Starostlivosť o telo,

Epilátory: test, recenzie | Najlepšie IPL, na tvár, laserové

Epilátor je osvedčeným pomocníkom k tomu, ako sa zbaviť nežiaducich chĺpkov na nohách, tvári, intímnych partiách alebo v podpazuší a dosiahnuť krásne hladkého tela. A to nie tak, že sú ako v prípade holenia len skrátené, ale tak, že sú vytrhnuté aj s korienkom, alebo je zamedzené ich opätovnému rastu.

Hlavnú úlohu vo výbere má typ. Klasický epilátor funguje na princípe vytrhávanie chĺpkov a je určený predovšetkým na nohy, podpazušie alebo intímne partie. Epilátor na tvár je zmenšenou a šetrnejšie verziou klasického epilátora, zameraný na jemné chĺpky v oblasti brady, krku alebo čela. IPL epilátor využíva pulzného svetla miesto vytrhávanie, ktorým narušuje štruktúru chlpov. V porovnaní s klasickým typom ide teda o bezbolestný epilátor, nie je však vhodný pre každú pokožku.

Epilačné strojčeky sú alternatívou klasického holenie, typicky depilačným strojčekom, ale aj rôznych kozmetických centier a služieb kozmetičiek, ktoré podobné postupy ponúkajú. S epilátorom dosiahnete dlhšie trvajúceho pocitu oholenie než u bežného zastrihávacieho strojčeka. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie epilátory a ich recenzie.

Najlepšie klasické a IPL epilátory – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších epilátorov z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00Braun Silk-expert BD 5001 IPLBraun Face 830Philips BRE652/00 Satinelle PrestigePhilips Lumea Advanced IPL SC1995/00Braun Face 810Remington IPL6750Braun SE 5185Rowenta Soft Sensation EP5720F0Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Počet rýchlostí5212515225
NapájanieSieťovýSieťovýBatériovýAkumulátorovýSieťovýBatériovýSieťovýSieťovýSieťovýSieťový / Aku
Masážny systémNieÁnoNieÁnoNieNieNieÁnoÁnoNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 epilátorov

Philips Lumea Advanced SC1997/00

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 recenzie a test

Epilátor Philips Lumea Advanced SC1997 / 00 funguje na jedinečnej IPL technológiu. Vďaka tomu dokáže po prvých 4 použitiach zabezpečiť, že rast chĺpkov bude obmedzený až o 75 percent. Po prvotnej kúre stačí jeho používanie výrazne predĺžiť. A to na dobu v rozmedzí 4 až 8 týždňov, po ktorých bude telo na požadovaných miestach stále dokonale hladké.

Použitie epilátora je veľmi jednoduché. Klasické ošetrenie konkrétne partie, a to podľa návodu, nebude trvať dlhšiu dobu, než 15 minút. Rovnako tak nie je v súvislosti s použitím problém nastaviť intenzitu svetla. Režimov, ktoré sú k dispozícii, je celkom 5 a možno ich voliť aj s ohľadom na konkrétne potreby, alebo bezpečnosť.

Istotou daného produktu je tiež všestrannosť použitia. To znamená možnosť ošetrenia ako tváre, tak i akýchkoľvek iných častí ľudského tela. Okrem iného aj vďaka rôzne tvarovaným nástavcom. A to veľmi účinnú žiarovkou, ktorá produkuje celých 250 000 zábleskov.

Počet rýchlostí, dlhý kábel, jednoduchá obsluha
Nič zásadné

Braun Silk expert BD 5001 IPL

Braun Silk-expert BD 5001 IPL recenzie a test

IPL epilátor Braun Silk expert BD 5001 zaistí dokonalé odstránenie chĺpkov pomocou technológie IPL. Produkt ponúkne celkom 2 režimy svetla. A to pre klasické a citlivejšie oblasti, ako je okolie bikín, alebo tvár. Jednoduché použitie zaistí tiež nízka hmotnosť, ktorá činí len 340 gramov.

O kvalitný výsledok sa stará aj pulzné svetlo, ktoré dokáže vyvinúť celých 300 000 zábleskov. Kladom sú aj ponúkané 2 režimy použitia. A to klasické posúvanie prístroja, alebo režim založený na stlačení tlačidla pri ošetrení určitého miesta na tele.

Plusom je aj senzor pokožky, ktorý sa prispôsobí miestu, ktoré je ošetrované. Tón pleti je snímaný až 80x za sekundu. Daná technológia má vplyv aj na bezpečnosť, pretože eliminuje riziko prípadného náhodného záblesku, ku ktorému bez kontaktu s pokožkou nedôjde.

Rýchlosť a bezbolestnosť epilácie, víťaz dTest
ntenzívne záblesky (vhodné chrániť zrak okuliarmi)

Braun Face 830

Braun Face 830 recenzie a test

Epilátor na tvár Braun Face 830 bol vytvorený s ohľadom na to, aby pomohol zbaviť sa chĺpkov na menších a citlivých miestach. Okrem presné epilácie ponúkne aj vlastnosť unikátneho čistenie pórov. V tomto ohľade je až 6x účinnejší než klasické metódy založené na starostlivosť o pleť, ktoré súvisia s klasickým umývaním.

Vhodný je pre úpravu obočia, hornej pery, brady a ďalšie miesta. Vďaka svojim vlastnostiam si poradí aj s jemnými chĺpkami, ktoré majú priemer iba 0,02 milimetra. To vďaka prevedenie, ktoré využíva celkovo 10 unikátnych mikro otvorov, kde dochádza k rotácii. Celkovo sa tu počas jednej sekundy odohrá 200 pohybov.

Funkcia Wet Dry umožní nielen použitie nasucho, ale aj v sprche – v kombinácii s gélom alebo krémom. Kompaktné rozmery umožní vziať ho všade so sebou a 1 AA batérie je istotou, ako ho použiť aj na miestach, kde nie je k dispozícii zdroj elektrickej energie.

Vhodné do sprchy, cestovné balenie
U silnejších chlpov vyžaduje opakované prejdeniu

Philips Satinelle Prestige BRE652/00

Philips BRE652/00 Satinelle Prestige recenzie a test

Vodeodolný epilátor do sprchy Philips Satinelle Prestige BRE652 / 00 je pomocníkom pri snahe odstrániť chĺpky na rôznych miestach tela. To uľahčí príslušenstvo, ktoré obsahuje celkom 9 kusov, vďaka ktorým sa rozširuje aj funkčnosť. Tento epilátor je možné využiť napríklad aj ako pilník na chodidlá, vďaka rotačnému kotúčmi 3v1.

Kladom je možnosť použitia nielen nasucho, ale aj namokro – napríklad v sprche. O kvalitný výsledok sa stará celkom 17 keramických kotúčikov. Na nich je možné nájsť celkovo 32 záchytných bodov. A to v celkovej šírke 3 centimetrov, vďaka čomu je epilácia aj väčších plôch rýchla.

Epilátor ponúkne 2 rýchlostné stupne, rovnako ako možnosť využiť ho ako strojček napájaný z elektriny, aj na batérie. To vydrží pracovať aj celých 40 minút, po dĺžke nabíjaním, ktorá trvá 1,5 hodiny. Je teda aj skvelým pomocníkom na cesty. Uložiť ho možno do praktického puzdra.

Mokré aj suché použitie, spektrum nástavcov
Slabšie výkon za mokra

Philips Lumea Advanced SC1995/00

Philips Lumea Advanced IPL SC1995/00 recenzie a test

Laserový epilátor Philips Lumea Advanced SC1995 / 00 je postavený na metóde označovanej ako IPL. Vývoj tohto produktu trval firme 10 rokov, počas ktorých ho testovalo 2 000 dobrovoľníčok. Aj vďaka tomu patrí k tomu najlepšiemu na trhu, pokiaľ ide o dlhodobú elimináciu chĺpkov.

O dokonalý výsledok a bezpečnosť aplikácie sa stará 5 nastaviteľných stupňov, ktoré dávkujú energiu podľa konkrétneho typu pokožky. Vrátane tej jemné, rovnako ako tej citlivé. Je určený nielen na veľké plochy, ale aj krk, podpazušie, alebo oblasť bikín či oblasť brady.

Ošetrenie netrvá nijako dlho, a aj u väčších plôch je jeho doba okolo 15 minút. Vplyv na to má aj množstvo svetla, ktoré ponúkne celkovo 250 000 jednotlivých zábleskov. Súčasťou je tiež UV filter, ktorý chráni pokožku pred nebezpečným žiarením a tým ukazuje ďalší z mnohých vlastností, ktoré sú ruka v ruke aj s bezpečnosťou.

Jednoduchá obsluha, počet rýchlostí
Nič zásadné

Braun Face 810

Braun Face 810 recenzie a test

Dámsky epilátor Braun Face 810 je určený primárne pre použitie na menších plochách ľudského tela. Hlavne na tvári, kde sa postará o elimináciu chĺpkov a o dokonalý vzhľad až po dobu 4 týždňov. Jeho súčasťou je aj čistiaca kefka, ktorý krásu pleti podporuje.

Epilátor vie ponúknuť hneď 2 režimy, ktoré sa odvíjajú od využitia – trhanie chĺpkov, alebo čistenie. V prípade primárneho účelu je základom hlava s desiatimi mikro otvormi. Tie využívajú celkom 200 pohybov, vďaka ktorým je možné vytrhnúť aj tie najmenšie chĺpky, vrátane tých s dĺžkou len 0,02 milimetrov.

Istota sto percentuálny vodoodolnosti zaručí možnosť použitia nasucho, aj v sprche alebo vani. A to vďaka technológii Wet & Dry. O energiu sa vďaka malým rozmerom stará 1 batérie typu AA, vďaka ktorej nie je problémom jednoduché použitie aj na cestách. Navyše nijako výrazne nezvyšuje hmotnosť epilátora.

Mokré aj suché použitie, cena / výkon
Dĺžka prevádzky na batériu

Remington IPL6750

Remington IPL6750 recenzie a test

IPL epilátor Remington IPL6750 patrí medzi najlepšie hodnotené epilátory tohto obľúbeného typu. Z užívateľských recenzií zaznieva, že výsledky sú viditeľné už po niekoľkých prvých aplikáciách. Spracovanie je hodnotené ako veľmi kvalitné a poteší jeho luxusné úložné puzdro pre hygienické skladovanie.

Ponúka 5 možnosťou nastavenia intenzity, režim Multi-Flash, ktorý dokáže ožiariť väčšej oblasti a k dispozícii je tiež režim Single-Flash, ktorý sa naopak sústredí na lokálne odstránenie chĺpkov. Na rozdiel od iných zariadení poteší, že je tento IPL epilátor možné použiť defacto na celé telo. Vďaka špeciálnym nadstavcom je vhodný na použitie aj do oblasti slabín a na tvár.

Rovnako ako i ďalšie epilátory, tak ani tento nie je možné používať namokro. Ošetrované miesto je potrebné pred použitím epilátora očistiť a osušiť. Následne sa prístroj priloží na pokožku a stlačí tlačidlo. Výrobca tiež uvádza, že nie je vhodný na veľmi tmavú pokožku a pre svetlé blond chĺpky, všetkým ostatným chĺpkom zastavuje rast a omráči chlpové folikulov, vďaka čomu sú výsledky po použití trvalé. Samozrejme nie je určený výhradne ženám, používať ho môžu aj muži.

Kvalitné spracovanie, jednoduché ovládanie, vhodný na telo, tvár, bikiny i podpazušia
Vyššia cena

Braun Silk-épil 5185

Braun SE 5185 recenzie a test

Elektrický epilátor Braun Silk-épil 5185 zaujme tým, že po jeho nabitie je možné plnohodnotné použitie bez nutnosti pripojenia k elektrickej sieti. Vďaka jedinečným výstupkom SoftLift dokáže nadvihnúť chĺpky a tým zabezpečiť aj ich odstránenie. Navyše s prisvietením, ktoré dokáže ponúknuť funkcie Smartlight.

Základom danej konštrukcia je celkom 40 pinziet, ktorým neunikne žiadny chĺpok. A to vrátane tých najkratších. Epilátor si poradí aj s tými, ktoré majú veľkosť iba 0,5 milimetrov. Tiež ponúkne jedinečnú pružnú hlavu, ktorá sa dokáže pohybovať v uhloch v rozmedzí 15 stupňov, a to smerom dopredu i dozadu.

Prístroj ponúkne celkom 2 rýchlosti. Jednu pre klasické ošetrenie a druhú pre veľmi dôkladnú epiláciu. Čistenie vie uľahčiť možnosť oplachu pod tečúcou vodou. Zaujímavým kladom je aj 5 masážnych valčekov, ktoré pleť stimulujú a pomáhajú redukovať prípadnú bolestivosť, ktorú by mohlo ošetrenie spôsobovať.

Umývateľný, dlhý kábel
Horšie účinnosť na malé chĺpky

Rowenta Soft Sensation EP5720F0

Rowenta Soft Sensation EP5720F0 recenzie a test

Epilačný strojček Rowenta Soft Sensation EP5720F0 zaujme nielen možnosťou jednoduchého oplachu, ktorý prispieva k lepšej údržbe. Ponúkne aj 3 unikátne patenty, ktoré vznikli počas 5 rokov vývoja tohto produktu. Hlavným unikátom je vibračná technológia Soft Sensation, ktorá dokáže znecitlivit pokožku, a tak znížiť bolestivosť.

Nastavenie umožní vybrať si hneď 2 rýchlosti, podľa požiadavky na výsledok. Počas depilácia sú využívané jedinečná pinzety, ktoré si poradia aj s najmenšími chĺpky. Takými, ktoré majú výšku iba 0,5 milimetrov. Výsledkom bude dokonale hladká koža na mnohých miestach.

Súčasťou je tiež 1 holiaca hlava pre citlivé partie, umožňujúce napríklad úpravu oblasti bikín. Vďaka doplnkovému svetlu možno lepšie vidieť, či je koža dokonale hladká a všetky chĺpky sú stopercentne a definitívne preč. O ich odstránení sa stará celkom 24 pinziet, ktoré sú súčasťou holiacej hlavy.

Účinný aj na malé chĺpky, jednoduché ovládanie
Iba do siete

Philips Lumea Prestige BRI956/00

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 recenzie a test

Profesionálne epilátor Philips Lumea Prestige BRI956 / 00 je využiteľný aj na väčšie plochy tela. Je založený na unikátnom využitie svetla IPL. To sľubuje, že po 4 ošetreniach, ku ktorých dôjde počas 2 týždňov dôjde k výraznejšiemu obmedzeniu chĺpkov. Koža tak bude hladká po nasledujúce 2 mesiace.

Senzor SmartSkin je istotou vždy správneho nastavenia, podľa odtieňa pokožky. Vďaka okienku s veľkosťou 4,1 centimetre štvorcovej je zaistená aj celkom dobrú rýchlosť ošetrenia. K dispozícii sú aj ďalšie 3 nástavce, pre ošetrenie menších častí ľudského tela – tváre, bikín, alebo podpazušia. Toto miesto možno ošetriť už za 2,5 minúty.

Veľmi výkonná žiarovka zabezpečí to, že tento epilátor vie ponúknuť spolu viac ako 250 000 zábleskov. Zaujmú tiež ergonomické rozmery, alebo nízka hmotnosť s veľkosťou 1,1 kilogramu. A to aj vzhľadom k integrovanej batériu, ktorá umožní aku prevádzku, bez dosahu elektrickej siete.

Sieťová i aku prevádzka, veľmi účinný
Vyššia cena

Najpredávanejšie epilátory

Najpredávanejšie epilátory na trhu sú tie od značiek: Philips, Braun, Silvercrest (Lidl). Ďalší kvalitný výrobcovia sú Panasonic, Truelife a Rowenta.

Ako vybrať epilátor

Epilátor je dobrými pomocníkmi mnohých žien, ktoré chcú mať dokonale hladké telo. Pri výbere je nutné zamerať sa na niekoľko kľúčových parametrov. Hlavnú úlohu tu má typ, a to klasické riešenie, ktoré funguje na princípe vytrhávanie chĺpkov, alebo moderné riešenia na princípe IPL, ktoré využíva pulzného svetla.

Miesto použitia

Epilátory je možné rozdeliť do dvoch skupín. Epilátory na tvár a epilátory klasické – určené hlavne na ošetrenie nôh. Vďaka rôznym nástavcom sa môžu jednotlivé kategórie aj prelínať. Zvyčajne platí, že po výmene doplnkových hláv je možné klasický epilátor na nohy používať napríklad aj na miestach, ako je tvár, podpazušie, oblasť bikín a ďalšie miesta, kde je cieľom zbaviť sa zbytočných chĺpkov. Čím viac bude mať produkt výmenných hlavíc, tým praktickejšie a všestrannejšie voľbou bude.

Typ napájania

Na trhu sa možno stretnúť hneď s trojicou možností, ktoré sa v tomto smere ponúkajú. Prvý variantom je epilátor napájaný z elektrickej siete. Výhodou je, že sa nie je potrebné báť vybitej batérie. Negatívom je nutnosť káblov a prísunu elektrickej energie. Druhým riešením sú napájané pomocou akumulátora. Úlohu pri výbere by mala zohrávať dĺžka nabíjania a tiež dĺžka výdrže. Vhodné sú na cesty a do miest bez elektriny. Rizikom môže byť neočakávané vybitie. Osvedčenou voľbou je kombinácia oboch riešení. Variant, ktorú možno využívať zapojenú do siete, aj na AKU.

Veľkosť epilačné hlavy

U IPL epilátorov jasne platí, že čím je okienko väčšie, tým lepšie. Pulzné svetlo pôsobí na väčšiu plochu, a tak je zaistená kratšia doba ošetrenia. Súčasné modely ponúkajú širokú škálu rozmerov, ktoré sa pohybujú medzi 3 až 7 centimetre čtverečnými. Pri klasických epilátorov hrá úlohu ako veľkosť hlavy, tak aj počet pinziet. Tých môže byť 10, ale napríklad aj 60. Čím väčšia plocha, tým viac by ich malo pre dokonalý výsledok byť.

Možnosti nastavenia

Klasický epilátor by mal ponúknuť minimálne 2 rýchlosti. Pre klasické ošetrenie, alebo intenzívne depilácii. Tie lepšie môžu ponúknuť aj nastavenie v závislosti na tom, ktorá časť tela je ošetrovaná – pokiaľ ide o tú citlivejšie. IPL epilátory by mali byť spojené s možnosťou nastaviť typ vašej kože. Kvalitné prístroje majú inovatívne patentovej funkcie, ktoré pomocou senzorov typ a odtieň kože sami rozpoznajú a následne tomu prispôsobí funkčné režim.

Klasické epilátory môžu mať aj doplnkové funkcie, ktoré sú založené na možnosti využitia pre čistenie pleti. Ide hlavne o varianty určené na tvár, ktoré majú tento doplnkový program. Takéto hĺbkové čistenie je oveľa účinnejšie ako klasické umývanie, alebo použitie krémov a iných prostriedkov.

Suché alebo mokré použitie

Každý epilátor, ktorá na trhu nájdete, je určený na suchú starostlivosť. Teda na odstraňovanie chĺpkov za sucha. Niektoré však môžu ponúknuť aj možnosť použitia za mokra, napríklad vo vani alebo v sprche. Istotou je u nich nielen funkčnosť v súvislosti s mokrými chĺpky, ale aj bezpečnosť. Tie najlepšie dokonca umožní aj kombinácii s rôznymi gély, alebo krémy.

Cena

Klasické modely na vytrhávanie chĺpkov, určené primárne na tvár, môžete kúpiť aj za ceny okolo 20 eur. Varianty na ošetrenie celého tela už môžu stáť do 100 eur. Zaobstarať možno i varianty drahšie, ktoré môžu ponúknuť rôzne inovatívne vlastnosti.

Na sume okolo 100 eur začínajú jednoduchšie IPL epilátory. V tejto cenovej relácii hovoríme skôr o menších a lokálnych variantoch. Tie kvalitnejšie začínajú na sume 200 eur.

4.6/5 - (16 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.