Starostlivosť o telo,

Fény na vlasy: najlepšie s difuzérom, ionizátorom ai. | Recenzie, test

Fén na vlasy slúži v prvom rade k vysušeniu vlasov, avšak s rôznymi nadstavcami je schopný pomôcť ich objemu a tiež celkovému stylingu. K tým sa radí difuzér pre tvorbu kučier a podporu vĺn, koncentrátor (tvarovacie nástavec) pre usmernenie teplého vzduchu a hrebeňový nástavec pre objem. Medzi zásadné parametre sušiče vlasov patrí príkon odkazujúce na silu motora, počet rýchlostí a regulácia teploty.

Fény sa delia na niekoľko typov podľa svojho využitia. Profesionálny fén je oproti klasickému domácemu fénu bohatšie na nastavenie, funkcie a prispôsobený pre časté použitie. Cestovné fén je ľahký, kompaktný a prispôsobený pre využitie na cestách (duálne napätie). Fén s difuzérom podporuje už spomínaný objem a vlny, podobne ako kulmofén, a fén s ionizátorom zase chráni vlasy pred presušením.

Zohľadniť by ste mali nielen príkon, počet rýchlostí a teplôt, dĺžku napájacieho kábla, hmotnosť fénu, počet nadstavcov, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či podporuje ionizáciu alebo studený vzduch (pre zafixovanie účesu). Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie fény na vlasy a ich recenzie.

Najlepšie fény na vlasy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších fénov na vlasy z testov a hodnotenia pre rok 2022.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Rowenta CV5090F0Valera Metal Master 584.01/IBraun SatinHair 7 HD730Philips HP8281ETA Black and White 4320 90000Remington D 5219Philips ThermoProtect HP8232/00Rowenta Nomad CV3312F0Valera Swiss Nano SN 9200Y RCHyundai HD 903
IonizátorÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁno
Studený vzduchÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁno
Hmotnosť0,6 kg0,6 kg0,9 kg0,9 kg0,6 kg1,1 kg0,7 kg0,5 kg0,9 kg0,7 kg
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 sušičov vlasov

Rowenta CV5090F0

Rowenta CV5090F0 recenzie a test

Fén na vlasy Rowenta CV5090F0 je vybavený ionizátorom vďaka čomu vlasy menej elektrizujú a sú spojené so zaujímavejším vzhľadom. Vďaka keramickému povrchu je zaistený aj optimálny výstup tepla. Nechýba možnosť nastaviť teplotu v celkom 3 stupňoch rovnako ako možnosť nastaviť v 2 stupňoch intenzitu samotného fúkania.

Model disponuje tiež voľbou studeného vzduch pre lepšiu fixáciu. Súčasťou balenia je ako difuzér, tak i praktický koncentrátor. Samotná výmena a nasadenie je veľmi jednoduché a rýchle. Na dokonalom výsledku sušenia sa pozitívne podpisuje aj vysoký príkon, s hodnotou 2 300 W.

Solídnú flexibilitu zaistí šnúra dlhá 1,8 metrov. Hmotnosť nie je nijako vysoká a činí len 640 gramov. Praktickou vlastnosťou je závesné pútko rovnako ako odnímateľná mriežka pre vstup vzduchu. Vďaka tomu je zabezpečené rýchle a jednoduché vyčistenie fénu. Všeobecne potom tento model patrí medzi najpredávanejšie fény a teší sa veľkej obľúbenosti medzi užívateľmi.

Cena/výkon, veľký príkon, ionizátor
Relatívne k svojmu typu v podstate žiadne

Valera Metal Master 584.01/I

Valera Metal Master 584.01/I recenzie a test

Sušič vlasov Valera Metal Master 584.01/I zaujme už svojím vzhľadom. Ako pre strieborné lesklé prevedenie, tak i vďaka ušľachtilej ocele, ktorá sa udržiava studená. Kladom je tiež pohonná jednotka s označením LONG LIFE DC, ktorá zaistí dobrý výkon fénu. Nechýba tiež funkcia ionizácie, ktorá sa stará o dokonalý vzhľad i výsledok pri fénovaní.

Pri fénovaní je možné zvoliť si jednu zo 2 rýchlostí, rovnako ako je možné zvoliť si jednu z 3 teplôt. To znamená dohromady celkom 6 rôznych variantov nastavení. O dokonalý výsledok sa postará tiež existencie ako difuzéru, tak i takzvaného koncentrátora.

Fén má výhrevné teleso s vlnitou štruktúrou, ktorá je spojená s dlhšou životnosťou. Tú potvrdzuje aj výrobca, ktorý ponúka záruku v dĺžke 3 roky. Pre dokonalú údržbu je možné odňať a vyčistiť kovový filter tohto fénu. Disponuje špeciálnou technológiou Colourcare pre farebné vlasy.

Dlhý kábel (3 metre), vlnitá štruktúra vykurovacieho telesa
Vyššia cena

Braun SatinHair 7 HD730

Braun SatinHair 7 HD730 recenzie a test

Fén s difuzérom Braun SatinHair 7 HD730 zaujme veľkosťou svojho príkonu, ktorý činí 2 200 W. Ďalej disponuje technológiou Iontec, ktorá zaistí ionizáciu, ktorá eliminuje elektrizovanie a podpisuje sa na kráse vlasov. Tým navyše zostane aj ich prirodzená vlhkosť. Vďaka káblu o dĺžke 2 metrov je použitie jednoduché aj ďalej od zásuvky.

O šetrnosť k vlasom sa stará systém označený ako Satin Protect, založený na použití stálej rovnakej teploty o hodnote 70 stupňov Celzia. Samozrejmosťou je aj možnosť individuálneho nastavenia. K dispozícii sú 3 stupne tepoty a ďalej 2 stupne intenzity prúdenia vzduchu, rovnako ako funkcia studeného vzduchu.

Vďaka filtru s mriežkou dokáže lepšie chrániť vlasy proti prípadnému lámaniu. Snímateľný filter zaistí jednoduchú údržbu a stále čistý fén. Jeho hmotnosť je mierne vyššie a činí 900 gramov. Pre uloženie disponuje praktickým závesným pútkom.

Technológia Satin Protect, s difuzérom, veľký príkon
Bez hrebeňového nástavca

Philips HP8281

Philips HP8281 recenzie a test

Profesionálny fén na vlasy Philips HP8281 je unikátny v tom, že dokáže vlasy neustále monitorovať a tým sa prispôsobuje ich potrebám pre vždy dokonalý výsledok. Tie si tak môžu zachovať potrebnú vlhkosť, ktorá bude až 85 percent. Toto všetko zabezpečuje technológia s názvom MoistureProtect. Okrem difuzéra nechýba tiež koncentrátor vzduchu.

Súčasťou je aj technológia ionizačné, ktorá generuje účinné záporné ióny. V prípade potreby vlastného nastavenia je možné zvoliť až 6 variantov teploty a tiež rovnaký počet rýchlostí fúkania. Vďaka technológii ThermoProtect sa vlasy chráni proti prehriatiu.

Fén má ďalej tlačidlo zaisťujúce prúd studeného vzduchu, ktorý má vplyv na dokonalejšiu fixáciu. O dobré výsledky sa postará tiež príkon s hodnotou 2 300 W. Ako veľmi praktickou hodnotíme dĺžku napájacieho kábla, ktorá má 2,5 metra. Súčasťou balenia sú aj dva nástavce, farba modelu je biela v kombinácii so svetlo ružovou, ktorá dodáva fénu na exkluzivite. Všetky jeho pokrokové funkcie sú vykúpené vyššou obstarávacou cenou, ktorá je zároveň jeho jediným negatívom.

Diagnostika vlasov, počet rýchlostí a teplôt, kvalitné výkonné spracovanie
Vyššia obstarávacia cena

ETA Black and White 4320 90000

ETA Black and White 4320 90000 recenzie a test

Fén na vlasy s ionizátorom ETA Black and White 4320 90000 má tiež veľmi dobrý príkon s hodnotou 2 000 W, ktorý sa podpisuje na rýchlosti sušenia. Nechýba ani ponuka dobrého príslušenstvo v podobe difúzora a tiež v podobe koncentrátora vzduchu.

Fén umožní nastavenie potrebnej kombinácie tak, že si možno vybrať z 3 variantov teploty a ďalej z 2 rôznych rýchlostí. K tomu všetkému patrí aj možnosť využitia studeného prúdu vzduchu pre lepšiu fixáciu účesu. Bezpečnosťou poistka eliminuje riziko možného prehriatia fénu.

Vďaka odnímateľnému filtra je zaistené jednoduché čistenie. Pútko zase pomôže praktickému umiestnenia v kúpeľni. Dĺžka kábla je 1,7 metra, čo je zo porovnávaných modelov podpriemerná hodnota. Samotná hmotnosť tohto modelu je ale dobrých 0,6 kilogramov.

Ionizátor a difuzér, nízka cena a váha
Kratšie kábel

Remington Your Style D5219

Remington D 5219 recenzie a test

Fén na vlasy Remington Your Style D5219 má hneď niekoľko predností. Medzi kľúčové patrí možnosť využitia až 5 nástavcov, vďaka ktorým je možné vytvoriť dokonalý účes podľa potreby. Ďalej je kladom tiež nástavec Root boost, ktorý zaistí ako dokonalé vysušenie vlasov, tak im vie dodať aj veľký objem. Styling zase podporí funkcie Cool Shot, spojená s prúdom studeného prúdu vzduchu.

Podiel na rýchlom a efektívnom sušenie má tiež samotný príkon tohto modelu, ktorý činí 2 300 W. Samozrejmá je regulácia teploty, kedy možno voliť jednu z 3 variantov. Regulovať je možné aj prúd vzduchu. Tu sú k dispozícii celkom 2 rôzne varianty.

Nechýba praktická funkcia ionizácie, ktorá zaistí optimálnu vlhkosť, lesk vlasov, rovnako ako eliminuje elektrizovanie pri fénovaní. Kladom je tiež celkom kompaktné prevedenie a dobrá hmotnosť, rovnako ako ergonomické prevedenie.

Zamedzenie krepovateniu vlasov, až 5 nástavcov
Podľa ohlasov až moc horúci tretí stupeň

Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Philips ThermoProtect HP8232/00 recenzie a test

Sušič vlasov Philips DryCare Advanced HP8232/00 má prednosť hlavne vo svojom príkonu, ktorého hodnota je 2 200 W. Ďalej poteší technológia s názvom ThermoProtect, ktorá chráni vlasy pred vysokou teplotou. Kladom je tiež funkcia Ionic, ktorá je založená na generovanie záporných iónov, ktoré sa pozitívne podpisujú na kvalite vlasov.

Samozrejmá je možnosť až 6 rôznych nastavení. Z toho 2 režimy sa týkajú rýchlosťou a 3 teploty vzduchu. Okrem klasického nástavce nechýba difuzér, rovnako ako tvarovacie nadstavec o šírke 14 milimetrov. Upevniť účes pomôže funkcia Cool Shot.

Model má odnímateľný vzduchový filter, ktorý uľahčí celkové čistenie. Ďalej zaujme aj svojou nízkou hmotnosťou. Pri fénovaní je potrebné počítať s hlučnosťou o hodnote 83 dB a tiež s tým, že dĺžka kábla je 1,8 metrov.

Funkcia ThermoProtect, výkonný
Väčšie rozmery fénu

Rowenta Nomad CV3312F0

Rowenta Nomad CV3312F0 recenzie a test

Cestovný fén Rowenta Nomad CV3312F0 zaujme ako svojimi kompaktnými rozmermi, tak aj tým, že má sklopnú rukoväť. Vďaka tomu zaberie v batožine skutočne len veľmi málo miesta. Navrhnutý bol pre využitie na Elite Model Look, vďaka čomu zabezpečí dokonalý účes za všetkých okolností. K dispozícii sú 2 polohy nastavenej rýchlosti vzduchu a tiež samotné teploty.

Hodnota jeho príkonu činí 1 600 W. využiteľnosti na cesty nadchne i svojim duálnym napätím, a to o hodnotách 110-127 V a ďalej 220-240 V. Vďaka tomu ho možno využívať aj v rôznych krajinách. Medzi príslušenstvo patrí praktický koncentrátor vzduchu.

Jednoduchý dlhodobý úchop podporuje pogumovaný povrch. Závesné pútko zase prinesie možnosť jednoduchého uloženia v kúpeľni. Nechýba ani istota priaznivej hmotnosti. Tento model váži iba 500 gramov.

Sklápacia rukoväť, nízka váha, duálne napätie
Bez ionizácie

Valera Swiss Nano SN 9200Y RC

Valera Swiss Nano SN 9200Y RC recenzie a test

Profesionálny fén na vlasy Valera Swiss Nano SN 9200 RC zaistí, že vlasy nebudú elektrizovať, budú dokonale hladké a s optimálnou vlhkosťou. Tiež budú veľmi dobre vysušené, o čo sa postará hodnota príkonu, ktorá činí 2 000 W. Zaujme aj dĺžka kábla, ktorá je 3 metre. S ním je spojený aj kĺb, ktorý sa otáča o 360 stupňov.

Vďaka unikátnemu AC motoru je u tohto fénu garantovaná životnosť minimálne 2 000 hodín. Unikátna je i využitie 2 profesionálnych koncoviek Touch Me. Studená má rozmer 7,5 x 0,6 cm a tá štandardné má rozmery 6 x 0,9 centimetrov.

Vďaka špeciálnej technológii Colour Care je postarané aj o ochranu farbených vlasov, ktoré vďaka tomu neblednú. Nájdete tu tiež tlačidlo pre prúd studeného vzduchu, ktoré pomáha zafixovať účes. Pre bezproblémové čistenie je možné zložiť kovový filter.

Príkon, dĺžka kábla, Colour Care
Nemá difuzér

Hyundai HD 903

Hyundai HD 903 recenzie a test

Fén na vlasy Hyundai HD 903 je skvelým pomocníkom, ako vlasom dodať dokonalý vzhľad. Ten je spojený s leskom a elimináciou nepríjemného elektrizovanie vďaka ionizátora. Rovnako tak je zaistený perfektný styling, a to vďaka využitiu prúdu studeného vzduchu s využitím funkcie Cold shot. Príkon s hodnotou 2 000 W navyše zaisťuje aj rýchle usušení mokrých vlasov.

Nechýba možnosť nastaviť si jeden z 3 stupňov teploty a tiež jeden z 2 rýchlostných stupňov. Kladom je tiež funkcia Turbo, ktorá krátkodobo zaistí maximálny výkon. Súčasťou balenia je nielen difuzér, ale aj koncentrátor vzduchu.

Napájací kábel je o dĺžke 1,6 metrov a vďaka hmotnosti 0,7 kilogramov nie je problémom ani dlhodobé fénovaní. Odnímateľný filter zaistí jednoduché čistenie a praktická bezpečnostná poistka zamedzuje prípadnému prehriatiu počas prevádzky.

Funkcia Turbo, nízka cena
Kratšia dĺžka kábla

Ako vybrať fén na vlasy

Fén na vlasy zaistí rýchlo suchý účes s prípadným dodaním objemu a tvaru. Ten správny treba v prvom rade vybrať podľa konkrétneho typu. Klasický ponúkne primárne funkciu fúkania teplého vzduchu, s obmedzenými možnosťami rôznych nastavení, alebo využitie moderných funkcií a nástavcov. Okrem neho je možné na trhu nájsť i pokročilejších modely.

Druhy fénov

Profesionálne fény na vlasy

Variant, ktorú mnohokrát využívajú aj skúsených kaderníčky. Profesionálny fén na vlasy ponúkne hlavne dobrú hodnotu príkonu, silný prúd vzduchu, inovatívne technológie a rôzne nadstavce. Cieľom je dosiahnutie dokonale vyzerajúcich vlasov, ktoré sú spojené s elimináciou akéhokoľvek poškodenia.

Cestovné fény

Pre tento typ je charakteristická nízka hmotnosť, rovnako ako kompaktné rozmery. Cestovný fén má často aj skladacia rukoväť, pre lepšiu skladnosť. Tiež by nemala chýbať funkcie duálneho napätia, pre využitie v rôznych krajín s inou elektrickou sieťou. Na druhú stranu sa budete musieť zaobísť bez ionizácie alebo studeného vzduchu.

Fény s difuzérom

Fén s difuzérom sa používa hlavne vtedy, keď je cieľom pridať vlasom už od korienkov na maximálnom objeme, prípadne vytvoriť vlny. V príslušenstve je dodávaný špeciálny nástavec. Difuzér je charakteristický okrúhlym tvarom a plastovými tŕňmi, z ktorých fúka vzduch.

Fény na vlasy s ionizátorom

Sú založené na technológii vytváranie záporných iónov. Fén na vlasy s ionizátorom nielen že eliminuje elektrizovanie počas fénovaní, ale tiež sa pozitívne podpisuje na tom, že sú vlasy lesklejšie a ponechávajú si prirodzenú hydratáciu.

Príkon

Hodnota príkonu výrazne ovplyvňuje, s akou rýchlosťou budú mokré vlasy usušené. Čím je príkon vyšší, tým výkonnejší samotný sušič bude. Na trhu sa možno stretnúť s variantmi, ktoré majú príkon okolo 2 000 W, čo je optimálna hodnota. Určite nie je vhodné vyberať tie, ktoré majú menej ako 1 300 – 1 700 W. Fénovanie trvá dlho a vlasy sa môžu vysušovať.

Nastavenie teploty a prúdenie vzduchu

Regulácia teploty sa pohybuje medzi 1 až 3 režimy. Klasické fény majú zvyčajne dva teplotné stupne, cestovné rovnako tak alebo menej a viac stupňov potom nájdete skôr u profesionálnych modelov. Všeobecne možno odporučiť fénovaní na nižšiu teplotu, aby ste predišli poškodeniu vlasov. Na zváženie sú takisto rôzne prípravy na ochranu vlasov pred teplom.

Ďalej by mal sušič vlasov ponúknuť aj možnosť nastavenia konkrétnych rýchlosťou. Aj tu môžeme hovoriť o podobných možnostiach, kedy možno voliť 2 alebo 3 rýchlosti prúdenia s tým, že viac nájdete prevažne u fénov pre kaderníčky a salóny.

Hmotnosť a dĺžka kábla

Sušič na vlasy by mal byť ľahký, predovšetkým ak máte dlhé a objemné vlasy, ktoré sa dlho sušia. Tie najľahší váži dokonca aj pod 500 gramov. Naopak tie najťažšie presahujú hodnotu 1,5 kilogramov. Na praktickosti sa podpisuje tiež dĺžka kábla. Tie kratšie sú spojené s dĺžkou okolo 1,5 metrov, čo je dosť na hrane a je lepšie neísť pod 1,8 m. Tie najlepšie z hľadiska flexibility potom majú 3 metre. Ďalej je vhodné prihliadnuť k možnosti otáčania káblu o 360 stupňov.

Inovatívne funkcie

Môže to byť spomínaná ionizácie založená na tvorbe záporných iónov. Ďalej monitorovanie teploty, ale aj vlhkosti, čomu sa prispôsobí teplota vzduchu vychádzajúceho z fénu. Existujú tiež funkcie, ktoré ponúkajú šetrnosť k farbeným vlasom a eliminujú tak ich prípadné vyblednutiu. Praktickou funkciou je aj Cold shot či Cool shot čiže prúd studeného vzduchu, ktorý napomáha podporiť dlhšiu dobu fixácie samotného účesu.

4.3/5 - (32 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.