Starostlivosť o telo,

Čistiace kefky na pleť: sonické ai. | Recenzie, test

Čistiaca kefka na tvár je jedinečnou kozmetickou pomôckou, ktorá podporuje dobré prekrvenie pleti, odstraňuje zvyšky make-upu, zbavuje tvár starých odumretých buniek a hlboko usadených nečistôt. Po použití čistiaci kefky zostáva pleť čistá, jemná a lepšie prekrvená. Zároveň lepšie vstrebáva krémy a rôzne pleťová séra alebo oleja.

Kefka na tvár ďalej čistí póry a pomáha odstraňovať staré časti kože, veľa spotrebiteľov ju používa aj ako odstraňovač čiernych bodiek. Okrem toho poskytuje príjemnú masáž a napomáha uvolnenie i relaxácii. Má efekt posilnenie a spevnenie pleti, pôsobí k prevencii proti vráskam, pleť omladzuje a zanecháva ju hladkú a príjemnú na dotyk.

Na trhu sa najčastejšie stretnete s dvoma základnými typmi tohto produktu. Prvým je štetinová kefka na čistenie pleti, ktorá vibruje a pomocou týchto vibrácií pleť čistí. Druhým variantom je sonická kefka na tvár, ktorá nečistoty a staré bunky odstraňuje pomocou sonických pulzov.

Menej časté sú potom kefky s parným mechanizmom, ktoré fungujú na princípe produkcie teplé pary, ktorá pôsobí na pokožku a rozťahuje póry. Možno sa stretnúť aj s manuálnymi kefkami na tvár, ktorých účinnosť je však niekoľkonásobne menší ako v prípade elektrických. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie čistiace kefky na tvár a ich recenzie.

Najlepšie čistiace kefky na tvár – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších čistiacich kefiek na tvár z testov a hodnotení pre rok 2024.

VzhľadModelTypMožnosť regulácie intenzitySpôsob napájania 
FOREO Luna Mini 2 recenzie a testFOREO Luna Mini 2SonickáÁnoAkumulátorový
Braun Face 830 recenzie a testBraun Face 830MechanickáNieBatériový
Philips VisaPure BSC111/06 recenzie a testPhilips VisaPure BSC111/06MechanickáNieAkumulátorový
FOREO Luna Fofo recenzie a testFOREO Luna FofoSonickáÁno, automatickyBatériový
Mary Kay Skinvigorate recenzie a testMary Kay SkinvigorateMechanickáÁno, 2 rýchlostiBatériový
Clarisonic Mia Prima recenzie a testClarisonic Mia PrimaSonickáNieAkumulátorový
FOREO Luna 2 for Men recenzie a testFOREO Luna 2 for MenSonickáÁnoAkumulátorový, sieťový
Remington Reveal Compact FC500 recenzie a testRemington Reveal Compact FC500MechanickáÁno, 2 rýchlostiAkumulátorový
Braun Face 831 recenzie a testBraun Face 831MechanickáNieBatériový
FOREO Luna 3 recenzie a testFOREO Luna 3SonickáÁnoAkumulátorový

Zobraziť celú ponuku


TIP:

 • Pleťový peeling IUVENIO RESTART
  • Čistí a sťahuje póry, odstraňuje čierne bodky.
  • Zjednocuje a rozjasňuje pleť, zmierňuje vrásky.
 • Odporúčame tiež čistiaci gél IUVENIO URBAN
  • Odstraňuje make-up, nečistoty a prebytočný maz.
  • Pleť ďalej hydratuje, vyživuje a chráni – neoplachuje sa, aktívne látky zostávajú.
  • V zložení kyselina hyaluronová, aloe vera, či vitamín E.

Recenzie 10 čistiacich kefiek na tvár

FOREO Luna Mini 2

FOREO Luna Mini 2 recenzie a test

Sonická kefka na tvár FOREO Luna Mini 2 je prístroj, ktorý zanecháva pleť hladkú a jemnú na dotyk. Má silikónový povrch, ktorý sa ľahko udržuje a je hypoalergénny. Je vybavený T-sonic pulzácií, ktorá dokáže vytvoriť cez 8000 pulzov za minútu. Vďaka tomu odstraňuje až 99,5% všetkých nečistôt a starých odumretých buniek.

Pleť vyhladzuje a čistí, preto skvele funguje aj ako čistič pórov. Zjemňuje pokožku tváre a použitie tohto prístroja pred nanesením krému na pleť zlepšia jeho následnú vstrebateľnosť, rovnako ako olejov a sér. Celková doba čistenia je iba jedna minúta, takže čistenie pleti netrvá dlho, a napriek tomu je veľmi efektívne. Prístroj sa plne nabije za jednu hodinu a nabitý vydrží až na 300 použití.

Braun Face 830

Braun Face 830 recenzie a test

Kozmetický prístroj na tvár Braun Face 830 je epilátor a čistiaca kefa na tvár v jednom. Táto kefka na tvár má technológiu Wet&Dry, preto je možné ju používať pod tečúcou vodou, vo vani, alebo sprche a tým ešte zvýšiť efektivitu čistenia. Má až šesťkrát väčšiu účinnosť ako bežné manuálne čistenie.

Výhodou tejto kefky je, že súčasťou balenia je tiež epilačná hlavica, ktorá dokonale odstraňuje chĺpky na tvári. Nepoteší však, že nemožno regulovať rýchlosť otáčania kefky, a teda prispôsobiť výkon konkrétnemu typu pleti. Ďalšou nevýhodou môže byť fakt, že prístroj napája jedna batéria typu AA, pri používaní teda musíme batérie meniť a prístroj nemožno jednoducho nabiť zo zásuvky. Praktické je však balenie so zrkadielkom, svetlom a cestovné puzdro pre jednoduché prenášanie prístroja.

Philips VisaPure BSC111/06

Philips VisaPure BSC111/06 recenzie a test

Kefka na tvár Philips VisaPure BSC111/06 zbavuje pleť kožného mazu, starých buniek a nečistôt. Zároveň pôsobí ako jemná masáž a dokáže aj hĺbkové čistenie pleti. Pleť po použití zostáva hladká, jemná a príjemná na dotyk, čo spotrebitelia naskrz oceňujú.

Nevýhodou tejto čistiaceho kefky na tvár je nemožnosť regulácie rýchlosti otáčania čistiacej hlavy. Čistič na tvár tak nie je vhodný pre citlivú pleť a osoby, ktoré trpia na akné. Poteší však jeho 100% vodeodolnosť, takže sa ho nemusíte báť používať v sprche, alebo ho pohodlne umývať pod tečúcou vodou. Efekt čistenie pleti je podľa výrobca až šesťkrát lepšie ako u ručné kefky, a to hlavne vďaka spomínanej rotačnej technológii, ktorá pracuje so 17 tisíckami zamatovými štetinkami.

FOREO Luna Fofo

FOREO Luna Fofo recenzie a test

Sonický prístroj na čistenie pleti FOREO Luna Fofo je šikovný prístroj na čistenie pleti, ktorý odstraňuje mastnotu, nečistoty a toxíny z kože. Páruje sa s aplikáciou v chytrom mobilnom telefóne a je vybavený čidlami, ktoré detekujú kvalitu a stav pleti. Kožná čidlá meria vlhkosť, starobu a typ pleti, vďaka nim môže aplikácia upraviť silu a intenzitu pulzovanie presne na mieru podľa konkrétnej osoby a jej pleti.

Prístroj je vyrobený zo silikónu, ktorý sa používa v zdravotníctve. Čidlá sú potiahnuté zlatom, vďaka čomu je minimalizované riziko alergickej reakcie. Čistič pórov pulzuje T-sonickými vibráciami a vďaka svojim malým rozmerom je vhodný na používanie aj počas cestovania. Nevýhodou môže byť, že je napájaný na dve batérie typu AAA, takže ho nie je možné dobíjať. Po vybití je potrebné batérie vymeniť a na jedny plne nabité batérie vydrží až 400 použití.

Mary Kay Skinvigorate

Mary Kay Skinvigorate recenzie a test

Čistiaca kefka na tvár Mary kay Skinvigorate pomáha odstraňovať staré a odumreté bunky, čistiť pleť i póry. Pôsobí tiež k prevencii proti vzniku vrások a je vhodný pre každodenné používanie aj pre citlivú pokožku a osoby, ktorým sa často tvorí akné. Iba v prípade pleti s akné je potrebné dodržať dostatočne častý interval výmeny hlavíc.

Táto kefka na tvár je vodeodolná, preto môže byť používaná vo vani aj sprche. Štetiny sú na koncoch zaguľatené a hebké, takže o pleť dbajú veľmi šetrne a nehrozí jej poškodenie. Výhodou je, že sú na trhu výmenné hlavice ľahko k dostaniu, nevýhodou potom je možnosť nastaviť iba dve rýchlosti rotácie kefky. Je napájaná vymeniteľnými batériami a poteší, že prístroj na jedny batérie dokáže pracovať veľmi dlhú dobu.

Clarisonic Mia Prima

Clarisonic Mia Prima recenzie a test

Kefka na čistenie pleti Clarisonic Mia Prima pomáha dôkladne vyčistiť pleť a pripravuje ju pre dobré vstrebanie následne nanesených prípravkov ako sú oleje, krémy a séra na pleť. Čistenie pleti je až šesťkrát efektívnejšie ako bežné manuálne čistenie. Prístroj odstraňuje nečistoty, maz a zvyšky make-upu z pokožky a zanecháva pleť jasnú a jemnú na dotyk. Napájanie je riešené akumulátorom a na jedno nabitie vydrží kefka až sto minút prevádzky.

Štetinky tejto kefky sú veľmi jemné a príjemné, rozhodne nedráždi pokožku. Nevýhodu je, že nie je možné nastaviť intenzitu a rýchlosť čistenia. Prístroj má iba jedno tlačidlo, ktorým sa spustí a vypne. Vďaka vodeodolné konštrukcii je možné ho používať aj vo vani alebo v sprche a praktická je možnosť dokúpenia ďalšej čistiacej hlavice napríklad pre peeling tváre alebo nanášaní make-upu.

FOREO Luna 2 for Men

FOREO Luna 2 for Men recenzie a test

Sonická kefka na tvár FOREO Luna 2 for Men je prístroj určený pre mužov. Zabraňuje vzniku vrások, čistí pleť a odstraňuje zvyšky nečistôt a starej kože. Pomáha znižovať podráždenie po holení a je navrhnutý s ohľadom na tvar tváre a typ mužskej pleti. Spomaľuje starnutie a je vyrobený z hypoalergénneho silikónu, ktorý sa používa v zdravotníctve a zabraňuje hromadeniu baktérií.

Nabíja sa prostredníctvom USB konektora a na jedno nabitie vydrží až 450 použití. Je vybavený technológiou T-Sonic, ktorá vytvára až 8000 pulzov za minútu. Na kefke je možné manuálne vybrať medzi 12 rýchlosťami a prístroj je plne vodotesný, takže je možné ho používať aj vo vani alebo sprche.

Remington Reveal Compact FC500

Remington Reveal Compact FC500 recenzie a test

Čistiaca kefka na tvár Remington Reveal Compact FC500 je mechanický čistič pleti, ktorý je malý a skladný, v dôsledku čoho je vhodný aj na cesty. Umožňuje vybrať ktorým smerom sa bude hlavica otáčať a dáva na výber z dvoch rýchlostí čistenia. Kefka odstraňuje nečistoty a čistí póry, pôsobí aj ako prevencia proti vzniku vrások a starnutie pleti. Prístroj je vhodný pre použitie vo vani alebo sprche, je plne vodeodolný a ľahko sa udržiava.

Výhodou je, že kefka každých 20 sekúnd jemne pulzuje, tým upozorňuje na to, že je čas prejsť na čistenie ďalšej časti tváre a po minúte používaní sa kefka sám automaticky vypne. Na jedno nabitie vydrží až 30 použití a súčasťou balenia je praktická kozmetická taška pre jej uchovávanie a prenášanie. Systém napájania je akumulátorový, teda dobíjací.

Braun Face 831

Braun Face 831 recenzie a test

Mechanická čistiaca kefka Braun Face 831 je multifunkčný prístroj s vymeniteľnými hlavicami. Súčasťou balenia je aj epilačná hlavica, ktorá má 10 mikro otvorov a vďaka ktorým dokonale odstraňuje chĺpky na tvári. Nevýhodou je, že horšie odstraňuje veľmi krátke chlpy s dĺžkou len pár milimetrov. Čistiaca kefka však funguje bezchybne, a to na princípe mechanického čističa pleti.

Odstraňuje mastnotu, uvoľňuje a čistí upchaté póry, zbavuje starých a odumretých buniek pleti. Vďaka vodeodolné konštrukcii je vhodný pre použitie vo vani alebo sprche, a navyše sa ľahko čistí. Súčasťou balenia je spomínaná epilačná hlavica, kryt epilačné hlavice, zrkadlo so svetlom a praktické cestovné puzdro pre uloženie kefky a k ľahkému prevážanie.

FOREO Luna 3

FOREO Luna 3 recenzie a test

Sonická kefka na tvár FOREO Luna 3 pôsobí preventívne proti starnutie pokožky a pomáha zabraňovať vzniku vrások. Ďalej Čistí póry, odstraňuje staré bunky, mastnotu pleti a podporuje jej pevnosť. Zanecháva pleť rozjasnenú, hladkú a príjemnú na dotyk. Foriem Luna 3 je vyrobená z hypoalergénneho silikónu, vďaka ktorému hrozí minimálne riziko vzniku alergickej reakcie alebo zanesenie infekcie.

Ľahko sa používa aj čistí a umožňuje výber z 16 stupňov rýchlosti pulzovanie. Funguje na princípe T-sonic pulzácie, ktorá vyprodukuje až 8 000 pulzov za minútu. Je plne vodeodolný, nabíja sa prostredníctvom USB kábla a na jedno nabitie vydrží až 650 použití. Dá sa spárovať s aplikáciou v mobilnom telefóne a je vybavený senzorom pre rozpoznanie typu pleti, podľa ktorej aplikácia v mobile následne volí vhodný program a intenzitu. Na trhu je k dostaniu v troch variantách – pre normálnu, citlivú a zmiešanú pleť.

Ako vybrať čistiacu kefku na tvár

Mechanická, elektrická alebo sonická

V ponuke existujú elektrické a manuálne mechanické čistiace kefky. Manuálne čistiace kefky sú vybavené štetinami a pleť čistí tak, že štetinami prechádzate ručne po tvári. Sú najmenej efektívne, ale aj najlacnejší.

Elektrické mechanické kefky fungujú podobne, sú ale vybavené motorčekom, ktorý za vás vykonáva rotačné alebo vibračné pohyby a tým dochádza k čisteniu pleti. Kefky so štetinami sú nevhodné pre osoby, ktoré trápia akné. Štetiny sa horšie čistí a môžu tak pri opakovanom používaní roznášať infekciu po celej pokožke tváre.

Sonické kefky na tvár fungujú na princípe pulzovanie a najznámejšou značkou, ktorá vyrába sonické čističa pleti, je výrobca Foreo. Sonické kefky čistí, masírujú a zároveň vyhladzujú pleť. Pôsobí preventívne proti vráskam, zanechávajú pleť jasnú, hladkú, pružnú a príjemnú na dotyk. Samozrejme pleť tiež efektívne čistí, odstraňujú z nej nečistoty a eliminujú vznik čiernych bodiek.

Konštrukcia a napájanie

Väčšina čističov pleti má vodeodolnú konštrukciu, takže je možné ich používať vo vode počas sprchy či kúpeľa. Veľká výhoda vodeodolných prístrojov je ich pohodlné zaobchádzanie a to, ako ľahko sa čistí a umývajú.

Ďalej je nutné zohľadniť použitý materiál. Zdravotne nezávadný je silikón, ktorý je hypoalergénny a ľahko sa udržiava a čistí. Horšie to je s kefkami, ktoré majú hlavice z tisícov štetín. Tu je potrebné dbať na veľmi dôkladné čistenie kefky a pravidelne vymieňať čistiacej hlavy. Pri výbere musíme dávať pozor aj na to, či sú čistiace hlavy výmenné a či sú k zohnaniu a zakúpenie náhradné na daný typ kefky.

Niektoré kefky na pleť sú nabíjané pomocou USB kábla. Toto nabíjanie je pohodlné a kefku je možné nabiť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Alternatívne sú čistiace kefky na batérie, v tomto prípade treba počítať s ich výmenou a mať tak vždy v zálohe nové.

Kefky na jedno nabitie vydrží 30 až 600 cyklov, čo je pomerne široký rozptyl. Pri výbere sa tak zamerajte práve na tento údaj, teda na pomer medzi počtom cyklov na jedno nabitie, alebo na jednu sadu batérií. Z praxe spotrebiteľov však vyplíva, že kefky veľkú spotrebu elektrickej energie nemávajú.

Možnosti nastavenia

Pri elektrických kefkách na pleť hrá dôležitú úlohu aj možnosť nastavenia. U niektorých je možné zvoliť intenzitu pulzovanie, rýchlosť rotovanie nástavca alebo rýchlosť vibrácií. Správna intenzita je dôležitá najmä u osôb s citlivou, alebo problematickou pleťou. Kefky, ktoré možnosť zmeny rýchlosti nemajú, sú lacnejšie a nemusí vyhovovať každému.

Niektoré modely sonických kefiek majú senzory, ktoré detekujú typ pleti a vďaka komunikácii s mobilnou aplikáciou sú schopné nastaviť intenzitu a rýchlosť automaticky podľa toho, na aký typ pleti sa práve používajú.

Možnosti výmenných hlavíc a nástavcov

Už vyššie sme uvádzali, že pri niektorých typoch kefiek je nutné vymieňať hlavicu, aby nedošlo k jej prílišnému opotrebeniu, prípadne k zaneseniu po dlhej dobe používania. Pri nevčasné výmene môže kefka obsahovať vírusy a baktérie, čo rozhodne nie je žiaduce a má to negatívny vplyv na kvalitu pleti.

Okrem výmenných kefiek máte možnosť k niektorým prístrojom dokúpiť epilačné nadstavce, nástavce pre nanášanie mejkapu, nástavce pre peeling tváre a ďalšie. Táto variabilita sa spravidla týka mechanických typov čistiacich kefiek a často je tiež sada viac nástavcov už súčasťou základného balenia.

Typ pleti

Pri výbere kefky na pleť musíme zohľadniť aj typ pleti, na ktorú sa bude používať. Predávajú sa prístroje určené na normálnu, citlivú, suchú, mastnú alebo kombinovanú pleť.

Na suchú pleť treba čistiacu kefku používať opatrne a s vhodnými čistiacimi gélmi, alebo inými vhodnými prípravkami, aby nedochádzalo k nechcenému vysušovaniu.

Ak je pleť problematická s akné, je vhodné nepoužívať čistiaciu kefku vôbec, prípadne vyberať výhradne také, ktoré čistia pleť sonickými vibráciami a majú hypoalergénnej silikónový povrch, ktorý sa dobre čistí. Pri použití štetinovej kefky na pleť pravdepodobne nedôjde k jej dôkladnému vyčisteniu a tá bude následne pri ďalšom použití roznášať infekciu z akné po ďalších častiach tváre, čomu je potrebné sa vyhnúť.

4.2/5 - (41 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.