Dielňa,

Excentrické brúsky: test, recenzie | Najlepšie na drevo, auto

Medzi náradím domáceho majstra aj profesionálneho remeselníka sa k uhlovej brúske pre rezanie a brúsenie pod uhlom pridáva taktiež excentrická alebo vibračná brúska. Tých v súčasnosti rozlišujeme niekoľko typov v závislosti na ich vykonanie, tvaru vibračné dosky a vhodnosti použitia. Oproti vibračné brúske u tej excentrické nielen že vibračná doska vibruje, ale tiež rotuje a vďaka tomu je rýchla, efektívna a nezanecháva za sebou stopy.

Excentrická brúska na drevo a ďalšie povrchy, ako je napríklad sadrokartón, karosérie auta a ďalšie vyniká predovšetkým vo svojej praktickosti, pretože zvláda brúsiť a leštiť nielen rovné povrchy, ale aj zaoblené a nerovné časti. Je vhodná pre finálnu brúsenie dreveného nábytku, odstraňovanie hrdze z kovu a karosérie vozidla, či renováciu zložitých drevených vecí. Menej výkonné modely bodujú svojou nízkou hmotnosťou, ktorá väčšinou presahuje len jeden kilogram a tak sa nechajú pohodlne ovládať len jednou rukou.

Výkonnejšie excentrická brúska má hmotnosť vyššiu a lepšie sa s ňou opracovávajú väčšou povrchy. Často je jej konštrukcia vybavená madlom pre obojručné uchopenie, ktoré uľahčuje prácu s hrubými brúsnymi papiermi, kedy dochádza k veľkému odberu materiálu. Pre tento prípad sú brúsne papiere opatrené otvormi, ktoré odvádza prach a piliny a menej sa brúsny papier zahlcuje. V túto chvíľu prichádza na rad excentrická brúska s odsávaním, vďaka ktorému zostane pracovný priestor čistejší a brúsny papier získa dlhšiu životnosť. Odsávanie často nahrádza zberný vak, alebo puzdro.

Rotačná brúska je vo väčšine prípadov poháňaná elektrickou energiou s príkonom udávaným vo wattoch a tento údaj slúži tiež ako dôležité vodítko pre určenie, ako výkonná brúska je. Na trhu sa však nájde aj pneumatické či vzduchová excentrická brúska. Sú však v úplnej menšine a hodí sa len na úzko špecifické profesionálne použitie.

Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie excentrické brúsky a ich recenzie. Ak sa chcete dozvedieť o excentrických brúskach a ich vlastnostiach viac, zabrúste na nákupného radcu v druhej časti tohto článku.

Najlepšie excentrické brúsky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších excentrických brúsok z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Bosch PEX 300 AE CompactMakita BO5041Metabo SXE 450 TurboTecEXTOL PREMIUM ERC 450 SCPBosch PEX 400 AE CompactMetabo FSX 200 IntecScheppach DS 210Bosch GEX 150 ACMakita BO5031Fieldmann FDEB 200431-E
Excentricita2 mm2,8 mm6,2 mm5 mm2,5 mm2,7 mm-2 mm2,8 mm-
Odsávanie prachuÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Hmotnosť1,5 Kg1,4 Kg2,2 Kg2,6 Kg1,9 Kg1,3 Kg3,8 Kg2,1 Kg1,3 Kg2,5 Kg
Suchý zipsÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 excentrických brúsok

Bosch PEX 300 AE Compact

Bosch PEX 300 AE Compact recenzie a test

Jednou z najpredávanejších excentrických brúsok na trhu je jednoznačne Bosch PEX 300 AE Compact. Jeho úspech tkvie najmä v kvalitne, ktorou je firma Bosch preslávená. Skvele zlícované diely, kvalitné materiály a premyslená konštrukcia vás poteší kedykoľvek brúsku uchopíte do ruky. S relatívne nízkou hmotnosťou 1,5 kilogramu nie je žiadny problém stroj ovládať jednou rukou.

Príkon 270 W nie je nijako oslnivý, avšak pre nenáročné práce domácich majstrov, pre ktoré je určená, určite stačí. Pri potrebe vybrúsiť určité miesto dôkladnejšie bude treba chvíľu vydržať, ale bez problému zvládne aj to. K jemnému brúsenie, či leštenie karosérií je ako stvorená. Priemer brúsneho kotúča má rozmer 125 mm a Bosch nezabudol ani na reguláciu otáčok.

Excentricita, čiže vychýlenie rotačné brúsky sú dva milimetre a brúsne papiere sa na rotačné lištu prirábajú pomocou suchého zipsu. So samotnou excentrickou brúskou dostanete tiež pomôcku pre nasadzovanie brúsneho papiera a kompaktný kufor, ktorý sa hodí pre skladovanie a pohodlné a bezpečné prenášanie.

Dobrá ergonómia, nízka hmotnosť, regulácia otáčok
Náročnejší manipulácia so záchytným filtrom

Makita BO5041

Makita BO5041 recenzie a test

Excentrická brúska Makita BO5041 je ďalší hojne predávanou a obľúbenou brúskou na trhu. Jedná sa o kvalitne spracovaný model, kde výrobca rozhodne neklamali na materiáloch, ani zostavenie. Príkon je slušných 300 W a priemer brúsnej dosky 125 milimetrov. Makita je preslávená svojimi spoľahlivými elektromotory a rovnako tak je tomu aj v prípade tejto brúsky.

Prichytenie brúsnych papierov je veľmi jednoduché formou bežného suchého zipsu, takže je zariadenie kompatibilné so všetkými 125 milimetrovými brúsnymi kotúčmi. Excentricitu má Makita BO5040 2,8 milimetrov, čo patrí tiež k lepším hodnotám. Samozrejmosťou je regulácia otáčok, ktoré sa nechajú nastaviť v rozmedzí 4 – 12 tisíc otáčok za minútu.

V príslušenstve nájdeme veľmi praktickú rukoväť, ktorá je otočná o 360 stupňov. S jej pomocou sa veľmi ľahké brúsku poriadne pritlačiť k podkladu a tak dosiahnuť veľmi efektívneho a rýchleho zbrúsenie. Ďalej je dodávaný papierový sáčok spolu so zberným košom. Na čo však Makita zabudla je adaptér na odsávanie k vysávaču – ten je v prípade potreby bohužiaľ nutný dokúpiť.

Skvele nastaviteľné madlo pre druhú ruku
Absencia adaptéra na odsávanie k vysávaču

Metabo SXE 450 TurboTec

Metabo SXE 450 TurboTec recenzie a test

Výborný kompromis medzi hobby a profesionálnym použitím ponúka excentrická brúska Metabo SXE 450 TurboTec, ktorá pracuje s veľkým 150 milimetrovým brúsnym tanierom a je poháňaná elektromotorom s príkonom 350 W. Jej hlavnou prednostné je možnosť nastaviť si excentricitu, čiže vychýlenie a to od 2,8 milimetrov až po 6,2 milimetrov. Menšie nastavenie je vhodné pre jemné presné brúsenie, zatiaľ čo vysoká excentricita brúsený materiál opracováva drsne a efektívne.

Okrem nastavenia excentricity je možné nastaviť aj otáčky a to v rozmedzí 4200 – 9200 otáčok za minútu. Variospeed elektronika je veľmi dobre vykonaná a pomáha k celkovo skvele plynulému a výkonnému chodu. Oporný rotačný tanier je opatrený suchým zipsom, takže výmena brúsneho papiera za nový je otázka chvíľky a zvládne ju každý.

Hmotnosť Metabo SXE 450 TurboTec je ľahko vyššia – váži 2,2 kilogramu, čo však oceníte v prípade hrubšieho zaobchádzaní a brúsenie. Keďže sa jedná o pomerne výkonný stroj, nechýba ani madlo pre druhú ruku, alebo odsávacie kazeta so skladaným filtrom, ktorá zachytí väčšinu prachu, ktorý pri brúsení dreva a kovu vzniká.

Výkonná brúska, veľké nastavenie excentricity
Menej prehľadné nastavenie rozkmitu (excentricity)

EXTOL PREMIUM ERC 450 SCP

EXTOL PREMIUM ERC 450 SCP recenzie a test

Výkonná excentrická brúska za nízku cenu? Taký je model PREMIUM ERC 450 SCP od známeho výrobcu elektrického náradia Extol. Elektromotor má výborný príkon 450 W a je napájaný z bežnej zásuvky na 230 V. Skvele si poradí nielen s drevom, ale aj s plastmi, alebo kovom. Vďaka funkcii Power Control System brúska automaticky kontroluje a reguluje otáčky, čím zamedzuje poškodeniu brúseného povrchu.

Nastaviteľné otáčky v rozmedzí 4000 – 13000 ot / min poteší nejedného domáceho majstra, ale tiež profesionálne remeselníkov. Nastavením otáčok sa dá prispôsobiť akémukoľvek povrchu, ktorý hodláte brúsiť. Plusom tejto rotačné brúsky je tiež možnosť vymeniť veľký 150 milimetrový brúsny kotúč za menší 125 milimetrový. Či už teda budete brúsiť veľké plochy, alebo naopak malé, členité povrchy, s týmto modelom zvládnete všetko pohodlne.

Excentricita je nastavená na 5 milimetrov, čo je v porovnaní veľmi dobrá hodnota. Excentrická brúska EXTOL PREMIUM ERC 450 SCP sa radí medzi výkonné nástroje a tak nechýba madlo pre pridržanie druhou rukou. Systém odsávania prachu do zásobníka, alebo rovno do vysávača je prítomný rovnako tak ako systém upínania brúsnych papierov na suchý zips.

Súčasťou dva nosné kotúče 125 a 150 mm
V závislosti na výkonnom motore vyššia hmotnosť

Bosch PEX 400 AE Compact

Bosch PEX 400 AE Compact recenzie a test

Ďalšie excentrická brúska Bosch nesie v tomto prípade označenia PEX 400 AE Compact a jedná sa o pomerne dobre výkonný nástroj s príkonom 350 W. Elektromotor, rovnako tak ako ďalšie časti brúsky, sú vysoko kvalitné a sľubujú dlhú výdrž. Spolu s brúskou navyše dostanete praktický kufor, ktorý oceníte vždy pri prenášaní, alebo skladovania.

Pracuje s brúsnymi kotúčmi s priemerom 125 milimetrov a s váhou 1,9 kilogramu sa jedná o veľmi príjemnú brúsku. Výborná ergonómia a pevné držadlo pre druhú ruku zaisťujú dobrú stabilitu aj pri dlhom a náročnom brúsenie. S maximálnymi otáčkami 21200 ot / min a excentricitou 2,5 milimetrov je vhodná pre kutilov s najvyššími nárokmi.

Vedľa kufra dostanete tiež pomôcku pre nasadzovanie brúsneho papiera na dosku, ktorá je pokrytá suchým zipsom – manipulácia s brúsnymi papiermi tak je jednoduchá a efektívna. PEX 400 AE Compact má tiež pripojiteľný zberný kôš na prach, ktorý však v hodnoteniach nenesie veľkú chválu – práca s ním nie je intuitívne a vyžaduje trochu cviku, potom je však všetko úplne v poriadku.

Praktický kufor, výborné spracovanie a výkon
Náročnejší manipulácia so záchytným filtrom

Metabo FSX 200 Intec

Metabo FSX 200 Intec recenzie a test

Keď mu potrebujete brúsku pre odstraňovanie starého laku či farieb, jemnú renováciu nábytku či leštenie karosérie, excentrická brúska Metabo FSX 200 Intec môže byť pre vás správnou voľbou. Nejedná sa o kto vie ako výkonný model, za to je však kvalitne vyrobený a na to, na čo je určený, slúži dokonale. Ideálna voľba pre domáce nenáročné majstrov.

Príkon elektromotora má hodnotu 240 W a brúska používa menšie brúsne papiere s priemerom 125 milimetrov. Maximálne otáčky sú 9500 za minútu a nedajú sa regulovať – musíte si tak vystačiť iba reguláciou silou prítlaku. Má však pomerne dobrú excentricitu, ktorá tiež nie je nastaviteľná, ale má rozkmit 2,7 milimetrov.

Hmotnosť iba 1,3 kilogramov je skvelá a bude sa s ňou dobre pracovať ako ženám, tak starším deťom. Pre kvalitu hovoria aj fakt, že guľôčkové ložisko je chránené proti prachu. Rotačná brúska Metabo má samozrejme tiež zabudované odsávanie s filtračným systémom, ktorý nesie označenie Intec a je funkčný pomerne efektívne. Celý model navyše dostanete v plastovom kufri, ktorý oceníte kedykoľvek budete brúsku prenášať, alebo skladovať.

Pomer cena / kvalita, nízka hmotnosť
Nižší príkon elektromotora – 240 W, bez regulácie otáčok

Scheppach DS 210

Scheppach DS 210 recenzie a test

Ak ste profesionálny remeselník a excentrickou brúsku budete používať hlavne v práci, kde nie je času nazvyš, rozhodne zbystrite pri modeli Scheppach DS 210. Táto brúska má príkon 750 W, čo je takmer dvakrát viac, než je všeobecný priemer. Tiež je vybavená veľkým brúsnym nosičom kotúčov, ktorý má priemer 225 milimetrov.

Okrem okrúhleho unášače možno nasadiť tiež dodávaný trojuholníkový delta nástavec, ktorý oceníte v rohoch a pri brúsení škár. Rotačná brúska Scheppach DS 210 sa ďalej pyšný veľmi bohatým príslušenstvom, ktoré obsahuje 6 okrúhlych brúsnych papierov a 6 trojuholníkových, 4 metre dlhú flexibilnú hadicu na pripojenie na vysávač a praktický plastový kufrík.

V závislosti na podklade, ktorý chcete brúsiť, je možné nastaviť reguláciu otáčok ktorá má rozsah 1000 až 2000 otáčok za minútu a 3-6 tisíc v prípade delta nástavce. Výrobca bohužiaľ nikde neudáva hodnotu excentricity. V závislosti na vysokom výkone a teda väčšiemu elektromotora a robustnejším súčiastkam je vyššia tiež hmotnosť, a to 3,8 kilogramu. Či však už budete brúsiť sadrokartón, parkety či drevo, alebo kov, s touto brúskou bude vždy za chvíľu hotové.

Veľmi vysoký výkon, bohaté príslušenstvo, veľký priemer kotúčov
Vyššia hmotnosť 3,8 kilogramu

Bosch GEX 150 AC

Bosch GEX 150 AC recenzie a test

Excentrická brúska Bosch s veľkým 150 mm brúsnym kotúčom nesie označenie GEX 150 AC. Jedná sa ako u ďalších brúsok a výrobkov Bosch o prvotriedne profesionálne prevedenie, ktoré obstoja bez problému v každodennom používaní. Príkon elektromotora je dobrých 340 W a brúska je ďalej osadená riadiacou elektronikou k predvoľbe otáčok, ktoré sa nechajú nastaviť v rozmedzí 4500 – 12000 otáčok za minútu.

Rovnako kmity sú nastaviteľné a to v rozmedzí 9 – 24 tisíc za jednu minútu. Brusivo sa upevňuje štandardne pomocou suchého zipsu a prítomný je pokročilý systém Click and Clean – teda spomínaná jednoduchá výmena brúsnych papierov a rýchle odsávanie škodlivých pilín, ktoré nerobia dobre ako zdravie tak samotnému prístroju. Prach je usádzaniu buď v integrovanom sáčku, alebo môže byť odsávaný pomocou klasického vysávača.

Excentricita činí v prípade rotačnej brúsky Bosch GEX 150 AC rovné dva milimetre a váha má hodnotu 2,1 kilogramu. Nejedná sa teda o najľahší brúsku, avšak vzhľadom k výkonu je hmotnosť adekvátne a pri hrubom brúsení ju určite oceníte. Pokroková brúska nesie tiež označenie Bosch Heavy Duty – novú definíciu sily, výkonu a robustnosti.

Vhodná pre ľavákov, brúsny kotúč 150 mm
Vyššia cena (vykúpená prvotriednou kvalitou Bosch)

Makita BO5031

Makita BO5031 recenzie a test

Hobby rotačná brúska Makita BO5031 urobí radosť nejednému domácemu majstrovi, jej príjemný príkon elektromotora 300 W je dostatočne silný na väčšinu brúsenie a leštenie, ktoré vás doma, na záhrade, či v garáži, čaká. Priemer vymeniteľných brúsnych kotúčov má hodnotu 125 milimetrov a drží na klasickom princípe pomocou suchého zipsu.

Regulovateľné otáčky v rozmedzí 4 až 12 tisíc za jednu minútu ponúka dostatočne veľké nastavenia na brúsenie väčšiny povrchov. Makita je známa svojou precíznosťou a kvalitou výrobkov a inak tomu nie je ani v tomto prípade, za zmienku stojí napríklad robustný guľôčkové ložisko, alebo prachotesný vypínač. Samozrejmosťou je tiež odsávanie, ktoré je veľmi silné. Prach môže byť zachytávaný buď v dodávanom zbernom koši, alebo putovať rovno do vysávača skrze adaptér, ktorý je tiež súčasťou.

Jediné, čo sa nechá tejto rotačná brúske vytknúť je chýbajúce príslušenstvo v podobe kufríku a druhého madlá na pridržiavanie, pretože výkon na obojručné prevádzku určite má. Excentricita sa 2,8 milimetre funguje skvele a okrem iného s jej pomocou dosahuje Brúska Makita BO5031 veľmi dobré výsledky.

Dobrý výkon, výborné spracovanie
Absencia kufríka a druhého držadla

Fieldmann FDEB 200431-E

Fieldmann FDEB 200431-E recenzie a test

Takisto Fieldmanm sa zapojil do obľúbenej kategórie všetkých domácich majstrov a remeselníkov a to s modelom FDEB 200431-E. Excentrická brúska na drevo, kov, plast a ďalšie na prvý pohľad upútava dobrou cenou a výbornou hodnotou príkonu elektromotora. S príkonom 430 W má dostatok sily aj na dlhšie trvajúce brúsenie väčších plôch s hrubými brúsnymi papiermi.

Pracuje s brúsnym kotúčom s priemerom 125 milimetrov a samozrejme ponúka možnosť regulácie otáčok, konkrétne 5000 až 13000 ot / min. Váha 2,5 Kg zodpovedá výkonu brúsky a pri práci oceníte tiež predné vyprofilovanie, za ktoré sa nechá uchopiť druhou rukou. Mierne zarážajúce je nedohledatelná hodnota excentricity, výrobca ju nikde, ani v manuáli neuvádza.

Rukoväť je protišmyková a veľmi komfortné, ani dlhšia brúsenie tak nebude problém. S vymenenú hlavou za leštiaci skvele poslúži aj pri leštení, napríklad karosérie automobilu, alebo starých svetlometov. Ak chcete do svojej dielne výkonný stroj a nechcú sa vám utrácať tisíce, excentrická brúska Fieldmann FDEB 200431-E môže byť pre vás tou pravou voľbou.

Výhodný pomer cena / úžitková hodnota
Nedohledatelná hodnota excentricity (rozkmitu)

Ako vybrať excentrickou brúsku

Pre výber tej správnej excentrické brúsky pre vás je najdôležitejší parameter príkon, nasledovaný veľkostí brúsne dosky (poťažmo brúsnych kotúčov) a hmotnosťou. Tieto parametre rozhodujú o tom, či sa jedná o hobby prevedenie brúsky pre občasné použitie, výkonný stroj pre bežné použitie s efektívnymi a rýchlymi výsledky, alebo profesionálne excentrickou brúsku, ktorá je vhodná na sadrokartón, leštenie povrchov a brúsenie s veľkým úberom materiálu.

Príkon a regulácia výkonu

Príkon do veľkej miery udáva, ako je excentrická brúska silná – teda aké veľké plochy dokáže za jednotku času opracovať. Príkon by ste mali pred kúpou rozhodne znát- Základné hobby rotačné brúsky majú príkon do 200 W a skôr ako na sofistikovanú prácu sa hodí napríklad na modelařina. Spravidla majú menší priemer brúsnej hlavy a tiež nízku hmotnosť, istotou je jednoručné ovládanie.

Príkon 250 – 450 W sľubuje už plne funkčné zariadenie, ktoré si hravo poradí s brúsením parkiet, revitalizáciou nábytku či s brúsením a leštením karosériou. Tieto výkonnejšie modely môžu mať veľkosť priemeru brúsne základy aj 150 milimetrov a spravidla majú aj vyššiu úroveň excentricity – vychýlenie. Prítomná tiež býva možnosť regulácie otáčok, ktorá sa hodí najmä pri práci s jemnými brúsnymi papiermi a skôr dobrusovanie už hotových povrchov. Maximálne otáčky sú značne variabilné model od modelu, ale pohybujú sa nad 10 tisíckami za minútu.

Spomínaná regulácia otáčok začína na 30 – 50% maximálneho výkonu a býva spravidla plynulá. Niektoré modely reguláciu otáčok vôbec nemajú a nie je to vyložene chyba. Intenzita brúsenie sa nechá relatívne dobre regulovať intenzitou prítlaku k brúsenému materiálu.

Priemer brúsneho kotúča a excentricita

Veľkosť brúsnych kotúčov a na ne nasadzovaných brúsnych papierov sa pohybuje väčšinou v rozmeroch 125 milimetrov a 150 milimetrov. Menej výkonné excentrické brúsky majú priemer menší a naopak. V niektorých prípadoch môže byť menší priemer výhodou – pokiaľ častejšie brúsite nerovné povrchy. Naopak pri rovných plochách oceníte priemer väčší a s vyšším príkonom, ktoré 150 mm rotačné brúsky majú, je práca ďaleko rýchlejšia.

Excentricita čiže vibračný okruh, čiže priemer vibrácie. Všetky tieto označenia nazývajú jednu vlastnosť a tou je vychýlenie rotačné hlavy od jej stredu. Udáva sa v milimetroch a jej priemer naprieč modelmi je 2,5 milimetra. Hlava excentrické brúsky rotuje a k tomu sa ešte vibruje – práve intenzitu tohto vychýlenie značná excentricita. Ide o dôležitý prvok, pretože vďaka nej nezostávajú na obrábanom materiáli kruhové stopy a v neposlednom rade tiež zvyšuje účinnosť brúsenia.

Hmotnosť a ďalšie vlastnosti

Váha je tiež parameter, ktorý si pri výbere strážte vzhľadom na to, ktorá činnosť bude u vás prevažovať. Pre začisťovacie práce, jemné brúsenie, alebo leštenie sa hodí skôr menšiu hmotnosť. Úber materiálu nie je tak silný a bude sa vám oveľa lepšie ovládať. Ak však kupujete excentrickú brúsku na hrubé brúsenie a vybrusovanie, vyššia hmotnosť vám bude na prospech, rovnako tak ako druhé madlo pre silnejšie prítlak druhou rukou. Váha sa pohybuje od 1 kilogramu až po približne 5 Kg. Profesionálne brúsky môžu mať hmotnosť ešte vyššia.

Odsávanie prachu

Excentrická brúska je konštruovaná tak, aby aj pri najzákladnejším modelu dokázala zachytávať prach. Na výber máte buď dodávaný zberný kôš, alebo adaptér pre pripojenie vysávača, či odsávacieho zariadenia. Majte na pamäti, že nie všetci výrobcovia tento sortiment automaticky k výrobku dodávajú, niekedy je potrebné ho dokúpiť. Excentrická brúska s odsávaním však má rozhodne zmysel – nezahlcuje sa toľko brúsny papier a narobí oveľa menej neporiadku, než prevádzku bez neho.

Suchý zips a brúsne papiere

Pre jednoduchú výmenu brúsnych papierov sú dnešné excentrické brúsky vybavené suchým zipsom, ktorý je pre rýchlu výmenu úplne ideálne. Niektoré profesionálne brúsky môžu disponovať iným systémom, to len skôr pre informáciu. Brúsne papiere majú rôznu hrubosť čiže zrnitosť. Brúsny papier so zrnitosťou 400 – 100 je vhodný pre jemné brúsenie a menej výkonné brúsky. Zrnitosť brúsneho papierov pod 100 má už relatívne veľký odber materiálu a preto sa hodí skôr pre silnejšie a výkonnejšie brúsky.

Výmenné brúsne dosky

Posledná variabilita, ktorá sa s rotačnými excentrickými brúskami spája, je výmena brúsnej dosky. Základný je vybavená suchým zipsom a slúži na uchytenie brúsnych papierov s rôznou hrubosťou. Možnosti sa výrobca od výrobcu líši, možné je však vymeniť menšie platňu za väčšie (a naopak), alebo nasadiť špeciálna leštiaca dosku, vhodnú pre leštenie šrámov karosérie, leštenie svetlometov a všeobecne renováciu laku automobilov.

4.4/5 - (20 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.