Deti,

Detské postieľky: Recenzie 10 kvalitných

Kvalitná detská postieľka patrí do základnej výbavy izbičky pre bábätko, minimálne po dobu prvého roka. Postieľka pre deti je obvykle drevená, konkrétne potom z tvrdého bukového alebo mäkkého borovicového dreva. Materiál sa podpisuje na robustnosti a výdrži, teda by ste mali brať ohľad na frekvencii použitia, prípadne plánovanie ďalšieho dieťaťa. Z hľadiska farby je najobľúbenejší biela postieľka a prírodné transparentný vzhľad.

Rozlišujeme niekoľko variantov, a to podľa bočnice, ktorá môže byť pevná, čo sú zvyčajne aj najlacnejšie riešenie. U postieľok s odnímateľnými priečkami je výhoda v tom, že si neskôr až sťažkne môže dieťatko vliezť do postieľky samo. Detská postieľka so sťahovacím bokom je zase výhodná pre menšie mamičky alebo všeobecne pre ľahší prístup k lôžku.

Polohovací rošt ďalej umožňuje, aby sa rastúce postieľka prirodzene prispôsobovala životná etape vývoja dieťaťa. Niektoré môžu mať aj úložný priestor alebo prebaľovací pult, hoci ten sa spája skôr s cestovnou postieľkou, rovnako ako kolieska, ktoré môžu byť buď súčasťou konštrukcie alebo s možnosťou ich dokúpenia.

Zohľadniť by ste mali nielen hmotnosť, počet polôh roštu, typ bočnice, rozmery (klasické 120×60 alebo 140×70 cm), ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je postieľka na kolieskach, či je matrac v balení alebo sa kupuje zvlášť, prípadne z akého je dreva a materiálu všeobecne. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie detské postieľky a ich recenzie.

Najlepšie detské postieľky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších detských postieľok z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Klups PAULADrewex Malý medvedík a motýlikKlups Radek VIIScarlett KacperKlups Safari ŽirafaDrewex Kuba IIKlups Radek XDrewex NatálkaKlups Karolina IIScarlett Laura
KolieskaNieNieNieÁnoNieNieNieNieNieÁno
Šírka64 cm60 cm64,5 cm66 cm64,5 cm60 cm64,5 cm60 cm64,5 cm66 cm
Dĺžka124 cm120 cm124 cm125 cm124 cm120 cm124 cm120 cm124 cm125 cm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 detských postieľok

Klups PAULA

Klups PAULA recenzie a test

Biela postieľka pre deti Klups PAULA je vyrobená výhradne z masívu z borovice, a to z dreva tej najvyššej možnej kvality. Má polohovací rošt, ktorý je možno nastaviť do jednej z 3 konkrétnych polôh. Vnútorný rozmer postieľky je klasický a má hodnotu 120 x 60 centimetrov. Súčasťou tejto postieľky je aj matrac.

Matrac má výšku 7 centimetrov a je vyrobená z anti alergických materiálov. Jej súčasťou je bavlnený plášť, ktorý sa k nej pripevňuje pomocou suchého zipsu. Ponúkne ako pohodlnosť, tak aj to, že veľmi dobre uvoľňuje teplo. Vo forme príslušenstvo možno kúpiť aj matrac pohánka-kokosovú.

Rozmery postieľky sú 64 centimetrov na šírku, 124 centimetrov a dĺžku a 86 centimetrov na výšku. Jej celková hmotnosť má hodnotu 18 kilogramov. Vzhľadom na konštrukciu ponúkne robustnosť i stabilitu.

Stabilná a pevná, masívna borovica, kvalita matrace
Bez koliesok, pevné bočnice

Drewex Malý medvedík a motýlik

Drewex Malý medvedík a motýlik recenzie a test

Drevená postieľka Drewex Malý medvedík a motýlik je vyrobená z masívneho borovicového dreva, ktorá zaisťuje vysokú kvalitu, odolnosť a životnosť. Zaujme tiež dizajn, ktorý využíva ako podareného oblúka, tak i detských motívov. V tomto prípade sa jedná o dizajn medvedíka a motýlika.

Tento model zaujme roštom, ktorý sa dá ľahko regulovať. V prípade potreby je možnosť nastaviť ho do jednej z 3 polôh. Postieľka má tiež 2 vyberacie priečky, ktoré sa hodia vo chvíli, keď si do nej chce dieťa samo vliezť.

Súčasťou balenia nie je matrac, ktorú je nutné k tejto postieľke dokúpiť zvlášť. Rozmery priestoru pre dieťatko sú klasické a majú hodnotu 120 x 60 centimetrov. Celková váha daného modelu je 21 kilogramov. Kolieskami nie je vybavená.

Vyberacie priečky, kvalitná borovica, dizajn
Bez matraca

Klups Radek VII

Klups Radek VII recenzie a test

Detská postieľka Klups Radek VII zaujme celkom nízkou hmotnosťou, ktorá má hodnotu len 15 kilogramov. Vďaka tomu sa s ňou ľahko manipuluje. Zároveň však dobre drží na svojom mieste. Je vyrobená z kvalitného dreva. Konkrétne z borovice, ktorá zaisťuje odolnosť, dlhú životnosť, rovnako ako dokonalý vzhľad.

Vďaka výškovo nastaviteľnému dnu možno rošt nastaviť na jednu z 3 polôh, s ohľadom na vek dieťaťa. Veku detí sa týka ešte jedna zaujímavá vlastnosť, ktorá je spojená s priečkami na bočnej strane. Obe dve možné v prípade potreby vybrať, čím môžu staršie deti do postieľky ľahko nachádzať.

Zaujme aj dizajnom, pretože okrem bielej farby obsahuje čelo aj zaujímavý ornament v podobe nechtíka a hviezd. Konštrukcia ponúkne aj predvŕtané otvory pre možnú inštaláciu koliesok. Ako príslušenstvo je možné dokúpiť úložný priestor.

Nastaviteľné dno, vyberateľné priečky, možnosť úložného priestoru
Vyššia cena, matrac nie je súčasťou

Scarlett Kacper

Scarlett Kacper recenzie a test

Detská postieľka so sťahovacím bokom Scarlett Kacper je vyrábaná z borovicového dreva, ktoré má nezávadnú povrchovú úpravu v podobe bezfarebného laku. Jej sťahovací bok zaujme tým, že je možné zvoliť jednu z 2 rôznych podôb. Samotný mechanizmus využíva 4 prvkov na každej strane, čo sa podpisuje na jednoduchosti i bezpečnosti.

Vo forme príslušenstva je možné zakúpiť ako matrac o klasickom rozmere 120 x 60 centimetrov, tak je možné zakúpiť aj kolieska. Celková hmotnosť daného modelu má hodnotu 14 kg, čo je na masív dobré číslo.

Celková šírka postieľky má rozmery 66 centimetrov a jej dĺžka je 125 cm. Výška činí vo variante bez koliesok 95 centimetrov. Hĺbka v prípade hornej polohy roštu je 35 centimetrov. V prípade spodnej polohy roštu je to 61 centimetrov.

Sťahovací bok, ľahká manipulácia
Kolieska jenom ako príslušenstvo

Klups Safari Žirafa

Klups Safari Žirafa recenzie a test

Postieľka pre bábätko Klups Safari Žirafa zaujme už svojimi motívmi, kde nechýba obrázok žirafy, ktorý je umiestnená v čelnom priestore konštrukcie. Z hľadiska dizajnu zajme aj kombinácia bielej a tmavo hnedej farby, v prevedení takzvaného orecha. K výrobe bolo použité ako drevo z borovice, tak bola použitá tiež drevotrieska.

Postieľka využíva lamelového roštu, ktorý je možné nastaviť do celkom 3 rôznych polôh, podľa potreby dieťaťa, alebo jeho rodičia. Najvyššia poloha by mala byť používaná len u tých detí, ktoré ešte nesedia, ale iba leží.

U väčších detí zaujme možnosť vybratia 2 stredových tyčiek z bočníc. To preto, aby mohli do postieľky sami nachádzať. Hmotnosť tejto konštrukcie je 16 kilogramov. Súčasťou postieľky nie je matrac. Tú o rozmere 120 x 60 cm je nutné dokúpiť samostatne.

Cena, vybratie bočných tyčiek, dizajn
Drevotrieskové prvky

Drewex Kuba II

Drewex Kuba II recenzie a test

Rastúce postieľka so sťahovacím bokom Drewex Kuba II je unikátna tým, že má regulovateľný rošt. Ten je možná nastaviť do 3 polôh, a to do varianty 19, rovnako ako 33 alebo tiež 46 centimetrov od zeme. A to podľa veku a vzrastu dieťaťa. Tiež zaujme svojou sťahovacou bočnicou. Vďaka tomu je možné, aby si väčšie dieťa do postieľky aj samo jednoducho zmestilo.

Postieľka je vyrobená z kvalitného dreva. Na jej výrobu poslúžila borovice a celkovo je v bielej farbe. Jej dĺžka je 120 centimetrov, jej šírka je 60 centimetrov a jej výška do priestoru čela je 110 centimetrov. Postieľka je dodávaná ako variant bez matraca.

Vďaka kvalitnému kovania je možné postieľku ľahko zložiť, ale v prípade potreby aj rozložiť. Zaujme jej veľmi nízka váha, ktorá je len 10 kilogramov. Tento model vyhovuje všetkým predpisom, rovnako ako norme známe ako ČSN EN 716-1.

Nízka váha, nastaviteľný rošt, sťahovacie bočnice
Nepraktický návod na zostavenie

Klups Radek X

Klups Radek X recenzie a test

Drevená postieľka pre deti Klups Radek X zaujme svojím vzhľadom, keď sa použije klasických krás dreva. To preto, že je ponechaná jeho surový podoba. Rozmery tejto postieľky sú 124 x 64,5 centimetrov a na výšku je to 99 centimetrov. Celková váha danej konštrukcia je 13 kilogramov a radí sa tak medzi ľahšie modely. Priestor pre dieťa je klasický, a to o rozmere 120 x 60 centimetrov.

Dno postieľky je možné nastaviť. K dispozícii sú celkom 3 rôzne polohy. Tie sa volí podľa veku dieťaťa a jeho schopnosti len ležať, alebo tiež vie sedieť, prípadne už stoja. Pre tých je volená vždy najnižšia poloha roštu.

Vďaka dvom vyberateľným priečkam umožní postieľka ľahké nachádzanie väčším deťom. Matrac je možné dokúpiť zvlášť, podľa konkrétnych potrieb na pohodlnosť spánku dieťaťa. V čelnej časti je možné nájsť potlač.

Prírodný vzhľad, nízka cena, ľahká
Nie je nalakovaná

Drewex Natálka

Drewex Natálka recenzie a test

Biela postieľka pre bábätko Drewex Natálka je vyrobená z dreva borovice, čo jej dáva výnimočnú kvalitu. Drevo je ošetrené lakom, ktorý predlžuje životnosť. Má detský atest, a tak je spojený aj so stopercentnou nezávadnosťou. To platí o všetkých ďalších prvkoch, ktorými táto postieľka disponuje. Zaujme veľmi podarenú bielou povrchovou úpravou.

Táto postieľka má polohovateľný rošt, ktorý je možné umiestniť do jednej z 3 polôh s ohľadom na jednoduché ukladanie, ale aj bezpečnosť dieťaťa. Zaujímavým prvkom na bočniciach sú umiestnené ochranné pomôcky eliminujúci ohryzené. Tým je zaistený stále perfektný vzhľad.

Tento model má tiež sťahovací bok, ktorá umožní jednoduchší prístup. Vnútorný priestor má klasické rozmery, ktoré majú hodnotu 120 x 60 centimetrov. Celková váha tejto postieľky má hodnotu 12 kilogramov. Ide tak o pomerne ľahkú detskú postieľku.

Ochrana proti ohryzené, ekologický lak, sťahovací bok
Vyššia obstarávacia cena, matrac nutné dokúpiť

Klups Karolina II

Klups Karolina II recenzie a test

Detská postieľka Klups Karolina II je určená ako pre najmenšie, tak i odrastené deti. Potvrdzuje to možnosť nastaviť rošt do 3 polôh. Do najvyššej, pre najmenšie deti, rovnako ako do polohy najnižšie, ktorá je určená pre tých odrastenejšie. Tým bude stále vyhovovať aj dostatočný vnútorný priestor, ktorá je možné označiť ako plne vyhovujúce s rozmermi 120 x 60 centimetrov.

Celkové rozmery tejto postieľky činí 124 x 64,5 centimetrov. Jej výška má hodnotu 99 centimetrov. Konštrukcia zaujme aj tým, že hrany sú zaoblené. Pre bezpečnosť sú tiež potiahnuté mäkkým PVC, ktoré je zdravotne nezávadné.

Hmotnosť tejto postieľky je celkom 27 kilogramov, čo sa podpisuje hlavne na celkovej robustnosti, bohužiaľ však aj zhoršené manipulácii. Dodávaná je bez matraca, čo umožní vybrať si takú, ktorá bude dieťaťu najviac vyhovovať.

Polohovateľný rošt, mäkčené PVC, nízka cena
Vyššia váha, bez koliesok

Scarlett Laura

Scarlett Laura recenzie a test

Rastúce postieľka na kolieskach Scarlett Laura je ideálnou voľbou pre toho, kto hľadá ako stabilitu, tak i mobilitu, ktorú zabezpečí práve kolieska, ktoré sú na všetkých štyroch nohách postieľky. Celkové rozmery sú 69 centimetrov na šírku, 128 centimetrov na dĺžku a výška má hodnotu 101,5 centimetrov.

Tento model postieľky disponuje aj sťahovacou bočnicou, čo umožní väčším deťom lepšie nachádzať. Jej výška je 87 centimetrov. V stiahnutom stave hovoríme o výške 68 centimetrov. Určité mínus je, že úchytky sklápacie bočnice sú z umelej hmoty, ale v recenziách sa v tomto smere žiadny problém neobjavuje. Celková váha daného modelu je 25 kilogramov.

Disponuje tiež nastaviteľným roštom, kde je možné zvoliť jednu z celkom 5 polôh. Podľa toho sa mení jej hĺbka v rozmedzí od 61 až po 35 centimetrov. Je vyrobená z kvalitného dreva, konkrétne buku, s využitím nezávadného laku. Tým je zabezpečená kvalita, ale aj istota ochrany dieťaťa.

5 polôh roštu, so sťahovacím bokom, na kolieskach
Vyššia hmotnosť, úchytky bočnice z plastu

Najpredávanejšie detské postieľky

Najpredávanejšie detské postieľky na trhu sú tie od značiek: Drewex, Klups, Scarlett, Kinderkraft. Vyhľadávaná je tiež postieľka pre bábätko Ingvart.

Ako vybrať detskú postieľku

Postieľka pre deti patrí medzi absolútne základnú výbavu každého rodiča, ktorý čaká alebo má malé dieťa. Základom je kvalitný materiál. Ak sa pozrieme na ten, ktorý jasne dominuje, tak sa jedná stopercentne o surové drevo, takzvaný masív. Najčastejšie je používaná borovice, ale stretnúť sa možno tiež s ostatnými drevinami.

Povrchová úprava

Líšiť sa môže tým, či má alebo nemá povrchovú úpravu. Ak nie, je drevo len klasicky obrúsené. Ak áno, môžu sa používať rôzne bezfarebné laky, ale aj laky farebné (najčastejšie biela), ktoré dodajú postieľke iný vzhľad. Dôležité je okrem dizajnu hľadieť aj na to, aby detská postieľka mala povrchovú úpravu z nezávadných materiálov, ktoré zodpovedajú normám, ktoré súvisí s rizikom kontaktu s dieťaťom.

Bočnice postieľky

Postieľka pre deti by mala zabezpečiť ako dokonalý spánok, tak i maximálnu bezpečnosť. K tomu slúži bočnice postieľky, ktoré eliminujú prípadný pád. U starších detí je dobré myslieť na to, že si do postieľky môžu vliezť už sami. V takom prípade je na mieste voliť jedno z riešení. Prvým je detská postieľka so sťahovacím bokom, ktorá sa spustí dole a dieťa má priestor si do postieľky vliezť. Druhým riešením sú vyberateľné priečky bočnice, ktoré vytvoria priestor, ktorým si dieťa jednoducho vlezie.

Rošt postieľky

Samozrejmosťou by malo byť to, že postieľka pre bábätko bude mať rošt polohovací. To znamená, že by malo byť možné umiestniť ho v rôznych výškach. Pri modeloch, ktoré to umožňujú, sú štandardom 3 polohy. Kvalitné detské postieľky umožní využiť až 5 rôznych polôh. Tá najvyššia sa používa u najmenších detí, ktoré len leží. Znižovaný je v závislosti na tom, ako dieťa rastie a ako sa postupne učia sadať a tiež stať. Aj preto sa možno stretnúť s označením rastúcou postieľka. To všetko predovšetkým s ohľadom na maximálnu bezpečnosť.

Rozmery

Tie bývajú štandardizované a súčasným bežným rozmerom vnútorného priestoru pre dieťa je 120 x 60 centimetrov, čo klasickému využitie plne dostačuje u rôznych vekových kategórií. Tomu zodpovedajú aj štandardizované rozmery matracov. Kto hľadá väčšie prevedení, môže siahnuť po variante 140 x 70 centimetrov, ktoré je na trhu zatiaľ v menšine.

Hmotnosť a manipulácia

Váha je ovplyvnená ako použitým materiálom, tak veľkosťou konštrukcie. Hmotnosť má vplyv ako na manipuláciu, tak aj celkovú stabilitu postieľky. Ľahké postieľky pre deti majú hmotnosť okolo 10 kilogramov. Naopak modely najťažšie môžu mať hmotnosť aj 20 kilogramov a viac.

Klasická detská postieľka je na rozdiel od cestovného modelu určená na to, aby stála na jednom konkrétnom mieste. Čas od času sa ale môže objaviť potreba ju presunúť na iné miesto. Tu hrá úlohu nielen už spomínaná hmotnosť, ale aj konštrukcia. Ak plánujete pravidelnejší presuny, je vhodným variantom postieľka na kolieskach, ktorá transport uľahčí.

Ochranné prvky

Základným ochranným prvkom je samozrejme bočnica, ktorá chráni dieťa pred prípadným vypadnutím. Ďalej môžu existovať rôzne ochranné prvky na miestach, ktoré deti okusujú. Materiál postieľky vďaka tomu zostáva nedotknutý. Medzi ďalšie prvky ochrany môže byť tiež to, že sú rizikové miesta potiahnuté mäkčeným PVC, ktoré tiež slúžia na zlepšenie celkovej ochrany.

4.6/5 - (34 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.