Šport a outdoor,

Vyberáme elektrickú kolobežku (elektrokolobežka) – Recenzie najlepších

Elektrická kolobežka je skvelou možnosťou, ako sa jednoducho a bez námahy presúvať z miesta na miesto. Je alternatívou nielen ku klasickým koloběžkám pre dospelých, ale tiež treba na moto-kolesám, alebo iným dopravným prostriedkom a přibližovadlům, ktoré majú uľahčiť prejazd medzi kratšími miestami. Motorová kolobežka je prevažne pre dospelých, avšak na trhu existuje tiež detská elektrická kolobežka pre deti už od 8 rokov, kde je dodatočná limitácie ešte výškou dieťaťa.

Elektrokolobežky možno používať nielen tak, že sa zapne elektrický pohon a konkrétna osoba sa nechá viezť. Možno ich používať aj ako kolobežky klasické, a to s odstrkovaním. Tu je však nutné zohľadniť ich konštrukciu, ktorá je všeobecne ťažšie a inak tvarovaná, čo sa môže negatívne podpísať na celkovej námahe, ktorá je s jazdou spojená.

Pri výbere kolobežky s elektromotorom budete mať na výber z viacerých variantov ako treba skladací elektrokolobežka (ideálne do mesta alebo na cesty), elektrická kolobežka so sedadlom pre dlhšie cesty, alebo do terénu s lepšími kolesami a väčším výkonom motora. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie elektrické kolobežky a ich recenzie.

Najlepšie elektrické kolobežky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších elektrických kolobežiek z testov a hodnotenia pre rok 2019.

VzhľadModelMinimálny vekHmotnosťNosnosť 
INMOTION L8F13 rokov11,5 kg100 kg
Eljet Carbon Light18 rokov6,5 kg110 kg
Razor E300S10 rokov23,67 kg100 kg
Joyor X118 rokov13,5 kg120 kg
Eljet Airwheel18 rokov13,15 kg100 kg
YRazor E 1008 rokov13 kg54 kg
Segway Kickscooter ES214 rokov12,5 kg100 kg
Eljet Street18 rokov9 kg110 kg
RACCEWAY LIGHT18 rokov8,5 kg100 kg
Razor Power core E908 rokov9 kg54 kg

Porovnanie parametrov

 INMOTION L8FEljet Carbon LightRazor E300SJoyor X1Eljet AirwheelRazor E 100Segway Kickscooter ES2Eljet StreetRACCEWAY LIGHTRazor Power core E90
Rýchlosť25 km/h20 km/h24 km/h35 km/h20 km/h16 km/h25 km/h25 km/h20 km/h16 km/h
Min. výška osoby145 cm155 cm145 cm130 cm155 cm125 cm130 cm155 cm155 cm125 cm
Výkon motora250 W350 W280 W350 W350 W280 W250 W350 W350 W90 W
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 elektrokolobežek

INMOTION L8F

INMOTION L8F recenzie

Elektrická kolobežka INMOTION L8F zaujme na prvý pohľad primárne svojím jedinečným dizajnom. Za ten bola ocenená v súťaži IF design award. Nejde však o jej jedinou prednosť. Nechýba praktický LCD displej, prostredníctvom ktorého sú zobrazené informácie o jazde, ako je rýchlosť alebo prejdená vzdialenosť.

S kolobežkou možné jazdiť aj v noci, vďaka prednému aj zadnému LED osvetlenie. Nechýba ani skvelý pôžitok z jazdy. Súčasťou je batérie značky Sony, ktorá vydrží na jedno nabitie až 40 kilometrov. Nesklame ani rýchlosť jazdy, nastavená na 25 kilometrov za hodinu, s možnosťou zvýšenia na 30 km/h.

Zaujímavým doplnkom je Bluetooth modul, ktorý umožní kolobežku spárovať s chytrým telefónom. Nechýba tiež možnosť jednoduchého zloženia a transportu, k čomu prispieva aj hmotnosť celkom príjemných 11,5 kilogramu. Zviezť sa môže v podstate každý, a to až do váhového limitu 100 kilogramov.

Dobrý dojazd, Bluetooth, skladnosť

Menšie prevedenie

Eljet Carbon light

Eljet Carbon light recenzie

Elektroklolobežka Eljet Carbon light je ako stvorená do mesta, rovnako ako na cyklotrasy. Je malá, s kolesami, ktoré majú priemer 5,5 palcov, teda zhruba 14 centimetrov. Je však výkonná, čo má na svedomí motor s výkonom 350 W. aj vďaka nemu nie je problém preháňať sa po vybranej trase rýchlosťou až 25 kilometrov za hodinu.

Súčasťou riadidiel je dotykový displej, ktorý zobrazuje informácie o najazdených kilometroch, ale aj stavu batérie, alebo rýchlosti. Batérie samotná má kapacitu 6 600 mAh a jej nabitie netrvá nijako dlho. Iba zhruba okolo dvoch hodín na plnú kapacitu.

Celkový dojazd je udávaný na hodnote 20 – 25 kilometrov. Jednoduchý transport zabezpečí nízka hmotnosť, ktorá činí len 6,5 kilogramov. Kolobežku možno tiež ľahko zložiť. Nejde o jedinú prednosť, pretože zaujme aj jej nosnosť, ktorá činí 110 kilogramov.

Nízka hmotnosť, rýchle nabíjanie, dobrá rýchlosť

Nižšie dojazd

Razor E300S

Razor E300S recenzie

Elektrická kolobežka so sedadlom Razor E300S je voľbou pre toho, kto hľadí hlavne na pohodlnosť počas jazdy. To umožní konštrukcia využívajúca sedátko, ale tiež veľké stúpadlo pre nohy. Zaujme tiež jej rýchlosť, pretože reťazový motor dokáže ponúknuť jazdu s rýchlosťou až 24 kilometrov za hodinu.

Ovládanie kolobežky je veľmi jednoduché, a to pomocou otočnej rukoväti. O pohodlnosť a bezpečnosť sa tiež starajú široké pneumatiky, alebo rám z ocele. Doba jazdy je spojená s možnosťou ísť zhruba 40 minút bez prestávky.

Určená je pre každého, kto už dosiahol 13 rokov veku a jeho výška je väčšia, ako 145 centimetrov. Nijako výrazne obmedzujúce nie je jej nosnosť, pretože tu hovoríme o hodnote 100 kilogramov. Čím však môže sklamať je vyššia váha, ktorá je 23,67 kilogramov.

Sedadlo, vysoká nosnosť, pohodlná jazda

Vyššia hmotnosť, kratšia doba jazdy

JOYOR X1

JOYOR X1 recenzie

Elektrická kolobežka do terénu JOYOR X1 je unikátom hlavne preto, že jej súčasťou je predný tlmič. Ten je istotou pohodlnej jazdy aj v horších terénoch. Celkovo s ňou dá nabehnúť až 35 kilometrov, na čo má vplyv hlavne kapacita Li-ion batérie, ktorá činí veľmi dobrých 10 000 mAh.

Základom konštrukcie je aj dobrý motor, ktorý má výkon celých 350 W. Vďaka tomu je možné vyvinúť doslova obdivuhodnú rýchlosť a ísť až 35 kilometrov za hodinu. Nesklame ani dĺžka nabíjania batérie, ktorá činí zhruba 4 hodiny, čo je celkom optimálna hodnota.

Kolobežka zvezie takmer každého, pretože je určená pre každého, až do výšky 200 centimetrov. Tiež nie je problém s vyššou hmotnosťou, pretože nosnosť je stanovená na 120 kilogramov. A to vďaka konštrukcii z leteckého hliníka, ktorý má vplyv na hmotnosť s hodnotou 13,5 kilogramov.

Vysoká rýchlosť, pre väčšie a ťažšie osoby, optimálna hmotnosť

Dlhšia doba nabíjania

Eljet Airwheel

Eljet Airwheel recenzie

Motorová kolobežka Eljet Airwheel ohromí svojím materiálom, ktorým je zliatina hliníka a tiež magnézia. Nechýba ďalšie prednosti, ako je spárovanie s mobilným telefónom, prostredníctvom dostupné aplikácie. Nejde ale o jediné plus, pretože môže poslúžiť aj ako záložný zdroj energie.

Celkový dojazd kolobežky je zhruba 20 kilometrov a maximálna rýchlosť, ktorú je schopná vyvinú, činí okolo 20 kilometrov za hodinu. Vplyv na parametre má ako kapacita batérie o hodnote 162,8 Wh, tak i kvalitný elektromotor. Jazdiť možno vďaka integrovanému svetlu so svietivosťou 20 metrov aj v noci.

Vďaka svojmu materiálu váži len 13,15 kilogramov, čo uľahčí jej transport. Určená je pre každého, ktorého hmotnosť je pod limitom, ktorý je stanovený presne na 100 kilogramov. Veková hranica je od 18 rokov a minimálna výška osoby pre možnosť zvezenie je výrobcom stanovená na 155 centimetrov.

Nízka hmotnosť, prepojenie s telefónom, funkcia záložného zdroja

Menšia rýchlosť i dojazd

Razor Razor E100

Razor E100 recenzie

Detská elektrická kolobežka Razor Razor E100 je určená pre toho, kto spĺňa hneď dve podmienky. Tou prvou je veková hranica, ktorá je u tejto kolobežky stanovená už na 8 rokov. Ďalej je potrebné splniť aj minimálnu výšku s hodnotou 125 cm. Že ide o model určený primárne deťom dokladá aj jej nosnosť na hodnote 54 kilogramov.

Doba jazdy rozhodne nesklame, pretože na jedno nabitie je možné ísť až 40 minút vkuse. Tiež výkon motora nie je nijako zlý, pretože je možné vyvinú rýchlosť až 16 kilometrov za hodinu. Vzhľadom k oceľovému rámu je nutné povedať, že má ľahko vyššia hmotnosť, ktorá je 13 kilogramov.

Použitie je veľmi jednoduché, a to pomocou otočnej rukoväti. O pohodlnosť a bezpečnosť sa starajú kolesá o veľkosti 8 palcov. To predné je klasické pneumatické, zatiaľ čo koleso zadnej treba označiť ako uretanovej. Možnosť odloženia zaistí praktický stojan.

Od 8 rokov, dobrá výdrž, kvalitné prevedenie

Nižšia rýchlosť

Segway Kickscooter ES2

Segway Kickscooter ES2 recenzie

Kolobežka s elektromotorom Segway Kickscooter ES2 prichádza so zaujímavou inováciou, ktorá je označená ako SBMS. Jedná sa o inteligentný systém riadenia batérie, spojený s takzvanou rekuperáciou. Aj vďaka tomu je možné využiť dojazd, ktorý bude celých 25 kilometrov. Rovnaká hodnota je i tá rýchlostný. Teda je to celých 25 kilometrov za hodinu.

Veková hranica pre túto kolobežku je 14 rokov a minimálna výška postavy činí 130 centimetrov. Odolná konštrukcia z hliníka má pozitívny vplyv nielen na to, že je možná jazda osoby vážiacej až 100 kilogramov, ale má vplyv aj na to, že tento model váži pomerne málo, a to 12,5 kilogramov.

O výkon sa tu stará motor o hodnote 250 W, ktorý využíva energiu z batérie, ktorá je spojená s hodnotou 187 Wh. Zaujímavým konštrukčným prvkom sú nepatrne rozdielne kolesá, ktoré sú veľké 20 a v druhom prípade menej, a to konkrétne 19,2 centimetrov.

Dobrá rýchlosť, rekuperácia energie, podsvietenie

Kratšie dojazd

Eljet Street

Eljet Street recenzie

Mestská elektrokolobežka Eljet Street už svojím názvom ukazuje, že je vhodná hlavne do ulíc a na spevnené plochy, ale poradí si aj mimo nich. Je vyrobená z hliníkovej zliatiny, a tak môže ponúknuť ako veľmi nízku hmotnosť s hodnotou 9 kilogramov, tak i skvelú nosnosť, ktorá činí 110 kg. Určená je pre osoby, ktoré už dovŕšili 18 rokov života.

Vďaka batérie od značky LG, ktorá má kapacitu 4400 mAh je zabezpečená možnosť dlhé jazdy, ktorá je spojená s absolvovaním až 25 kilometrov. Nijako zlá nie je ale ani jej rýchlosť, vďaka ktorej je možné uháňať až 25 kilometrov za hodinu. Na toto má vplyv motor s výkonom 350 W. Po vybití je možné opätovné nabitie za približne 3 hodiny.

V prípade potreby je možné batériu aj ľahko vymeniť. Ďalším konštrukčným kladom sú aj kolesá, ktoré majú veľkosť 5,5 palcov. Hlavným kladom je však odpruženie vpredu a vzadu.

Vymeniteľná batéria, odpruženie, veľmi malá hmotnosť

Až od 18 rokov

RACCEWAY LIGHT

RACCEWAY LIGHT recenzie

Skladací elektrokolobežka RACCEWAY LIGHT je dobrou voľbou pre toho, kto hľadá hlavne nízku hmotnosť a prepracovanosť. Váha činí len 8,5 kilogramu, a pokiaľ ide o konštrukčné zaujímavosti, nemožno opomenúť ako praktický LCD displej zobrazujúci dôležité informácie o jazde, tak napríklad aj LED osvetlenie, alebo aj rad bezpečnostných prvkov.

O pôžitok z jazdy sa stará kvalitné batérie a motor. Táto kombinácia zabezpečí, že bude možné vyvinúť rýchlosť až 20 kilometrov za hodinu. Ďalej rozhodne nesklame ani celkový dojazd, keďže v tomto prípade hovoríme o 25 najazdených kilometroch. A to všetko vďaka motoru s výkonom 350 W a tiež vďaka batériu, ktorú môžete mať nabitú za 2-3 hodiny.

Nesklame ani celková nosnosť, pretože kolobežka hravo unesie človeka o váhe 100 kilogramov. Primárne je určená dospelým, ktorí nemeria viac ako 155 centimetrov, čo je hlavný limitná hodnota.

Nízka hmotnosť, rýchlosť 25 km/h, hliníkový rám

Bez polohovanie riadidiel

Razor Power core E90

Razor Power core E90 recenzie

Kolobežka na elektrický pohon Razor Power core E90 je voľbou aj pre deti, pretože na nej možno jazdiť už od 8 rokov veku, ak dané dieťa dosiahne výšku minimálne 125 centimetrov. Kategóriu určenie jasne dopĺňa aj celková nosnosť, ktorá oproti modelom pre dospelých činí len 54 kilogramov.

Kolobežka je vyrobená z kombinácie plastu a ocele, a má uretanovej pneumatiky. Akékoľvek danej kombinácie smerujú k hmotnosti, ktorá je dobrých 9 kilogramov. Samotné ovládanie, teda jazda, je pomerne jednoduchá, pretože je všetko riešené na princípe tlačidla.

Rýchlosť, ktorú táto kolobežka vyvinie, je až 16 kilometrov za hodinu, čo deťom určite stačí. Vplyv na rýchlosť má motor s výkonom 90 W. Zaujme aj doba prevádzky, ktorá atakuje hranicu 80 minút. Ďalej nechýba praktický stojan, rovnako ako ručne ovládaná brzda.

Dĺžka dojazdu, nízka hmotnosť, aj pre menšie deti

Malá nosnosť

Ako vybrať elektrickú kolobežku

Elektrická kolobežka je skvelým pomocníkom pre rýchlu a pohodlnú prepravu, ale aj zaujímavú hračkou pre deti. Od toho sa odvíja aj základné kritérium spojené s výberom. Je potrebné zohľadniť parameter, ktorý jasne hovorí, od koľkých rokov je kolobežka vhodná. Na trhu existuje elektrokolobežka už pre deti od 8 rokov, rovnako ako variant pre tých, ktorý bolo 18. Doplňujúce informácií je minimálna výška postavy.

Rýchlosť a dojazd

Ďalšie dôležité parametre sa týkajú toho, ako elektrokolobežka konkrétne ide. Prvá hodnotou, ktorú sledovať, je jej maximálna rýchlosť. Modely určené aj pre deti vyvinú rýchlosť okolo 30 kilometrov za hodinu. Pokiaľ ide o tie plnohodnotné, je možné hovoriť aj o rýchlosti nad 30 km/h.

Druhý parameter, na ktorý nemožno zabúdať, je dojazd. Ten môže byť udávaný buď v minútach, alebo v hodnote, ako ďaleko je možné s kolobežkou dôjsť. Doba prevádzky sa u dobrých variantov pohybuje okolo jednej hodiny. Tie najlepšie túto hranicu presahujú a v kombinácii s dostatočnou rýchlosťou nie je problém zvládnuť vzdialenosť trebárs aj 40 kilometrov.

Hmotnosť kolobežky a skladnosť

Elektrická kolobežka by mala ponúknuť možnosť zloženia, čo dnes väčšina modelov vie. Vďaka tomu ju možno kamkoľvek uložiť, alebo ju aj nosiť. V takom prípade je vhodné prihliadnuť k tomu, aby mala nízku hmotnosť. Na tú má vplyv predovšetkým konštrukcie a to, či bola použitá oceľ, alebo napríklad hliník. Nízka váha je obvykle pod hodnotou 10 kg, zatiaľ čo ťažšie kolobežky tento parameter výrazne presahujú.

Možnosti ovládania (riadenie)

Parametrov je v tomto ohľade celkom dosť. Úlohu môže hrať samotný elektrický pohon, ktorý je ovládaný buď pomocou tlačidla alebo klasicky otáčavou rukoväťou ako na motocykli. Rôzne môžu byť riešené aj brzdy, a to v podobe nožnej brzdy, alebo v podobe páčky ako je tomu napríklad na bežnom jazdnom bicykli.

Doplnky elektrokolobežky

Moderné nadšencov môže nadchnú nielen displej ukazujúci potrebné dáta k jazde, ale napríklad aj Bluetooth, ktoré umožnia spárovanie s mobilným telefónom. Ďalej je možné nájsť funkciu záložného zdroja – teda powerbanky, rovnako ako možnosť využiť model so sedadlom. Ten už jasne cielia na segment tých, ktorí hľadajú hlavne pohodlnosť.

Vyberáme elektrickú kolobežku (elektrokolobežka) – Recenzie najlepších
4.4 (88.57%) 21 votes