Recenzie,

E-cigareta Joyetech eGo AIO – Recenzia

Naše hodnotenie

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO sa za dobu, čo sa predáva, stala doslova legendou. Názov nesie označenie výrobcu, eGo je produktový rad a AIO je konkrétny pomenovanie modelu. Tieto tri písmená sú skratkou All In One – všetko v jednom. Je to základná štartovacia sada vhodná pre začínajúcich vapery (z anglického slova vaping, užívatelia elektronických cigariet) aj skúsenejších fajčiarov, ktorí uprednostňujú jednoduchosť, dlhšiu výdrž na jedno nabitie, funkčnosť a skladnosť. Cigareta je tvarom trubička, ktorá má minimalistický čistý dizajn s okienkom pre kontrolu liquidu, s jedným ovládacím tlačidlom a náustok. Pri používaní na vás e-cigareta kladie len povinnosti v podobe nabíjania, doplňovanie liquidu a za 14 dní až mesiac výmenu žhaviaca hlavy. Negatíva sa nám hľadajú veľmi ťažko, ak však máme spomenúť jednu otravnú vec, je to jednoznačne detská poistka, ktorú výrobca zakomponoval do otvárania tela cigarety – clearomizéru. Pre otvorenie je pri otáčaní potreba vyvinúť tlak smerom nadol a až potom skrutkovať – ​​je to však prvok, na ktorý si za krátko zvyknete a v porovnaní s tým, koľko vám toho Joyetech eGo AIO ponúkne, je to zanedbateľná vec.

  • Skvelý pomer cena/výkon
  • Veľkosť batérie 1500 mAh
  • Farebné meniteľné podsvietenie
  • Regulácia Air Flow
  • Nadbytočná detská poistka
  • Priemerné prekreslenie chuti
  • Čierne prevedenie náchylné na umatlání

Parametre

Batéria Zabudovaná
Kapacita batérie 1500 mAh
Meniteľné ľad podsvietenie Áno, 7 fareb
Kapacita clearomizéru 2 ml
Výmenné žhaviace hlavy Áno
Odpor základné žhaviacej hlavy 0,6Ω
Výkon základné žhaviacej hlavy 15 – 28 W
Náustok Výmenný, typ 510
Typ použitia MTL (fajčenie pusa pľúca)
Nabíjanie Micro USB
Priemer 19 mm
Výška 118 mm
Hmotnosť 70 g
Regulácia prísunu vzduchu Áno
Indikácia stavu nabitia Áno

Obsah balenia, uvedenie do prevádzky a konštrukcie

Elektronická cigareta s integrovanou batériou s kapacitou 1500 mAh je dodaná v peknom balení, ktoré obsahuje samotné telo vo farbe, akú si objednáte, dve žhaviaca hlavy, dva náustky a nabíjací USB kábel. V balení nie je dodaný liquid – tekutina, ktorou sa e-cigareta plní a ktorá sa premieňa na paru. Nezabudnite si ho teda tiež pridať do nákupného košíka. Žeraviaca hlava sa najprv pokvapkáme pár kvapkami priamo do jej tela a následne naskrutkuje do hornej časti clearomizéru. Po značku sa naplní zásobník liquidu (tank) a naskrutkuje sa do neho hornú časť, ktorá už obsahuje žhaviaca hlavu. Aspoň desať minút necháme nasiaknuť liquid, nasadíme náustok a môžeme sa vapovat. Priebežne sa dopĺňa liquid vždy tak, aby nedošlo ku žeravenia bez neho. V závislosti od intenzity používania po 14 dňoch až mesiaci vymeníme hlavu, akonáhle začne byť para menej chutná, alebo bude cítiť po spaľovaní. Ideálny pomer do tejto e-cigarety pre dlhú výdrž žhaviaca hlavy je liquid s pomerom 50 PG a 50 VG.

Výrobca integrovaným atomizérom dosiahol veľmi dobrého užívateľské zážitku, čím nerobí problém tento model prevádzkovať aj starším zarytým fajčiarom klasických cigariet. Je to vhodný model pre všetkých, ktorí chcú nahradiť fajčenie klasických cigariet elektronickou cigaretou. Joyetech eGo AIO je určená pre fajčenie štýlom pusa pľúca (MTL), čo je štýl, akým sa fajčí normálne cigarety. Druhým štýlom je priame poťahovanie do pľúc (DL štýl), ktorý s e-cigaretou môžete samozrejme prevádzkovať tiež, však nedosiahnete takého množstva pary, ako môžete poznať napríklad z YouTube videí.

Ovládanie a obsluha

Ovládanie je vďaka prítomnosti len jediného tlačidla viac než jednoduché. Z vypnutého stavu rýchlym stlačením tlačidla 5x po sebe uvediete elektronickú cigaretu do prevádzky – rovnakým počtom stlačením ju zase vypnete. Akonáhle je cigareta zapnutá, stlačením tlačidla aktivujete žeravenia, ktoré začne produkovať paru, a tým pádom teda fajčíte. V okamihu, keď bude dochádzať tekutina v zásobníku na liquid ju doplňte, aby špirálka nežhavila nasucho a tým sa žhaviaca hlava nezničila. Liquid sa môže plniť až po okraj rysky, nad ktorú by sa plniť nemalo, inak hrozí pretečenie.

Súčasťou balenia sú dva drip tipy, čo je iný výraz pre náustky. Jeden má vnútri akúsi špirálku, ktorá celkom úspešne zabraňuje prskanie a prenikaniu liquidu do úst. Je vhodná na poťahovanie pusa-pľúca, zatiaľ čo obyčajný druhý náustok môže byť použitý aj pre vapování DL, teda poťahom z elektronickej cigarety priamo do pľúc. Koncovka náustkov má štandardné rozmer 510, čo je najpoužívanejší veľkosť drip tipov. Môžete si tak dokúpiť náustok podľa vašu ľubovôle, možnosťou sú stovky.

Regulácia prísunu vzduchu, žhaviaca hlavy

Čím sa tento model líši od podobných, konkurenčných výrobkov je jednoznačne možnosť regulovať si prísun vzduchu. Všeobecne sa pre túto funkciu používa výraz airflow, čiže tok vzduchu. Reguláciou prísunu vzduchu si regulujete poťah z cigarety, ktorý bude buď utiahnutý – z e-cigarety sa ťahá so znateľným odporom (podobne ako u klasických cigariet), alebo otvorený. Keď mu je prísun vzduchu otvorený naplno, e-cigareta produkuje väčšie množstvo pary, s ktorou sa zmenšuje aj výraznosť chuti náplne.

Regulácia prísunu vzduchu sa ovláda otočenú hornou časťou, kde sú viditeľné dve bodky. Ak sú bodky pri sebe, prísun vzduchu je otvorený naplno. Pri pootočenie o 90 stupňov je prísun vzduchu najviac znížený. Regulácia air flow je jednou z dvoch vecí, ktorými si môžete Joyetech eGo AIO nastavovať. Tou druhou sú výmenné hlavy, ktoré môžu mať rôzne odpory a tým pádom aj rôzny výkon. Dodávané žhaviaca hlavy majú odpor 0,6 ohmov, alternatívne idú však použiť aj žhaviaca hlavy s odporom 0.2, 0.5, 1 a 1.5 Ω.

Podsvietenie a notifikácia stavu batérie

Podsvietenie nie je len estetickou záležitosťou, ako by sa mohlo z recenzie zdať. Okrem výberu farby, ktorá sa k vám najviac hodí, alebo sa vám páči, plní LED presvitá tiež úlohu informačný vo vzťahu k likvidu. Farebné svetlo sa na hladine liquidu láme, čím je jasne vidieť, koľko liquidu vám v nádržke ešte zostáva. Farebná paleta je relatívne pestrá, a ak predsa len nechcete, aby elektronická cigareta svietila, môžete LED podsvietenie úplne vypnúť. Zmena farby sa robí z vypnutého e-cigarety. Dlhým podržaním tlačidla sa LED podsvietenie aktivuje a následne už len krátkym stlačením meníte farbu.

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO vás tiež dokáže informovať aj stavu nabitia batérie. Keď mu LEDka svieti, je stav nabitia medzi 100% – 60%, ak bliká pomaly, je stav nabitia 60% – 30% a ak bliká rýchlo, je v batérii 30% energie a menej, v tento moment hľadajte nabíjací USB kábel, alebo nabíjačku .

Detská poistka, samotné fajčenie a výkon

V celku zbytočná a teda aj protivná je detská poistka zabudovaná v časti otvárania clearomizéru. Jedná sa naprieč trhom s elektronickými cigaretami o unikát, a keďže ani v ďalších modeloch značky táto „vymoženosť“ nie je, je dosť možné, že si výrobca vzal k srdcu negatívne ohlasy, ktoré sa na detskú poistku zniesli.

Elektronická cigareta funguje skvele, zhodujú sa na tom recenzenti z celého sveta. V tejto začiatočníckej kategórii zariadeniach všetko v jednom má nadpriemerný výkon, ktorý je so základnou 0,6 Ω hlavou 15 – 28 W. Pary tvoria e-cigareta naprostý dostatok, HIT do krku je veľmi slušný a preto uspokojí aj silné fajčiarov klasických cigariet. HIT je výraz pre pocit, ktorý zažíva fajčiar pri potiahnutí dymu do pľúc a býva to jedným z argumentov, prečo fajčiari na elektronické cigarety neprechádzajú – z dôvodu nedostatočne silného zážitku. Všetko je však o nastavení sile liquidu spolu s typom e-cigarety. Ak všetko správne skombinujete, HIT je úplne uspokojujúce aj u elektronickej verzie fajčenia.

Skúsenosti užívateľov

Užívateľské skúsenosti s Joyetech eGo AIO sú naskrz pozitívne. Jej používateľom sa páči predovšetkým bohatá tvorba pary, vysoká kapacita batérie a dlhá životnosť žhaviacich hláv – samozrejme ak sa používajú tak, ako je predpísané výrobcom. V recenziách tiež často zaznieva ohlas na malé rozmery, vďaka ktorým je e-cigareta skladná, zmestí sa bez problémov do vrecka, alebo kabelky. Prispôsobiteľná farba LED podsvietenie je tiež unikátny a ľudia ju vnímajú pozitívne.

Čo sa týka negatív, prevláda kritika na detskú poistku, ktorú považujú spotrebitelia do veľkej miery za zbytočnú a otravujúce. Niektorí, najmä skúsení vapeři vyčítajú e-cigarete nie celkom dokonalé prekreslenie chuti liquidov, hoci základné chute sú celkom jasne rozoznateľné. Naopak menej skúsení užívatelia hodnotia negatívne slabú výdrž žhaviacich hláv. Za jej krátku výdrž si však môžu z veľkej časti sami nedodržaním zásad používania a hlavne používaním nevhodných, príliš hustých liquidov. Na celo čiernom prevedení ľahko zostávajú bežné nečistoty, vrátane stôp po liquidu – preto niektorí užívatelia čierne prevedenie hodnotia ako menej praktické.

Pozrite sa aj na ďalšie elektronické cigarety.

Produkt: Joyetech eGo AIO
Hodnotenie: 85 %

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.