Auto-moto,

Najlepšie handsfree do auta a ucha 2023 | Recenzie, test

Handsfree je skvelým pomocníkom predovšetkým do auta, lebo práve pri riadení potrebujeme mať ideálne úplne voľné ruky. Ak sa môžeme venovať naplno riadenie, zvyšuje to nepochybne bezpečnosť a o tú by malo ísť predovšetkým. Telefónne hovory ale niekedy bývajú naliehavé, a tak nezostáva než je vybaviť. S touto skvelou technickou pomôckou to však zvládneme bez významného zníženia pozornosti.

Handsfree môže byť buď osobné alebo také, ktoré je určené priamo do automobilu. V prvom prípade sa jedná o klasické slúchadlo do ucha, ktoré je dnes prakticky výhradne bezdrôtové a nemusíte ho využívať len v aute, ale aj v každodennom živote. Handsfree do ucha je veľmi malých rozmerov a prakticky nič neváži. Nie je určené na počúvanie hudby, kvalita zvuku je určená výhradne na telefonovanie.

Ako handsfree do auta môže byť použité samozrejme aj spomínané slúchadlo, praktickejšie však je použitie priamo zariadenie, ktoré je do automobilu určené. Pokiaľ vo vašom vozidle zabudované handsfree nie je a nechcete sa o možnosť telefonovania ochudobniť, je handsfree do auta ideálnou voľbou. Môže byť umiestnené buď na slnečnej clone, alebo kdekoľvek ľubovoľne na palubce. Rozdiely sú v jeho napájanie aj konštrukcii, niektoré zariadenia sú “všetko v jednom”, iná sú rozdelené na viac častí.

Ani v prípade jazdy na jednostopovom motorovom dopravnom prostriedku sa nemusíte vzdať možnosti telefonovania. Handsfree na motorku sa umiestňuje priamo do helmy na motorku a spravidla sa ovláda z riadidiel. Pri výbere akéhokoľvek handsfree by vás mala zaujímať doba hovoru na jedno nabitie, pohotovostná doba, možnosti ovládania, alebo prípadne rozmery a hmotnosť. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie handsfree a ich recenzie.

Najlepšie handsfree do auta a ucha – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších handsfree z testov a hodnotenia pre rok 2023.

VzhľadModelUrčenieDoba hovoruPohotovostná doba 
Jabra Drive recenzie a testJabra DriveDo auta20 hodín30 dní
Parrot CK 3100 recenzie a testParrot CK 3100Do auta16 hodín-
SuperTooth BUDDY recenzie a testSuperTooth BUDDYDo auta20 hodín40 dní
Jabra FreeWay recenzie a testJabra FreeWayDo auta14 hodín40 dní
Parrot MKi 9200 recenzie a testParrot MKi 9200Do auta--
Samsung EO-MG920 recenzie a testSamsung EO-MG920Do ucha7 hodín12,5 dňa
Jabra Classic recenzie a testJabra ClassicDo ucha9 hodín9 dní
Plantronics Voyager Legend recenzie a testPlantronics Voyager LegendDo ucha7 hodín11 dní
Jabra Stealth recenzie a testJabra StealthDo ucha6 hodín10 dní
Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic recenzie a testXiaomi Mi Bluetooth Headset BasicDo ucha5 hodín7,5 dňa

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Jabra DriveParrot CK 3100SuperTooth BUDDYJabra FreeWayParrot MKi 9200Samsung EO-MG920Jabra ClassicPlantronics Voyager LegendJabra StealthXiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
Doba nabíjania2,5 h-3 h2 h--2 h1,5 h-2 h
Hmotnosť100 g--115 g119 g9,2 g10 g18 g8 g6,5 g
Rozmery18 × 56 × 104 mm110 × 63 × 28 mm129 × 49 × 14,6 mm99 × 120 × 19 mm107 × 46 × 13,8 mm-46 × 15 × 9 mm-15,4 × 65,2 × 24,2 mm56 × 10 × 8 mm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 handsfree

Jabra Drive

Jabra Drive recenzie a test

Handsfree do auta Jabra Drive slúži na umiestnenie na tienidlo, môžete si ho ale vziať prakticky kamkoľvek. Na tienidlo je potrebné ho pripevniť sponou, ktorá drží zariadenie pevne na svojom mieste, pričom nehrozí jeho uvoľnenie a pád.

V zariadení je integrovaná batéria s kapacitou 1100 mAh, vďaka ktorej je možné telefonovať až po dobu 20 hodín. Výdrž pri hovore je tak veľmi slušná, rovnako ako dlhá 30 dní pohotovostná doba. Nabíjať môžete cez microUSB a zvládne to za 2,5 hodiny. Prístroj je vybavený schopnosťou hlasových pokynov, ale môžete ho ovládať aj klasicky pomocou tlačidiel.

Pokiaľ ide o jednu z hlavných vlastností, teda kvalitu prenosu hovoru, tak tá je vcelku slušná, avšak pomerne tichšia, čo môže v niektorých situáciách vadiť. Celkovo tak po tejto stránke zariadenie vychádza ako priemerné, na druhú stranu obstarávacia cena je veľmi sympatická, a preto je pomer cena výkon veľmi dobrý.

Nízka hmotnosť a kompaktné rozmery, dlhá vydrž pre hovory, pomer ceny a výkonu
Tišší hovory

Parrot CK 3100

Parrot CK 3100 recenzie a test

Parrot handsfree CK 3100 je zariadenie z vyššej cenovej kategórie, ale s ohľadom na ponúkané funkcie a vlastnosti má v podstate veľmi dobrý pomer ceny a výkonu. Ide o pevné handsfree, ktoré je nutné do vozidla namontovať, čo môže byť pre niekoho prekážkou.

Prístroj je vybavený LCD displejom, kde sa dozviete všetky informácie o vašich hovoroch. Nejde len o to, že si na ňom môžete nechať zobraziť zmeškané, prichádzajúce a odchádzajúce hovory, ale máte možnosť si zobraziť na displeji tiež telefónny zoznam. Zariadenie možno ovládať buď mechanicky kolieskom, alebo pomocou hlasových príkazov.

Jedná sa o zariadenie, ktoré uspokoja všetky náročnejších užívateľov. Je to okrem iného aj z toho dôvodu, že umožňuje pripojiť až 5 mobilných telefónov. Okrem toho disponuje excelentnou kvalitou zvuku a má veľmi citlivý mikrofón, takže budete naozaj dobre počuť. Zvláda tiež automaticky stíšiť autorádio a zvládne 16 hodín hovorov.

Vysoká kvalita zvuku, prehľadný displej, pomer ceny a výkonu
Nutnosť montáže

SuperTooth BUDDY

SuperTooth BUDDY recenzie a test

Bluetooth handsfree SuperTooth BUDDY je zariadenie za zaujímavú cenu a môžete ho umiestniť na tienidlo vášho automobilu. Uchytenie je pevné a bezpečné, takže sa nie je potreba obávať, že by sa prístroj nejakým spôsobom nečakane uvoľnil.

Telefonovanie zvláda zariadenie po dobu až 20 hodín a pohotovostná doba je rovnako veľmi dobrých 40 dní. Samozrejmosťou je automatické párovanie s mobilným telefónom. Zariadenie svieti pomerne výraznú diódou, ktorá signalizuje pohotovostný stav a najmä v noci môže byť nepríjemná.

Cez nízku cenu ponúka prístroj veľmi dobrý prenos zvuku. Disponuje aj funkciou potlačenia okolitého šumu, v čom mu pomáha kvalitný mikrofón. Môžeme oceniť tiež dobrú hlasitosť, ktorá je u zariadení tohto typu samozrejme veľmi dôležitá. S ohľadom na funkčnosť výrobku má veľmi zaujímavý pomer ceny a výkonu.

Jednoduché umiestnenie na tienidlo, hlasitosť, kvalita zvuku
V noci môže rušiť dióda

Jabra FreeWay

Jabra FreeWay recenzie a test

Jabra handsfree FreeWay je vybavené stereofónnym systémom, ktorý zaisťuje nadpriemerne dobrý zvuk, ktorý sa pýšia aj virtuálnym priestorovým zvukom. Dobré vlastnosti s ohľadom na zvukové parametre sú zdôraznené tiež duálnym mikrofónom, ktorý aktívne potláča šum.

Prístroj je schopný zvládnuť až 14 hodín hovorov, v pohotovostnom režime vydrží 40 dní a nabíjať ho budete len 2 hodiny. S mobilom sa vám spáruje automaticky a dohromady zvláda až dve zariadenia. Je tu prítomné hlasové ovládanie, kde však musíte používať príkazy v angličtine. Hlasové ovládanie však nie je vyžadované na obsluhu prístroja.

Zaujímavosťou prístroja je tiež skutočnosť, že disponuje FM vysielačom. Zariadenie má veľmi elegantný dizajn, ktorý je v aute nenápadný. Jedná sa o pomocníka, ktorého v aute umiestnite prakticky kamkoľvek, kde budete potrebovať a bez inštalačný systém bude iste vyhovovať mnohých vodičom.

Kvalitné spracovanie a dizajn, bez nutnosti inštalácie, FM vysielač
Hlasové povely iba anglicky

Parrot MKi 9200

Parrot MKi 9200 recenzie a test

Hands free Parrot MKi 9200 je prístroj z vyššej cenovej kategórie, pričom za danú cenu získate českú lokalizáciu, ktorá sa však žiaľ nevzťahuje na hlasové povely. To sa prejavuje samozrejme tiež pri čítaní slovenských mien z telefónneho zoznamu.

Prístroj je vybavený farebným LCD displejom, na ktorom môžete ovládať všetky dôležité funkcie. Hoci má zariadenie skôr užšie možnosti nastavenia, vlastná funkčnosť je bezproblémová. So zariadením možno spárovať až 10 mobilných telefónov a prenos zvuku je možný po kábli alebo s využitím bluetooth.

Zvukové vlastnosti tohto prístroja sú na veľmi vysokej úrovni. Protistrana počuje jasný a zreteľný hlas, čo je podporené tiež aktívnym potlačením šumu. Zaujať vás naopak môže široká konektivita, kde nájdete ako USB, klasický jack, konektor pre Apple zariadenia, alebo možnosť vloženia SD karty.

Jasný a zreteľný zvuk, široká konektivita, možnosť spárovanie mnohých zariadení
Vyššia cena

Samsung EO-MG920

Samsung EO-MG920 recenzie a test

Handsfree Samsung EO-MG920 je určené pre všetkých vodičov, ktorí potrebujú obyčajné sprostredkovanie hovorov a vystačí si so základnou funkčnosťou headsetu do ucha. Jeho nízka cena korešponduje so spracovaním, ktoré nie je na najvyššej úrovni. Samotný dizajn zariadenia potom vyzerá vcelku podarene a hmotnosť slúchadlá je púhych 9,2 gramov.

Spárovať možno s týmto zariadením až dva mobilné telefóny a všetko je automatické. Batéria je slabšia, pohotovostná doba je 5 dní a vystačí na 7 hodín hovoru. Vzhľadom k základným funkciám je ovládanie pomerne jednoduché a intuitívne. Nie je tu nič, na čo by si spotrebitelia jednohlasne sťažovali. Hlasové vytáčanie čísla je prítomné tiež, ak ho podporuje váš telefón.

Čo už môže byť horšie je kvalita zvuku, ktorá sa veľa odvíja od toho, aké je okolo vás prostredie. Hlučnejšie okolie znamená zlú zrozumiteľnosť hovoru, ale pri bežných rýchlostiach v modernom vozidle problém mať zvyčajne nebudete, rovnako tak ako na väčšine verejných miest, ak ho využijete aj mimo vozidla.

Nízka cena, dostatočná funkčnosť, ľahké ovládanie
Horšie spracovanie

Jabra Classic

Jabra Classic recenzie a test

Bluetooth handsfree do auta Jabra Classic sa vyznačuje u tohto výrobca už tradične kvalitným spracovaním. Toto slúchadlo má veľmi dobre tvarované nástavce, ktoré zaisťujú, že sa vám bude naozaj komfortne nosiť. Ergonómia je v tomto prípade naozaj príkladná. Toto slúchadlo k mobilu má veľmi nízku hmotnosť 10 gramov, čo v kombinácii s dobrou ergonómiou môže spôsobiť, že ani neviete, či ho máte v uchu, alebo nie.

Prístroj disponuje kvalitným zvukovým prenosom, kde nechýba ani dobrá počuteľnosť. Samotnú hlasitosť hovoru si môžete regulovať buď prostredníctvom vášho mobilného telefónu alebo pomocou tlačidla na samotnom slúchadle.

Zariadenie má pomerne sympatickú cenovku na to, ako veľmi dobre plní svoju funkciu. Čo do kvality a spoľahlivosti si naň nemôžu sťažovať ani náročnejší užívatelia. S prístrojom ste schopní hovoriť po dobu 9 hodín a v pohotovostnom režime vydrží až 9 dní.

Spracovanie, komfortné nástavce za uši, pomer ceny a výkonu
Nenašli sme

Plantronics Voyager Legend

Plantronics Voyager Legend recenzie a test

Plantronics Voyager Legend 87300-05 je bezdrôtový headset, ktorý je zaujímavý tým, že ho výrobca vybavil tiež nabíjacím puzdrom. Slúchadlo má veľmi príjemný nadstavec na ucho, vďaka ktorému je zaistená vysoká ergonómia používania.

Telefónne hovory je možné s týmto prístrojom vybavovať až po dobu 7 hodín, pohotovostný režim potom výrobca deklaruje po dobu 11 dní. Zariadenie má kvalitný zvuk, takže hovory sú zrozumiteľné a pomerne čisté. Zrozumiteľnosti hovoru pomáha tiež veľmi kvalitný mikrofón.

Ovládanie je možné buď pomocou hlasu alebo senzory. Senzorické ovládanie v niektorých prípadoch ale nereaguje úplne spoľahlivo. Ak je však vaším cieľom zaobstarať si tento výrobok najmä vzhľadom na kvalitu zvuku, ktorá je u týchto prístrojov zásadná, môže byť pre vás dobrou voľbou. Budete sa však musieť zmieriť s o niečo vyššou cenovkou.

Nabíjacie púzdro, kvalita zvuku a mikrofónu, dizajn
Občasné problémy s párovaním

Jabra Stealth

Jabra Stealth recenzie a test

Bluetooth headset Jabra Stealth ponúkne pri svojej vysokej cene očakávané výborné spracovanie a skvelý dizajn. Zariadenie má iba 8 gramov a určite oceníte jeho malé rozmery, na druhej strane vám môže veľmi ľahko niekde zapadnúť. V tomto prípade záleží na preferenciách každého, či menšie rozmery dokážete oceniť.

Úplne každý však však bude kvitovať veľmi dobrú kvalitu hovoru. Prístroj disponuje vynikajúcim zvukom a tiež má veľmi intuitívne ovládanie. Nebudete mať problémy ani s párovaním telefónu. Prístroj disponuje špeciálnym tlačidlom, ktorým môžete aktivovať Siri alebo Google Now.

Hovory zvládnete s týmto zariadením vybavovať po dobu 6 hodín, takže výdrž je o niečo kratšia, čo korešponduje s menšími rozmermi prístroja. Pohotovostná doba je potom v tomto prípade 10 dní. Slovenskú lokalizáciu u tohto slúchadlá bohužiaľ neočakávajte.

Dizajn a kvalita prevedenia, intuitívne ovládanie, kvalita hovoru
Vyššia cena

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic recenzie a test

Handsfree do ucha Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic patrí k tým lacnejším headsetom na trhu, napriek tomu vás na prvý pohľad zaujme svojim dizajnom a maličkými rozmery. Hmotnosť je tiež naozaj nízka, činí len 6,5 gramov.

Vzhľadom k malým rozmerom počítajte aj s nižšou vydrží, ktorá je tu pri hovore 5 hodín. Pohotovostný režim potom bluetooth slúchadlo zvláda po dobu viac ako 7 dní. Nabíjať ho môžete prostredníctvom microUSB konektora a doba nabíjania je 2 hodiny.

Tomuto slúchadle je pri jeho nízkej cene ťažko niečo vyčítať, avšak kvalita zvuku je premenlivá, a to najmä v závislosti na okolitom prostredí. Hlučnejšie okolí môže znamenať horšiu počuteľnosť. V balení výrobca dodáva rôzne veľkosti štupľov, takže slúchadlo padne každému a vďaka tomu zariadenie veľmi dobre drží v uchu.

Štýlový dizajn, nízka cena, malé rozmery
Premenlivá kvalita zvuku

Ako vybrať handsfree

Asi každému je zrejmý účel handsfree. Používajú sa najmä v automobiloch, ale nielen tam. Ako sme si povedali v úvode, najmä je dôležité uvedomiť si, za akým účelom si toto zariadenie kupujete. Existuje niekoľko druhov handsfree, ktoré vyhovejú rôznym užívateľom. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, aké sú kritériá výberu, na ktoré by ste mali brať ohľad.

Handsfree do auta

Úplne najelegantnejší variantou handsfree je dnes to zabudované v modernom automobile. To je bez pochýb najlepším riešením, pretože vám v interiéri vozidla nikde nič netrčí. Na druhú stranu ste obmedzený výberom zariadení s ohľadom na typ vozidla, ktoré vám nemusí vyhovovať. Neskôr sa ponúka riešenie, ktoré je vhodné aj pokiaľ vstavané handsfree v automobile nemáte, a to externé. Také sa dá uchytiť napríklad na tienidlo a iné zariadenia možno umiestniť na prístrojovú dosku. Spravidla sa jedná o bezdrôtové, drôtové alebo aj kombinované riešenie. Môže byť ďalej buď všetko v jednom zariadení, alebo môže byť handsfree set rozdelený do niekoľkých jednotlivých častí, ktoré môžu vo výsledku fungovať lepšie a byť ergonomickejšie.

Handsfree do ucha

Ďalšou možnosťou je handsfree headset do ucha. V tomto prípade sa jedná výlučne o bezdrôtové riešenie využívajúce prenos zvuku prostredníctvom bluetooth a najčastejšie modely sú v podobe handsfree do jedného ucha. Veľkou výhodou tohto zariadenia je skutočnosť, že ho môžete používať prakticky kdekoľvek, rozhodne tak nie ste obmedzení iba na priestor automobilu. Tento prístroj je výhradne určený na vybavovanie telefónnych hovorov, ak by ste chceli napríklad počúvať hudbu, je vhodnejšie handsfree do oboch uší, ktoré by malo mať aj vyššiu kvalitu zvuku.

Handsfree na motorku

Špeciálne druhy handsfree sú prístroje určené motocyklistom. Tiež na motorke môžete chcieť vybaviť dôležitý hovor. V tomto prípade sa jedná o zariadenie, ktoré sú integrované do prilby. Handsfree na motorku má v prilbe umiestnené slúchadlo v oblasti ucha, pričom mikrofón je v prednej časti prilby. Ovládanie je v tomto prípade zvyčajne riešené na riadidlách motocykla.

Výdrž handsfree

U bezdrôtových zariadení je potrebné vždy riešiť jeho výdrž a je to tiež jedno z najpodstatnejších obmedzenie takisto v prípade handsfree. V zásade možno povedať, že bezdrôtové handsfree do auta zvládne vybavovať hovory po dlhšiu dobu. Spravidla sa pohybujeme do 20 hodín hovoru a je to z dôvodu, že majú väčšiu šasi a teda aj väčšiu batériu. Naopak, v prípade handsfree do ucha, kedy ide o drobné zariadenia, sú používané znateľne menšie batérie. Preto sa vydrž môže najčastejšie pohybovať v rozmedzí 4 až 8 hodín. Určite sa zaujímajte pri výbere zariadenia aj o pohotovostnú dobu, ktorá sa určuje v rádoch dní.

Párovanie s mobilom a kvalita hovoru

Väčšina prístrojov je schopná sa automaticky spárovať s mobilným telefónom a niektoré zariadenia umožní spárovať aj viac telefónov súčasne. Preto na to myslite v prípadoch, ak automobil a handsfree neplánujete používať iba vy sami.

Zaujímajte sa aj o kvalitu hovoru po spárovaní. Tá je do značnej miery daná použitým mikrofónom, keď niektoré vedia aktívne potlačiť šum a lepšie sa tak vysporiadať s hluky okolia. Kvalita hovoru je jednou zo zásadných vlastností handsfree do auta.

Ergonómia používania

S ergonómiou do značnej miery súvisia rozmery a hmotnosť zariadenia. Tie vás zaujímajú predovšetkým v prípade využívania handsfree do ucha. Ergonómia je ale tiež o komforte mechanického i hlasového ovládania, ktorým rad modelov disponuje.

4.5/5 - (21 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.