Outdoor,

Cestovné tašky: na kolieskach, cez rameno | Recenzie

Cestovná taška je naším parťákom na cesty. Ako každého parťáka je ale potrebné si dobre vybrať, aby sa nám s ním dobre cestovalo a aby splnil naše očakávania. Každý máme iné nároky, a tak existuje na trhu veľké množstvo modelov, kde si každý nájde to svoje.

Cestovná taška sa stala pre mnohých náhradou kufra. Pretože nemá pevný tvar, ľahšie ju dostaneme do menších priestorov, kam by sme kufor už nedali. Je preto vhodná na aktívnu dovolenku s častými presunmi, na rozdiel od cestovného kufra, ktorý sa hodí skôr len na cestu na hotel a zase späť.

Cestovná taška má aj tú skvelú vlastnosť, že ju môžete do určitého rozmeru použiť ako kabínovú batožinu. Akonáhle sa uspokojíte s menej vecami, nemusíte tak na letisku odbavovať veľký kufor.

Pri výbere sa zohľadňuje objem tašky, jej celková hmotnosť, prevedenie a materiály. Tie sú zastúpené väčšinou polyesterom, alebo nylonom, ktoré majú ideálne vlastnosti pre tento typ produktu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie cestovné tašky a ich recenzie.

Najlepšie cestovné tašky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších cestovných tašiek z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Dakine SPLIT ROLLER EQThe North Face BASE CAMP DUFFELOsprey TRANSPORTER 40Adidas Performance 3S CVRT DUF WGSNike ALPHA ADAPTOsprey MERIDIAN 75 IIMammut Cargon 90Deuter Transit 50Willard TROY 80KARI TRAA KARI 30
Dĺžka72 cm70 cm53 cm48 cm61 cm71 cm66 cm63 cm75 cm51 cm
Výška36 cm40 cm31 cm23 cm28 cm36 cm41 cm33 cm40 cm31 cm
Hĺbka32 cm40 cm27 cm23 cm28 cm32 cm33 cm26 cm35 cm24 cm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 cestovných tašiek

Dakine SPLIT ROLLER EQ

Dakine SPLIT ROLLER EQ recenzie a test

Cestovná taška Dakine SPLIT ROLLER EQ je takým hybridom medzi taškou a kufrom. Je to z toho dôvodu, že je taška čiastočne spevnená, preto si udržuje určitý tvar. K tomu taške ešte dopomáha tiež dvojica sťahovacích popruhov a veľmi pevné je dno, ktoré naozaj len tak niečo neprerazí.

Taška má objem 75 l a celkové rozmery 72 x 36 x 32 cm (d, š, h). Pretože má mnoho prvkov, ktorými disponuje klasický kufor, nájdete tu aj vysúvací rukoväť a kolieska. Poteší skutočnosť, že sa dajú vymeniť. Kolieska sa totiž predsa len môžu pri častom cestovaní časom poškodiť, stačí prejsť párkrát nejakú väčšiu nerovnosť.

Vpredu je vonkajšie vrecko na zips a na taške je tiež priestor pre menovku a adresu. Materiál je v tomto prípade polyester, je pevný a kvalitný. To napokon napovedá aj cena tohto produktu, ktorá nepatrí k najnižším. Pripravte sa tiež na vyššiu hmotnosť, a to 3,3 kg.

Taška aj kufor v jednom, vymeniteľná kolieska, silné dno
Vyššia hmotnosť

The North Face BASE CAMP DUFFEL

The North Face BASE CAMP DUFFEL recenzie a test

Veľká cestovná taška The North Face BASE CAMP DUFFEL je jednoznačne jedným z najväčších produktov v kategórii. Aspoň teda čo do objemu, ktorý dokáže pojať, pretože ponúka rovných 95 litrov. Rozmery potom sú 70 x 40 x 40 cm (d, š, h). Vyrobená je z kvalitného vodeodolného materiálu, ktorým je prevažne balistický nylon.

Pretože toho taška pojme naozaj veľa, sú tu štyri madlá pre lepšiu manipuláciu. Okrem toho má dvojicu ramenných popruhov, takže možno nosiť aj ako batoh. Tie sú dostatočne polstrované, čo je pri očakávateľné vyššom zaťažení samozrejme dôležité. Nechýba tiež priehľadné vrecko na menovku a adresu.

Hlavný úložný priestor je prístupný cez dvojcestný zips. Je tu umiestnené sieťované vrecko a vnútro je nepremokavé. Z vonkajšej strany sa nachádza vrecko na zips, kam je možné uložiť veci, bez toho aby ste museli vstupovať do hlavného úložného priestoru.

Veľký objem, kvalitný pevný materiál, nepremokavá
Vyššia cena

Osprey TRANSPORTER 40

Osprey TRANSPORTER 40 recenzie a test

Cestovná taška Osprey TRANSPORTER 40 patrí k stredne veľkým cestovným batožinám. Vďaka rozmerom 53 x 31 x 27 cm (d, š, h), by mala vyhovieť aj ako príručná batožina do lietadla. Celkom pojme 40 l a je z pevných kvalitných materiálov.

Jej výhodou je aj to, že možno použiť aj ako batoh. Dvojica širokých ramenných popruhov zaisťuje maximálne pohodlie a je tu aj hrudný pás, ktorý má zaujímavú vychytávku pre vaše túry, integrovanú píšťalu. Je skrátka vidieť, že funkcia batohu tu nie je iba núdzová a je to plnohodnotný produkt pre aktívnu dovolenku. Ďalšie polstrovaný ramenný popruh na nosenie cez rameno ako tašku je potom odnímateľný.

Hlavný úložný priestor je klasicky na dvojcestný zips, nájdete tu tiež sieťované vrecko na zips. Z vonkajšej strany je potom na boku dalšie uzatvárateľné vrecko a priehľad na menovku samozrejme nechýba. Taška má nádhernú červenú farbu a celkovo skvelý dizajn, čo u tohto výrobca neprekvapí. Neprekvapí bohužiaľ ani vyššia cena.

Taška i plnohodnotný batoh, využitie ako kabínová batožina, prevedenie a dizajn
Vyššia cena

Adidas Performance 3S CVRT DUF WGS

Adidas Performance 3S CVRT DUF WGS recenzie a test

Cestovná taška Adidas Performance 3S CVRT DUF WGS je klasickou modernou športovou taškou, ktorú môžete samozrejme použiť aj na cestovanie. Je tak veľmi univerzálna, pretože ani pri návšteve posilňovne s ňou nebudete vyzerať divne. Hodí sa pre aktívneho človeka a na všetky športové aktivity. Štýlový dizajn podtrhuje výrazné logo výrobca a typické tri prúžky na boku.

Objem je 22 l, rozmery sú 48 x 23 x 23 cm (d, š, h) a nemal by tak byť problém ani v lietadle. Sú tu dve uši, za ktoré možno taška prenášať klasicky v ruke, ale tiež možno vďaka nim nosiť ako batoh. Dĺžku je možné nastaviť a je na nich dobré polstrovanie. Samozrejmosťou je potom ramenný popruh s polstrovaním, ktorý možno nastaviť podľa potreby, či odopnúť.

Vnútri je taška rozdelená na tri oddiely a z vonkajšej strany je potom ďalšie vrecko na zips. Materiál je klasický polyester, ale je tu aj zosilnené dno, ktoré zvýšia odolnosť proti predratiu alebo pretrhnutiu.

Univerzálne využitie aj na šport, možno nosiť ako batoh, nízka cena
Menší objem

Nike ALPHA ADAPT

Nike ALPHA ADAPT recenzie a test

Cestovná taška Nike ALPHA ADAPT je ďalším zástupcom tašiek, ktoré môžete použiť aj na všetky športové aktivity, do fitka alebo na tréning. Samozrejme si ju so sebou môžete vziať aj na cesty. Rozmery má však 61 x 28 x 28 cm (d, š, h) a požiadavka na kabínovú batožinu už nespĺňa, objem je 48 litrov.

Do tejto cestovnej tašky tak dáte všetko potrebné, napríklad aj pri výjazde na šnúru futbalových zápasov, alebo na dovolenku. Materiál poteší odolnosťou proti dažďu, takže zvládne aj nepriazeň počasia. Taška má štýlový športový šmrnc a výrazné logo výrobca.

Dve ucha umožní nosiť tašku ako v ruke, tak na ramenách vďaka ramennému popruhu. Využitie ako batoh sa tu skôr nepredpokladá. Hlavný úložný priestor je vetraný, zaistíte ho potom dvojcestným zipsom.

Univerzálna taška aj na šport, nepremokavá, nízka cena
Ucha do ruky bez polstrovanie

Osprey MERIDIAN 75 II

Osprey MERIDIAN 75 II recenzie a test

Kožená cestovná taška, to vás musí napadnúť v momente, keď sa pozriete na cenovku. Cena Osprey MERIDIAN 75 II je totiž pomerne vysoká, spotrebiteľ však za ňu dostane špičkový produkt. Použitý materiál je balistický nylon 1680D, teda jeden z najpevnejších materiálov, čo sa používa.

Taška toho ponúka veľa, najmä univerzálnosť, praktickosť a spoľahlivosť. Celkové rozmery sú 71 x 36 x 32 cm (d, š, h) a objem 75 l. V skutočnosti je ale objem 59 + 16 litrov, skladá sa totiž z dvoch častí, ktoré je možné rozdeliť. Môže sa použiť ako taška aj batoh, menšia odnímateľná časť je tzv. “daypack” a je vhodná na výlety aj do mesta.

Vnútri nájdete bohaté členenie a vrecká oddeľujúce špinavé veci. Výrobca do tohto produktu skrátka zabalil kompletný servis pre všetkých, kto je často na cestách, či už za zábavou či prácou. Je tu tiež mnoho prvkov z kufra, teda kolieska aj výsuvná rukoväť.

Kvalita spracovania a materiálov, prepracované detaily, univerzálnosť
Vyššia hmotnosť

Mammut Cargon 90

Mammut Cargon 90 recenzie a test

Pánska cestovná taška Mammut Cargon 90 patrí medzi produkty, ktoré toho pojmú oprvdu veľa. Má objem rovných 90 litrov a pokiaľ ide o rozmery, tak tie sú 66 x 33 x 41 cm (d, š, h). Treba dodať, že sa model predáva aj v rade ďalších objemov, takže si môžete zvoliť ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Vzájomne sa potom od seba ničím nelíšia.

Sú tu široké a anatomicky tvarované ramenné popruhy, ktoré zaisťujú dostatočný komfort pri nosení. V prípade potreby je možné ľubovoľne odopnúť. Po stranách nájdete ucha, za ktoré možno tašku pohodlne vziať napríklad aj v dvoch ľuďoch. Keď ju viac naložíte, hodiť sa môžu dva kompresné popruhy.

Dno odoláva oderu, ako materiál tašky je použitý pevný balistický nylon 1000D. Vnútri je organizér, vďaka ktorému si veci uložíte prehľadne. Celkovo je vnútorný priestor naozaj objemný a po stranách je dvojica vreciek na drobnosti. Vzhľadom ku svojej veľkej kapacite prekvapí nízka hmotnosť, ktorá je len 1,3 kilogramu.

Nízka hmotnosť, praktické vnútorné členenie, kvalitné prevedenie
Vyššia cena

Deuter Transit 50

Deuter Transit 50 recenzie a test

Cestovný batoh Deuter Transit 50 je určený všetkým, ktorí preferujú nosenie cestovných tašiek na chrbte. V rukách je to ostatne mnohokrát nepohodlné a ťažké tašky cez rameno tiež nie sú ideálne pre všetky váhové kategórie. Tento model má rozmery 63 x 33 x 26 cm (v, š, h) a rozumný objem 50 l. Hlavným použitým materiálom je polyester 600D.

Nosiť možno vďaka popruhom primárne ako batoh, ale aj ako taška cez rameno či kufor za madlo. Podobne ako aj konkurenčný model, tiež tu je malý odopínateľný batôžtek, s ktorým je možné cestovať samostatne. Jeho objem je 12 litrov. Hlavný batoh má potom tiež oddelenú spodnú komoru pre špinavé veci, topánky alebo napríklad spacák.

Inak je tu mnoho vychytávok známych z batohov, teda elastické vrecká po stranách, hrudný popruh, bedrový pás a samozrejme polstrovaný anatomický chrbát, ktorý je dôležitý zo zdravotného hľadiska.

Batoh aj taška v jednom, chrbtová časť, univerzálnosť
Ako celok je trochu neforemný

Willard TROY 80

Willard TROY 80 recenzie a test

Cestovná taška na kolieskach Willard TROY 80 je ďalší z radu tých, ktoré kombinujú prvky tašky a kufra. Z kufra prevzala najmä kolieska, výsuvnú rukoväť alebo určitú tendenciu držať tvar. Rozmery sú 75 x 35 x 40 cm (d, š, h) a celkový objem 80 litrov, takže toho pojme veľa a kolieska sa tak isto hodí.

Taška disponuje dvojicou hlavných komôr, úložný priestor je teda delený. Vnútri nájdete ďalšie menšie vrecko na zips a vrecko na zips je tiež z vonkajšej strany. Drobnosti, ktoré potrebujete mať pri ruke, tak nemusíte dávať do hlavných komôr.

Vnútri sú sťahovacie popruhy, ktoré pomôžu všetko udržať na svojom mieste. Materiál je polyester a taška má zosilnené dno proti oderu. Je tu madlo ako na kufri a polstrovaná ucha, za ktoré ju možno pomerne pohodlne nosiť. Hmotnosť je vyššia, a síce 3,3 kg.

Taška aj kufor v jednom, kolieska, nízka cena
Vyššia hmotnosť

KARI TRAA KARI 30

KARI TRAA KARI 30 recenzie a test

Dámska cestovná taška KARI TRAA KARI 30 je ďalším zástupcom, ktorý možno bez obáv použiť i ako športovú tašku. Môžete s ňou tak nielen cestovať, ale vyraziť napríklad do posilňovne. Výrazný dizajn a zvolené farby ju predurčujú najmä ženám, ktoré si ju určite hneď obľúbi.

Materiál je vodeodolné PVC a čiastočne polyester. Dve polstrovaná ucha umožní ľahké prenášanie a popruh cez rameno je tiež samozrejme polstrovaný. Hlavný úložný priestor je na dvojcestný zips a vnútri nájdeme ďalšie sieťovanou kapsu.

Taška existuje vo viacerých farebných variantoch, ale všetky sú veľmi veselé. Preto sa dá odporučiť aj ako detská cestovná taška. Celkový objem je 30 litrov, takže pojme akékoľvek základné veci, ktoré so sebou cestou do fitka, alebo na cestu, potrebujete. Poteší tiež cenou, ktorá rozhodne nie je za tento štýlový kúsok vysoká.

Hravý vzhľad, vodeodolná, nízka cena
Skôr menší objem

Ako vybrať cestovnú tašku

V zásade je celkom jedno, či plánujete dovolenku raz ročne, alebo cestujete pravidelne. Či podnikáte cestovateľské výpravy, alebo cestujete v rámci vášho povolania. Vždy je dôležité nepodceniť výber batožiny, dobre zvolená cestovná taška alebo kufor vám môže značne uľahčiť cestovanie ako takej.

Cestovná taška alebo kufor

Možno si hovoríte, že na cesty je tu predsa kufor a nie je to tak ale celkom pravda. Hodí sa najmä na samotnú prepravu z domu na miesto dovolenky, a to predovšetkým letecky. Jeho pevná konštrukcia chráni veci pri neopatrnom zaobchádzaní na letisku. Kufor ale spravidla dávame na odbavenie, to nás stojí čas aj peniaze, a ešte na neho musíme po prílete čakať.

Ak toho so sebou nemusíte brať veľa, je lepšie zvoliť práve cestovnú tašku, ktorá možno vziať na palubu letadlai ako kabínová batožina. Povolené maximum býva 56 x 45 x 25 cm (d, š, h), ale to sa môže mierne líšiť podľa prepravnej spoločnosti, niekde je to treba len 55 x 40 x 20 cm. Rad spoločností umožňuje si vziať jednu batožinu so sebou zadarmo a to práve v týchto rozmeroch. Cestovnou tašku potom ľahko stlačíte do schránok nad hlavou, alebo si ju dáte pod nohy.

To je ďalší aspekt, prečo mnohí preferujú tašku pred kufrom. I keď budete mať veľkú tašku ako plnohodnotnú náhradu kufra, nemá pevný tvar a vkĺzne aj tam, kam by ste kufor už nedali. Proste je poddajná a teda skladnejšia. To sa ďalej hodí, keď cestujete autom, autobusom alebo vlakom. Niektoré možno nosiť aj ako batoh a sú tak ideálne pre tých, ktorí trávia dovolenku aktívne.

Výber veľkosti

S výberom tašky to nie je len o tom, aby nám všetko pojala, ale aj o tom, že každý máme iné telesné dispozície. Drobnejšie ľudia, spravidla ženy, si nebudú samy ťahať obrovskú tašku, ktorú pomaly ani neunesú. Na dovolenku nie je potreba cestovať s kompletným vybavením domu, je dobré na balenie pristupovať hlavne rozumne a neprevážať toho zbytočne veľa.

Samozrejme sú situácie, kedy je väčší objem vecí nevyhnutný. Potom by vás mala zaujímať predovšetkým cestovná taška na kolieskach. Tá totiž umožní ľahkú manipuláciu s objemnou batožinou i slabším ľuďom. Na druhú stranu taká už je ale do určitej miery podobná kufru, spravidla je ťažšie, a je tak potrebné zvážiť reálny prínos takéhoto riešenia pre váš spôsob cestovania.

Spôsob nosenia

Či už si vyberiete ľubovoľnú batožinu, tak by mala predovšetkým spĺňať vaše nároky na spôsob nosenia. Dbajte preto na dostatok potrebných popruhov a ich polstrovanie. U tašiek je tiež praktické, ak majú sťahovacie popruhy, ktoré pomôžu udržať obsah na svojom mieste a celkovo tašku spevní. Keď chcete objemnejšie model, zamerajte sa na cestovnú tašku na kolieskach, ktorá si stále zachováva vlastnosti tašiek, ale značne vám uľahčí pešej presuny.

Materiál a spracovanie

Zohľadnite tiež podmienky, v akých budete cestovať. Či potrebujete odolnejšie materiály alebo si vystačíte s bežným lacnejším produktom. Cestovať totiž možno aj s lacnou taškou na šport, je však potrebné s ňou adekvátne zaobchádzať. Vo väčšine prípadov siahajú výrobcovia k syntetickým vláknam, konkrétne potom k polyesteru, alebo nylonu, ktoré majú dlhú životnosť, stálosť a lepšie odolávajú opotrebeniu. Ak vyberáte novú tašku, osloboďte sa od toho, či ste doteraz mali tašku alebo kufor, a uvažujte, ako naozaj cestujete.

4.4/5 - (18 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.