Deti,

Detské domčeky: na záhradu, do bytu | Recenzie, test

Detský domček je jednou z možností, ako urobiť deťom ich pobyt na záhrade zábavnejšie. Každý rodič chce pre svoje dieťatko to najlepšie a všetci vedia, ako je náročné v dnešnej dobe udržať dieťa vonku. Ak im však poskytnete dostatočný dôvod, hry na tabletu určite aspoň na chvíľu odloží.

Domček pre deti totiž nie je len miestom na hranie, každé dieťa si do neho môže pozvať svojich kamarátov či spolužiakov a mať na záhrade svoj vlastný kútik, kde si môže s ostatnými porozprávať o všetkých svojich tajomstvách bez prítomnosti rodičov. Najčastejšie je záhradný domček pre deti zhotovený z plastu, menej často potom z dreva.

Do veľké detskej izby sa zmestí aj rozumne veľký plastový domček, aj keď hlavným miestom, kam ich rodičia obstarávajú, je záhrada. Detský domček môže byť zhotovený v nespočet variantách, môže mať detskú kuchynku, dielňu, terasu a ďalšie príslušenstvo.

Záhradný domček z dreva môže mať aj šmýkačku a ďalšie prvky, ktoré deti spoľahlivo zabaví. Dôležité je brať ohľad na ich rozmery a kvalitu spracovania, nikde by nemali byť ostré plasty a materiál by mal byť odolný voči UV žiareniu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie detské domčeky a ich recenzie.

Najlepšie detské domčeky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších detských domčekov z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 MochtoysSmoby Friends HouseWOODYSmoby Neo FloralieMarian Happy HouseLittle Tikes EvergreenSmoby My HouseBUDDY TOYS FarmTRIGANO MILAPSmoby Neo Jura Lodge
Výška120,5 cm172 cm152 cm148 cm115 cm147 cm135 cm146 cm215 cm132 cm
Šírka122 cm217 cm123 cm109 cm109 cm124 cm154 cm129 cm197 cm123,3 cm
Hĺbka120 cm171 cm138 cm185 cm109 cm142 cm120 cm127 cm197 cm115,4 cm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 detských domčekov

Mochtoys

Mochtoys recenzie a test

Detský domček Mochtoys je záhradný domček s plotom, kde si deti nemusia hrať iba pod strechou, ale aj pod šírym nebom. Na záhradku sa môžu deti dostať priamo z domčeka zabudovaným priechodom, okná majú tiež okenice a sú otváracie.

Deti poteší pestrofarební vtáčiky a kvetinky, ktoré z neho robia naozaj veselé záhradné útočisko. Môžete ich prichytiť napríklad na steny a hneď všetko bude vyzerať živšie. S rozmermi 122 x 120,5 x 120 cm (šírka, výška, hĺbka) je dostatočne priestranný, aj keď z výšky je zrejmé, že je určený skôr pre menšie deti. Šírka vrátane oplotenej záhrady potom je 165 cm.

Domček je vyrobený z kvalitného plastu, ktorý je odolný voči slnečnému žiareniu. Nemusíte sa tak obávať, že by domček časom stratil farby a vyblednul. Produkt je v prevedení bez podlahy a spracovanie je vcelku robustné, aj keď okenice majú plast trošku tenšie. Celková váha je približne 17 kg a je vhodný pre deti od 3 rokov.

Záhrada s plotom, jednoduchá montáž, známy výrobca plastových hračiek
Nižšia výška

Smoby Friends House

Smoby Friends House recenzie a test

Domček pre deti Smoby Friends House zaujme každého na prvý pohľad piknikovým stolom, ktorý poskytuje pohodlné posedenie. Ten je možné umiestniť buď do domčeka, alebo ho môžete dať von. Deti si určite veľa vyhrajú s fungujúcim skutočným zvončekom, ktorý je na batérie a hrá peknú melódiu.

Pri vchode dovnútra nájdete predzáhradku s kvetináčom. V domčeku je veľa okien s okenicami a je vhodný až pre 5 detí, takže sa tu môže zísť celá skupina kamarátov. Jeho rozmery sú veľkorysých 217 x 171 x 172 cm (šírka, výška, hĺbka).

Výrobok je pôvodom z Francúzska, má pevné plasty a dvojité steny. Plast je odolný proti UV žiareniu, takže nevybledne. Model vyzerá naozaj dobre a kvalitne, vrátane kvality samotných plastových dielov, možno teda očakávať dobrú životnosť. Môžu si v ňom hrať deti od 3 rokov.

Až 5 detí, piknikový stolík a funkčný zvonček, robustná konštrukcia
Vyššia cena

WOODY

WOODY recenzie a test

Záhradný domček pre deti WOODY je drevený domček s farebným lemovaním, ktorý okamžite pritiahne pozornosť svojím milým vzhľadom. Pestré farby majú rámy okien a tiež strecha. Je tu krásne sýto žltá bránka, ktorá značí vstup do domu. Podľa ľubovôle v ňom môžete pre svoje dieťatko zariadiť treba kuchynku.

Produkt je od českého výrobca a použitý je čisto prírodný materiál v podobe smrekového dreva. To je však (okrem farebnej časti) neošetrené a je teda na vás, či ho budete chcieť pre vyššiu životnosť nalakovať, alebo natrieť lazúrou. Možnosť natrieť ho podľa vlastnej fantázie je zámer výrobca, ale vyžaduje to trochu práce a zručnosť.

Celkové rozmery sú 123 x 152 x 138 cm (šírka, výška, hĺbka) a na strechu je použitá PVC fólie. Domček je v prevedení bez podlahy a vzhľadom k použitému materiálu je ťažšie, váži 50 kilogramov. Je určený pre deti od 3 rokov.

Prírodný materiál, možnosť natrieť podľa ľubovôle, dobrá cena
Práca navyše s neošetreným drevom

Smoby Neo Floralie

Smoby Neo Floralie recenzie a test

Detský záhradný domček Smoby Neo Floralie, v sýtej žltozelenej farbe, by mal splniť očakávania tých z vás, ktorí hľadáte plastový domček pre deti a požadujete kvalitné prevedenie za prijateľnú cenu. V domčeku je niekoľko okien a niektoré aj s okenicami.

Z vybavenia zaujme kuchynská linka pre malé gazdinky, alebo kuchára a nepochybne funkčnej zvonček. Môžete si byť istí, že bez usporiadaného zazvonení, ako sa sluší a patrí, nevstúpi nikto cudzí. Zvonček vydáva peknú melódiu a je napájaný batériami.

Celkové rozmery sú 185 x 148 x 109 cm (hĺbka, výška, šírka). Produkt je vyrobený z pevného kvalitného plastu so zdvojenými stenami a nemal by byť problém sa stálosťou farieb plastov odolných voči UV žiareniu. Jedná sa o francúzsky výrobok, vhodný je pre deti od 3 rokov.

Kuchynka a zvonček, kvalitné plastové steny, pomer cena/výkon
Pozor na plastové pánty

Marian Happy House

Marian Happy House recenzie a test

Plastový domček Marian Happy House je určený pre tých, ktorí by radi kúpili domček pre deti na záhradu, ale nechcú za neho utrácať príliš peňazí. Tento model je krásne pestrofarebný, hrá všetkými farbami od oranžovej a modrej cez červenú a ružovú.

Je tu dvojica menších okien s okenicami a jedno veľké neuzatvárateľné okno, ktoré zaistí dostatok slnečného svitu do interiéru. Deti poteší imitácia kvetín, alebo vodovodného kohútika a navyše, vďaka svojej skladnosti, možno postaviť aj do detskej izbičky.

Vzhľadom k priaznivej cene je potrebné počítať s trochu tenším plastom samotných plastových výliskov, ale ak domček zložíte, je vcelku robustný. Dokáže nakoniec urobiť veľa radosti v detských očiach. Rozmery sú 109 cm na šírku, vysoký je 115 centimetrov a do hĺbky má 109 cm. Podľa výrobca je určený pre deti od 3 rokov.

Nízka cena, veselé farby, vhodný na záhradu i do bytu
Slabší plast

Little Tikes Evergreen

Little Tikes Evergreen recenzie a test

Záhradný domček Little Tikes Evergreen ponúka dostatok priestoru pre hrátky hneď niekoľkých detí. Domček je vyvedený v mestskom štýle s peknou prelisovanou imitáciou červených tehál v priečelí. Každá strana domčeka je pritom iná, čo je podnetom k hrám rôzneho druhu a deti tak tu môžu dať priechod svojej fantázii.

Jedna stena je športová časť s futbalovou bránou a košom na basket, ďalšie umožní chlapcom natankovať auto a je tu aj bankomat či telefón. Vnútorné priestory domčeka pôsobí útulným dojmom a každý sa v ňom bude cítiť dobre. Predavač tu môže vydávať tovar alebo malý učiteľ robiť výklad u školské tabule.

Domček má naozaj veľkorysé rozmery, ktoré sú 124 x 147 x 142 cm (šírka, výška, hĺbka) a deti sa v ňom tak stláčať skutočne nebudú. Vzhľadom k mohutnosti konštrukcie z kvalitného plastu a väčším rozmerom zodpovedá aj vyššia váha, ktorá je 43 kg. Výrobok je určený pre deti už od 1,5 roka.

Vhodný pre viac detí, pevný plast, rozvíja fantáziu
Vyššia cena

Smoby My House

Smoby My House recenzie a test

Záhradný domček pre deti Smoby My House s piknikovým stolíkom poteší všetky malé milovníkov stolovanie a posedenie, môžu si tu ale treba zahrať aj stolové hry. Určite zaujme funkčnej zvonček, ako je u výrobkov francúzskej značky Smoby často zvykom. Bez zazvonení nevstúpi nikto, koho deti nepustí.

Domček má nádherné farby, jemnú krémovú, oranžovú, zelenú, hnedosivú a krásne členitou červenú strechu. Nájdete tu klasická hranatá, ale aj guľatá okná s okenicami a hneď dvojicu priechodných dverí s nízkymi dvierkami.

Výrobok má povrchovú úpravu plastov, ktorá chránia farby pred vyblednutím vplyvom slnečného žiarenia. Plasty sú so zdvojenou stenou pevné a so zaoblenými hranami, aby nedošlo k poraneniu. Rozmery domčeka sú 120 x 135 x 120 cm (šírka, výška, hĺbka), pričom so stolíkom na piknik vonku je šírka 154 cm. Ideálne je pre deti od 2 rokov.

Priestranný, kvalitné prevedenie, plast príjemný na dotyk
Okenice možno ľahko vysadiť z pántov

BUDDY TOYS Farm

BUDDY TOYS Farm recenzie a test

Detský plastový domček BUDDY TOYS Farm s verandou je zaujímavý domček otvoreného štýlu, ktorý uvítajú všetky deti, ktoré rady trávia čas v záhradnom domčeku na terase. Je u neho plôtik a terasa má zastrešenú časť na jednej strane a otvorenú na druhej. Strecha má nádhernú imitáciu pálených tašiek.

Celý domček je vyvedený vo veselých farbách a výrobca myslel aj na také detaily, ako je zvonček alebo poštová schránka pri vchode. Ako príslušenstvo sú dodávané veselé samolepky, ktorými si ho môžu deti vyzdobiť podľa vlastných predstáv.

Oceniť možno rýchlu montáž, ktorú zvládne aj menej zručný rodič bez použitia špeciálneho náradia do 15 minút. Domček je vcelku priestranný a ponúka priestor pre hranie s rozmermi 129 x 146 x 127 cm (šírka, výška, hĺbka). Kvalitný plast je doplnený o ochranu proti UV žiareniu zaisťujúci stálosť farieb a odporúčaný je pre deti od 2 rokov.

Prevedenie a detaily, nápaditá terasa, dobrá cena
Menej príslušenstva

TRIGANO MILAP

TRIGANO MILAP recenzie a test

Detský drevený domček TRIGANO MILAP na chodúľoch je určený pre všetkých veľkorysých rodičov, ktorí nechcú na záhradnom domčeku pre svoje malé ratolesti šetriť. Odmenou im bude žiarivý úsmev na tvárach detí, keď sa prvýkrát skĺznu po šmykľavke.

Domček má skutočne zaujímavé príslušenstvo a vďaka tomu, že je na chodúľoch, tu môže byť napríklad práve nevšedná šmykľavka. Na druhej strane terasy sú zase malé schodíky, ktoré zaisťujú pohodlný a bezpečný prístup ku šmykľavke, ktorú si deti rýchlo zamilujú.

Na domčeku je pekná zelená strieška, zábradlíčko i okná s okenicami. Materiál je prírodný, teda už spomínané drevo a na záhrade tak bude aj pekným dizajnovým prvkom. Rozmery samotného domčeka sú 106 x 132 x 95 cm (šírka, výška, hĺbka) a po postavení na chodúle má na výšku 215 cm. Šmykľavka potom má dĺžku 173 cm a hrať sa tu môžu deti od 3 rokov.

Šmykľavka, prírodný materiál, pekný dizajn
Vyššia cena

Smoby Neo Jura Lodge

Smoby Neo Jura Lodge recenzie a test

Detský domček na záhradu Smoby Neo Jura Lodge je ďalší z produkcie domčekov francúzskeho výrobcu. Základom sú aj tu kvalitné plasty s dvojitou stenou, ktoré majú ochranu proti slnku, teda proti blednutiu farieb. Kvalita plastov je vždy základom stability konštrukcie a nie inak je tomu v tomto prípade.

Červená dvierka a okenice v kombinácii so zelenými a bielymi stenami pôsobí milým dojmom. Tento plastový domček pre deti je navyše charakteristický variabilitou príslušenstva, ktoré sa však musia dokupovať samostatne. Sú to napríklad komín, plné dvere (miesto nízkych), funkčnej zvonček, záhradka, piknikový stolík, letná kuchynka alebo ho možno dokonca vybaviť funkčným odkvapom na vodu.

Pre hranie tu majú deti dostatok priestoru, a to aj na výšku, rozmery sú totiž 123 x 132 x 115 cm (šírka, výška, hĺbka). Spoločne si v ňom môžu zahrať detské hry a svojich kamarátov si sem môžu priviesť už mrňúsové od 2 rokov veku.

Variabilné príslušenstvo, kvalitné plasty, priestor
Príslušenstvo nie je v cene

Ako vybrať domček pre deti

Výber detského domčeka sa môže zdať jednoduchý, pre nejaký sa podľa vzhľadu rozhodnete a kúpite. Je však potrebné vedieť, pre ako staré deti bude určený, a to hlavne preto, aby sa do neho vôbec zmestili. Príliš nízke domčeky už nie sú vhodné pre odrastenejšie deti, hranie v domčeku je každopádne atraktívne pre rôzne vekové kategórie a pomôžu dieťa udržať na čerstvom vzduchu a v kolektíve rovesníkov.

Dôležité je myslieť aj na to, koľko detí si v domčeku bude najčastejšie hrať, aby mali nielen priestor nad hlavou, ale aj dostatok priestoru okolo seba. Dôležitý je tiež materiál, ktorým je spravidla plast. Domček pre deti v mnohých prípadoch ponúka voliteľné príslušenstvo a zaujímavé prvky, ktoré rozvíja kreativitu detí.

Rozmery, materiál a umiestnenie

Vhodné rozmery sa nespája len s tým, pre aké veľké deti detský domček kupujete, ale aj kde ho plánujete umiestniť. Mnohé domčeky totiž nie je problém dať do rozumne veľké detskej izbičky, čo je vhodná varianta pre byty bez záhrad. Na toto umiestnenie sa hodí najmä ľahší plastové domčeky menšej veľkosti.

Zďaleka najbežnejším materiálom je plast, dajte si ale pozor na jeho kvalitu. Príliš lacné produkty sa môžu krútiť, diely nemusia ideálne pasovať a môžu byť náchylné na deformáciu, alebo ulomenie. Lacnejšie výrobky môžu mať horšie opracované hrany, o ktoré by sa dieťa mohlo poraniť. Preto je potom potrebné taký domček pre deti “dorábať” doma treba obrúsením hrán a ušetrené prostriedky vás tak nakoniec môžu vyjsť draho, a to na vašom čase. Lacnejšie výrobky tiež nemusia mať UV ochranu kvôli stálosti farieb.

Ďalším materiálom, ktorý sa na domčeky používa, je drevo. Produktov už nie je toľko, pretože sú spravidla drahšie, a nie každý rodič si ich môže dovoliť. Na druhú stranu sa môžu stať aj zaujímavým dizajnovým doplnkom vašej záhrady, skrátka to nie je len kus plastu. Drevený domček sa však už spravidla nehodia do bytu.

Dostatok príslušenstva

Každý detský domček je svojím spôsobom iný. Každý je vyvedený v inom štýle a obsahuje iné prvky. Niektoré domčeky majú kuchynku, piknikový stolík, iné terasu. U niektorých nájdete aj futbalovú bránu, basketbalový kôš, alebo šmýkačku.

Veľa z týchto uvedených objektov podnecuje v deťoch chuť k nejakej konkrétnej činnosti, a tak sa zamerajte aj na príslušenstvo, ktoré domčeky obsahujú. Niektoré domčeky ponúka aj voliteľné príslušenstvo, to je však mnohokrát už potrebné dokupovať ako samostatné časti.

Rozvoj kreativity

Už sme písali, že deti si môžu v domčeku hrať vonku a byť na čerstvom vzduchu. Je to ale tiež dôležitý socializačné prvok, ktorý prinúti vaše dieťa pozvať si domov napríklad hneď niekoľko kamarátov. Na vašej záhrade hneď bude veselšie.

Príslušenstvo konkrétneho domčeku, ktorý svojim ratolestiam zakúpite, v nich vyvolávajú podnety napodobňovať činnosti dospelých, ako napríklad varenie v kuchyni, alebo vyučovanie u tabule a mnoho ďalšieho. Vďaka tomu sa cvičí a rozvíja jemná motorika. Farebný domček pre deti prebúdza hravosť, fantáziu a rozvíja predstavivosť. Vďaka prítomnosti kamarátov, pri spoločnej zábave, sa dieťa zlepšuje v komunikácii a buduje sa jeho slovná zásoba. Deti si tu môžu rozprávať rozprávkové príbehy, hrať sa na princa a princezny, lenivé Honzy či čarodejnice. Fantázia je len na nich samotných a na tom, čo im detský domček umožnia.

4.3/5 - (15 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.