Ostatné,

Najlepšie granule pre psov: šteňatá, seniorov ai. | Recenzie, test

Granule pre psov sú dnes základnou zložkou kŕmenie u najpopulárnejších domácich maznáčikov. Ich výhodou je hlavne ľahké dávkovanie, jednoduché obstaranie i možnosť bohatého výberu. Kľúčovým faktorom, ktorý kvalitné psie granule definuje, je zloženie. Celkovo sa potom radia do kategórií ako prémiové, superprémiové alebo ultraprémiovej.

Okrem kvalitatívneho rozdelenie sa ešte rozlišujú granule pre šteňatá, dospelých psov a seniorov, alebo ďalej podľa veľkosti a ich určenia pre malé, stredné a veľké plemená. Niektorí psíkovia môžu mať individuálne požiadavky vo vzťahu k ich zdravotnému stavu. V takom prípade sa zamerajte na diétne, holistické, hypoalergénne alebo bezlepkové krmivo.

Zohľadniť by ste mali nielen zloženie mäsa, vitamínov a ďalších látok, vek a veľkosť psa, ale aj príchuť alebo veľkosť balenia. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie granule pre psov a ich recenzie.

Najlepšie granule pre psov – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších granúl pre psov z testov a hodnotenia pre rok 2020.

VzhľadModelVeľkosť baleniaVek psaKvalita krmiva 
Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice12 kgŠteňaSuperprémiové
Essential Foods Beginning Large Breed12,5 kgŠteňaUltraprémiové
Magnusson Meat & Biscuit Junior10 kgŠteňaUltraprémiové
HAPPY DOG Profi-Linie 26/16 Sportive20 kgDospelýPrémiové
Brit Premium Dog Adult M15 kgDospelýPrémiové
Bosch Adult Maxi15 kgDospelýPrémiové
Orijen Original11,4 kgDospelýSuperprémiové
Acana Dog Heritage Senior11,4 kgSeniorUltraprémiové
Ontario Low Activity Lamb13 kgSeniorPrémiové
FITMIN dog Maxi Senior15 kgSeniorSuperprémiové

Porovnanie parametrov

 Brit Care Junior Large Breed Lamb & RiceEssential Foods Beginning Large BreedMagnusson Meat & Biscuit JuniorHAPPY DOG Profi-Linie 26/16 SportiveBrit Premium Dog Adult MBosch Adult MaxiOrijen OriginalAcana Dog Heritage SeniorOntario Low Activity LambFITMIN dog Maxi Senior
Veľkosť psaVeľké plemenáStredné + Veľké plemenáVšetky plemenáVšetky plemenáStredné plemenáVšetky plemenáVšetky plemenáVšetky plemenáVšetky plemenáVeľké plemená
Bez obilnínNieÁnoNieNieNieNieÁnoÁnoNieNie
PríchuťRyža + JahňaKurča + KačicaBravčové + HovädzieZmes masKurča + HydinaZmes masKurčaKurča + MorkaJahňaKurča + Hydina
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 krmív pre psov

Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice

Brit Care Junior Large Breed Lamb Rice recenzie

Granule pre psov Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice sú označené ako hypoalergénne granule, ktoré sú spojené so zaujímavou receptúrou. Tá kombinuje jahňacie a tiež ryžou. Primárne sú určené pre veľké plemená nad 25 kilogramov. Výhradne však pre kŕmenie v mladšom období. A to konkrétne od 3 mesiacov až po zhruba 2 rokov veku psov.

Pri príprave sú používané čerstvé suroviny a sú vylučované nevodné náhradky, ako je potrebné sója. Obsahujú vyvážený pomer vápnika a fosforu, rovnako ako vie ponúknuť unikátny Omega-3 mastné kyseliny z lososa. Vďaka tomu sa podieľajú na dobrom vývoji kostry psa aj črevnej mikroflóry.

Toto balenie je dodávané v hmotnosti 12 kilogramov. Psom prospievajú aj preto, že obsahujú takzvaná chondroprotektíva. Ide o látky, ktoré prispievajú k lepšej regenerácii, k lepšiemu hojeniu a tiež k zlepšeniu pohyblivosti kĺbov.

Bez nežiaducich látok, Omega-3 mastné kyseliny

Vyššia cena

Essential Foods Beginning Large Breed

Essential Foods Beginning Large Breed recenzie

Krmivo pre psov Essential Foods Beginning Large Breed je dodávané v balení s hmotnosťou 12,5 kilogramov. Jedná sa o ultra prémiové krmivo pre psov, ktoré neobsahuje žiadne obilniny. Je určené pre šteňatá zhruba už od 8 týždňov. Pravidelne by ich mal konzumovať až do doby v rozmedzí medzi 13 a 28 mesiacmi, a to konkrétne podľa jeho potrieb.

Určené sú pre obdobie rastu pre všetky plemená, ktorá v dospelosti dosiahnu zhruba 15 rokov veku. Vďaka svojmu zloženiu vie podporiť stabilnú hladinu cukru v krvi. Majú vysoký podiel mäsa, ktorý pomáha stimulovať psie inštinkty. Obsahujú aj semená a byliny.

Základom zloženie, ktoré mojej 65 percent, je čerstvé a tiež sušené kuracie mäso, ale aj mäso kačacie. Nechýba losos, pstruh a tiež vajcia. Krmivo je doplnené pre lepší vývoj tiež radou vitamínov, ale aj radom prírodných antioxidantov.

Veľké balenie, ultraprémiové, vysoký obsah mäsa

Nie je hypoalergénny

Magnusson Meat & Biscuit Junior

Magnusson Meat Biscuit Junior recenzie

Psie granule Magnusson Meat & Biscuit Junior sú označované aj ako holistické granule pre psov. Vyrábané sú primárne z čerstvého mäsa a nie múčky. Medzi ďalšie kľúčové prísady patrí švédska mrkva, vajcia, ale aj repkový olej. Unikátom na zloženie je aj to, že suroviny pochádzajú zo Švédska. Celkový obsah mäsa je udávaný v dobrej výške 46 percent.

Základ tvorí ako mäso hovädzie, tak i mäso bravčové. Vďaka tou je možné nájsť v porcii 26 percent bielkovín, ale aj dobrý obsah železa. Nechýba široká škála vitamínov alebo rôznych stopových látok pre dobrý vývoj psa.

Svojimi parametrami sa jedná o krmivo pre psov vo vekovej skupine junior, teda šteňatá. Podporuje tak ich správny vývoj po všetkých stránkach. Zaujme aj tým, že je vhodné v tomto veku pre všetky psie plemená. Balenie je veľké dostatočne, a to s hmotnosťou 10 kilogramov.

Holistické, pre všetky plemená, vysoký podiel mäsa

Iba bravčové a hovädzie mäso

HAPPY DOG Profi-Linie 26/16 Sportive

HAPPY DOG Profi Linie 26-16 Sportive recenzie

Kvalitné krmivo HAPPY DOG Profi-Linie 26/16 Sportive je určené primárne pre dospelých psov, čomu zodpovedá aj obsah živín, ktoré tento variant má. Jedná sa o prémiové granule pre psov, ktoré chcú podávať veľké výkony a mať dobrú svalovú aktivitu. Ideálne je ako krmivo pre športové psy, alebo tie vo výcviku.

Hlavným zložením je tu predovšetkým červené mäso, a ďalej i loj. Obsah nepostráda tiež hydinové mäso, tuk pre rýchlu energiu a v neposlednom rade rybie zložku. Balenie váži celkom 20 kilogramov, čo znamená dobrú výdrž a ekonomickosť.

Pre svoje zloženie a účel je vhodné tiež pre gravidné sučky v poslednej tretine gravidity, alebo pre sučky dojčiace. Kŕmna dávka sa líši od hmotnosti psa a môže činiť od 45 gramov až po hodnotu 770 gramov za deň. Súčasťou je aj široká škála vitamínov a tiež minerálov a stopových prvkov.

Zloženie pre aktívnych psov, podiel červeného mäso, aj pre gravidné suky

Je s obilninami

Brit Premium Dog Adult M

Brit Premium Dog Adult M recenzie

Granule pre psov Brit Premium Dog Adult M síce nie sú bezlepkové, ale aj tak majú veľmi dobré zloženie. V celom balení, ktoré má 15 kilogramov, je bohaté množstvo primárne hydinového mäsa. To zaistí ako energiu na celý deň, tak pomáha aj posilnenie imunity. Obsahuje aj lososový olej, ktorý je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Tie vyživujú kožu a srsť.

Vďaka optimálnym rozmerom je pes musí rozhrýzť. Tým podporí ich trávenie, ale tiež obmedzuje tvorbu zubného kazu. Určené sú pre dospelých psov, a to z kategórie stredných plemien. Teda tých ktoré majú váhu v rozmedzí od 10 do 25 kilogramov.

Zloženie je spojené ako s vitamínmi, tak i organickými mikroprvky. Krmivo je zaradené do kategórie prémiových. Hlavná zložka obsahuje kura z 41 percent, pričom je treba povedať, že 16 percent tvorí takzvaná kuracia múčka.

Vysoký obsah kurčaťa, veľké balenie, veľkosť na hryzenie

Obsahuje kuracie múčku

Bosch Adult Maxi

Bosch Adult Maxi recenzie

Psie granule Bosch Adult Maxi 15 kg sú určené pre každého psa už od jedného roka jeho veku, a to s váhou až do 30 kilogramov. To výrazne podporuje ich všestrannosť. Zaujme u nich aj dobrá veľkosť balenia, ktorá činí 15 kilogramov.

Unikátom je určite zloženie, ktoré ponúkne 21 percent bielkovín a ďalej 12 percent tukov, ktoré tak eliminuje riziko obezity. Zloženie ďalej zahŕňa aj extrakty z mušlí, čo pomáha eliminovať hlavne riziko problémov s chrupavkami a kĺby. Tie vďaka tomu zostávajú zdravé.

Základnou zložkou je čerstvé hydinové mäso, ktoré je doplnené jačmeňom, kukuricou a pšeničnou múkou. Ďalej však nechýba široká škála vitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré sa starajú o správny a tiež dobrý vývoj psa.

Dobrý obsah bielkovín, pre psov od 1 roku, extrakt z mušlí

Iba prémiová kvalita

Orijen Original

Orijen Original recenzie

Super prémiové granule pre psov Orijen Original je možné zaradiť aj do skupiny diétneho krmiva. Je to dané zložením, ktoré rešpektuje všetko, čo je pre psa prirodzené. Balenie má vcelku netradičných 11,4 kilogramov a pochádza od značky, ktoré vznikla a existuje v Kanade.

Unikátom na zloženie je tiež to, že rešpektuje pôvod psov, kedy by malo väčšinu jedálnička tvoriť mäso (tohle krmivo ho tvorí z 85%). Nechýba ako čerstvosť daných surovín, tak aj to, že pochádza z preverených, lokálnych kanadských zdrojov.

Okrem toho, že obsahujú vysoký obsah mäsa (a proteínov) je zvyšok doplnený o ovocie, zeleninu a traviny. Obilniny tu nenájdete, čo radí granule medzi grain free. Navyše nesú označenie holistické, pretože poskytujú celistvú výživu. Základné masovú zložku tvorí kurča. Sú určené výhradne pre dospelých psov, bez ohľadu na plemeno, a teda i veľkosť.

85 percent mäsa, holistické a bezlepkové, lokálne suroviny

Vyššia cena

Acana Dog Heritage Senior

Acana Dog Heritage Senior recenzie

Acana Dog Heritage Senior sú granule určené pre staršie psy. Navyše sa jedná o bezlepkové granule, pretože neobsahujú žiadne obilniny. Ďalším špecifikom je tiež to, že sú určené pre všetkých psov od 7 rokov veku, čomu zodpovedá aj ich zloženie. Konkrétny typ plemená a váha nehrá rolu.

Základom zloženie je hydinové mäso, ktoré obsahuje 16 percent kurčaťa a ďalej 14 percent morky. Ďalej obsahuje aj rad rastlinných zložiek. Tento produkt pochádzajúci z Kanady je možné označiť aj ako light, vďaka čomu u psov eliminuje vznik nadváhy.

Zloženie rešpektuje čerstvosť, ale aj to, že je krmivo vyrábané len z voľne chovaných kurčiat a vajcia sú kupovaná na hniezdnych chovoch. Celkovo obsahuje krmivo 33 percent proteínu a 14 percent tukov. Nechýba ale tiež Omega-3, alebo celkom unikátny Omega-6.

Kvalita surovín, pre staršie psy, bez lepku

Nie sú holistické

Ontario Low Activity Lamb

Ontario Low Activity Lamb recenzie

Granule pre psov Ontario Low Activity Lamb sú určené pre psy v seniorskom veku. Tomu celkom jasne zodpovedá aj zloženie. To má za cieľ ponúknu všetko potrebné ako pre psa s nižšou telesnou aktivitou, tak dokáže podporiť aj prípadnú potrebu chudnutie.

Základom zloženie je jahňacie mäso, ktoré je tu zastúpené podielom 50 percent. Ďalej zaujme aj veľmi nízky obsah bielkovín. Balenie, ktoré celkom váži 13 kilogramov, obsahuje aj unikáty, ako sú pre psov prospešné Omega-3 a ďalej i Omega-6 mastné kyseliny.

Krmivom sa kŕmia psy 1x až 2x denne. Sú určené pre všetky plemená psov, bez ohľadu na ich hmotnosť a veľkosť. Ich zloženie číta 25 percent proteínov, ale aj znížený obsah tuku, ktorý tu má podiel len 9 percent.

Podporujú úbytok váhy, 50% jahňacieho, pre všetky plemená

Obsahujú obilniny

FITMIN dog Maxi Senior

FITMIN dog Maxi Senior recenzie

Krmivo pre psov FITMIN dog Maxi Senior je určené pre dospelých až staršie psy. A to ideálne od 7 rokov veku. Unikátne zloženie je založené tiež na vysokom podiele rôznych antioxidantov, ktoré prispievajú k lepšiemu zdraviu dospelého psa.

Pre svoje zloženie je krmivo označené ako superprémiové a predáva sa v balení, ktoré má celkom 15 kilogramov. Je určené pre psy v seniorskom veku, a to primárne pre veľké plemená. Hlavný podiel v zložení má čerství kuracie mäso, ktoré je zastúpené 50 percentami. Ďalej obsahuje 19 percent sušené kuracie a 4% sušené rybie suroviny.

Vďaka zloženiu pes získa až 74 percent bielkovín živočíšneho pôvodu. Ďalej ide o granule s chondroitín sulfátom a glukózamínom, čo sú látky, ktoré sa podpisujú na zdravie kĺbov.

S chondroitín sulfátom a glukózamínom, antioxidanty, vysoký podiel mäsa

Nie sú hypoalergénne ani bezlepkové

Ako vybrať granule pre psa

Granule pre psy by mali byť kvalitným krmivom, ktoré pokiaľ možno zaistí vášmu maznáčikovi dlhý a šťastný život, bez zdravotných komplikácií. Pre lepšie rozdelenie sú používané označenie ako prémiové, superprémiové alebo tiež ultraprémiovej krmivo. Na čo však hľadieť takzvane pod kapotou?

Podiel zložiek a zloženie krmiva

Keď sa pozrieme na základné zložky, rozhodne sem patria bielkoviny. Hraničný hodnotou by malo byť približne 18 percent. Dôležitý je aj obsah vlákniny. Klasikou sú hodnoty okolo 4 percent. Pokiaľ má pes nadváhu, malo by krmivo obsahovať viac vlákniny, a to aspoň 5 percent. Dôležité sú pre psa tiež vitamíny, presnejšie vitamín A, D, E, C, H, vápnik, horčík, sodík, draslík a síra.

Pozor na tuk, toho by malo byť menej. Síce je dôležitý, ale nemalo by sa to s ním preháňať. Hraničná hodnota okolo 20 percent. Kvalitné psie krmivo ho obsahujú zhruba 9 percent. Ďalej je dobré hľadieť na obsah sacharidov, ktorých by malo byť úplné minimum.

V rade kvalitných krmív je hlavnou zložkou mäso. Minimálne množstvo je okolo 50 percent. Čím ho je viac, tým lepšie. Rozhoduje tiež typ mäsa. Môže sa jednať o kuracie, morčacie, bravčové, hovädzie, jahňacie, ale aj ďalšie. Ďalej je potrebné sledovať obsah rastlinných zložiek, hlavne potom klasických obilnín. Čím je ich menej, tým lepšie a zaobstarať možno aj vyložene bezlepkové granule.

Pre citlivejšie psy sú tu špeciálne krmivá, ako napríklad hypoalergénne granule obsahujúce väčší obsah bielkovín a eliminujúci alergické reakcie. Diétne granule pre psov zase obsahujú menej tuku, sacharidov, vlákniny a zaisťujú vhodné množstvo proteínov. Pre celostnej výživu obsahujúce viac než len základné látky, sú potom priamo robené holistické granule.

Vek psa

Granule pre šteňatá

Krmivo pre šteňa musí dodať dostatok energie potrebnej pre rast, navyše v malej dávke. Majú tak zvyčajne vyššie nutričné hodnoty s dostatočným zastúpením bielkovín alebo vápnika. V obchodoch ich nájdete pod označením junior, prípadne puppy.

Granule pre dospelých psov

Krmivo pre dospelého psa je pestré a vyvážené. Obsahuje menej energetickej hodnoty, aby sa predchádzalo obezite, vzhľadom k nižšej aktivite psa. Pozor na to, že dospelosť začína u malých, stredných a veľkých plemien v ľahko odlišnom období. Označujú sa typicky ako adult.

Granule pre psov seniorov

Krmivo pre staršieho psa, označované ako senior, obsahuje menej tuku a viac minerálov alebo vitamínov. Zameriava sa tiež na ľahkú stráviteľnosť, pretože sa objavujú zažívacie problémy.

Veľkosť plemena

Rolu hrá aj plemeno, pre ktoré sú psie granule určené. Dôležitá je veľkosť a váha. Niektoré sú univerzálne, iné priamo špecifikované. Malé plemená nemajú tak pevnú čeľusť a samozrejme nepozřou tak veľké kusy. Naviac je pre nich špecifické i rýchle trávenie, preto potrebujú viac energetickej krmivo. Stredné a veľké plemená mnohokrát bojujú s obezitou, teda by krmivo malo mať menší zdroj energie, a naopak viac mäsa.

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.