Starostlivosť o telo,

Dámske holiace strojčeky: Recenzie 5 najlepších depilátorov

V súčasnej dobe spoločnosť už takmer netoleruje neupravené dámske podpazuší alebo dámskej nohy. Hoci médiami čas od času prebleskne správa, že určité ženské zoskupenie proti tomuto trendu bojuje, sú jednoznačne v úplnej menšine. Spôsobov, ako sa o dámske partie starať, je hneď niekoľko, v dnešnom článku sa zameriame na rýchly, efektívny a bezbolestný spôsob holenia, a to pomocou elektrického spotrebiča, ktorým je dámsky holiaci strojček, inak tiež depilátor.

Či už ide o úpravu partií do tielok, plaviek či sukní, alebo chcete upravovať aj iné časti tela (tvár, intímne partie), holiaci strojček pre ženy je v porovnaní depilačných možnosťou skvelou voľbou. K depilácii môžete použiť obyčajné ručné holiace žiletky, depilačné krémy alebo práve depilačné strojček. Ten je v porovnaní s ostatnými spôsobmi účinný, vydrží holiť oproti žiletkám dlhšie a hlavne je bezpečný. Dámsky holiaci strojček je konštruovaný tak, aby s ním nedošlo k poškriabaniu, alebo dokonca k porezania pokožky, a to je v porovnaní s žiletkami jeho najväčšie plus.

Zbystrite však v prípade pojmov depilátor a epilátor. Kým depilátor chĺpky skracuje tesne s pokožkou, epilátor je odstraňuje vrátane korienkov. Depilácia je bezbolestná a možno ju depilačnými strojčeky vykonávať za mokra i sucha, pokiaľ je k tomu holiaci strojček uspôsobený. Väčšina dnešných modelov tzv. Wet & Dry holenie umožňuje, a to z dôvodu, že niektoré partie je lepšie holiť nasucho a iné zase namokro, napríklad v sprche.

Sen väčšiny žien mať dokonale hladké nohy tak s týmto pomocníkom nie je žiadny problém a práca s ním je rýchla. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie dámske holiace strojčeky a ich recenzie. Ak chcete mať prehľad v tom, čo kupujete, odporúčame si prečítať tiež nákupného radcu, ktorý je zaradený na koniec toho článku.

Najlepšie dámske holiace strojčeky (depilátory) – TOP 5

V tabuľke je výber 5 najlepších dámskych holiacich strojčekov z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Braun Lady Style 5560Philips Ladyshave HP6342/00Braun Silk&Soft LS5160Philips SatinShave Advanced BRL140/00Remington Smooth & Silky WDF5030
ZastrihávanieÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Doba prevádzky40 min--60 min40 min
Výmenné nadstavceÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Počet planžiet11112
ViacViacViacViacViac

Recenzie 5 depilátorov

Braun Lady Style 5560

Braun Lady Style 5560 recenzie a test

Jedným z najobľúbenejších dámskych holiacich strojčekov je už niekoľko rokov Braun Lady Style 5560, akumulátorový nabíjací strojček vrátane výsuvného zastrihávača v jednom. Doba prevádzky pri úplnom nabití je 40 minút a do plna je nabitý za jednu hodinu. Možné je tiež holenie s pripojeným napájacím káblom. Plávajúce planžeta so zaoblenou holiace hlavou sa dokonale prispôsobuje kontúram tela a dôjde tak k výbornému oholenie.

Braun Lady Style 5560 ponúkne systém SoftStrip, ktorý napína pokožku tela, chĺpky sa nadvihnú a dôjde tak k oveľa lepším a rýchlejším výsledkom. Jedinca s jemnou pokožkou tiež poteší vankúšik EasyGlide, ktorý pomáha hladšiemu sklzu po pokožke.

Výrobca v prípade tohto modelu nešetri na príslušenstvo, a okrem praktického závesného puzdra, ktoré možno pohodlne umiestniť kamkoľvek v kúpeľni, dostanete aj rad nástavcov. Uhladzovacie nástavec odstraňuje z povrchu pokožky suché bunky, nadstavec OptiShave je vhodný pre holenie nôh a nástavec OptiTrim pre oblasti bikín. Samozrejmosťou je možnosť holenie nasucho aj namokro.

Závesné puzdro a veľa nástavcov
Bez napájacieho podstavca

Philips Ladyshave HP6342/00

Philips Ladyshave HP6342/00 recenzie a test

Jedno rýchlostný dámsky depilačný strojček Philips Ladyshave HP6342 / 00 je medzi spotrebiteľmi tiež veľmi dobre hodnotený a oholiť sa s ním môžete ako nasucho, tak v mokrom prostredí. Napájaný je pomocou vymeniteľných batérií a je vybavený jednou účinnou plávajúce planžetou. Tá je vyrobená z niklu a sľubuje tak dlhšiu životnosť a lepšie výsledky. Vďaka jeho systému napájania si ho môžete vziať spolu s náhradnými batériami kamkoľvek a neochudit zároveň o hebko oholené nohy.

Strojček je vyrobený z kvalitného plastu a má ergonomický tvar. Mäkká rukoväť prispieva lepšiemu užívateľskému komfortu a v elegantnej bielej farbe sa jedná o pekný kúsok do vašej kúpeľne. Ide tiež o vhodný model pre cestovanie, pretože je dodávaný s ochranným krytom na holiace planžete vrátane praktického vrecúšku.

Philips Ladyshave HP6342 / 00 má rovnako funkciu zastrihávanie a výmenné nástavce – hrebeňový nadstavec pre zastrihávanie a tvarovanie chĺpkov a nástavec Opti-Start pre veľmi efektívne a jemné holenie, vďaka ktorému aj jemná pokožka zostane po holení v pokoji a bez podráždenia. V balení tiež dostanete čistiaca kefka a spomínané puzdro na prenášanie, alebo skladovania.

Praktické puzdro pre skladovanie, alebo prenášanie
Výrobca neudáva dobu prevádzky

Braun Silk&Soft LS5160

Braun Silk&Soft LS5160 recenzie a test

Medzi ďalšie hojne predávané depilátory s pozitívnymi recenziami patrí ďalší zástupca výrobcu Braun, tentoraz model Silk & Soft LS5160 s napájaním na tužkové batérie. Tento spôsob napájania je vhodný pre ženy, ktoré veľa cestujú do miest, kde nie je elektrická energia, alebo podnikajú dlhšie výlety do prírody. Jednoducho vymeníte batérie a strojček funguje ďalej. Nezodpovedá tomu však balenie výrobcu, ktoré neobsahuje žiadne puzdro.

Rovnako ako všetky dámske depilačné strojčeky Braun aj tento je v tom, na čo je určený, veľmi precízne. Holenie a zastrihávanie chĺpkov zvláda na jednotku a s bohatým príslušenstvom s ním je radosť upravovať akúkoľvek časť tela. Výsuvná planžeta pre zastrihávanie umožňuje chĺpky iba skracovať a základné planžeta je vybavená špeciálnou podložkou EasyGlide, ktorá úspešne zamedzuje bolestivému podráždeniu kože.

Aby bol výsledok holenie stopercentný, je vybavený systémom SoftStrip, ktorý pokožku tesne pred holením napne a tým pripraví chĺpky do potimální polohy pre skrátenie. V balení je nástavec OptiShave, ktorý zaisťuje optimálny uhol pre holenie nôh a nástavec OptiTrim pre perfektnú úpravu línií bikín. Strojček je umývateľný, a preto je jeho údržba nenáročná, rovnako je možné s ním pracovať nasucho, alebo vo vlhku, napríklad v sprche.

Kvalitné prevedenie a bohaté príslušenstvo
Absencia púzdra/vrecka na prenášanie/skladovanie

Philips SatinShave Advanced BRL140/00

Philips SatinShave Advanced BRL140/00 recenzie a test

Skvele oholené nohy, podpazušie aj intímne partie skvele zvládne aj model výrobcu Philips, tentoraz s označením SatinShave Advanced BRL140 / 00. Jedná sa o dámsky holiaci strojček s jednou planžetou a zabudovanou Li-ion batériou, ktorá dokáže udržať strojček pracovať až šesťdesiat minút. Používať ho tak môžete bez problémov kdekoľvek a samozrejme aj vo vani, alebo v sprche, je totiž vodeodolný.

Na tele je umiestnený svetelný indikátor batérie, vďaka ktorému môžete priebežne sledovať jej stav. Prítomný je aj praktický zastrihávač, ktorý má v prednej a zadnej časti zaoblené rohy, aby nedošlo k porezaniu a bola zaistená najvyššiu bezpečnosť. Planžeta je vyrobená z niklu a sľubuje dlhú životnosť.

Kryt zastrihávače je vyrobený z mäkkého materiálu a je hladký, vďaka čomu uľahčuje údržbu. Kunstrukce v tvare S je skvele ergonomická a dosiahnete s ňou precízneho oholenie na všetkých častiach vášho tela. V balení nájdete transportné a skladovacie puzdro, čistiaca kefka, napínač pokožky a zastrihávací hrebeň pre ešte širšie využitie tohto elektrického dámskeho pomocníka.

Doba prevádzky na akumulátor až 60 minút
Bez odkladacieho podstavca

Remington Smooth & Silky WDF5030

Remington Smooth & Silky WDF5030 recenzie a test

Ak chcete dosiahnuť to najhladšie oholenie za veľmi krátky čas, siahnite po modeli Remington Smooth & Silky WDF5030, ktorý disponuje holiacou hlavou s dvomi planžetami. Technológia Opti Angel Head pracuje na princípe dvoch hypoalergénnych plávajúcich planžiet, ktoré dokonale kopírujú krivky tela.

Vďaka zdokonalenej konštrukcii a vylepšenému dizajnu planžiet sa zamedzuje zanášanie chĺpkov a nečistôt. Údržba je tak veľmi jednoduchá a rýchla. Pred planžetou je umiestnený špeciálny prúžok napustený mandľovým olejom, ktorý pokožku zjemní a vyživuje. S Remington sa nemusíte brániť ani použitie v sprche, lebo je vodeodolný.

Holiaci strojček je napájaný dobíjacím akumulátorom a doba prevádzky činí príjemných 40 minút. Tiež výbava, ktorou sa strojčekom obdržíte je veľmi bohatá, a vyčnieva predovšetkým stojan, ktorý slúži aj ako nabíjačka. Dostanete tiež kozmetickú taštičku, ktorá s prehľadom pojme strojček so všetkým príslušenstvom a vy si ho pohodlne môžete buď upratať, alebo vziať so sebou na cesty. Použiť možno praktický bikiny nadstavec, ktorý je priamo robený pre intímne partie.

Praktický nabíjací stojan, dve planžety
Dve planžety – vyššie náklady pri ich výmene

Ako vybrať holiaci strojček pre ženy

Kvalitný dámsky holiaci strojček by mal určite zvládať prevádzku samozrejme za sucha a tiež pod vodou – rad žien sa depiluje počas sprchovania v sprchovacom kúte, čo je ako časovo efektívny, tak i príjemnejšie pre pokožku. Z tohto dôvodu by nemal byť rozhodne napájaný káblom z elektrickej zásuvky, ale na batérie, prípadne dobíjací akumulátor. Na trhu je dnes už len hŕstka depilátory napájaných káblom, ich zaobstaranie sa radšej vyhnite. Ďalej môžete použiť široké množstvo nadstavcov, či už na intímne partie, alebo na zastrihávanie. Vždy sa zoznámte, s ako bohatým príslušenstvom je vyberaný depilátor dodávaný.

Druhy depilácie

Obyčajné žiletky

S žiletkami sa za život niekedy stretol takmer každý. Úzke brity sú skladané vo vrstvách za seba a upevnené najčastejšie v plastovej konštrukcii. Britov môže byť niekoľko, najčastejšie však tri. Ich najväčšou výhodou je ich ľahká dostupnosť, pretože ich kúpite takmer v každom obchode a nebývajú príliš drahé. Používať by ste ich však mali iba niekoľkokrát, všeobecne sa neodporúča viac ako trikrát. Brity sa rýchlo tupí, žiletka sa horšie čistí a pri dlhšej dobe používania môže dochádzať k začervenaniu pokožky. S žiletkou je potreba zaobchádzať veľmi opatrne, škrabnutia sa, alebo porezanie nebýva rozhodne výnimočné a pri strhnutie väčšej časti kože môže vzniknúť nielen bolestivá rana, ale tiež nevzhľadná jazva. Vždy si na depiláciu s žiletkami vyčleňte dostatok času a neponáhľajte.

Depilačné krémy

Alternatívou môžu byť depilačné krémy, ktoré pomocou alkalických chemikálií chĺpky na povrchu pokožky zjemňujú a tie sa následne pomocou dodávanej plastovej stierky pohodlne odstráni. Táto metóda je jednoduchá a bezbolestná. Niektoré ženy však zloženie týchto krémov zle znáša a preto buďte pri prvej aplikácii opatrní, naneste krém iba na časť pokožky a počkajte, či nenastane nepríjemná reakcie. Ak vám vadiť nebude, môžete s depiláciou pokračovať. Depilácia pomocou krému nie je stopercentný a pre hladké nohy sa musí spočiatku často opakovať.

Depilačné strojčeky

Depilačné strojček je taká vylepšená žiletka. Chĺpky sa opäť odstraňujú ostrými čepeľami, avšak trochu odlišne. Plávajúce planžeta s čepeľami je prekrytá holiacou hlavou, a tak nepríde priamo do kontaktu s pokožkou. Nemôžete sa tak porezať, a preto je používanie ďaleko príjemnejší a rýchlejší. Precízneho oholenie vďaka tomu dosiahnete aj na horšie dostupných partiách vášho tela.

Vďaka moderným nadstavcom odstránite z pokožky tiež odumreté bunky a pokožka je potom viditeľne jemnejšia a hladšia. S pomocou nadstavcov môžete urobiť s holiaceho strojčeka zastrihávač a rozšíriť si tak jeho praktickosť. Výrobcovia dámske holiace strojčeky neustále zdokonaľujú, a tak je dobré si pozorne prečítať všetky funkcie, ktorými váš favorit disponuje.

Napájanie a doba prevádzky

Vyberajte jednoznačne depilátory, ktoré nie sú priamo napájané káblom z elektrickej siete. Zostane vám následne možnosť strojčeka na výmenné batérie, najčastejšie sa vykonávajú činnosti dvoma AA batériami, alebo strojček so zabudovaným akumulátorom. Obe prevedenia majú svoje pre a proti, záleží teda čisto na vás, čo je pre vás pohodlnejšie a čomu dáte prednosť.

Pri výmenných batériách musíte mať pri ruke vždy batérie aspoň s nejakou kapacitou, inak sa neoholíte. Ak sa vám vybije akumulátor a vy sa rýchlo potrebujete oholiť, nechá sa strojček používať aj keď sa nabíja a je zapojený do elektrickej siete. Doba prevádzky akumulátorových depilátor sa pohybuje od 40 do 60 minút a doba nabitie je zhruba jedna hodina. U batériových strojčekov na holenie výrobcovia dobu prevádzky nezmieňujú, pohybuje sa však v podobných hodnotách, ako v prípade zabudovaného akumulátora.

Zastrihávanie a výmenné nástavce

Zastrihávač chĺpkov býva často výsuvná časť holiaceho strojčeka a s jeho pomocou chĺpkami optimálne skrátite presne podľa vašich predstáv. Na výber je často niekoľko polôh strihu, respektíve výšok pre kratšie chĺpky, alebo dlhšie.

Výmenných nástavcov môže byť celá rada a napospol platí, že čím drahší holiaci strojček zaobstaráte, tým bude jeho výbava, a teda i možnosť nástavcov, bohatší. Základným nástavcom je zaoblená holiaca hlava, s ktorou sa skvele upravuje podpazuší. Ďalším častým nástavcom je nástavec pre holenie nôh, alebo uhladzovacie nadstavec, ktorý odstraňuje okrem chĺpkov z pokožky tiež suché bunky. Pokiaľ nie je model vybavený výsuvným zastrihávačom, býva dodávaný hrebeňový nástavec, ktorý túto možnosť do istej miery nahradzuje.

Konštrukcie a tipy pre holenie

Hlavný výrobcovia holiacich strojčekov pre ženy svoje produkty napospol všetci konštruujú ergonomicky, aby skvele padli do ruky a pohodlne sa s nimi zaobchádzalo. Môžete sa stretnúť s mäkkou pogumovanou rukoväťou, vodotesnosťou či zvýšenou odolnosťou. Prepracované hlavice dokážu pokožku optimálne napnúť a výsledok je následne ešte dokonalejšie.

Po holení podpazušia by ste mali približne tri hodiny neaplikovať žiadne dezodoranty, ani antiperspiranty. Preto je vhodné vykonávať holenie podpazušia pred spaním. Naopak pre dokonale hladké nohy je lepšie vykonať úpravu ráno, pretože počas noci môžu chĺpky nepatrne dorásť. Aby sa zabránilo podráždeniu pokožky, je ju dobré po holení ošetriť gélom po holení, alebo krémom po holení. Obľúbené sú s prídavkom Aloe Vera, alebo Panthenolu. Pre jemnú pokožku je vhodné užiť gély aj počas samotného holenia.

4.4/5 - (18 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.