Starostlivosť o telo,

Elektrické zubné kefky: recenzie, test | Najlepšie sonické, oscilačné

Čistenie zubov je každodenná rutina s ktorou sa spája otázka, či používať manuálne alebo elektrickú zubnú kefku. Okrem pohodlia, ktoré elektrický kefka na zuby prináša, môže tiež priniesť efektívnejšie čistenie, čím udržíte zuby aj ďasná zdravé. Predovšetkým u osôb, ktoré si neosvojili správnu techniku čistenia manuálnym kefkou.

K elektrickým kefkám sa vzťahujú rôzne odporúčania, kedy je vhodné ho používať (rolu hrá citlivosť zubov, sfarbenie apod.) Alebo aký typ elektrickej kefky zvoliť. Okrem porovnanie oscilačné a sonické technológie je potrebné určiť, či sa má jednať o elektrickú zubnú kefku pre deti, dospelých alebo celú rodinu.

Oscilačná alebo sonická kefka?

Na trhu je možné sa stretnúť s dvoma variantmi, a preto sa často objavuje diskusia nad tým, ktorý typ zvoliť. Rotačná, inak tiež oscilačná kefka je založená na půlrotačním pohybu štetín na zube pri jeho obklopenie hlavicou zo všetkých strán a účinnejšie zbavuje zuby zafarbenie. Sonická kefka využíva sonické technológie, ktoré je založená na princípe efektívneho pohybu slín, vody, pasty a ďalších tekutín v ústach. Výhodou je šetrnosť hlavne u citlivých zubov a ďasien, však oproti oscilačnému typu nemá takú účinnosť v odstránení zafarbenie.

Výber kefky by mal byť spojený s ohľadom na pravidelnosť používania, jeho výdrž, ale aj onen hlavný parameter založený na technológii samotného čistenie zubov. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie elektrické zubné kefky a ich recenzie.

Najlepšie elektrické zubné kefky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších elektrických zubných kefiek z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04Oral-B D12.513Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43ETA Sonetic 1707 90000Philips Sonicare For Kids HX6322/04Oral-B PRO2500 CAPhilips Sonicare EasyClean HX6511/35Oral-B Genius 9000ETA Sonetic 0709 90000Philips Sonicare FlexCare Platinum HX9112/12
Funkcia bielenieÁnoÁnoÁnoNieNieNieÁnoÁnoNieÁno
Hmotnosť0,7 kg0,3 kg0,4 kg0,5 kg0,3 kg0,4 kg0,4 kg1,2 kg0,1 kg0,5 kg
Tlakový senzorNieNieNieNieNieNieNieÁnoNieÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 oscilačných a sonických kefiek

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 recenzie a test

Sonická kefka Philips Sonicare DiamondClean zaujme už na prvý pohľad, svojím štýlovým bielym dizajnom. Ďalej aj svojou efektivitou čistenia. Sonická technológia je unikátne v odstránenie plaku, ktorého bude až 7x menej v porovnaní s klasickým ručnou kefkou. Navyše zlepšuje tiež zdravie ďasien.

Efektivita čistenia by mala byť zrejmá už za 1 týždeň od začiatku používania. To preto, že dokáže odstrániť až o 100% viac škvŕn než kefka manuálne. K efektivite prispieva tiež jedinečná hlavice označená ako DiamondClean. Ďalej je tu 5 režimov čistenia, ktoré sa prispôsobia konkrétnym potrebám.

Vďaka výdrži sa nie je nutné trápiť so zložitým nabíjaním. Pri čistení po dobu 2 minút dokáže vydržať až po celých 42 rôznych čistenie čo zodpovedá 3 týždňom. Okrem indukčného nabíjania v pohári zaujme USB portom, ktorý je k nabíjanie tiež vhodný.

Dlhá výdrž, sonické čistenie, 5 režimov čistenia
Vyššia cena

Oral-B D12.513

Oral-B D12.513 recenzie a test

Oscilačná kefka Oral-B D12.513 je určený na pravidelnú starostlivosť o zuby, a to metódou, ktorá na zuby netlačia, a napriek tomu je profesionálny. O správny čas sa stará signalizácia, ktorý zaistí potrebnú dĺžku minimálne 2 minúty. Vďaka pohyblivým vláknam PowerTip je zabezpečené aj to, že sa dá dostať aj k horšie prístupným zadným zubom.

Jeho výkon je dobrých 7 600 rotačných pohybov za minútu. Pohyb nesie aj špeciálne označenie, a to Daily Clean s 2D pohybom. Vďaka kvalitnej batérii je zaistená možnosť efektívneho čistenia zubov po dobu až 2 týždňov, a to pri odporúčanej frekvencii čistenia, ktorá je 2x denne.

Medzi prednosti patrí protišmyková rukoväť, alebo jedinečné rotačné hlavy Oral-B, ktoré nesú označenie TriZone. Okrem klasických nečistôt sa kefka postará aj o odstránenie plaku, čím podporuje aj prirodzenú belosť zubov.

Výdrž 2 týždne, 7 600 rotačných pohybov, hlavy TriZone
Iba 1 režim čistenia

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43

Philips Sonicare HealthyWhite HX6762/43 recenzie a test

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare HealthyWhite využíva sonickú technológiu zaisťujúce úplne dokonalé výsledky. Režim Clean & White dokáže už za 2 týždne eliminovať povrchovú pigmentáciu a prispieť tak k oveľa belším zubom. Nechýbajú ani klasické režimy, ako variant Clean, ktorá trvá štandardný 2 minúty.

Rýchlosť čistenie je obdivuhodná, pretože počas 1 jedinej minúty dôjde k celkovo 31 000 stěrům. Hlavica kopírujú tvar zubov a tým zvyšujú efektivitu na každom zube, vrátane vzadu umiestnených ďasien. Nechýba tiež funkcia Quadpacer, ktorá dá signál k tomu, že je čas presunúť sa na ďalší úsek.

Pomocou hlavice Diamond Clean je možné docieliť zářivějšího úsmevu. Čistenie je možné realizovať až po 3 týždne na jedno nabitie. Zvyčajne vydrží až 42 jednotlivých postupov, v rámci klasických a odporúčaných 2 minútových intervaloch.

Sonická technológia, režim Quadpacer, výdrž 3 týždne
Bez tlakového senzora

ETA Sonetic 1707 90000

ETA Sonetic 1707 90000 recenzie a test

Elektrická kefka ETA Sonetic 1707 už svojím názvom odkazuje na to, že sa jedná o využití sonické technológie. Tá ale nie je jediná. Zaujímavý je tiež technológia s názvom Move +, rovnako ako microBubbles, ktoré napomáhajú celkovým výsledkom v dokonalosti čistenia.

Okrem čistenia ponúkne kefka aj masírovanie, čím podporuje zdravie ďasien. Jeho pohyb je veľmi rýchli, pretože v hlavnom režime prinesie 31 000 pohybov za 1 minútu. Počas klasického čistenia v dĺžke 2 minút sa tak o zuby dokonale postará. Navyše nechýba signál, ktorý po 30 sekundách povie, že je čas na ďalší úsek.

Nabíjanie prebieha jednoducho indukčne, teda bezdrôtovo. Samozrejmosťou je aj dlhá výdrž, alebo praktické puzdro, ktoré obsahuje aj UV sanitizér. Možno ich tak udržiavať v dokonalej čistote, a to bez baktérií, ktorých je eliminované 99,9 percenta.

UV sanitizér, microBubbles
Bez smart funkcií

Philips Sonicare For Kids HX6322/04

Philips Sonicare For Kids HX6322/04 recenzie a test

Detská elektrická zubná kefka Philips Sonicare For Kids je voľbou, ako deťom čistenie spríjemniť a zefektívniť. Unikátom je Bluetooth technológia, ktorá zaistí prepojená s aplikáciou v mobile alebo tablete. Tá sleduje a vyhodnocuje, či je čistenie správne.

Kefka je možné aj dizajnovo vylepšiť, a to vďaka hneď 8 výmenným samolepkám, ktoré možno ľahko nasadiť. Vďaka 2 hlaviciam, ktoré sa ľahko nasadiť, je možné kefka prispôsobiť rôzne veľkosti detských zubov. Samozrejmá je aj možnosť čistiť zuby so strojčekom, rovnako ako dentálnymi výplňami.

Celkom sú k dispozícii hneď 2 detské režimy. Prvý je klasický s názvom Gentle, zatiaľ čo druhý Extra Gentle, prinášajúce lepšie šetrnosť. Nechýba ani nastaviteľný cyklus, a to od 1 minúty, ktorý sa postupne predlžuje na cyklus lekári odporúčaný, v dĺžke 2 minút. Ten má rýchlosť 31 000 sterov za jednu minútu.

Detské režimy, prepojenie s telefónom
Bez cestovného puzdra

Oral-B PRO2500 CA

Oral-B PRO2500 CA recenzie a test

Oscilačná kefka Oral-B PRO2500 CA je dobrým pomocníkom pre odstránenie zubného plaku a sfarbenie zubov. Vie eliminovať až o 100% zubného plaku viac než klasické čistenie. Pulzácia je veľmi rýchla, a to celkom 40 000 pulzov za 1 minútu. Ďalej nechýba ani istota efektívneho 3D pohybu kefky.

Na jedno nabitie vydrží približne 1 týždeň. Medzi hlavné funkciu spadá tiež časovač, ktorý dokáže signalizovať presne 2 minúty čistenia, ktoré sú dnes lekári odporúčajú. Pomocou vibrácií signalizuje, že ubehlo vždy 30 sekúnd. Tiež nechýba dvojica nastaviteľných programov, a to klasický Daily clean a Sensitiv pre citlivé zuby.

Súčasťou balenia je aj koncovka Cross Action vhodná na pravidelné každodenné čistenie a praktické cestovné puzdro. Doma zase príde maximálne vhod stojanček, kam je možné kefka ukladať a kde sa tiež bezdrôtovo nabíja.

40 000 pulzov, 2 režimy čistenia, cestovné puzdro
Výdrž 1 týždeň

Philips Sonicare EasyClean HX6511/35

Philips Sonicare EasyClean HX6511/35 recenzie a test

Elektrická kefka na zuby Philips Sonicare EasyClean patrí medzi jednoduchšie sonické modely. Ponúka 1 režim čistenia, ktorý je určený pre každodennú a pravidelnú starostlivosť o ľudskej zuby. Obsahuje tiež 2 výmenné hlavice, ktoré využívajú jemných vlákien, ktoré kombinujú s proděním tekutiny a tiež prúdením zubnej pasty.

Rýchlosť je 31 000 sterov za 1 minútu, čoho klasickou kefkou možno len ťažko dosiahnuť. Hlavica navyše kopíruje tvar zubov a dostane sa kamkoľvek. Navyše ju možno používať už od 6 rokov, vďaka čomu je tento model vhodný aj pre deti. Samozrejmosťou je možnosť čistiť zuby so strojčekom aj náhradou.

Výdrž batérie je veľmi dobrá, pretože môže slúžiť až 3 týždne používania. To zodpovedá približne 42 jednotlivým čistením po dvoch minútach.

Už od 6 rokov, 2 nástavce
1 režim čistenia

Oral-B Genius 9000

Oral-B Genius 9000 recenzie a test

Oral-B Genius 9000 je elektrická zubná kefka pre celú rodinu, ktorý prichádza s jedinečným 3D systémom. Ten je postavený na celkom 10 500 oscilácie za minútu. Tým zaistí dokonalé výsledky. Tým napomáha tiež vizuálne a zvukový senzor tlaku, ktoré podporujú správnu techniku čistenia.

Možné je vybrať si z celkom 6 rôznych programov, a to s ohľadom na požiadavku spojený s výsledkom čistenia. Ďalej nechýba kvalitné batérie, ktorá znamená možnosť použitia až po dobu celých 14 dní. Prednosťou je aj viac koncoviek v balení. Tie sú 4 a vďaka rôznemu prevedení sa hodí na rôzne druhy čistenie.

Dizajn si možno vybrať aj podľa preferencií, pretože sa ponúka celkom 12 rôznych farebných odtieňov. Ďalej zaujme aj funkcia Bluetooth, ktorá umožní jednoduché spárovanie s aplikáciou v mobilnom telefóne, kde možno získavať tipy na lepšie čistenie, a sledovať jeho správnosť.

4 výmenné hlavice, 6 programov, 3D systém čistenia
Niektorí užívatelia spochybňujú praktickosť Bluetooth funkcie

ETA Sonetic 0709 90000

ETA Sonetic 0709 90000 recenzie a test

Sonická zubná kefka ETA Sonetic 0709 zahŕňa technológiu s označením Move +, ktorá je doplnená ďalšie unikátne variantom s názvom microBubbles. Tým je docielené jedinečných výsledkov v rámci čistenia zubov.

Pre zaistený optimálny doby čistenia nechýba časovač nastavený na 2 minúty, ktorý navyše po 30 sekundách upozorní, že je potrebné presun do ďalšej časti ústnej dutiny. Zaujme aj doba použitia, ktorá je celé 3 mesiace. A to vďaka jednej AAA batériu, ktorá zabezpečuje prevádzku a ktorú je možné v prípade potreby ľahko vymeniť.

Kefka ponúkne 2 režimy čistenia. Jeden je označený ako intenzívna a teda klasický. Druhým režimom je voľba šetrná. Ďalej sú k dispozícii 2 varianty kefiek. Jedna je určená na klasické čistenie, zatiaľ čo druhá varianta je masážna.

Prevádzka na AAA batériu, nízka cena, 2 nástavce
Iba 2 programy čistenia

Philips Sonicare FlexCare Platinum HX9112/12

Philips Sonicare FlexCare Platinum HX9112/12 recenzie a test

Sonická kefka Philips Sonicare FlexCare Platinum prichádza s radom inovatívnych vlastností. Medzi tie sa radí možnosť založená na hlavicu s názvom AdaptiveClean, ktorý má intuitívne tlakový senzor, ktorý sa stará o to, aby čistenie bolo šetrné, ale napriek tomu maximálne efektívny. To je zaistené aj využitím ultra jemných vlákien.

Vďaka tvaru kefiek je zabezpečené, že má tento model až 4x väčší kontakt s povrchom zubov a tiež ďasien. Ďalej je jeho čistenie podľa výrobcu až 10 x účinnejšia v odstránenie plaku než klasické metódy. Okrem štandardných 2 minúty čistenia umožní kefka predĺženie doby, a to až na celkovej 3 minúty.

Vďaka tvaru kefky je zaistené, že má tento model až 4x väčší kontakt s povrchom zubov a tiež ďasien. Ďalej je jeho čistenie podľa výrobcu až 10 x účinnejšia v odstránenie plaku než klasické metódy. Okrem štandardných 2 minúty čistenia umožní kefka predĺženie doby, a to až na celkovej 3 minúty.

3 režimy čistenia, hlavica AdaptiveClean
Vyššia cena

Najpredávanejšie sonické kefky

Najpredávanejšie sonické kefky na trhu sú tie od značiek: Philips, TrueLife, Sencor, Nevadent (Lidl), ETA. Obľúbené a kvalitné elektrické kefky sú aj Magnitudal Quake a Xiaomi Oclean X.

Ako vybrať elektrickú kefku na zuby

Elektrické zubné kefky sa rozdeľujú na dva typy, oscilačné kefky (inak tiež rotačné) a sonické kefky. V prvom rade by tak mal byť vyberaný práve podľa typu. Každá osoba má navyše iné potreby. Niekto trpí citlivosťou zubov a ďasien, druhý sa chce zbaviť zafarbených zubov. Aké sú medzi jednotlivými typmi rozdiely?

Oscilačné zubné kefky

Ako už bolo spomenuté v úvode, oscilačná zubná kefka pracuje na princípe půlrotačního pohybu, ktorým stiera plak. Modely vybavené 3D technológiou pridávajú ešte pulzačný pohyby, ktorými narušujú plak. Oproti druhému typu je rotačná kefka charakteristický pre svoju schopnosť zbavenie zafarbenie zubov.

Sonické zubné kefky

Druhým variantom je sonická zubná kefka pracujúce pomocou sonických vibrácií. Využíva sonické technológie, ktorá je založená na princípe efektívneho pohybu slín, vody, pasty a ďalších tekutín v ústach, čím je dosiahnuté lepšie výsledky než u kefiek klasických. Pulzácia navyše opäť narúša zubný plak, ktorý je následne sterom odplavený. Je tou šetrnejší a citlivejšie variantom, avšak s menšou účinnosťou v odstránení sfarbenie zubov.

Počet kmitov

Technológie fungovania sú rôzne, ale zároveň majú jedno spoločné. Ide o počet kmitov. Teda počet pohybov, ktoré dokáže za 1 minútu zvládnuť hlavica kefky, presnejšie oblasť so štetinami. Všeobecne platí pravidlo, že ako rotačná, tak aj sonická kefka dosahuje lepšie výsledky, ak ponúkne kmitov viac. Klasické modely zvyčajne ponúkajú okolo 10 000 kmitov za 1 minútu. U tých lepších počet stúpa na hodnotu okolo 30 000 kmitov. Tie najlepšie modely na trhu sa môžu už pýšiť hodnotou, ktorá činí 40 000 a viac kmitov za 1 minút.

Funkcie

Medzi tie základné určite patrí napríklad možnosť časovača, ktorý meria celý proces čistenia zubov, aby prebiehalo odporúčané 2 minúty. Pokročilejšie časovača tiež upozorňujú po 30 sekundách. Lepšie kefky môžu ponúkať napríklad tiež funkcie spojené s klasickým čistením, rovnako ako s bielením, ale napríklad aj masážou.

Medzi pokročilé funkcie patrí tlakový senzor, ktorý sa stará o správnu techniku čistenia. Inovatívny funkcií môže byť aj Bluetooth, ktoré umožnia kefka spárovať s aplikáciou v telefóne, ktorá dokáže ponúknuť ďalšie funkcie a vyhodnotenie samotného čistenia.

Druh napájania

Klasikou s ohľadom na napájanie je varianta, kedy je súčasťou kefky zabudovaná batéria (akumulátor), ktorá zvyčajne nie je jednoducho vymeniteľná. Je dobré prihliadnuť k jej typu. Moderné riešenie je označované ako Li-Ion a je spojené s životnosťou i okolo 5 rokov, pri pravidelnom používaní.

Druhým variantom je napájanie založená na výmenné AA alebo AAA batériu. Takýto sonická alebo oscilačná kefka má výhodu v tom, že možno danú batériu jednoducho vymeniť. Má však aj nevýhodu v tom, že je nutné mať k dispozícii novú batériu, ak existujúce dôjde. Teda ak nehovoríme o modeli s nabíjacou batériou, ktorú možno ihneď v kefke nabiť.

Typ nabíjania

Väčšina modelov na trhu ponúkne variantu založenú na modernom, teda bezdrôtovom nabíjaní. Stačí ich vložiť do stojanu, ktorý je zapojený do zásuvky a v ňom sa kefka automaticky nabíja. Sú ale aj modely, ktoré môžu byť spojené s nabíjaním klasickým cez adaptér, alebo pokročilých modely, ktoré využívajú všestranný konektor micro USB, známy hlavne z mobilných telefónov. Existujú ale aj modely, ktoré nemožno nabíjať vôbec. Ide o varianty na výmenné AA alebo AAA batérie, ktoré je nutné v prípade potreby nabíjať v samostatnej nabíjačke, alebo kupovať jednorazové.

4.5/5 - (24 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.