Kozmetika,

Najlepšie farby na obočie: ceruzky, gély, tiene ai. | Recenzie, test

Nevyhnutnou súčasťou líčenia je bezpochyby úprava obočia, práve jeho úpravou ľahko docielime zmeny jeho prirodzenej farby aj tvare tak, aby sa k človeku obočie hodilo a slušalo mu. K tomuto účelu slúžia farba na obočie, pri ktorej výbere musíme myslieť najmä na to, čo chceme docieliť a aký má byť výsledný efekt.

Ceruzka na obočie sa ľahko používa, je cenovo dostupná a ľahko sa dá zohnať. Za to gél na obočie je veľmi výrazný. Ďalej je na trhu k dostanie riasenka na obočie, tiene na obočie, púder na obočie, fix na obočie a henna na obočie, ktorú ocenia najmä tie ženy, pre ktoré je dôležitá prirodzenosť a použitie prírodných produktov.

Farbu na obočie je teda možné vyberať podľa odtieňa, spôsobu použitia i typu produktu. Každý spotrebiteľ preferuje iný typ produktu v závislosti na tom, ako intenzívneho líčenie chce docieliť a s čím sa mu lepšie pracuje. Vedľa očných tieňov a riasenek je farba na obočie nepostrádateľnou dekoratívnou kozmetikou najmä pre tie ženy, ktoré svoje vlastné obočie nemajú prirodzene výrazné.

Okrem výberu odtieňa sa môžete zamerať aj na zloženie a hlavne na objem kozmetického výrobku. Aplikácia by nám mala byť vždy príjemná, a okrem bežných farieb na obočie je možné zohnať tiež semi-permanentné a permanentné, ktoré vydržia aj niekoľko týždňov. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie farby na obočie a ich recenzie.

Najlepšie farby na obočie – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších farieb na obočie z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 farieb na obočie

RefectoCil Eyelash and Eyebrow

Dlhotrvajúca farba na obočie RefectoCil Eyelash and Eyebrow vydrží na obočí a riasach až 6 týždňov. V jednom balení je dostatok farby na 30 použití a jednotlivé odtiene je možné miešať pre vytvorenie ideálne farby. Farbiace pasta na obočie je k dostaniu v ôsmich rôznych odtieňoch a ako výrobca zmieňuje, je vhodná k profesionálnej aplikácii. Farba sa hodí ako pre zafarbenie obočie, tak i rias. Počas nanášania je potrebné mať zatvorené oči a nechať farbu pôsobiť po dobu 5 až 10 minút, preto nie je vhodné, aby si ženy farbili riasy samy doma. Dokáže skvele zvýrazniť rysy tváre a dodať objem, riasy navyše predlžuje, čo väčšina žien ocenia.


Maybelline Brow Satin

Ceruzka na obočie Maybelline Brow Satin je k dostaniu v prirodzených odtieňoch, z ktorých si väčšina žien vyberie tú svoju ideálnu farbu. Balenie je veľké 0,71 gramov a zahŕňa ceruzku pre určenie tvaru obočia a na druhej strane púdrový aplikátor pre jeho vyplnenie. K dostaniu je v troch farebných odtieňoch. Maybelline Brow Satin sa ľahko nanáša, používa a obočie vydrží mať perfektný tvar a farbu po celý deň bez nutnosti ho opakovane upravovať. Po aplikácii táto ceruzka na riasy zanecháva prirodzený efekt a vzhľad, kombinácia s púdrovým aplikátorom je navyše veľmi obľúbená, čo dokazujú desiatky pozitívnych recenzií.


NYX Professional Makeup Eyebrow Gel

Gél na obočie NYX Professional Makeup Eyebrow je vodeodolný gél na obočie a k dostaniu je v piatich rôznych odtieňoch od svetlo hnedej až po tmavú. Odtiene je možné ľubovoľne miešať pre docielenie ideálnej farby a balenie obsahuje 10 mililitrov gélu, ktorý sa ľahko nanáša štetcom na obočie a má dlhú výdrž. Ideálne je dobré ho naniesť v štyroch krokoch. Najprv sa štetcom vytvorí vytúžený tvar obočia, potom sa štetcom vyplní, následne je nutné obočie rozčesať kefkou a potom zafixovať priehľadnou, alebo hnedou riasenkou na obočie. Je ideálny pre ženy s riedkym obočím, konzistencia je pomerne hutná a je skvelé, že obstojí aj s kontaktom s vodou.


L’Oréal Paris Brow Artist Plumper

Riasenka na obočie L’Oréal paris Brow Artist Plumper má gélovú konzistenciu a k dostaniu je v dvoch prevedeniach – transparent a hnedé medium/dark. Balenie obsahuje 7 mililitrov produktu a skvele sa hodí pre zväčšenie objemu a dokreslenie tvaru obočia. Transparentnej odtieň je vhodný pre zafixovanie tvaru obočia, prípadne je možné ho kombinovať s inými produktmi pre výraznejší efekt. Súčasťou balenia tejto maskary na obočie je aplikátor, ktorý sa ľahko používa a má ideálnu veľkosť pre nanesenie farby aj pre rozčesanie obočia. Užívateľky vyzdvihujú jej dlhú trvanlivosť, kedy riasenka po nanesení na obočie vydrží bez problému celý deň.


Maybelline Tattoo Brow

Gél na obočie Maybelline Tattoo Brow je semi-permanentná farba, čo znamená, že na obočie vydrží dlhšiu dobu a nie je potrebné ju nanášať každý deň. Farba by na obočie mala vydržať až 3 dni a jej aplikácie je veľmi jednoduchá. Súčasťou balenia je aplikátor, ktorým sa gél nanesie na suché a čisté obočie a nechá sa pôsobiť. Po uplynutí 20 minút gél zaschne a nechá sa ideálne pôsobiť po dobu dvoch hodín, následne je možné gél z obočia olúpať. Výhodou tohto gélu je fakt, že obsahuje aloe vera, ktoré chĺpky obočia vyživuje a farba je jemná a šetrná, preto sa hodí aj pre citlivejšie jedinca. Maybelline Tatoo Brow je k dostaniu v troch odtieňoch a balenie obsahuje 4,6 gramu gélové farby.


Makeup Revolution Focus & Fix

Tiene na obočie Makeup Revolution Focus & Fix sú dodávané v praktickej palete, ktorá obsahuje tri farby tieňov a vosk pre zafixovanie obočie. Ďalej je v balenie praktická pinzeta pre úpravu vzhľadu obočia a aplikátor pre jednoduché nanášanie. Súčasťou je tiež zrkadlo, ktoré uľahčia úpravu napríklad na cestách. Táto paletka značky Makeup Revolution je k dostaniu v dvoch farebných prevedeniach odtieňov a obsahuje celkom 4 gramy produktu. Tiene na obočie zvýraznia tvar i farbu, jednoducho sa nanáša a vďaka vybraným odtieňom si ideálnu farbu namieša každá žena. Tento produkt je vegánsky a nie je testovaný na zvieratách, čo tiež poteší.


Artdeco Eye Brow Powder

Púder na obočie Artdeco Eye Brow je balený v praktickom magnetickom puzdre, ktoré je možné vložiť do magnetického boxu Artdeco Beauty od rovnakého výrobca. Tento púder na obočie sa ľahko aplikuje a prirodzene zvýrazňuje obočie. Nanáša sa štetcom alebo penovým aplikátorom a prebytočný púder je možné odstrániť pomocou papierového obrúska, vatové tyčinky alebo vatového tampóna. Púder sa tiež hodí pre nanášanie pomocou šablóny na obočie, ktorá uľahčí vytvorenie ideálneho tvaru. K dostaniu je v 4 rôznych odtieňoch a balenie má veľkosť 0,8 gramov.


L’Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo

Fix na obočie L’Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo zaistí prirodzený vzhľad obočia, pomáha dotvoriť tvar, ktorý následne i vyfarbia. Vydrží bez rozmazania až 24 hodín a to vďaka tomu, že súčasťou zloženie je tiež henna, ktorá má dlhotrvajúci efekt. K dostaniu je v dvoch odtieňoch a balenie má veľkosť 2 gramy. Má ihlovitý aplikátor, ktorý napodobňuje metódu microbladingu – obočie je možné vykresľovať malými ťahy, ktoré zaistia prirodzený vzhľad. V prípade, že hľadáte výraznejšie obočie, je možné ho vykresliť celou plochou hrotu.


Revolution PRO Eyebrow Cushion

Farba na obočie Revolution PRO Eyebrow Cushion je farba v hubke, ktorá sa ľahko nanáša pomocou štetca. Na trhu je k dostaniu v ôsmich rôznych odtieňoch a v balení s veľkosťou 2,2 gramov. Zohnať sa dajú odtiene Taupe, Blonde, Soft Brown, Medium Brown, Chocolate, Dark Brown, Ebony a Auburn. Súčasťou balenia je malé zrkadielko pre ľahšie nanášanie a produkt v hubke je čiastočne tekutý, preto je potrebné sa s ním naučiť pracovať a nanášanie tak môže byť v začiatkoch zložitejšie. Pokiaľ sa ale naučíte Revolution Eyebrow Cushion použiť a správne naniesť, dosiahnete skvelých výsledkov, uhladeného a vzhľadovo pekného obočie.


Delia Cosmetics Henna

Henna na obočie Delia Cosmetics je prášková farba pre domáce použitie. Nespornou výhodou henny je to, že obočie vydrží zafarbené po dlhú dobu. Jej nevýhodou je naopak fakt, že sa henna horšie nanáša a je nutné ju nechať pôsobiť minimálne po dobu 10 minút. Súčasťou balenia sú 2 gramy práškové farby a 2 mililitre peroxidu pre jej namiešanie. Farba sa nanáša vždy tak, že sa okolie obočie potrie mastným krémom a na obočie sa opatrne aplikuje namiešaná henna. Tá sa nechá pôsobiť a potom sa očistí. Poteší kompletné balenie pre okamžité zafarbenie a tiež vysoká pigmentácie, ktorá zaistí intenzívnu farbu.


Ako vybrať farbu na obočie

Dokonale upravené obočie skvele podčiarkne kontúry tváre a podporí upravený a prirodzený vzhľad líčenia. K tomu, aby bolo obočie vhodne upravené, je potrebné vybrať správny produkt aj jeho farbu. K dostaniu je niekoľko variánt, nižšie sa pozrieme na jednotlivé možnosti a poradíme vám s výberom.

Typ farby

Ceruzka na obočie sa ľahko nanáša a dobre sa s ňou manipuluje. Zvýrazniť a vytvarovať obočie pomocou ceruzky na obočie tak zvládne naozaj každý. Vhod príde napríklad na cestách, lebo je skladná a jednoducho ju nanesiete prakticky kdekoľvek. Nevýhodou ceruzky na obočie je to, že oproti gélu a ďalším produktom je menej výrazná a vydržia kratšiu dobu. Často je treba ju nanášať počas dňa opakovane alebo obočie inak upravovať.

Gél na obočie je veľmi výrazný, hodí sa pre vytvorenie kontúry obočia i následné vyplnenie. Ideálne je nanášať gél pomocou štetca na obočie, ktorý spravidla nebýva súčasťou balenia. Niektoré užívateľky s gélom používajú aj šablónu na obočie, ktorá pri nanášaní pomôže vytvarovať ideálny tvar.

Riasenka na obočie sa vďaka priloženému aplikátoru v balení ľahko nanáša a obočie fixuje. Nevýhodou je, že sa nehodí pre tvarovanie obočia, slúži naozaj skôr iba na zvýraznenie, k dodaniu farby a zafixovanie chĺpkov v určitom smere.

Tiene na obočie sú k dostaniu spravidla v podobe paletky, ktorá obsahuje viac odtieňov. Ľahko sa s nimi pracuje a veľká výhoda je, že si môžete z paletky vybrať, alebo namiešať odtieň podľa potreby. Hodí sa teda ako univerzálny produkt pre všetky ročné obdobia – v lete môžeme použiť svetlejšie odtiene, v zime sa hodí skôr tmavšie.

Henna na obočie sa horšie nanáša, je nutné ju namiešať z prášku a aktivačné kvapaliny (väčšinou peroxidu). Výhodou je, že zafarbia obočie na dlhšiu dobu, preto nie je nutné pri použití henny zvýrazňovať obočie každý deň. Nevýhodou henny je fakt, že je aplikácia zložitejšia, a navyše sa musí nechať nejakú dobu pôsobiť, čím samotná aplikácia zaberie viac času.

Púder na obočie sa nanáša pomocou štetca na obočie alebo vatového aplikátora, požadovanej intenzity dosiahnete viacerými vrstvami púdru. Hodí sa pre tieňovanie a vyplnenie obočie, nie je vhodný pre orámovanie tvaru. S púdrom je spojené tiež pečiatka na obočie, čo je vytvarovaný penový aplikátor, na ktorý sa púder ľahko nanesie a následne odtlačí.

Výhodou fixu na obočie je jednoduchá aplikácia a široké možnosti použitia. Pokiaľ chcete obočie mierne dokresliť a doplniť, stačí dotvoriť krátkymi pohybmi hrotu fixu. Pokiaľ naopak chcete výraznejšie vykreslenie, je možné obočie dofarbiť celou plochou hrotu. Fix na obočie sa skvele hodí na cesty, je skladný a vlezie sa do každej kabelky.

Ako zvoliť vhodný odtieň

Odtieň vyberáme vždy podľa toho, aký efekt chceme docieliť. Najpoužívanejšie a dlhodobo v móde sú odtiene podobné farbe vlasov, ktoré pôsobia prirodzene. Na výber je z mnohých rôznych odtieňov od svetlo blond cez rôzne farby hnedej až po čiernu. K dostaniu je tiež transparentná farba na obočie, často v podobe maskary alebo gélu, ktorá sa skvele hodí pre fixáciu a upravenie smeru chĺpkov obočia.

Spôsob aplikácie farby na obočie

Pri výbere farby na obočie sa môžeme rozhodovať aj podľa spôsobu aplikácie a podľa toho, ako dlho farba na obočie vydrží. Niektoré produkty už obsahujú aplikátor, pre nanesenie iných je treba štetec na obočie. Aplikátor spravidla obsahuje riasenka, fix na obočie, ceruzka na obočie a tiene na obočie. Tieto produkty sa nanášajú priamo z balenia alebo pomocou aplikátora, ktorý je pribalený. Oproti tomu k naneseniu púdru, gélu na obočie, niektorých tieňov na obočie alebo henny je potrebný štetec. Aplikácia pomocou štetca je zložitejšia, ale keď sa s ním človek naučí pracovať, je nanesenie najpresnejšie. Pomocou štetca je možné obočie tiež vytieňovať, čím mu dodáte ďalší rozmer.

Šablóny na obočie a pečiatky na obočie môžu aplikáciu farby výrazne uľahčiť. Šablóny a pečiatky sú v predaji v rôznych tvaroch, takže si každá žena môže vybrať podľa toho, aký tvar preferuje a aký má prirodzený tvar svojho obočia.

Permanentná a dočasná farba

Permanentnej farby sú také, ktoré sa na obočie nechávajú pôsobiť a vydrží niekoľko týždňov. Semi-permanentné vydrží na obočie niekoľko dní a dočasné farby je potrebné počas dňa dokresľovať a upravovať. Vydrží maximálne cez deň a je potrebné ich nanášať každý deň znova.

Jasnou výhodou permanentné farby na obočie je to, že sa po nanesení o obočie nemusíme starať aj niekoľko týždňov. Nevýhodou je zložitejšia aplikácie a fakt, že pri zlej aplikácii a zlému výslednému tvaru nemožno farbu tak ľahko odstrániť. Preto sú niekedy permanentné farby na obočie odporúčané len k profesionálnej aplikácii, alebo aspoň k aplikácii niekým, kto už má s farbením obočia skúsenosti.

4.4/5 - (34 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.