685

DEDICA EC 685 recenzie a test

Ak máte problém s miestom v kuchyni a hľadáte niečo úzkeho, čím vyplníte posledný medzeru na vašej kuchynskej linke, potom je kávovar De’Longhi dedičom EC 685 presne pre vás. So šírkou 15 cm ide o pekného drobcovi medzi kávovary.

To, čo stratil na objeme, nijako neohrozuje jeho kvality, presnejšie výbavu a funkcie. Výkonný 15 barový stroj vie pripraviť klasické espresso aj cappuccino alebo latte macchiato. Veľkosť kávy si možno regulovať podľa potrieb, čo sa hodí, ak majú používatelia odlišné preferencie. Výhodou je priestrannosť a použitie vysokých pohárov (až 12 cm).

Použiť možno ako mletú kávu, tak pody. Údržba by mala byť ľahká, a to predovšetkým vďaka možnosti rozložiť sitko na mletú kávu. Nemalo by tak dochádzať k upchatiu. Nastaviteľnou tryskou potom vykúzlite dokonalú penu. Okrem peny s ňou možno pripraviť aj vodu na čaj.

Malé rozmery, na veľké poháre / hrnčeky, rýchlosť nahrievanie
Nastavenie bez návodu zložitejšie

De’Longhi Nespresso Inissia EN80

Nespresso Inissia EN80 recenzie a test

Pre najmenej náročnú prípravu dobrej kávy je tu kapsľový kávovar De’Longhi Nespresso Inissia EN80. Všeobecne u kapsulových kávovarov nemožno čakať veľkú výbavu alebo funkcie.

Všetko je zamerané na jednoduchosť a účelnosť, nie inak tomu je aj v tomto prípade.

Čo čakať od tohto modelu? Do pol minúty nahreje vodu k príprave až 9 porcií, a to na jeden zásobník vody, ktorý má objem 0.8 l. S tlakom 19 barov a príkonom 1260 W ide o rozumné hodnoty v tejto kategórii.

Káva je pripravovaná z kapsúl, pri ktorých možno voliť z 23 druhov, takže o rôznorodosť nie je núdza. Objem kávy je možné nastaviť na menšie (40 ml) a väčšie (110 ml) s tým, že do nádobky pre použité kapsule sa ich zmestí až 10 kusov.

Dizajn, jednoduchá obsluha, výkon
Horšie návod

DeLonghi EN 267 WAE

DeLonghi EN 267 WAE recenzie a test

Kapsľový kávovar DeLonghi EN 267 WAE je unikátny svojim systémom šľahanie mlieka, ktoré zaisťuje integrovaný šľahač mlieka Aeroccino. Ako kávovar, tak šľahač, majú veľmi jednoduchú obsluhu a veľmi dobre sa udržiava.

Zariadenie spadá do produktovej rady CitiZ&milk, jeho prevedenie je na veľmi vysokej úrovni a spotrebitelia si chvália aj krásny dizajn. Je určený na kávové kapsule Nespresso, užívateľské recenzie však zmieňujú, že si poradí aj s neoriginálnymi kapsulami, u ktorých však môže byť často menej kvalitná káva. Príkon kapsulového kávovaru činí 1710 W a tlak čerpadla je veľmi dobrých 19 barov.

S jednoduchou obsluhou ide ruka v ruke absencie displeja, čo je v podstate jediné negatívum. Zásobník na vodu dosahuje v tejto kategórii kávovarov slušné kapacity 1 litra a je odnímateľný. Kávovar je pripravený urobiť kávu za 25 sekúnd od jeho spustenia, má automatické dávkovanie vody a pod tryskou dostatok priestoru aj na vysoké poháre na latte macchiato.

Integrovaný šľahač mlieka Aeroccino, kvalitné spracovanie, kompaktné rozmery
Ocenili by sme prítomnosť displeja

De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550

Nespresso Lattissima Touch EN550 recenzie a test

Posledným vysokotlakovým espressovačom je De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550. S 19 bary obstará kvalitné cappuccino, latte machiato, ristretto, espresso alebo lungo s jednoduchou prípravou.

Pýšiť sa môže o niečo väčším zásobníkom na vodu (0.9 l) a tiež zásobníkom na mlieko (0.35 l), ktorý je vyberateľný a možno ho skladovať v chladničke, ak obsah nespotrebujete.

Množstvo mlieka a kávy možno uložiť do pamäti, takže presný pomer nebudete musieť zakaždým znova nastavovať. Praktické je aj automatické upozornenie na prečistenie a odvápnenie, rovnako ako vypnutie, ak sa ponáhľate. Rovnako ako u predchádzajúcich modelov je aj tu nahriatie do pol minúty, výber druhov kávy alebo voliteľný objem šálku.

Má zásobník na mlieko, rýchla príprava
V zásade žiadne

Aký kávovar vybrať?

Otázka výberu už bola zahryznutie v úvode článku. V podstate záleží na preferenciách a účelu, pre ktorý hodláte kávovar použiť. Od toho sa bude odvíjať aj cena, preto môže byť nápomocné rozdelenia do cenových kategórií a aké kávovary DeLonghi v nich možno nájsť.

Do 400 EUR

Ak pôjdeme od desiatok eur, potom medzi najlacnejšími kávovary budú kapsľové. Tie sú vhodné ako nenáročný domáci kávovar pre rýchlu prípravu kávy a minimálnu údržbu. Ak prechádzate z instantnej kávy, kapsľový kávovar môže byť vaša prvá zastávka. Okrem lepšej kávy pripravíte aj viac druhov a ľahšie nájdete ten optimálny, pre ktorý potom vyberiete sofistikovanejšie kávovar.

Okolo 100 EUR sa začínajú objavovať pákové kávovary. Príprava kávy je rituál, začínajúce mletím kávy, prípravou šálku a končiac čistením. Oproti kapsulovým kávovarom je tu nižšia cena za šálku, kvalita kávy je oi. Závislá na vašom výbere a hrubosti namletia. Všeobecne v tejto cenovej kategórii musíte počítať s obmedzenými funkciami a výbavou, pokročilejšie konzumenti budú vždy voliť kompromis.

Od 400 EUR do 800 EUR

Táto cenová kategória si nájde väčšinu spotrebiteľov. Sú tu pokročilé pákové kávovary aj kvalitné automatické, nehovoriac o rozsahu výbavy, funkcií a nastavení. Čistenie a údržba bude vďaka automatickým modelom jednoduchšie a menej náročná. Odpadne aj nutnosť kupovať si externý kávový mlynček, pretože ten bude zabudovaný v samotnom kávovaru.

Medzi funkciami nájdete automatické napenenie mlieka, ktoré ste u lacných modelov museli dopěňovat manuálne. Prístroje sú tiež vhodnejšie pre prípravu kávy viacerým osobám.

Od 800 EUR vyššie

Tu sú už sofistikované kávovary, vybavené funkciami ako časovač, automatické čistenie a odvápňovanie alebo nastaviteľné individuálne profily hneď pre niekoľko osôb. Objemy zásobníkov budú všeobecne väčšie, pripravené spracovať väčšie množstvo šálok.

4.5/5 - (14 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.