Elektronika,

Herné slúchadlá: Test a recenzie 10 najlepších

Herné slúchadlá sú nevyhnutné pre intenzívne zážitok z hrania hier, a to ako na PC pred monitorom, tak aj v prípade herných konzol PlayStation 5 a 4 či Xbox Series a One na svoje domáce televízii. Kvalitný herný headset by mal hráčov izolovať od okolia a poskytnúť dostatočne čistý zvuk pre počutí detailov ako je šeptnutí, kroky alebo prasknutie. Charakteristické je tiež zameranie na hlbšej basmi.

V základe rozlišujeme drôtová a bezdrôtová herné slúchadlá s mikrofónom alebo bez mikrofónu. Najobľúbenejšie kombinácií sú káblové slúchadlá s mikrofónom, ktorá nestráca kvalitu zvukovej reprodukcie bezdrôtovým prenosom, a prirodzene mikrofón tvorí nevyhnutnú súčasť pri hraní. Z hľadiska konštrukcie možno odporučiť slúchadlá cez hlavu, ktorá sú oproti slúchadlám do uší pohodlnejšie pri dlhšom počúvaní.

Zohľadniť by ste mali nielen prevedenie a konštrukciu slúchadiel, pripojenie, citlivosť alebo dĺžku prívodného kábla, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či majú odnímateľný mikrofón, ovládanie hlasitosti alebo funkciu priestorového zvuku 7.1. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie herné slúchadlá a ich recenzie.

Najlepšie herné slúchadlá – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších herných slúchadiel z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Sony PS5 Pulse 3D Wireless HeadsetKingston HyperX Cloud 2Zalman ZM-HPS300A4Tech Bloody G501Yenkee YHP 3010Genius GX Gaming HS-G700VE-Blue Cobra ILogitech Gaming Headset G430Razer Electra V2Microsoft Xbox Wireless Headset
Frekvenčný rozsah-15 - 25 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz
Citlivosť-98 dB110 dB100 dB102 dB95 dB105 dB90 dB105 dB-
Impedancia-60 ohmov32 ohmov32 ohmov32 ohmov32 ohmov32 ohmov32 ohmov32 ohmov32 ohmov
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 herných slúchadiel

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset

Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset recenzie a test

Herné bezdrôtové slúchadlá Sony PS5 Pulse 3D Wireless Headset sú najlepšou voľbou pre PlayStation 5, a to predovšetkým s ohľadom na kompatibilitu s hernou konzolou. Slúchadlá sú totiž vybavená technológiou Tempest 3D AudioTech (rovnako tak konzoly PS5) zaisťujúci kvalitný 3D zvuk a priestorový dojem s označením 7.1.

Kvalitný zvuk dopĺňajú dva skryté mikrofóny s technológiou potlačenia okolitého zvuku. Výhodou je tiež prítomnosť ovládacích prvkov hlasitosti priamo na slúchadlách. Na jedno nabitie dokáže tento model vydržať približne 12 hodín a nabíjanie je zabezpečené cez konektor USB-C.

Hoci sú tieto bezdrôtové herné slúchadlá vytvorená hlavne pre PS5, sú spätne kompatibilné s PS4 a skrze adaptér tiež s PC, Mac a mobilnými zariadeniami. Pomocou 3,5mm konektoru ho pripojíte rovnako k PlayStation VR.

Headset PS4 / PS5 a ďalšie, veľmi ľahké slúchadlá
Nič zásadné

Kingston HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD

Kingston HyperX Cloud 2 recenzie a test

Slúchadlá 7.1 Kingston HyperX Cloud II KHX-HSCP-R sú dokonalou voľbou pre každého hráča, ktorý dbá aj na špičkový priestorový zvuk, hoci je potrebné brať do úvahy, že je tvorený softvérovo a inak ide o stereo. Slúchadlá disponujú mikrofónom na potlačenie šumu, ktorý je možné nastaviť priamo pred ústa. K dispozícii je tiež externá zvuková karta pre pripojenie prostredníctvom USB portu. Citlivosť slúchadiel je 98 dB.

Zaujme tiež veľký frekvenčný rozsah, ktorý konkrétne činí 15 Hz až 25 kHz. Kladom je tiež hodnota impedancia čiže odporu, ktorý je 60 ohm. Dĺžka kábla slúchadiel je iba 1 meter. K dispozícii v balení je však 2 metrový predlžovací kábel.

Model zaujme aj svojou prijateľnou hmotnosťou, ktorá je 320 gramov. Konštrukcia dokáže tiež veľmi dobre eliminovať akýkoľvek okolitý hluk, a to predovšetkým vďaka prevedení okolo uší. Zaujme aj dizajn v červeno-čiernom podarení. Sú kompatibilné s PC a Mac, ale aj konzolami a mobilnými telefónmi.

Externá zvuková karta, zvuk 7.1, náhradné náušníky
Absencia prídavného SW pre širšie nastavenie

Zalman ZM-HPS300

Zalman ZM-HPS300 recenzie a test

Herné slúchadlá s mikrofónom Zalman ZM-HPS300 ponúknu klasický frekvenčný rozsah, ktorý predstavuje 20 – 20 000Hz. To znamená rozsah od vysokých po najnižšiu tóny. Výrazne zaujme vysoká hodnota ich citlivosti, ktorá je 110 dB. Nechýba tiež nastaviteľný mikrofón, ktorého citlivosť má hodnotu 54 dB. Zvládne potlačiť šum a hluk, avšak vzhľadom k nízkej cene nečakajte veľké zázraky.

Nechýba kvalitná konštrukcia, ktorá dokáže celkom dobre eliminovať okolitý hluk. Ďalej je k dispozícii klasický jack 3,5 mm určený pre pripojenie k rôznym zariadeniam. K dispozícii sú hneď 2 konektory. Dĺžka kábla je 2 metre, čo je dostatočná hodnota.

Vďaka mäkkým koženým náušníkom sa slúchadlá dobre nosia a sú aj dlhodobo pohodlná. Konštrukcia využíva 50 mm meničov. Zaujmú aj veľmi zaujímavým čiernym dizajnom, ktorý je doplnený o červené prvky.

Cena/výkon, dobrý zvuk, 2 jack konektory
Na kábli možno mikrofón len stlmiť a nie vypnúť

A4Tech Bloody G501

A4Tech Bloody G501 recenzie a test

Herné slúchadlá A4Tech Bloody G501 ponúknu uzatvorenú konštrukciu, ktorá zaistí dokonalé tlmenie okolitého hluku. Unikátne sú aj pre využitie niekoľkých režimov a technológií. A to napríklad Smart 360 Gaming. Ďalej nechýba ani praktické vybavenie v podobe SW AudioMate. Okrem kvalitného zvuku zaujme aj mikrofón, ktorý dokáže dobre regulovať šum.

Frekvenčný rozsah slúchadiel má klasikou hodnotu v rozmedzí 20 Hz-20 kHz. Určite zaujme dobrá citlivosť s hodnotou 100 dB, rovnako ako impedancia na hodnote 32 ohmov. Dobré parametre má samozrejme aj samotný mikrofón.

Z hľadiska kompatibility nie je problémom využitie u súčasných operačných systémov Windows. Ako konektor je používané klasické USB. Určite zaujme veľmi nízka hmotnosť, ktorá je iba 258 gramov. Dĺžka samotného kábla je 2,2 metrov.

Dlhý kábel, SW výbava vrátane mikrofónu
Iba USB konektor

Yenkee YHP 3010

Yenkee YHP 3010 recenzie a test

Herné slúchadlá Yenkee YHP 3010 majú veľmi vydarený vzhľad kombinujúci čiernu a oranžovú farbu. Ďalej nechýba ani kvalitný mikrofón, ktorý je všesmerový, s jednoduchým nastavením do ideálnej polohy. Na dobrý zvuk má rozhodne vplyv ako impedancia o hodnote 32 ohmov, tak je to samozrejme aj vysoká citlivosť s hodnotou 102 dB.

Prepojenie je riešené klasickou cestou. K dispozícii sú 2 konektory, a to so štandardom 3,5 mm, teda bežný jack. Ide o model káblový s dostatočnou dĺžkou, ktorá je 2,4 metrov. Veľkosť meniča slúchadiel má hodnotu 40 milimetrov.

Vďaka veľkým náušníkom je dobre tlmený hluk z okolia. Tiež nemožno opomenúť ani pohodlnosť aj pri dlhodobom nosení. Na to má vplyv aj priaznivo nízka hmotnosť. K mínusom u týchto slúchadiel je možné priradiť absenciu softvéru na nastavenie zvuku.

Nízka váha, dobré odhlučnenie, dĺžka kábla
Bez SW pre nastavenie zvuku

Genius GX Gaming HS-G700V

Genius GX Gaming HS-G700V recenzie a test

Herný headset Genius GX Gaming HS-G700V ponúka rôzne klady spojené so zvukovým prejavom. K dispozícii je priestorový virtuálny 7.1 kanálový zvuk. Konštrukcia využíva 40 milimetrové meniče. Zaujme aj dobré odhlučnenie okolia a rôznych ruchov.

Parametrovo slúchadlá ponúknu klasický rozsah v rozmedzí 20 Hz až 20 kHz. Nijako zlé nie sú ani ďalšie hodnoty, ako je impedancia na výške 32 ohmov, rovnako ako nesklame ani citlivosť s hodnotou 95 dB. Kábel je dlhý 2,5 metrov.

Z hľadiska konštrukcie je unikátom nielen pozlátený USB port soužící na pripojenie. Ďalej je to tiež štýlové LED podsvietenie. Čím sú ďalej výnimočné, to je celkom iste aj ich vibračná odozva čo podporuje celkový zážitok.

Vibračná odozva, pozlátený USB konektor, regulácia hlasitosti na slúchadle
Väčší tlak na uši, mušle nie sú naklopiteľný

E-Blue Cobra I

E-Blue Cobra I recenzie a test

Herné slúchadlá s mikrofónom E-blue Cobra I zaujmú na prvý pohľad dizajnom, u ktorého sa výrobca rozhodne nebojí staviť na unikátne farebné kombinácie, ktoré sú neprehliadnuteľné, aj samotnú konštrukciu mosta.

Konštrukcia zaujme tiež čelenkou so sponami z nerezovej ocele. Majú tiež veľmi citlivý mikrofón, ktorý je v pogumované prevedení. Vďaka možnosti zloženia zaujme aj ich kompaktnosť pri uložení, alebo v prípade transportu.

Ich frekvenčný rozsah má hodnotu 20 – 20 000 Hz. Zlá rozhodne nie je ani veľkosť ich citlivosti ktorá dosahuje až 105 dB. Impedancia je 32 ohmov. Slúchadlá majú meniče s veľkosťou 40 milimetrov. Extra mäkké náušníky sú navyše praktické pre maximálne pohodlie pri nosení.

Mäkké náušníky, farebné vyhotovenia, dobré basy a priestorový zvuk
Chýba vypínač mikrofónu

Logitech Gaming Headset G430

Logitech Gaming Headset G430 recenzie a test

Herné slúchadlá Logitech Gaming Headset G430 majú meniče s veľkosťou 40 milimetrov. Zaujmú tiež priestorovým zvukom Dolby 7.1, čo zaistí dokonalý zážitok pri hraní. Nesklamú ani ďalšie parametre, ako je frekvencia od 20 do 20 000 Hz, rovnako ako impedancia s hodnotou 32 ohmov, alebo tiež celková citlivosť, ktorá činí 90 dB.

Slúchadlá majú aj sklopné náušníky, čo uľahčí uloženie a prenášanie. Ďalej sú kryté náušníkov umývateľné, čo sa podpisuje na celkovej hygiene. Vďaka ovládacím prvkom na kábli sú možnosti nastavenia veľmi jednoducho prístupné.

Kvalitný je aj mikrofón, ktorý využíva gradientný elektretový kondenzátor. Vďaka tomu dokáže veľmi efektívne potláčať hluk. Slúchadlá disponujú 3.5 jack a USB konektorom, ktorý je určený na ich prepojenie s počítačom. Dĺžka kábla pre svoju dĺžku 2,3 metrov tiež nemôže sklamať.

USB zvuková karta, špičkový mikrofón, umývateľné kryty
Tvrdšie plsť okolo uší

Razer Electra V2

Razer Electra V2 recenzie a test

Herné slúchadlá s mikrofónom Razer Electra V2 majú kvalitné parametre, pokiaľ ide o ich celkový zvukový prejav. Frekvencia tónov má rozmedzí od 20 Hz do 20 kHz. Hodnota impedancia činí 32 ohmov a veľmi dobrá je hodnota citlivosti, kde možno hovoriť o celých 105 dB.

Kvalitu zvuku možno vylepšiť vďaka prítomnému virtuálnemu 7.1 priestorovému zvuku. Jedná sa o slúchadlá káblová, ktorá sa k počítaču pripájajú pomocou USB konektora. Dĺžka kábla je u tohto modelu skôr nižší a činí 1,3 metrov.

Medzi špecifiká patrí nielen vlastnosť Razer Surround, ale aj fakt, že tento model disponuje prijateľnou hmotnosťou 278 gramov. To zabezpečí pohodlné nosenie aj dlhšiu dobu. Vďaka tlmeniu okolia navyše nemusí byť hráč ničím rušený.

Razer Surround, konštrukcia, nízka váha
Kábel v dĺžke 1,3 metrov

Microsoft Xbox Wireless Headset

Microsoft Xbox Wireless Headset recenzie a test

Herné slúchadlá s mikrofónom Microsoft Xbox Wireless Headset sú skvelou voľbou ako pre Xbox Series X|S, tak Xbox One alebo PC. Oproti PlayStation platforme sa totiž tu môžete oprieť o kompatibilitu a podporu zvukových formátov ako je Dolby Atmos, Windows Sonic a DTS Headphone:X.

V aplikácii je potom možné ladiť zvuk podľa svojich preferencií pomocou nastavenie ekvalizéra či zosilnenia basov a automatického stíšenia. Veľká výhoda je aj prítomnosť Bluetooth a možnosť prepojenia slúchadiel s telefónom, tabletom a iným zariadením.

Headset sa nabíja pomocou kábla typu USB-C, ktorý má možno až moc krátku dĺžku okolo 30 cm. Výdrž na ponúka je potom až 15 hodín, čo je dobrá hodnota. Celkovo sa jedná o perfektný pomer cena/výkon.

Nastavenie zvuku, podpora Bluetooth, cena/výkon
Dlhší reakčný čas pri zmene hlasitosti

Ako vybrať herné slúchadlá

Vybrať herné slúchadlá treba primárne podľa ich konštrukcie. Tá sa dá rozdeliť do troch typov. Prvá variantom je možnosť určená na uši, druhá je v podobe herných špuntov. Zaručene najrozšírenejšie variantom sú však slúchadlá okolo uší. Táto konštrukcia zaistí, že dokáže efektívne tlmiť okolitý hluk, a tak nebude hráča pri hraní absolútne nič rušiť. Ich negatívom môže byť jedine robustnejšie konštrukcie, a tak o niečo horšie skladnosť. Sú však modely, ktoré umožnia zloženie a sklopenia, čím ponúknu kompaktnosť rozmerov.

Pripojenie a konektor

Prvou variantou sú káblové slúchadlá, ktoré sú pripojené pomocou kábla. Ten by mal byť v dostatočnej dĺžke, aby hráča nijako neobmedzoval. Najkratšia ponúknu kábel okolo 1 metra. Najdlhšia hodnotu okolo 3 metrov. Daná varianta sa ďalej líši aj podľa typu konektora. Klasikou je pripojenie pomocou jacku 3.5 mm, alebo pripojenie s využitím USB konektora.

Druhým variantom sú bezdrôtové herné slúchadlá. U nich sa najčastejšie používa rádiofrekvenčná a Bluetooth technológia. Výhodou je, že nevyužívajú kábel, ktorý by sa mohol akokoľvek pliesť. U niektorých je možné stretnúť sa aj s pripojením s využitím NFC, alebo cez Wi-Fi. Ich nevýhodou je nutnosť dobíjanie zabudovanej batérie, poťažmo aj vyššia cena oproti drátovému prevedení, alebo lepšia kvalita zvukovej reprodukcie u rovnako drahých drôtových slúchadiel.

Kompatibilita (PC, konzole)

Keď sa vyberajú herné slúchadlá, je treba prihliadnuť aj k tomu, u akého zariadenia budú používať a s ktorým budú kompatibilné aj ich ovládače. Samozrejmosťou sú dnes varianty používané na počítačoch s OS Windows – tu pozor na konkrétnu verziu. Rad modelov však umožní použitie, keď máte tiež Mac. Na trhu sa možno stretnúť aj so špeciálnymi variantmi, ako je PS5/PS4 headset – ide o slúchadlá k hernej konzole Sony PlayStation. Alebo špeciálne herné slúchadlá pre Xbox One a Series X|S.

S mikrofónom alebo bez?

Existujú ako herné slúchadlá s mikrofónom, tak i herné slúchadlá bez mikrofónu. Na trhu dominuje predovšetkým prvá verzia. Mikrofón by mal mať kvalitný parametre ako s ohľadom na frekvenčný rozsah a citlivosť, tak by mal tiež vedieť dobre potláčať šum. Rad modelov má mikrofón nastaviteľný do určitej polohy, alebo v prípade potreby tiež úplne odnímateľný. Niektoré slúchadlá môžu mať mikrofón tiež integrovaný, vysúvací, alebo na kábli.

Technické zvukové parametre

Herné slúchadlá treba vyberať aj podľa technických parametrov, ktoré súvisia so samotnou kvalitou zvuku. Do popredia sa dostávajú slúchadlá 7.1, ktorá dokážu zabezpečiť virtuálny priestorový zvuk a tým aj výraznejšie zážitok z hrania. Pre náročných a profi hráča nutnosť.

Ďalej hrá úlohu aj ich frekvenčný rozsah. Niektoré kopírujú počuteľný rozsah dospelého človeka a pohybujú sa v rozmedzí 15 Hz až 25 kHz. Inak je to skôr 20 Hz až 20 kHz. Ďalej sa prihliada tiež k hodnote citlivosti, ktorá by sa mala ideálne pohybovať okolo 100 dB. Rolu hrá aj impedancia, ktorá spoločne s citlivosťou ovplyvňuje hlasitosť slúchadiel a kvalitu zvukovej reprodukcie.

Ďalšie vlastnosti

Čo ďalej môžu herné slúchadlá ponúknuť? Je to napríklad možnosť ich zloženie a prenášanie. Kladom môžu byť vlastnosti, ako umývateľné časti, ktoré zvyšujú celkovú hygienu pri použití. Pre mnohých hráčov je tiež veľmi dôležitý dizajn, kde často nechýbajú rôzne výraznejšie farby, ako je červená a zelená v kombinácii s čiernou.

4.4/5 - (17 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.