Elektronika,

Najlepšie fitness náramky: Test, recenzie smart náramkov

Fitness náramok je dnes braný ako nevyhnutný doplnok každého, kto má v pláne pravidelne a aktívne športovať. Jeho vyspelejšie verzií sú športové fitness hodinky, ktoré sú však tiež až niekoľkonásobne drahšie. Náramok je charakteristický hlavne kompaktné rozmery, vďaka ktorým vyzerá skutočne ako estetický doplnok než ako moderné nositeľná elektronika.

Inteligentný náramok je unikátny v tom, že dokáže monitorovať dáta pri rôznych športových aktivitách, ktoré sú ďalej vyhodnocované v mobilnej aplikácii. Všetky modely výborne nahradí krokomer, a okrem športu je fitness náramok využiteľný aj pri bežných denných činnostiach, kedy upozorňuje na notifikácie z telefónu, alebo monitoruje spánkovú aktivitu.

Športový náramok by mal hlavne vyhovovať jeho nositeľovi. Materiál remienka by mal byť príjemný a o ich prítomnosti by ste nemali doslova ani vedieť. Pokročilé verzie dokážu zobrazovať notifikácia na prichádzajúci hovor, SMS, udalosti z kalendára, alebo zobrazovať počasie. Fitness náramok s GPS zase ocenia športovci, pretože budú mať presne trackovanie svoju trasu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie fitness náramky a ich recenzie.

Najlepšie fitness náramky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších fitness náramkov z testov a hodnotenia pre rok 2024.

VzhľadModelVeľkosť displejaVýdrž batérieHmotnosť 
Xiaomi Mi Band 4 recenzie a testXiaomi Mi Band 40,95"20 dní22,1 g
Samsung Gear Fit2 Pro recenzie a testSamsung Gear Fit2 Pro1,5"4 dni33 g
Huawei Band 2 Pro recenzie a testHuawei Band 2 Pro0,91"21 dní21 g
Xiaomi Mi Band 3 recenzie a testXiaomi Mi Band 30,78"20 dní20 g
LAMAX Bfit recenzie a testLAMAX Bfit0,91"7 dní26 g
Garmin Vivosmart 3 recenzie a testGarmin Vivosmart 31"5 dní20,4 g
Fitbit Charge 2 L recenzie a testFitbit Charge 2 L1,5"7 dní31 g
Niceboy X-fit ACTIVE recenzie a testNiceboy X-fit ACTIVE0,96"7 dni25 g
Honor Band 3 recenzie a testHonor Band 30,91"30 dní18 g
UMAX U-Band 107 Plus HR recenzie a testUMAX U-Band 107 Plus HR0,96"7 dní22 g

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Xiaomi Mi Band 4Samsung Gear Fit2 ProHuawei Band 2 ProXiaomi Mi Band 3LAMAX BfitGarmin Vivosmart 3Fitbit Charge 2 LNiceboy X-fit ACTIVEHonor Band 3UMAX U-Band 107 Plus HR
Meranie tepuÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
GPSNieÁnoÁnoNieNieNieNieNieNieNie
Odolnosť / vodotesnosťIP675ATM5ATMIP67IP675ATM-IP67IP67IP65
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 fitness náramkov

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 recenzie a test

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 4 ponúkne na prvý pohľad jednoduchý dizajn, ktorý je však spojený s celou radou zaujímavých funkcií. Medzi ne môžeme zaradiť napríklad krokomer, alebo sledovanie vzdialenosti aj počtu spálených kategórií. Ďalej dokáže dobre monitorovať spánok, rovnako ako vie monitorovať aj srdcový tep.

Pýchou náramku je AMOLED displej, ktorý má veľkosť 0,95 palca. Nechýba ako ochrana proti poškriabaniu, tak aj ochrana proti odtlačkom prstov. Príjemná je výdrž na jedno plné nabitie, ktorá činí až celých 20 dní. Okrem displeja je súčasťou tiež výkonný vibračný motorček, ktorý dokáže budiť vibrácií, alebo upozorňovať na notifikácie aplikácií z mobilného telefónu, ktoré si možno nastaviť.

Prítomná je zvýšená odolnosť zodpovedajúce certifikácii IP 67, vďaka ktorej si môžete monitorovať aj plávanie. Vodeodolný je až do 50 tich metrov a dokáže spoľahlivo rozpoznať až 5 plaveckých štýlov. Hmotnosť je veľmi nízka a v ničom vás tak nebude obmedzovať, náramok váži iba 22 gramov. Spárovanie s telefónom je realizované pomocou Bluetooth a pripojiteľné sú mobilné telefóny ako s operačným systémom Android, tak iOS.

Výborný pomer cena/výkon, dostatok funkcií, kvalitné AMOLED display, nízka hmotnosť
V súčasnosti stále len v angličtine

Samsung Gear Fit2 Pro

Samsung Gear Fit2 Pro recenzie a test

Fitness náramok s GPS Samsung Gear Fit2 Pre prichádza vo svojej vylepšenej druhej generácii s ďalšími inovatívnymi funkciami. Patrí sem napríklad slušná odolnosť proti vode, alebo display o dôstojnej veľkosti 1,5 palca. Ten zaujme zahnutým prevedením, skvelým podaním farieb aj na slnku a svižným dotykovým ovládaním. Použitá je moderná technológia s označením Super AMOLED a jeho rozlíšenie je 432 x 216 bodov.

O výkon náramku sa stará kvalitný hardware sa 2 jadrovým procesorom s frekvenciou 1 GHz, ktorému sekunduje operačná pamäť o veľkosti 512 MB. Problémom nie je ani ukladanie dát, na ktoré poslúžia vnútornú pamäť o veľkosti 4 GB.

Medzi jeho funkcie patrí napríklad snímač srdcového tepu, GPS modul pre sledovanie trasy, alebo akcelerometer či gyroskop a barometer. Náramok má certifikáciu MIL-STD- 810G. O dobrú výdrž sa stará akumulátor s kapacitou o veľkosti 200 mAh, ktorý dokáže udržať náramok pri živote niekoľko dní.

Dotykový displej, kvalitné hardware, kapacita pamäte
Vyššia obstarávacia cena, pri zapnutí všetkých funkcií slabší výdrž batérie

Huawei Band 2 Pro

Huawei Band 2 Pro recenzie a test

Inteligentný náramok Huawei Band 2 Pre láka na svoju dobrú výbavu. Okrem schopnosti merať tep dokáže vyhodnocovať tiež rôzne športové aktivity, alebo ponúkne monitor spánku. V jeho výbave nechýba GPS modul pre presné určovanie polohy, alebo pomerne dôležitý a presný monitor srdcového tepu.

Spárovanie s mobilným telefónom prebieha pomocou Bluetooth 4.2. a následne možno na náramku sledovať aj notifikácia z mobilného telefónu. Na prednej strane k tomu poslúži AMOLED displej, ktorý má veľkosť 0,91 palcov. Váha náramku je pritom iba 21 gramov.

Pre plnohodnotné použitie je potrebné mať zariadenie so systémom minimálne Android 4.4 alebo iOS 8. Integrovaná batéria s kapacitou 100 mAh dokáže dodávať energiu až po dobu 21 dní a navyše ho nie je nutné nikdy dávať dole z ruky, lebo je aj vodeodolný a to až do hĺbky 50 metrov.

Vodotesnosť, výdrž batérie, AMOLED displej
Potreba modernejšieho systému v mobile

Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3 recenzie a test

Fitness náramok Xiaomi Mi Band 3 je už treťou generáciou tejto celosvetovo obľúbenej rady. Smart náramok ponúkne rad klasických, pre šport potrebných funkcií, ako je napríklad krokomer, sledovanie vzdialenosti, alebo zaznamenávanie počtu spálených kalórií. Vie tiež monitorovať tep, či vyhodnocuje dáta spojené so spánkom.

Na prednej strane je oproti staršej verzii väčší displej s veľkosťou 0,78 palcov. Jedná sa o OLED displej, ktorý poteší svojím dotykovým ovládaním a tiež rozlíšením o hodnote 128 x 80 bodov. Nesklame ani batérie, ktorá má kapacitu 110 mAh, čo zodpovedá výdrži pri bežnom použití až celých 20 dní.

Príjemnou funkciou je predpoveď počasia pre nasledujúce 3 dni. Spárovanie s mobilom je ľahkom, pretože je riešené technológiou Bluetooth 4.2. Samozrejmé je tiež zobrazovanie notifikácií z pripojeného mobilného telefónu. Užívatelia často kvitujú veľmi elegantný dizajn a vydarený dotykový display, ktorý má na sebe integrovaný ovládací jamku. CELÁ RECENZIA

Výdrž batérie, dotykový display, predpoveď počasia
Nemá GPS

LAMAX Bfit

LAMAX Bfit recenzie a test

Športový náramok LAmax BFit zaujme svojou celkovou všestrannosťou. Dokáže zaznamenávať nielen tú športovú, ale aj akúkoľvek bežnú dennú aktivitu. Navyše ho možno používať vo vode, má totiž certifikáciu krytie o hodnote IP67. Vďaka tomu nie je problém ho ponoriť do vody až na 30 minút, rovnako ako mu nevadí hĺbka 1 meter, prach i piesok.

Po spárovaní s telefónom prináša rovnako možnosť notifikácií, ako sú hovor, SMS, alebo WhatsApp či Messenger. Poteší tiež kvalitný display, ktorý má veľkosť 0,91 palcov a je dotykový. Zobrazuje napríklad prejdenú vzdialenosť, počet krokov, alebo množstvo spálených kalórií.

Vďaka malej hmotnosti o veľkosti 26 gramov ho na ruky takmer necítite. Spárovanie s mobilom je klasickej pomocou Bluetooth a o dobrú výdrž sa stará batéria Li-ion s kapacitou 75 mAh. Vzhľadom k nízkej cene je akceptovateľná absencia GPS a rad ďalších pokročilých funkcií.

Nízka hmotnosť, krytie IP67, elegantný dizajn
Menej funkcií a vlastností

Garmin Vivosmart 3

Garmin Vivosmart 3 recenzie a test

Inteligentný náramok Garmin Vivosmart 3 je skvelou voľbou pre toho, kto chce mať prehľad o fyzickej aktivite vo dne v noci. Nazbierané dáta samozrejme prenáša do mobilného telefónu pomocou spárovanie cez Bluetooth. Na náramku môže byť zobrazovať notifikácia z mobilu, ako je volanie či SMS. Všetko je zobrazované na OLED displeji s rozlíšením 64 x 128 bodov.

Zaujme odolnosť proti vode s dobrou hodnotou 5 ATM, alebo unikátny synchronizácia s denníkom Garmin Connect. Ďalej možno náramok prepojiť s ANT+ snímačmi, ako je potrebné senzor tepu, alebo snímač určujúci kadenciu krokov.

Na jedno nabitie dokáže vydržať až 5 dní, čo je pri tomto výpočte zručností dobrá výdrž. Na ruky nie je skoro cítiť vďaka hmotnosti iba 20,4 gramov. Skvelý je aj systém, ktorý dokáže človeka motivovať k ďalším aktivitám. Doplnkovými funkciami sú napríklad výškomer, stopky, alebo aj schopnosť nájsť zatúlaný telefón v dosahu Bluetooth.

Spojenie s Garmin Connect, široká škála aktivít, OLED displej
Komplikovanejšie systém ovládania

Fitbit Charge 2 L

Fitbit Charge 2 L recenzie a test

Fitness náramok Fitbit Charge 2 L je vybavený kvalitným snímačom srdcového tepu s názvom PurePulse, alebo funkciou Connected GPS. Vo výbave sú aj ďalšie užitočné funkcie, ako je potrebné SmartTrack, alebo Fiteness Level. Potešujúce je aj možnosť zmeny dizajnu náramku, a to vďaka praktickým vymeniteľným pásikom.

Športový náramok má veľký OLED displej, ktorý zobrazuje všetky potrebné údaje. Do vnútornej pamäte sa zmestia dáta až za 7 dní bežných aktivít, potom je potrebné ich preniesť do mobilu, s ktorým dôjde k jednoduchému spárovanie pomocou Bluetooth 4.0. Nechýba mu ani notifikácia hovorov a SMS.

Na jedno nabitie je možné náramok v závislosti od využitia užívať zhruba 5 dní. Kompatibilný je aj s klasickými počítačmi, konkrétne so systémom Mac OS X a Windows 10. Kladom je krátka doba nabíjania, ktorá je zhruba 1 – 2 hodiny, negatívom naopak relatívne krátka výdrž, ktorá je maximálne 5 dní.

Rýchle nabíjanie, pokročilé funkcie, výmenné pásky
Výdrž jenom 5 dní

Niceboy X-fit ACTIVE

Niceboy X-fit ACTIVE recenzie a test

Chytrý náramok Niceboy X-fit ACTIVE je ďalším povedením nositeľným zariadením, ktoré skvele poslúži ako pre monitorovanie vašich športových výkonov, tak pri každodennom živote. Jeho pýchou je dostatočne veľký OLED display s veľkosťou 0,96 palca a ďalej batérie, ktorá podľa slov výrobcu vydrží až 7 dní a užívateľské recenzie túto dobu potvrdzujú.

Všetky iste poteší lokalizované prostredie aplikácie, kde sa zobrazuje mnoho a mnoho údajov ako o športových výsledkoch, tak napríklad aj o spánku. Vďaka vodotesné a prachotesné úprave IP67 ho nemusíte za celý deň sňať z ruky, ponúka mnoho designov ciferníku a zobrazuje notifikácie aplikácií z mobilného telefónu.

Kde však tento fitnes náramok Niceboy vyniká je schopnosť merať ako tepovú frekvenciu, tak predovšetkým krvný tlak, čo mnoho podobných konkurentov nevie. Na displeji sa zobrazujú informácie o počasí, prejdená denná vzdialenosť, spálené kalórie, alebo počet krokov. Poteší tiež možnosť ovládanie hudby priamo zo zápästia, alebo spúšť fotoaparátu, čo sa môže mnohokrát viac než hodiť.

Lokalizované rozhranie, robustný opasok, kvalitný OLED display, meranie tepovej frekvencie a krvného tlaku
Len jedna farba remienka

Honor Band 3

Honor Band 3 recenzie a test

Športový náramok Honor Band 3 zaujme svojou všestrannosťou. Nevadí mu voda, čo dokladá odolnosť 5 ATM, ktorá zodpovedá hĺbke 50 metrov. Samozrejmosťou je presné monitorovanie aktivít, ako je sledovanie vzdialenosti, alebo počtu najazdených kilometrov. Náramok dokáže poslúžiť aj v noci, keď vie monitorovať spánok.

Ovládanie je veľmi jednoduché, za čo vďačí hlavne dotykovému OLED displeji, ktorý zobrazuje všetko potrebné. Jeho veľkosť je 0,91 palcov a celkové rozlíšenie činí 128 x 32 pixelov. Dobrou vlastnosťou je aj nízka hmotnosť, ktorá je iba 18 gramov.

Okrem zaznamenávania ďalších aktivít možno využiť aj krokomer, alebo presný senzor srdcového tepu. Spárovanie s mobily je realizované cez Bluetooth a batéria má kapacitu 100 mAh, čo sa podpisuje na pomerne dobrej výdrži.

Senzor srdcového tepu, vodeodolnosť 5 ATM, dobrá výdrž
Nemá GPS

UMAX U-Band 107 Plus HR

UMAX U-Band 107 Plus HR recenzie a test

Fitness náramok UMAX U-Band 107 Plus HR má funkciu meranie tepovej frekvencie, ktorá meria neustále po dobu 24 hodín, či dokáže zaznamenať počet krokov a celkovú zdolanú vzdialenosť, vrátane spálených kalórií. Medzi ďalšie praktické funkcie patrí monitoring spánku, alebo upozorňovanie pri dlhej neaktivite, či rady pre dobré dýchanie.

Samozrejmé je spárovanie s chytrým telefónom cez Bluetooth, z ktorého zobrazuje notifikácia, alebo možno upozorniť na prípadnú stratu. Umožní aj vzdialené fotografovanie. Kladom je jeho nízka váha, ktorá je len 22 gramov a poteší aj praktická funkcia predpovede počasia, a to až na nasledujúce 3 dni dopredu.

Súčasťou tela je OLED displej s veľkosťou 0,96 palcov, ktorá je dotykový, a ktorý reaguje aj na gestá. Ďalším kladom je odolnosť zodpovedajúcej hodnote krytie IPX65. Batéria má kapacitu 65 mAh, ktorá by mohla byť väčšia.

Predpoveď počasia, neustále meranie tepu, odolnosť IPX65
Menšie kapacita batérie

Ako vybrať fitness náramok

Fitness náramok je dobrým pomocníkom hlavne pre osoby vyznávajúcich zdravý životný štýl a sa chcú mať prehľad o svojich fyzických aktivitách a výkonoch. Pri výbere je vhodné myslieť na účel použitia a toho, čo chce používateľ monitorovať. Tie najlacnejšie zvládnu spočítať kroky, prejdenú vzdialenosť, alebo monitorovať spánok. Lepšie modely spočítajú spálené kalórie, alebo zmeria srdcový tep. Tie najlepšie modely súčasnosti môžu mať zabudovaný GPS modul, umožní merať aj EKG, alebo zvládajú monitorovať aktivity, ako je plávanie či jazda na bicykli, alebo lyžiach.

Display a ovládanie

Obyčajné a najlacnejšie varianty majú zvyčajne len diódy. Podľa kombinácia rozsvietenie možno zistiť, čo sa fitness náramok snaží povedať. Štandardom sa však dnes už stáva displej, majúci obvykle veľkosť 0,5 – 1 palec. Pri lacnejších modeloch môže byť menšie, jednoduchšie a iba čiernobiely. U tých najvyspelejších je využívané dotykového ovládania a ďalších pokročilých vlastností, ide napríklad o modernú OLED a AMOLED display, alebo rozšírenú úroveň krytia.

Výdrž na jedno nabitie

Vplyv na nej má primárne kapacita batérie, ktorá je integrovaná a samozrejme nabíjací, buďto pomocou klasického micro USB konektora, alebo cez špeciálne nabíjacie kolísku. Štandardná kapacita je okolo 100 mAh, stretnúť sa možno aj s variantmi s kapacitou okolo 50 – 75 mAh. Výdrž však významne ovplyvňujú aj funkcie, ako je meranie srdcového tepu, GPS, alebo bluetooth. Tie najvybavenejší chytré náramky v súčasnosti trápi krátka výdrž, ktorá môže byť v rozmedzí 2 – 5 dní. Jednoduchšie fitness náramky tak veľkú spotrebu nemajú a je tak možné je na jedno nabitie používať napríklad aj 3 týždne.

Konektivita

Fitness náramky dáta nielen zbierajú, ale následne ich exportujú do aplikácie v mobilnom telefóne. Prepojenie je realizované bezdrôtovo, prostredníctvom Bluetooth. Súčasné inteligentné náramky ponúkajú na stiahnutie aplikácie, ktoré sú určené ako pre zariadenia so systémom Android, alebo systém iOS. Pri výbere treba brať do úvahy minimálnu verziu daného operačného systému. Niektoré modely je možné prepojiť aj s počítačom, a to ako s OS Windows, tak aj s MAC OS.

Inovatívne funkcie

Pokročilé funkcie umožní napríklad monitorovanie denných aktivít s upozornením na nutnosť zmeny. Fitness náramok môže tiež upozorniť na dlhé sedenie alebo dlhú dobu nečinnosti, rovnako ako aj na zlé dýchanie. Niektoré inteligentné náramky majú aj barometrický výškomer, čím ponúknu informácie o vystoupaných poschodiach – výškových metroch. Náramky s GPS modulom môžu perfektne monitorovať celú trasu fyzickej aktivity, či už idete na bicykli, bežíte, alebo idete na bežkách.

Rad modelov po prepojení s telefónom ponúkne aj predpoveď počasia na 3 – 5 dní dopredu. Pri spárovaní s telefónom je možné využívať tiež notifikačné funkcie spojené s hovory a SMS, funkcia notifikácií v aplikáciách, rovnako ako môže náramok upozorniť na možnú stratu telefóne v prípade veľkého vzdialenie sa od zariadenia.

4.1/5 - (16 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.