Záhrada,

Hojdacie siete: recenzie | Najlepšie hamaky, so stojanom, do bytu ai.

So začiatkom jari a po čas leta začína pre väčšinu ľudí príjemné obdobie, ktoré nabáda k tráveniu voľného času a relaxovanie vonku v prírode, alebo na záhrade. S týmto obdobím je pre veľkú časť ľudí spätá hojdacia sieť, ktorá ponúka útulné miesto pre odpočinok, relaxáciu a naberanie síl na čerstvom vzduchu. Mnoho ľudí si v hojdacej sieti napríklad, číta, alebo si dopraje popoludňajší odpočinok. V iných domácnostiach môže byť vyťažená deťmi, ktorí vyvádzanie na hojdacej sieti bez preháňania milujú.

Najčastejšie a najjednoduchší je ju umiestniť medzi dva vrastené stabilné stromy, ktoré okrem opory poskytujú v letných mesiacoch aj príjemný tieň. Pokiaľ na svoje záhradné stromy nemáte, alebo ešte nestihli dorásť do dostatočnej sily, možno ich nahradiť stojanom, ktorý môže byť buď vyrobený z dreva, alebo z kovu.

Hojdaciu sieť je teda nutné kotviť k dvom bodom, čím sa líši od závesného kresla, ktoré si vystačia len s jedným kotviacim bodom. Tieto dva produkty sú si pomerne blízke, príjemne sa v nich trávia voľný čas, sú skladné, ľahké, prenosné a v určitých modeloch sú si blízke aj konštrukčne. Väčšieho relaxu ale docielite práve v sieti, ktorá poskytuje oporu pre celé telo a nie je problém v ňu ani spať.

Práve pre spanie je určená hamaka, čiže závesná posteľ. Od klasickej hojdacie siete na záhradu sa líšia najmä materiály a môže i prevedením. Je obľúbenou pomôckou všetkých milovníkov trampingu a výletov do prírody, je totiž ešte ľahšia a odolná voči vode a nečistotám.

Kolísavý pohyb naviac človeka zbavuje stresu a prirodzene uspáva, spomeňte si na malé deti, kočíky, postieľky. Ležaním v hojdacej sieti je navyše dobre rozložená váha a na telo nepôsobí žiadne tlaky. Je to teda ideálna pomôcka pre kvalitný a hlboký spánok kdekoľvek si vyberiete. V prípade nocovanie v prírode hamaka poskytuje ochranu pred zvieratami, chladom a vlhkom, ktoré od zeme ide. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie hojdacie siete a ich recenzie.

Najlepšie hojdacie siete – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších hojdacích sietí z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Amazonas Aruba cayenneDimenza červená s pruhySpokey ShadowsunAmazonas Barbados rainbowAmazonas Summer SetAmazonas Star Set candySpokey BigrestAmazonas Gigante lavaAmazonas Silk Traveller XXLAmazonas Travel Set Camouflage
MateriálEllTexBežná látkaBavlnaBavlnaEllTex + kovEllTex + drevoBavlnaBavlnaPadákový hodvábNylon
Rozmery (d,š)210x120 cm200x100 cm200x80 cm230x150 cm210x120 cm200x100 cm200x120 cm300x200 cm320x230 cm275x140 cm
Hmotnosť1,6 kg2 kg1,3 kg1,8 kg21 kg16 kg2 kg3,3 kg0,6 kg0,7 kg
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 hojdacích sietí

Amazonas Aruba cayenne

Amazonas Aruba cayenne recenzie a test

Hojdacia sieť Amazonas Aruba cayenne je veľmi obľúbený model, ktorý je klasickej konštrukcie s rozpínacími drevenými tyčami na krajoch. Ich dĺžka je 80 centimetrov a sú dostatočne pevné. Samotná sieť je vyrobená z materiálu EllTex (ExtraLongLastingTEXtile), ktorý má oproti bežnej bavlne len samá pozitivna.

Jedná sa o látku, ktorá sa skladá z 55% z bavlny a 45% z polyesteru. Je odolná voči vode a tiež voči UV žiareniu, ktoré rado látky ničia a jeho pôsobením farba bavlny bledne. To je tak v tomto prípade veľa eliminované, hojdacia sieť si tak drží dlhú dobu svojej farby a môže aj zmoknúť, bez toho aby sa znížila jej životnosť. Na dotyk je navyše tento materiál rovnako príjemný ako bavlna, je hebký, mäkký a priedušný.

Nosnosť je veľmi dobrých 180 kilogramov a výrobcom je konštruovaná pre jednu osobu. Plocha na ležanie má dĺžku 210 centimetrov a šírku 120 cm, čo sú veľmi dobré rozmery. Ak sa teda s partnerom, alebo s deťmi do siete vojdete, vďaka vysokej nosnosti ju môžete bez obáv používať aj vo viacerých ľuďoch. Z recenzií spotrebiteľov len zaznieva obava smerom k subtílnym závesným šnúram, ktoré by mohli byť silnejšie.

Kvalitná látka EllTex, mnoho priestoru pre jednu osobu
Kvalita závesných šnúr by mohla byť lepšia

Dimenza červená s pruhy

Dimenza červená s pruhy recenzie a test

Závesná hojdacia sieť Dimenza boduje predovšetkým svojou veľmi príjemne nízkou cenou, ktorá patrí medzi najnižšie na trhu. Ak hľadáte lacnú a zároveň kvalitný a pohodlnú sieť, tento model by mohol byť práve pre vás. Je dimenzovaná pre jednu osobu a maximálne zaťaženie je 120 kg. Ak by ste na ňu teda chceli vyvádzať so svojou ratolesťou, problém to rozhodne nebude.

Jej hmotnosť je príjemné 2 kilogramy a súčasťou je tiež rovnako farebný vak, do ktorého ju možno zložiť a bezpečne uskladniť, alebo prenášať. Lôžko má na dĺžku 200 centimetrov a široké je 100 cm, čo sú pre jednu osobu najtypickejšie rozmery. Prevedenie je klasické, bez rozperných tyčí na koncoch.

Použitá látka nie je nijako špeciálna, jedná sa o čistú bavlnu. S tým je potrebné počítať a nenechávať ju zbytočne na priamom slnku, alebo na daždi, čím by sa zbytočne znižovala jej životnosť. Z recenzií zaznieva chvála na striedmo pekné farebné prevedenie a samozrejme nízke obstarávacie náklady. Tie majú však za následok tiež absenciu koncových závesných prvkov, ktoré si tam budete musieť osadiť sami.

Veľmi nízka obstarávacia cena, striedmo ladené farby
Bez koncových závesných prvkov

Spokey Shadowsun

Spokey Shadowsun recenzie a test

Lacná hojdacia sieť Spokey Shadowsun má veľmi elegantné prevedenie, ktoré urobí ako vo vašom interiéri, tak aj v exteriéri, mnoho parády. Ekologická bavlna je prírodný bielej farby, látka je príjemná na dotyk a výborne dýcha. Jedná sa o model s rozpínacími tyčami, ktoré sú zhotovené z dreva. Táto kombinácia tak prináša prírodný produkt, pre ktorú je zákazníkov veľmi oceňovaná.

Vyhotovenie je len pre jednu osobu a maximálne prípustné zaťaženie činí 120 kilogramov. Rozmery sú na dĺžku 200 centimetrov a do šírky centimetrov len 80, takže je naozaj vhodná len pre jednu dospelú osobu. Konštrukcia a materiál sa skvele dopĺňajú a ponúka ideálnu podporu tela.

Nosnosť je potvrdená testami SGS, takže nemusíte mať strach, že by hojdacia sieť pod vami nevydržala. Z podstaty spomínaného materiálu je dobré ju nevystavovať vlhku a nenechávať ju zbytočne na priamom slnku, ktoré vďaka pôsobeniu UV žiarenia pozvoľna znižuje bavlne životnosť. Váha je príjemne nízkych 1,3 kilogramov.

Nízka cena, použité prírodné materiály, elegantné biele prevedenie
Šírka siete len 80 centimetrov

Amazonas Barbados rainbow

Amazonas Barbados rainbow recenzie a test

Závesná hojdacia sieť Amazonas Barbados rainbow je veľmi priestranný model, ktorý ponúkne veľa miesta aj pre dve osoby. Pre dvoch je koncipovaná aj samotným výrobcom, pokiaľ teda neprekročíte maximálna nosnosť, ktorá je 200 kilogramov. Prevedenie je klasické, teda bez rozpínacie tyče na koncoch látky.

Jej dĺžka je 230 centimetrov a na šírku má úctyhodných 150 cm. To všetko pri hmotnosti len 1,8 kilogramov, čo je veľmi dobrý pomer. Súčasťou balenia je aj praktický obal, ktorý je vyvedený v rovnakej farbe, ako je samotná sieť. Navyše je šikovne spracovaný a možno ho tak použiť ako batoh a ľahko prenášať.

Materiál, z ktorého je zhotovená je bavlna, ktorá ponúka priemernú odolnosť. Použitie v interiéri nie je žiadny problém, v exteriéri sa však pre dlhú životnosť vyvarujte vlhku, vode a negatívne na látku pôsobí tiež UV žiarenie zo slnka. Ak teda môžete, po skončení odpočinku ju vždy upracte do dodávaného obalu. V balení bohužiaľ nie sú dodávané závesné laná a karabíny, preto počítajte s ich obstaraním.

Kvalitné a pevné spracovanie, súčasťou aj obal, ktorý možno použiť ako batoh
Bez závesných lán a karabín

Amazonas Summer Set

Amazonas Summer Set recenzie a test

Hojdacia sieť so stojanom Amazonas Summer Set je výhodný set, ktorý je vhodný pre všetkých majiteľov záhrad, na ktorých nemajú vyrastené stromy, ani iné alternatívne kotviace body. Hojdacia sieť je veľmi kvalitná a určená pre použitie jednou osobou, rovnako tak kovový rám.

Ten je zhotovený z kvalitnej ocele, na ktorú je nanesená prášková farba Rockstone, ktorá je výrazne odolnejšia než bežná prášková farba. Je odolnejší najmä voči poškriabaniu a dlhšie vydrží. Rám je dĺžkovo nastaviteľný a preto do istej miery univerzálne. Jeho nosnosť je 120 kilogramov a rozmery na dĺžku 270 – 330 cm, na šírku 105 cm a do výšky 110 centimetrov.

Závesná sieť, ktorá je súčasťou setu, sa pýši veľmi dobrým materiálom – EllTex. Jedná sa o kombináciu bavlny a umelých vlákien. Látka v tejto kombinácii ponúkne to najlepšie z oboch materiálov, ako he hebkosť, priedušnosť, ale aj odolnosť voči vlhku a UV žiareniu a dlhšiu životnosť. Plocha na ležanie má rozmery 210 cm x 120 cm a celková váha, vrátane stojanu, činí 21 kilogramov.

Súčasťou hojdacie siete je kovový stojan, EllTex materiál
Priemerná nosnosť 120 kg

Amazonas Star Set candy

Amazonas Star Set candy recenzie a test

Hojdacia sieť so stojanom Amazonas Star Set candy má veľmi vydarený drevený stojan, ktorý ozdobí každú záhradu rodinného domu. Tento praktický set je určený všetkým, ktorí nedisponujú dostatočne silnými stromy, alebo kotviacimi bodmi vhodnými pre zavesenie. Sadu je možné umiestniť na akúkoľvek rovnú plochu, či sa už jedná o trávnik, alebo dlažbu.

Hamaka je vyrobená z veľmi podareného materiálu, ktorý nesie názov EllTex. Jedná sa o kvalitný textíliu kombinujúci bavlnu a umelé vlákno. Vďaka tomu je dostatočne odolná voči vode, špine a tiež UV žiarenie, ktoré postupne ničia farby aj pevnosť bavlny. Hojdacia sieť je určená pre jednu osobu do hmotnosti 120 kilogramov, jej dĺžka je 200 centimetrov a šírka 100 cm, čo možno v porovnaní považovať ako ľahký podpriemer. Aj tak je však používanie veľmi pohodlné a príjemné.

Rám stojanu je tvorený vrstveným smrekovým drevom a je tam veľmi pevný a odolný. Kvalita sa tiež potvrdzuje ručnou výrobou stojana. Na dĺžku má 358 centimetrov, na šírku 113 centimetrov a vysoký je 105 cm. Celá zostava má relatívne nízku hmotnosť 16 kilogramov a pýši sa zhotovením z materiálov šetrných k prírode.

Drevený stojan pre hojdaciu sieť, pekné prevedenie, kvalitné materiály
Menšia šírka siete 100 cm

Spokey Bigrest

Spokey Bigrest recenzie a test

Hojdacia sieť do bytu Spokey Bigrest je ďalšou možnosťou pre tých, ktorí chcú oddychovať, relaxovať, či spať v hojdavom pohybe. Je vyrobená z bavlny a preto sa, aj vďaka rozmerom, hodí skôr do interiéru. Vziať si ju však samozrejme môžete aj von, len je potrebné ju nevystavovať zbytočne vode, vlhku a UV žiarenie zo slniečka.

Jej váha je priemerné dva kilogramy a unesie 150 kg, čo je možné v porovnaní brať ako lepšiu hodnotu. Jedná sa o prevedenie s rozpínacími drevenými tyčami, takže majte na pamäti, že jej čistenie je zložitejšie, než prevedenie bez nich. Súčasťou sady je aj vankúšik, čo mnoho výrobcov neponúka a je to tak jej plus.

Rozmery sú úplne priemerné, dĺžka je 200 cm a šírka ložnej plochy 120 centimetrov. Z podstaty použitých materiálov sa jedná o produkt, ktorý úplne súznie s prírodou a je tak ekologický, na čom rade spotrebiteľov záleží. Majte na pamäti nutnosť zaobstarať závesná lana a tiež karabíny, za ktoré hojdacia sieť zavesíte.

Slušná nosnosť 150 kilogramov, dobrý pomer cena/výkon
Bez kotviaceho príslušenstva

Amazonas Gigante lava

Amazonas Gigante lava recenzie a test

Veľká hojdacia sieť Amazonas Gigante lava podľa slov výrobca je pravdepodobne najväčšia hojdacia sieť, ktorú si v dnešnej dobe môžete zaobstarať. Akonáhle ju uvidíte zavesenú, aj napriek znalosť rozmerov vás veľmi prekvapí jej veľkosť. Na dĺžku má tri metre a široká je dva metre. Tieto obrovské rozmery dopĺňa aj veľmi slušná nosnosť, ktorá je 280 kilogramov.

Výrobok je vďaka koncepcii typizovaný až pre troch ľudí, dve osoby sa v nej takmer stratí, samotný človek ani nehovoriac. Je ideálny na organizovanie veľkých osláv, kedy hostí na prvý pohľad zaujme a nespustí z nej oči. Jej umiestnenie je možné ako v interiéri, tak aj v exteriéri. V prípade ukotvenie na záhrade však rešpektujte materiál bavlnu a zbytočne sieť nenechávajte na daždi, alebo rozvešané ústrety ostrému slnku.

Celková dĺžka až po tienidla robí ešte o meter a pol viac, teda 450 centimetrov. Hmotnosť je adekvátna, 3,3 kg. Zaujímavosťou je, že k jej výrobe bolo použité cca 6000 bavlnených vlákien, ktoré vo výsledku znamenajú 6 metrov štvorcových relaxačné ložnej plochy. Vzhľadom k veľkým rozmerom nie je určená na zavesenie na bežné stojany Amazonas, poteší však prítomnosť praktického prepravného obalu.

Pravdepodobne najväčšia hojdacia sieť na svete, rozmery 300×200 cm, nosnosť 280 kg
Vyššia obstarávacia cena

Amazonas Silk Traveller XXL

Amazonas Silk Traveller XXL recenzie a test

Hojdacia sieť pre dvoch Amazonas Silk Traveller XXL má hneď niekoľko vecí, prečo by vás mala zaujímať. Sú to rozmery, nosnosť, hmotnosť i materiál, naskrz teda všetky dôležité parametre, podľa ktorých hamak vybrať, stojí za pozornosť. Ložná plocha je pomerne veľká, na dĺžku má 320 centimetrov a široká je 230 cm.

Jej nosnosť je veľmi dobrých 200 kilogramov a pritom váži je 0,6 kilogramov, je tak ideálnym parťákom na cesty pre nocovanie v prírode. Je určená až pre dve dospelé osoby, ktoré sa v nej dokážu vyspať. Samozrejme vyššieho komfortu pre nocovanie dosiahnete v jednom. Jej súčasťou je aj vak, do ktorého ju ľahko zložíte, a je z rovnakého materiálu, ako hamaka.

Ako materiál bol vybraný padákový hodváb, za čo patrí výrobcovia veľké plus. Tento materiál je veľmi jemný, príjemný a priedušný. Tiež má adekvátne odolný. Z recenzií spotrebiteľov zaznievajú pripomienky k tvaru, ktorý má viac zdvihnuté okraje. To je však zámerne, lebo hamaka je určená predovšetkým na nocovanie v prírode a tam vyššia okraje dozajisté oceníte.

Veľmi nízka hmotnosť 0,6 kg, hamaka vyrobená z padákového hodvábu
Vhodný skôr pre ležanie, než sedenie

Amazonas Travel Set Camouflage

Amazonas Travel Set Camouflage recenzie a test

Hamaka Amazonas Travel Set Camouflage je univerzálna hojdacia sieť do prírody, ktorá je vyhľadávaná hlavne trampov, turistov a všetkými vyznávači pobytu v prírode. Jej maskovacie vzhľad dokonale splynie s okolitým terénom a nijako neruší okolitú prírodu. Viac ako pre leňošenie na záhrade je tak vhodná k pribalenie do krosná na výlet, avšak aj tam sa nechá plnohodnotne využiť.

K jej prednostiam ďalej patrí veľmi nízka hmotnosť 0,7 kilogramov. V tejto hmotnosti sú však započítané aj laná a háky, ktoré sú integrované a slúži pre zavesenie medzi dva stromy. Je to teda celkom pripravená hojdacia sieť, ku ktorej už nič iné nepotrebujete.

Plocha na ležanie je 275 centimetrov dlhá a široká 140 cm. Je potrebné počítať s ľahko vyššími okrajmi, aj tak je však jej použitie pre dospelú osobu veľmi pohodlné. Maximálne zaťaženie je 100 kg, čo väčšine užívateľov dostačuje. Ako materiál bol zvolený nylon, teda umelý materiál. Je veľmi odolný poveternostným podmienkam, čo v prírode len doceníte. Súčasťou je aj praktický vak v rovnakom dizajne, ako hamaka.

Integrované laná a háky pre zavesenie, vhodné pre turistov a trampy
Menšia nosnosť 100 kilogramov

Ako vybrať hojdaciu sieť

Hojdacia sieť by predovšetkým mala zodpovedať vašim predstavám a potrebám. Hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať, prevedenie, modelov a materiálu je pomerne dosť a každý model je tak vhodný pre iného zákazníka. Odlišný typ si tam zaobstaráte do bytu, iný na záhradu a iný na nocovanie v prírode.

Prevedenie

Hojdacia sieť do bytu

Klasická hojdacia sieť môže byť dvojakého prevedení, buď s rozpínacími tyčami, alebo bez nich. Rozpínací tyče pomáhajú držať tvar, vďaka čomu je sieť stabilnejšie a o niečo málo pohodlnejšie. Na druhú stranu sa dá horšie udržiavať, pretože v dôsledku drevených koncov ju nevyperiete tak pohodlne, ako prevedenie bez nich.

Hojdacia sieť do interiéru nemusí byť zhotovená z nijako zvlášť odolného materiálu a tak je najvhodnejší bavlna, ktorá pôsobí na telo najprirodzenejšie. Zaiste chcete, aby sieť ladila so zvyškom vybavenie miestnosti a tak sú k dispozícii okrem pestrofarebných prevedení aj čisto biele, alebo jednofarebné modely.

Hojdacia sieť so stojanom a na von

Hojdacia sieť na von, prípadne teda v sete so stojanom, lebo predpokladáme, že konštrukcia bude umiestnená vonku, môže byť tiež v prevedení s rozpernou tyčou, alebo bez nej, a platí pre ňu vyššie uvedené informácie.

Je praktickejšie, ak je vyrobená z odolnejšieho materiálu, než je 100% bavlna. Veľmi rozšírená je v tomto smere látka EllTex, ktorá kombinuje bavlnu s polyesterom, a to v pomere 55% ku 45%. Tento materiál je obdobne príjemný na dotyk a vzdušný, navyše však aj odolný voči vode, vlhku a UV žiareniu. Práve UV žiarenie zo slnka môže za stratu farebnosti a rýchlejšie opotrebovanie – to však v prípade EllTerexu nehrozí.

Stojan môže byť vyrobený z dreva, kedy sa jedná o elegantnejší variant. Druhou možnosťou je oceľový stojan, ktorý má dlhšiu životnosť a nemusíte sa o neho toľko starať, ako o drevený. Týmto myslíme hlavne lakovanie, morenie a natieranie dreva. Kovový stojan je tiež praktickejšie, pretože môže byť dĺžkovo nastaviteľný a tým pádom na neho zavesíte viac rôznych modelov sietí a hamakov.

Hamaka

Hamaka môže byť len ďalší označenie pre hojdaciu sieť, avšak častejšie býva toto pomenovanie spojené s určitým druhom, ktorý je vhodný do outdooru. Často je hamaka vyrobená z veľmi ľahkých materiálov s vysokou pevnosťou a odolnosťou. Príkladom môže byť nylon, alebo padákový hodváb. Hamaka je tiež veľmi skladná a môže mať zvýšené okraje, aby bolo nocovanie bezpečnejšie a pohodlnejšie.

Nosnosť a počet osôb

Nosnosť je dôležitý parameter, ktorý priamo korešponduje s počtom osôb, pre ktoré je model určený. V prípade hojdacie siete pre jedného býva štandardom nosnosť okolo 120 kilogramov, hojdacia sieť pre dvoch osciluje okolo 200 kilogramov a najvyššiu nosnosť majú obrovské siete, ktoré sú určené až pre tri dospelé osoby. Tam sa nosnosť môže šplhať bezmála až ku troch stovkám kilogramom. Tento údaj nepodceňujte, v prípade preťaženia a odtrhnutie nasleduje tvrdý pád pokojne až z jedného a pol metra, pri ktorom môže dôjsť k nepríjemným úrazom končatín, chrbta a panvy.

Materiál a príslušenstvo

Aké materiály sa používajú u akých typov sme popísali vyššie, tu je teda pre prehľad všetkých zhrnieme. Najlacnejšie a najmenej odolná prevedení sú z čistej bavlny, nasleduje odolnejší materiál EllTex, ktorý dopĺňa nylon, či padákový hodváb. Špeciálne modely môžu byť samozrejme ešte z ďalších materiálov, ktoré majú príhodné vlastnosti. Tak či tak materiál pred zaobstaraním nezabudnite, najmä ak budete hojdacia sieť používať vonku.

Nevyhnutné príslušenstvo k hojdacím sieťam sú kotviace mechanizmy, štandardne karabíny, a závesná laná, ktorá by mala byť pevná a mať dostatočnú rezervu v nosnosti. Štandardne sa k sieťam nepribaľuje, česť výnimkám, a nezostáva tak nič iné, než si tieto veci dokúpiť, prípadne nájsť nejaké staršie doma. Výnimku však tvoria outdoor hamaky, ktoré môžu kotviaci systém integrovaný, v tomto prípade si nemusíte s príslušenstvom robiť starosť, pretože všetko potrebné pre zavesenie máte pohromade.

Pomerne praktická sú tiež úložná púzdra, alebo vaky, ktoré bývajú súčasťou sietí. Slúži na skladovanie po čas nepoužívania a niektoré majú tiež systém pre prenášanie na chrbte, ako batoh. U hamaku majú tiež ďalšiu dôležitú úlohu, a tým je kompresia, aby nie cestách nezaberal viac miesta, než je bezpodmienečne nutné.

Rozmery a hmotnosť

Najdôležitejšie rozmer, ktorý rozlišujeme, je veľkosť ložnej plochy. Tá býva odlišná v závislosti od počtu osôb, pre ktoré je sieť konštruovaná. Štandardom pre jedného človeka je dĺžka 200 cm a šírka 120 centimetrov. V prevedení pre 2, alebo tri osoby zo najmä šírka zväčšuje. Ďalší rozmer môže byť celkový, teda vrátane častí za lôžkom, alebo rozmer vrátane napnutých závesných lán.

V prípade hmotnosti sú veľké rozdiely medzi prevedeniami. Najťažšie sú logicky hojdacie siete pre viac osôb, tam môže byť váha aj nad tri kilogramy. Štandardné hojdacie siete váži od jedného do dvoch kilogramov a hamaky sa s prehľadom zmestia s hmotnosťou do jedného kilogramu.

4.6/5 - (33 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.