Kozmetika,

Vyberáme depilačný krém – Recenzie 8 najlepších

Každá žena chce mať pokožku tela jemnú a zamatovo hebkú. To možno dosiahnuť jedine tým, že sa zbaví nepríjemných chĺpkov. Lenže to nie je len tak. Chĺpky sú do kože vrastené, navyše pravidelne dochádza k ich obnove. Cestu k dokonale hladkej pokožke je preto nevyhnutné začať rozhodnutím, aký odstraňovač chĺpkov použijete, aby ste boli spokojní.

Existujú dva spôsoby, ako sa chĺpkov zbaviť. Pri epilácii sa chlp odstráni aj s korienkom. To je bolestivé, ale efekt je trvalejšie – vydrží až niekoľko týždňov. Depiláciou odstránite len viditeľnú časť chlpu, výsledok trvá v poriadku dní. Ak pri údržbe hladkej pokožky nechcete trpieť a radšej ju budete nevzhľadného porastu zbavovať častejšie, môžete voliť medzi rôznymi mechanickými a chemickými pomocníkmi.

Depilátory chĺpky zastrihávate na povrchu pokožky. Komplikáciou môže byť podráždená a vysušená pokožka, červené pupienky alebo zarastaniu. Nový porast po holení je pevný a ostrý. Depilačné krémy obsahujú chemické látky, ktoré narušia vlákno, a to potom ľahko odstránite. Oslabujú aj korienky, takže nový chlp vyrastie tenšie a jemnejšie a efekt hladkých nôh trvá dlhšie.

Depilačné krémy voľte starostlivo s ohľadom na to, ktoré telesné partie chcete nežiaduceho ochlpenia zbaviť, a aký máte typ pokožky. Krémy na menej citlivé partie ako nohy či ruky sa od depilačných krémov na tvár a na intímne partie líšia svojím zložením a šetrnosťou k pleti. Naopak depilačné krémy pre mužov si poradí aj so silnými a odolnými chlpy. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie depilačné krémy a ich recenzie.

Najlepšie depilačné krémy – TOP 8

V tabuľke je výber 8 najlepších depilačných krémov z testov a hodnotení pre rok 2024.

VzhľadModelPre kohoPartieTyp pokožky 
Veet Depilatory Cream recenzie a testVeet Depilatory CreamŽenyNohy, ruky, podpazušie, trieslaCitlivá
Depilan Ladies + Men recenzie a testDepilan Ladies + MenŽeny a mužovIntímne partieVšetky typy
Veet Men Silk & Fresh recenzie a testVeet Men Silk & FreshMužovOblasť hrudníka a chrbtaNormálna aj citlivá
Klorane Hygiene et Soins du Corps recenzie a testKlorane Hygiene et Soins du CorpsŽenyTvár a citlivé miestaVšetky typy, aj citlivá
Veet Bambucké Máslo & Lilie recenzie a testVeet Bambucké Máslo & LilieŽenyNohy, ruky, podpazušie, trieslaSuchá
Eveline Cosmetics Bio Depil recenzie a testEveline Cosmetics Bio DepilŽenyNohy, ruky, podpazušie, trieslaSuchá a citlivá
Veet Suprem'Essence recenzie a testVeet Suprem'EssenceŽenyNohy, ruky, podpazušie, trieslaSuchá, normálna
Purity Vision BioEpil recenzie a testPurity Vision BioEpilŽenyNohy, ruky, podpazušie, trieslaVšetky typy, aj citlivá

Zobraziť celú ponuku

Recenzie 8 depilačných krémov

Veet Depilatory Cream

Depilačný krém Veet Aloe vera a vitamín E je určený pre citlivú pokožku. Zakúpiť ho môžete v balení s veľkosťou 100 ml, alebo vo väčšom 400 ml balení s praktickou pumpičkou. Je určený na použitie na nohy, ruky, aj citlivejšie telesné partie ako sú triesla a podpazušie. Šetrne a efektívne odstráni nežiaduce chĺpky vrátane tých krátkych. Vašu pokožku nevysuší, obsahuje aktívne látky ako je aloe vera a vitamín E pre upokojenie a hydratáciu pleti. Výhodou je príjemná vôňa. Užívateľky na tomto produkte oceňujú jednoduchú aplikáciu, rýchle a bezbolestné odstránenie chĺpkov bez začervenania a zarastaniu. Naopak silnejšie chĺpky môžu krému odolávať, a preto ich nemusí úplne odstrániť. Vôňa nemusí vyhovovať všetkým ženám.


Depilan Ladies + Men

Depilačný krém Depilan Ladies + Men je určený ako ženám, tak i mužom, čo ho odlišuje od väčšiny bežných produktov. Jedná sa o depilačný krém pre intímne partie a je vhodný pre všetky typy pokožky. Na trhu je k dostaniu v balení s objemom 75 ml depilačného krému v tube pre intímne partie a k tomu 30 ml ošetrujúceho krému, rovnako v tube.

Jedná sa o ideálnu voľbu pre veľmi citlivé partie. Samotný depilačný krém obsahuje extrakt z arniky, panthenol a alantoín, ktoré pokožku hydratujú, upokojujú a pôsobia protizápalovo. Ošetrujúci krém obsahuje probiotický mliečny komplex a 3-fázový ochranný koncept pre lepšiu znášanlivosť výrobku, regeneráciu pokožky a jej ochranu. Užívatelia oceňujú príjemnú vôňu ošetrujúceho krému, a to, že krém nedráždi pokožku a nespôsobuje svrbenie. Naopak nepríjemný môže byť odér depilačného krému.


Veet Men Silk & Fresh

Depilačný krém pre mužov Veet Men Silk & Fresh je určený špeciálne pre silnejšie a pevnejšie ochlpenia. Jedná sa o hydratačný depilačný krém, ktorý si môžete zakúpiť buď v prevedení pre normálnu alebo citlivú pokožku, a to v tube s objemom 200 ml. Je určený pre oblasť hrudníka a chrbta. Vďaka obsahu aloe vera a vitamínu E má upokojujúce a hydratačné účinky. Spoľahlivo odstraňuje i malé chĺpky. Muži, ktorí krém vyskúšali, boli s jeho účinky vo väčšine prípadov spokojní. Ocenili praktickú veľkosť balenia aj rýchle a efektívne odstránenie nežiaduceho ochlpenia, ktoré spoľahlivo funguje.


Klorane Hygiene et Soins du Corps

Klorane Hygiene et Soins du Corps je špeciálne vyvinutý depilačný krém na tvár a ďalšie citlivé miesta na tele. Je vhodný pre všetky typy pleti, vrátane citlivej pokožky. Vďaka tomuto šetrnému depilačnímu krému sa môžete zbaviť nežiaducich a nevzhľadných chĺpkov na tvári, ktorý sa vyznačuje zvlášť citlivou a jemnou pokožkou. Po použití je pokožka príjemne hebká, bez začervenania a iných prejavov podráždenia. Krém môžete zakúpiť v tube s objemom 75 ml. Väčšina zákazníčok, ktoré krém vyskúšali, boli veľmi spokojné, predovšetkým vďaka šetrnému pôsobenie, a to aj na precitlivenú pleť. Nevýhodou výrobku je jeho vyššia cena.


Veet Bambucké Máslo & Lilie

Depilačný krém Veet Bambucké Maslo & Ľalia má zloženie špeciálne vyvinuté pre suchú pokožku. Môžete ho využívať pre odstránenie nežiaduceho ochlpenia z partií paží, nôh, slabín i podpazušia. K dostaniu je tak v praktickom balení s pumpičkou s objemom 400 ml, tak aj v menšom balení v tube s objemom 100 ml. Odstraňuje aj tie najjemnejšie chĺpky a vďaka obsahu bambuckého masla zanecháva pokožku hodvábne jemnú, hydratovanú a vyživenú. Vďaka výťažkom z ľalie ďalej pokožku upokojí a príjemne prevonia. Užívateľky, ktoré krém vyskúšali, oceňujú, že pokožku zanecháva jemnú a nepodráždenú a nie je potreba následne užívať ošetrujúci krém. Naopak vôňa nemusí vyhovovať každému.


Eveline Cosmetics Bio Depil

Depilačný krém Eveline Cosmetics Bio Depil je ideálnou voľbou pre suchú a citlivú pleť. Krém je dostupný v praktickej tube s objemom 125 ml. Prípravok je určený na použitie v oblasti nôh, rúk, podpazušia a slabín. Vďaka obsahu výťažkov z manga, bambuckého masla a Monoi de Tahiti (špeciálny kokosový olej s výťažkami rastliny gardénie) zanecháva pokožku hydratovanú a vyživenú. Má upokojujúce účinky. Ženy, ktoré kozmetický výrobok vyskúšali, oceňujú bezbolestné a šetrné odstránenie chĺpkov bez podráždenia pokožky. Niektoré užívateľky uvádzajú nižšiu účinnosť.


Veet Suprem’Essence

Veet Suprem’Essence je depilačný krém špeciálne vyvinutý pre suchú a normálnu pokožku. Dostupný je v balení s objemom 90 ml. Vďaka obsahu zmesi špeciálnych esenciálnych olejov so zamatovou ruží je použitie tohto krému príjemným zážitkom. Skvele vonia, a to ako pri aplikácii, tak i po nej. Obsiahnuté oleje zanechávajú pokožku hydratovanú, sviežu a zamatovo hladkú. Prípravok je určený pre pokožku nôh, rúk, ale aj citlivejších partií ako sú triesla a podpazušie. Pôsobí aj na krátke chĺpky priamo pri korienkoch, čím predlžuje efekt hladkej pokožky bez ochlpenia. Užívateľky, ktoré prípravok vyskúšali, chváli jeho dobrú účinnosť bez podráždenia kože. Naopak, u niektorých iných užívateliek krém ochlpenia odstránil nedostatočne.


Purity Vision BioEpil

Depilačná cukrová pasta Purity Vision BioEpil je vhodná pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej pleti. Zakúpiť ju môžete v kelímku s hmotnosťou 350 g. Odporúča sa použitie na nohy, ruky, aj citlivejšie telesné partie, ako sú triesla a podpazušie.

Veľkou výhodou cukrovej pasty je jej čisto prírodné zloženie. Vďaka tomu prípravok nevyvoláva podráždenie ani alergické reakcie, a to ani u citlivej pleti. Produkt obsahuje ružovú vodu, harmanček, čajovníkový olej a špeciálne hojivú kombináciu bylín. Tieto prísady pokožku upokojujú a regenerujú, majú protizápalové a dezinfekčné účinky. Pasta odstraňuje chĺpky aj s korienkami, a to pomerne bezbolestným spôsobom, preto je vhodná aj na citlivé a podráždené miesta. Efekt hladkej pokožky vytrvá až niekoľko týždňov.

Vzhľadom k tomu, že sa nejedná o krém, ale o cukrovú pastu, je použitie výrobku z počiatku zložitejšie a výsledok nie je taký dokonalý, ako potvrdzujú užívateľky, ktoré produkt vyskúšali (pasta ide horšie zložiť, človek je ulepenej). Naopak po opakovanom použití a naučenie sa správnej techniky už práca s pastou nerobí ťažkosti.


Ako vybrať depilačný krém

Depilácia je spôsob, ako sa nevzhľadných chĺpkov zbaviť rýchlo, ľahko, a predovšetkým bezbolestne. Aj keď nie na dlho – efekt hladkých nôh trvá zhruba niekoľko dní.

Ak sa rozhodnete pre chemickú cestu prostredníctvom depilačných krémov, môžete sa vyhnúť vysušené kožu, zarastanie a červeným pupienkom, ktoré spôsobuje holenie. Výhodou je o niečo trvalejší výsledok, pretože nové chĺpky rastú pomalšie a sú jemnejšie. Navyše nehrozí, že sa porežete.

Mali by ste však vedieť aj to, že nie na všetky typy chĺpkov krémy zaberajú, a niektoré typy pleti aplikácii chemických prípravkov horšie znáša. Preto začnite opatrne, radšej s menším balením a správnym výberom.

Akým vlastnostiam depilačných krémov by ste mali venovať pozornosť?

Cukrová pasta alebo krém?

V súvislosti s depilačnými krémami sa často spomína aj cukrová pasta. Tá odstraňuje chĺpky aj s korienkami, preto sa v skutočnosti jedná o epilácii. Avšak bezbolestnú a účinnú, a vhodnú aj pre citlivé miesta.

Použitie pasty je náročnejší a menej pohodlné než použitie krému, a pre začiatočníkov predstavuje nemalý problém. Avšak vo chvíli, keď sa s ňou naučíte pracovať, budete veľmi spokojní. Veľkým prínosom je jej prírodné zloženie, a teda maximálnu šetrnosť k pokožke.

Typ pokožky

Existuje niekoľko typov pokožky. Môžete mať pleť normálnu, suchú alebo naopak mastnú, či zmiešanú. Vaša pokožka môže byť citlivá. Na to berte ohľad, až si budete krém vyberať. V opačnom prípade riskujete nepríjemnú alergickú reakciu či podráždenie. Jednotlivé druhy krémov vždy nesú označenie, pre akú pleť sú určené, to je vhodné rešpektovať.

Výhodou môže byť aj obsah rôznych aktívnych látok ako napríklad aloe vera, bambucké maslo alebo iné rastlinné výťažky a oleje. Tie napomáhajú upokojenie pokožky po depilácii, hydratujú, vyživujú. Zlepšujú výsledný efekt a koža je na dotyk hebká, hladká a bez podráždenia.

Telesné partie a použitie

Zásadnou informácií je, na akú telesnú partiu je možné prípravok použiť. Ide o chemické látky s rôznou intenzitou pôsobenia, preto by ste mali rozlišovať depilačné krémy na citlivé partie, ako sú triesla, podpazušie alebo depilačné krémy na tvár či intímne partie, ktoré bývajú šetrnejšie, od tých, ktoré sú určené pre pokožku nôh a rúk. Existujú aj silné depilačné krémy pre mužov, pretože bežné krémy pre ženy si s mužským hustým a pevným ochlpením nedokážu poradiť.

Ako sa krém používa?

Najlepšou voľbou je stávka na osvedčený kvalitný prípravok. Či už si vyberiete akokoľvek, vždy postupujte podľa návodu. Ak máte v ruke nový výrobok, otestujte ho napred na malom kúsku kože – napríklad na predlaktí, aby ste zistili, či nevyvolá alergickú reakciu.

Krémy sa na pokožku rozotierajú rúk alebo špachtľou v tenkej rovnomernej vrstve – vždy ošetrite iba partie, pre ktoré je krém určený, a vyhnite sa citlivým a podráždeným miestam. Prípravok nechajte pôsobiť len tak dlho, ako výrobca doporučuje a nikdy nie dlhšie, ako je uvedené. Zvyčajne to trvá niekoľko málo minút. Potom krém i s chĺpkami zotrite stierkou alebo hubkou, a miesto umyte. Majte na pamäti, že ošetrené miesto je citlivé, a preto sa následne vyhnite dráždivé kozmetike.

Môže sa stať aj to, že časť alebo väčšina chĺpkov pretrvá, napríklad preto, že sú silné a odolné a krém si s nimi nedokáže poradiť. Účinky depilácie krémom sa u žien líšia – zatiaľ čo niektoré na ňu nedajú dopustiť, na iné nezaberá. Častá je kombinácia aplikácia krému a následného dokončenie práce žiletkou.

4.3/5 - (34 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.