Deti,

Detské pestúnky: Recenzie 10 najlepších

Detská pestúnka by mala byť samozrejmým pomocníkom každého zodpovedného rodiča. Baby monitor alebo tiež vysielačka, zabezpečí monitoring dieťaťa, aj keď ich práve v inej miestnosti a rodič tak má istotu, že je s jeho bábätkom všetko poriadku. Elektronická pestúnka pritom môže obsahovať aj funkcie ako monitorovanie teploty alebo vlhkosti, vďaka čomu budete mať väčší prehľad o podmienkach v miestnosti.

Na trhu je rad detských vysielačiek, ktoré zaisťujú prenos zvuku. Nadštandardom je video pestúnka s kamerou, ktorá zaistí i prenos obrazu, pričom lepšie modely navyše disponujú nočným videním. Líšia sa tiež technológia prenosu, kde najčastejšie verzií sú digitálne baby monitory, ktoré sú odolnejšie proti rušeniu, avšak s horšou priestupnosťou skrze prekážky. Alternatívou môže byť WiFi pestúnka, obmedzená iba dostupnosťou internetu.

Zohľadniť by ste mali nielen dosah vo voľnom priestranstve, počet kanálov, napájanie (napr. batériová pestúnka s možným pripojením do siete), ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad obojsmerná premávka, možnosť spustiť uspávanku, alebo upozornenie na stratu signálu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie detské pestúnky a ich recenzie.

Najlepšie detské pestúnky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších detských opatrovateliek z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Babymoov Easy Care Digital GreenPhilips AVENT SCD570/00TrueLife NannyCam H32Motorola MBP11TrueLife NannyCam V24Babymoov Premium Care Digital GreenLuvion ESSENTIALBeurer BY 84Vtech BM2600Hisense Babysense SC-210
Obojsmerný prenos zvukuNieAnoAnoNieAnoAnoAnoNieAnoNie
Nočné svetloNieAnoNieNieAnoAnoNieNieNieAno
UspávankaNieAnoAnoNieAnoAnoAnoAnoAnoAno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 detských pestúnok

Babymoov Easy Care Digital Green 2015

Babymoov Easy Care Digital Green recenzie a test

Detská pestúnka Babymoov Easy Care Digital Green 2015 má veľmi dobrý dosah, ktorý je vo voľnom priestore dokonca až 500 metrov, čo je kladne hodnotený parametrami. Zaujme tiež technológia označená ako Digital Green, vďaka čomu je dokonale čistá kvalita prenášaného zvuku.

Samozrejmá je možnosť nastavenia citlivosti mikrofónu aj hlasitosť reproduktora. Tu je potom LED ukazovateľ konkrétne hodnoty. Zaujímavosťou sú hneď 2 druhy alarmu. Prvý je klasický akustický, zatiaľ čo druhý alarm je optický. Vďaka tomu si vždy všimnete, že niečo nie je v poriadku a je potrebné bábätko skontrolovať.

Nespornou výhodou je, že obe jednotky je možné prevádzkovať bez pripojenia do siete, a to len na batériu. Jednoty upozorní aj na to, že slabnú. Praktická je takzvaná VOX funkcia, kedy je opatrovateľka aktivovaná práve hlasom dieťaťa. Napájanie je riešené pomocou batérií AAA 1,5 V.

Dosah 500 metrov, VOX funkcia, technológie Digital Green
Pri vkladaní batérií do rodičovskej jednotky nutné odskrutkovať klip na opasok

Philips AVENT SCD570/00

Philips AVENT SCD570/00 recenzie a test

Elektronická pestúnka Philips AVENT SCD570/00 patrí medzi veľmi spoľahlivé riešenie známej značky. Unikátom je nielen možnosť ovládať hlasitosť, ale ovládať aj nočné svetlo, alebo napríklad rôzne uspávanky – celkom 5 melódií. Navyše je tu aj možnosť rozprávanie na bábätko. Opomenúť nemožno ani to, že jednotka vie monitorovať taktiež teplotu a ďalej i vlhkosť v danej miestnosti, kde je dieťa.

Technológia DECT sľubuje, že rodič počuje každý zvuk, rovnako ako to, že opatrovateľka nebude inými zariadeniami rušená. Tiež nechýba funkcia praktického šifrovania. Konštrukcia využíva LED diódy na určenie signalizácie hladiny hlasitosti. Ďalej je možné využívať aj jemných vibrácií.

Vo vonkajšom prostredí je dosah 330 metrov. V uzavretom priestore hovoríme o dosahu okolo 50 metrov, čo v bežnom byte dostačuje, avšak aj tak je potrebné brať tento údaj s rezervou. Na jedno nabitie vydrží jednotka približne 18 hodín. O minimálnu spotrebu elektriny sa stará režim Smart Eco.

Režim Smart Eco, šifrovanie prenosu, monitoring teploty a vlhkosti
V detskej vysielačke nie je možné dobíjať batérie

TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32 recenzie a test

Video pestúnka TrueLife NannyCam H32 neprenáša len zvuk, ale aj obraz. Jednotka je vybavená LCD displejom, ktorý má veľkosť 3,2 palca a ktorý je farebný. Ďalej nechýba funkcie, ako je potrebné budík, možnosť merania teploty, ale aj automatický nočný mód. Samozrejmosťou je VOX režim, ktorý zopne automaticky pri detekcii detského hlasu.

V prípade vzdialenosti prenosu je rozdiel, či je použitá vo vnútri alebo vonku. V prvom prípade je hodnota zhruba 100 metrov. V druhom prípade je to okolo 300 metrov. Základňu je možné napájať z batérie, kedy pri VOX režime vydrží približne 24 hodín. Samozrejmé je aj napájanie klasicky zo siete.

Bábätko je možné taktiež upratať pomocou melódie, ktorých je v rámci tohto modelu k dispozícii celkom 8. Vďaka infračerveným diódam, ktoré sa aktivujú po zotmení, je zabezpečené aj to, že dieťa možno kamerou ľahko monitorovať potme. Praktickou vlastnosťou je možnosť využitia USB nabíjania.

Videokamera, USB dobíjanie, prepnutie do nočného režimu
Nič zásadné

Motorola MBP11

Motorola MBP11 recenzie a test

Bezdrôtová chůvička Motorola MBP11 je produktom od známej značky, ktorá sľubuje dosah 300 metrov. Použiteľná je ako v interiéri, tak aj exteriéri. Hlavným unikátom a hlavnou prednosťou je technológia s názvom DECT, ktorá zaujme kvalitným prenosom zvuku, bez akýchkoľvek problémov, ktoré by snáď boli spojené s rušením.

Produkt má citlivý mikrofón, vďaka čomu vie zachytiť aj ten najmenší hluk. Má praktický klip na opasok, vďaka čomu je možné mať opatrovateľku všade so sebou. To umožní i možnosť prevádzky na batérie. Jej stav, ale aj stav hluku alebo hlasitosť zobrazujú praktické svetelné indikátory.

Ako zdroj energie môže byť použitý adaptér, ale aj klasická dobíjacie batérie NiMh s hodnotou 2,4 V a s kapacitou 400 mAh. Nechýba tiež praktický indikátor, ktorý upozorní na to, že druhá jednotka už je mimo dosahu signálu.

Technológia DECT, prevádzka na batérie
Batérie NiMh a jej slabšia výdrž

TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24 recenzie a test

Pestúnka s kamerou TrueLife NannyCam V24 umožní dieťa nielen počuť, ale samozrejme tiež vidieť. A to vďaka farebnému displeju, ktorý má veľkosť celkom dobrých 2,4 palcov. Nejde ale o jedinú prednosť, pretože okrem monitorovanie dieťaťa je monitorovaná tiež teplota v miestnosti. Doplnkovou funkciou je tiež budík.

Nechýba praktický režim VOX, ktorý sa aktivuje vždy, keď sa dieťa ozve. Prenos obrazu je realizovaný ako za dobrých svetelných podmienok, tak aj v noci. To sa automaticky aktivuje praktická infračervená dióda. Nejde iba o možnosť monitoringu. Tento produkt dokáže dieťaťu pustiť aj uspávanku.

Dosah vo vonkajšom priestore môže byť okolo 300 metrov. V tom uzavretom potom 100 metrov. Obe hodnoty sú dostačujúce a oboch zaradených opatrovateliek TrueLife si používatelia dosah pochvaľujú. Spárovanie prebehne automaticky, hneď po zapnutí. Okrem napájanie zo siete je možný aj prevádzka na batériu, ktorá vydrží až 24 hodín.

Vrátane videa, monitorovanie teploty, dobrý dosah
Nič zásadné

Babymoov Premium Care Digital Green

Babymoov Premium Care Digital Green recenzie a test

Babymoov Premium Care Digital Green zaujme tým, že je to detská pestúnka s veľkým dosahom až 1 400 metrov, čo je absolútne unikátny hodnota. Ďalej nechýba ani samozrejmá funkcia VOX spojená s automatickou aktiváciou. Model má tiež tlmené nočné svetlo, u ktorého je možné nastaviť požadovanú intenzitu.

Vďaka technológii Digital Green je zaistený ako dokonalý a čistý prenos zvuku, tak i veľmi nízke emisie. Samozrejmé je nastavenie hlasitosti a reproduktora, čo možno vidieť vďaka LED ukazovateľmi. Celkom sú k dispozícii 3 varianty alarmu. A to klasický zvukový, ďalej to sú vibrácie a následne je to alarm optický.

Monitorované je nielen dieťa, ale aj teplota v miestnosti, kde je jednotka umiestnená. Kladom je tiež možnosť prevádzky na batérie. U detskej jednotky sa využívajú klasické AAA batérie, zatiaľ čo v prípade rodičovského modelu je k dispozícii batérie zabudovaná, a to Li-Pol.

Veľký dosah, funkcia Digital Green
2 rôzne druhy batérií

Luvion ESSENTIAL

Luvion ESSENTIAL recenzie a test

Digitálny video pestúnka Luvion ESSENTIAL prenáša ako zvuk, tak i obraz. Ten je zobrazený na prijímači, kde nechýba LCD displej, ktorý má celkom dobrú veľkosť, a to 3,5 palca. Kladom je aj konštrukcia kamery, ktorá je otočná. Vďaka tomu je možné zabezpečiť jej jednoduché ovládanie.

Celkový dosah opatrovateľky je 250 metrov, čo je u porovnávaných modelov nižšia hodnota. Okrem dňa dokáže natáčať aj v noci. Nočné videnie zvládne rozoznať všetko až do vzdialenosti 5 metrov. V prípade potreby priblíženia je displeji vybavený digitálnym zoomom. Unikátom je možnosť k prijímaču na diaľku pripojiť až 4 kamery a tým monitorovať nezávisle na sebe všetky vaše potomstvo.

Nechýba klasické funkcie, ako je technológia VOX, rovnako ako možnosť regulovať hlasitosť reproduktora, alebo citlivosť mikrofónu. V prípade potreby je možné prijímač prevádzkovať len na batérie. Integrované sú celkom 3 varianty uspávaniek.

Možnosť pripojenia 4 kamier, otočná kamera, uspávanky
Batériová prevádzka len u prijímača

Beurer BY 84

Beurer BY 84 recenzie a test

Analógová detská pestúnka Beurer BY 84 je jednoduchým pomocníkom pri snahe kontrolovať bábätko. Má však aj výnimočné parametre, ako je potrebné extra dlhý dosah. Ten je vo voľnom priestore dokonca celých 800 metrov. Nechýba tiež funkcie šetriace energiu, zahrnuté do vlastnosti, ktorá je pomenovaná ako ECO Mode.

Pestúnka dokáže rozoznať, čo nie je s dieťaťom v poriadku a podľa toho zobrazí na displeji konkrétnu informáciu. To môže byť plač alebo prebudení, ale aj klasický spánok. Nechýba možnosť ľahkého škárovanie v rámci 16 pilotných tónov, ku ktorým sa pridáva ešte možnosť využitia 2 ďalších voliteľných kanálov.

V prípade výpadku signálu dôjde k upozornenie. Ďalej je možné nastaviť tak hlasitosť, tak samozrejme tiež citlivosť mikrofónu. Opatrovateľku možno nosiť na opasku alebo pripevniť na stenu. A to aj vďaka možnosti využitia prevádzky nielen zo siete, ale aj na batérie.

Ikony stavu dieťaťa, dosah 800 metrov, ECO Mode
Nabíjanie neoriginálnych akumulátorov vyžaduje úpravu

Vtech BM2600

Vtech BM2600 recenzie a test

Pestúnka s kamerou Vtech BM2600 ponúkne prenos nielen zvuku, ale aj videá. To je možné vidieť na displeji s veľkosťou 2 palce. Pokiaľ je nutné priblíženie, tak rozhodne poteší možnosť využitia digitálneho zoomu.

Dosah je optimálny a ponúkne hodnotu 300 metrov. Okrem sledovania dieťaťa je možné sledovať tiež teplotu v miestnosti. Nechýba ako denné, tak i praktický nočný mód. Ten zabezpečí kvalitný infračervená kamera. Kladom je možnosť dvojcestné komunikácie, vďaka čomu môže rodič ľahko hovoriť aj na dieťa. Ďalej model disponuje nahratými uspávankami.

S využitím Eco režime je možné využívať iba prenos zvuku, nie obrazu. Ku klasickému upozornenie môže dochádzať aj pomocou praktických vibrácií. Zaujímavosťou je aj to, že je možné k prístroju dokúpiť až celkom 4 ďalšie video kamery, ktoré sa ľahko škárujú s rodičovskou jednotkou.

Pripojenie viacerých kamier, nočný mód, Eco režim
Malý displej

Hisense Babysense SC-210

Hisense Babysense SC-210 recenzie a test

Wi-Fi pestúnka Hisense Babysense SC-210 zabezpečuje všetok prenos signálu tak, aby nebol ničím rušený, ani rušené Wi-Fi siete v domácnosti. Celkový dosah je v celku obvyklých 300 metrov. Okrem siete je možná prevádzka aj s využitia batérie. K dispozícii sú 2x NiMH dobíjacie batérie. Tu hovoríme o prevádzkovej dobe, ktorá môže byť až 10 hodín.

Vďaka technológii DECT je zaistený ako čistý prenos, tak aj to, že model pracuje na špeciálnej frekvencii 1,8 GHz (nebude rušená iným bezdrôtovými prístrojmi). Okrem umiestnenia na stolík je k dispozícii aj spona na opasok, kedy ju možno využiť ako klasický pager. Upozornenie na problém je realizované ako zvukovo, tak i vizuálne.

Model disponuje tiež melódiami v dĺžke 15 minút, ktoré zabezpečia lepšiu uspanie dieťaťa. Funkcia Talk aktivuje obojsmerný prevádzku a možnosť k dieťaťu tiež hovoriť. Zabúdať nemožno ani praktické mäkké nočné svetlo.

Režim Talk, funkcia DECT, 15 minút melódií
Kratšie výdrž batérií

Ako vybrať detskú pestúnku

Jedno z hlavných kritérií výberu je spojené s tým, čo všetko sa má prenášať. Prepracovanejšie možnosťou je video pestúnka s kamerou, ktorá dokáže prenášať okrem zvuku aj obraz. Štandardné riešenie, teda jednoduchšie elektronická pestúnka, prenáša výhradne len audio, teda zvuk.

Dosah a spôsob prenosu signálu

Úplným základom je analógová detská pestúnka, ktorá využíva FM prenosu. Tieto modely však z trhu pomerne rýchlo mizne. Nahrádza je riešenie digitálnej, využívajúci technológiu DECT. Tá využíva špeciálnych frekvencií, ktoré zaistia čistý prenos bez rušenia. Moderné sú takzvané smart varianty, kam sa radí napríklad WiFi pestúnka.

S prenosom signálu a technológiami súvisí aj dosah. Klasické modely môžu ponúknuť dosah okolo 300 metrov vonku a 100 métu vnútri. U tých najlepších hovoríme aj o dosahu 800 – 1 300 metrov, ktorý uspokojí aj náročnejších rodičia. Je však potrebné poukázať na fakt, že udávané hodnoty sa vzťahujú k voľnému priestranstva a v interiéri je problematické dosah odhadnúť. Obzvlášť pri digitálnych opatrovateliek, ktoré sú na prekážky citlivejšie ako tie analógové.

Zdroj energie (napájanie)

Video pestúnka, rovnako ako tá klasická, má ako štandardnú voľbu napájanie možnosť pripojenia do elektrickej siete. To má samozrejme svoje nevýhody, ako je malá mobilita, alebo problém s výpadkom prúdu. Preto väčšina modelov ponúkne aj napájanie z batérií. Pri výbere pozor na to, aby mohli byť z batérie napájané obe časti. Nie len tá rodičovská.

U napájanie z batérií (bezdrôtová pestúnka) sa môže líšiť typ batérie. Niektoré sú spojené s využitím klasických AAA batérií. Iné využívajú akumulátory NiMh, Li-Pol, alebo moderné Li-Ion. Rolu tu hrá hlavne výdrž. Tá všeobecne nepatrí k najvyšším, keďže je často v rozmedzí 10 – 24 hodín. Akumulátor tak býva skôr doplnkom.

Detekcia problémov a alarmy

Základnou funkciou je pochopiteľne detekcie problémov. Teda stav, keď sa dieťa prebudí a začne plakať. Vďaka systému VOX dôjde k okamžitej aktivácii opatrovateľky a prenosu zvuku a videa k rodičom. Mnoho modelov ponúkne okrem klasického upozornenie aj vibrácie, alebo funkciu blikania diód. Samozrejmé môže byť u lepších modeloch to, že je nastavená ako citlivosť mikrofónu, tak úroveň hlasitosti. Ďalší problém, na ktoré môžu detské pestúnky upozorniť, je strata signálu.

Doplnkové funkcie

Medzi tie patrí napríklad uspávací mód, ktorý umožní prehrať rôzne melódie a uspávanky. K dispozícii môže byť aj obojsmerná premávka, ktorý zabezpečí možnosť hovoriť na dieťa. Rad pokročilých modelov má aj senzory, ktoré detekujú v miestnosti s dieťaťom ako teplotu, tak i vlhkosť vzduchu. U rady iných je zase k dispozícii takzvané nočné svetlo. Kvalitný pestúnka s kamerou by mala rozhodne ponúknuť aj funkciu nočného režimu a nočného videnia.

4.5/5 - (24 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.