Deti,

Vyberáme cestovnú postieľku – Recenzie 10 najlepších

Cestovná postieľka je určená pre deti do zhruba 3 rokov veku a rieši zrejmú potrebu pohodlného spánku bábätka mimo domova. Skladacia postieľka sa dá ľahko zložiť a zase rozložiť do kompaktných rozmerov, takže ide oproti klasickej detskej postieľke oveľa pohodlnejšie prevážať napríklad v kufri auta alebo uložiť do skrine u príbuzných. Okrem cestovanie nájde prenosná postieľka využitie aj doma, mimo detskú izbičku, pre ľahšiu kontrolu potomka.

Primárne je určená k spánku dieťaťa, avšak môže byť využitá aj ako priestor, kde si deti budú hrať, alebo kde budú bezpečne tráviť svoj čas. Bočnej prielez práve starším deťom umožňuje pohodlný priechod. Cestovná postieľka s polohovacím dnom či so závesným lôžkom uľahčuje prístup k bábätku, respektíve novorodenci. Ak je navyše postieľka s prebaľovacím pultom, nemusíte dieťa zbytočne prenášať pri výmene plienky.

Zohľadniť by ste mali nielen hmotnosť a nosnosť postieľky alebo jej rozmery, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či má pohodlnú matrac, kolieska, hojdacia lištu s plyšovými zvieratkami alebo vrecko na drobnosti. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie cestovné postieľky a ich recenzie.

Najlepšie cestovné postieľky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších cestovných postieľok z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Zopa NannyCaretero GrandeHauck Dream'n Play PlusCam Daily Plus 219Caretero SimploHauck Dreamer multi dotsZOPA YogaPetite&Mars Koot LionBabyGo Dreams IIHauck Babycenter
Rozložená74x64x124 cm124x65x80 cm-127x71x109 cm124x65x74 cm94x57x70 cm74x64x124 cm120x60x73 cm-125x63x83 cm
Zložená21x20x70 cm79x28x24 cm75x20x20 cm18x18x75,5 cm79x28x24 cm90x59x23 cm21x20x70 cm73x20x20 cm57x47x17 cm32x32x79 cm
Prebaľovací pultNieÁnoNieÁnoNieNieNieNieNieÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 cestovných postieľok

Zopa Nanny

Zopa Nanny recenzie a test

Cestovná postieľka do 25 kg Zopa Nanny je ideálnym pomocníkom na cesty. Dá sa ľahko zložiť aj jednoducho rozložiť. Jej konštrukcia je spojená s využitím koliesok, vďaka ktorým ju možno pohodlne presúvať po izbe alebo medzi miestnosťami. Je vyrobená z nylonu, ktorý jej zabezpečuje určitú kvalitu, rovnako ako pružnosť.

Postieľka je určená pre všetky deti od narodenia, až po dobu troch rokov čiže 36 mesiacov. Zaujme aj tým, že ju možno jednoducho umývať a čistiť, vďaka čomu je uľahčená jej údržba. Keďže má kolieska, nechýba samozrejme praktická brzda.

Disponuje otváracím čelom, ktoré zaisťuje lepší prístup do postieľky. Jej nosnosť pre polohovanie je 9,3 kilogramov. Klasická maximálna nosnosť je veľmi dobrých 25 kilogramov. Rozložená meria 74x64x124 cm, nerozložená potom 21x20x70 cm.

Veľká maximálna váha, polohovateľná, kolieska
Horšie základný matrac

Caretero Grande

Caretero Grande recenzie a test

Detská postieľka s prebaľovacím pultom Caretero Grande má zaujímavú konštrukciu, ktorá využíva aj praktické sieťky proti hmyzu, ktorá sa hodí hlavne v lete. Jej kladom je aj prebaľovací pult, ktorý uľahčí túto činnosť bez nutnosti zložitého ohýbania. Určená je pre deti rôzneho veku, s nutnosťou dodržať váhový limit, ktorej hodnota je 15 kilogramov.

Ak je rozložená, sú jej rozmery 124x65x80 cm. Ak je v zloženom stave, potom hovoríme o rozmeroch 79x28x24 cm. Súčasťou postieľky je aj matrac, ktorého veľkosť je 120 x 60 centimetrov a hrúbka potom 1 centimeter. Je teda lepšie ešte dokúpiť lepšie matrac.

Celková váha postieľky je vzhľadom ku konštrukcii 13 kilogramov. Pýši sa tým, že spĺňa európsku normu s označením EN 716. Súčasťou balenia je aj praktická taška na popruhy, ktorá uľahčí jej transport. Obsahuje tiež bočné prielez na zips, vrecko na suchý zips, vyvýšené lôžko alebo hrací strojček.

Prebaľovací pult, hrací strojček a ďalšie príslušenstvo, hojdací mechanizmus
Tvrdšie matrac, horšie návod

Hauck Dream’n Play Plus

Hauck Dream'n Play Plus recenzie a test

Cestovná postieľka s matracom Hauck Dream’n Play Plus určite zaujme tým, že oproti rade iných modelov má matrac výšku 1,5 centimetrov. Je vyrobená z molitanu, ktorý je opatrený kvalitným poťahom. Matrac leží na pevnej sololitové doske. Keďže ide o skladacie postieľku, je doska rozdelená na 6 častí, čo umožní jej jednoduché zloženie.

Postieľka disponuje prielezom, ktorý je vybavený zipsom pre lepšie zabezpečenie. Bezpečnosť je zaručená tiež poistkami, ktoré bránia prípadnému náhodnému zloženiu. Súčasťou tohto modelu je tiež taška, ktorá umožní ľahký prenos kedykoľvek a kamkoľvek.

Dieťa má k dispozícii plochu o veľkosti 120 x 60 centimetrov a maximálne zaťaženie postieľky je 15 kilogramov. V zloženom stave má pomerne kompaktné rozmery, presnejšie 75x20x20 cm. Váha tejto postieľky je 11 kilogramov a radí sa tak skôr k ťažším.

Taška a zapínanie na zips, ľahké zloženie a rozloženie, nízka cena
Bez koliesok

Cam Daily Plus 219

Cam Daily Plus 219 recenzie a test

Cestovná postieľka s polohovacím dnom Cam Daily Plus 219 je dobrou voľbou pre rodičov, ktorí hľadajú možnosť jednoduchého prebalenie. Pult sa na konštrukciu zavesí a dospelý sa nemusí zložito ohýbať. Ďalej tento model zaujme aj možnosťou polohovania, čo ocenia rodičia menších detí. Vhod prídu aj veselé obrázky, ktoré sú umiestnené na stenách.

Kvalitu potvrdzujú ako absolvované nárazové testy, tak aj to, že postieľka plní nariadenia EN 716-1 /2. Jej konštrukcia zaujme tiež dostatočnou stabilitou do všetkých strán. Hmotnosť postieľky je približne 14 kilogramov, čo je síce dosť na transport, ale zase je dostatočne robustný z hľadiska stability. Prebehol tiež test na okusovanie aj uviaznutie detského cumlíka.

Praktická sú 2 kolieska vybavené brzdami, rovnako ako okienko, ktoré disponuje praktickým zipsom. Vo výbave nájdete aj striešku, moskytiéru, kolieska alebo tri plyšové hračky a cestovnú tašku.

Absolvované testy, výbava, polohovacie dno a prebaľovací pult
Vyššia váha

Caretero Simplo

Caretero Simplo recenzie a test

Detská cestovná postieľka Caretero Simplo je určená deťom až do hmotnosti 15 kilogramov. Prijateľná váha, ktorá je 10 kilogramov, prispieva k jednoduchšiu manipuláciu a súčasne dobrej stabilite. Súčasťou postieľky je samozrejme aj matrac, ktorý má výšku 1 centimeter. Ide o základnú podložku, ktorú je lepšie nahradiť dokúpenie kvalitnejšie matracov.

V rozloženom stave má táto postieľka rozmery 124 x 65 x 74 cm. Samotné dieťa má k dispozícii klasický priestor s hodnotou 120 x 60 centimetrov. Pokiaľ dôjde k jej zloženiu, je možné počítať s rozmermi, ktoré robia 79 x 28 x 24 cm.

Tento model má systém Double Lock, ktoré bránia akémukoľvek samovoľnému zloženiu, medzi ďalšie prednosti patrí aj kolieska ktoré sú vybavené brzdou, rovnako ako nemožno zabúdať tiež na vrecko na drobnosti, alebo bočné dvierka, ktoré sú vybavené zipsom.

Cena/výkon, kolieska s brzdou, vrecko na drobnosti
Tenká matrac

Hauck Dreamer multi dots

Hauck Dreamer multi dots recenzie a test

Cestovná postieľka pre bábätko Hauck Dreamer multi dots so svojim dizajnom a konštrukciou vymyká tým, čo ponúkajú ostatní výrobcovia. Funguje ako postieľka, ale zároveň aj ako praktická kolíska. Má tiež inovatívny skladací mechanizmus, vďaka čomu ju možno zložiť len jednou rukou. Jej prednosťou, ktorú možno oceniť pri transporte, je jej váha, ktorá činí len 6,9 kilogramov. Nadchnú aj jej kompaktné rozmery.

Popruh zaisťuje pohodlné prenášanie a vďaka kovovej konštrukcii je pevná a stabilná. Poteší tiež jej príjemný plyšový okraj. Pre dieťa ponúkne plochu na ležanie s veľkosťou 90 x 50 centimetrov. Vhodná je teda hlavne pre novorodenca.

Využívané je materiálov, ktoré sa ľahko čistia a tiež udržujú. Pri nohách postele sú praktické vrecká, ktoré sú vhodné pre uloženie maličkostí. Pre jednoduchosť upevnenie sú používané praktické suché zipsy. Oproti iným prenosným postieľkam má navyše už vhodný matrac v základe a nie je ju tak potreba dokupovať zvlášť.

Možnosť kolísky, nízka váha, kvalitná matrac v základe
Menšie plocha pre dieťa obmedzuje neskoršie využitie

ZOPA Yoga

ZOPA Yoga recenzie a test

Skladacia postieľka Zopa Yoga má po zložení kompaktné rozmery a prenášanie uľahčia aj celkom dobrá váha, ktorá je 9,2 kilogramov. Transporty po rozložení zase uľahčí fakt, je vybavená kolieskami pre jednoduchý presun. Tie sú pochopiteľne vybavené aj potrebnými brzdami, ktoré postieľku stabilizujú na mieste.

Na bočnej strane možno nájsť kapsu, ktorá sa hodí na ukladanie akýchkoľvek drobností. Na druhej strane je otvor pre nachádzanie, ktorý je zabezpečený kvalitným a tiež bezpečným zipsom. Súčasťou balenia je aj praktická taška na prenášanie.

U malých detí je k dispozícii funkcia polohovanie pomocou zipsu. Vhodná je u potomkov do 6 mesiacov a do 10 kilogramov ich váhy. Praktická je i jej údržba, kedy možno postieľku ľahko čistiť vlhkou handričkou. Prenosnú tašku je možné prať v práčke.

Jednoduchá údržba, kolieska, polohovanie na zips
Tvrdšia matrac

Petite&Mars Koot Lion

Petite&Mars Koot Lion recenzie a test

Prenosná postieľka Petite & Mars Koot Lion ponúkne dieťaťu klasický priestor o veľkosti 120 x 60 centimetrov. Rovnako tak dokáže dieťaťu ponúknuť aj veľmi zaujímavý dizajn, s motívmi levíkom. Dobré bezpečnosti je dosiahnuté hlavne vďaka využitiu stabilná konštrukcia. O pohodlie sa stará tiež mäkká matrac, ktorá je súčasťou postieľky, hoci sa recenzie používateľov zmieňujú o prílišné tenkosti.

Po jej rozloženie je stále pripravená k jednoduchému presunu, a to vďaka 2 kolieskam, ktorými disponuje. Pre lepšie vstup do postieľky je k dispozícii aj dostatočne veľký otvor, ktorý je proti otvoreniu zabezpečený zipsom. Využitý je kovový rám.

Vďaka priehľadným bočniciam vidí dieťa von a rodič ho môže aj ľahko kontrolovať. Kvalitné materiály zase umožňujú ľahkú údržbu vlhkou handričkou. Maximálna nosnosť daného modelu je 14 kilogramov. Dodávaná je s praktickou taškou a k postieľke je navyše možné prikúpiť prídavné poschodie.

Nízka váha, skladnosť, ľahké čistenie
Tenká cestovná matrac

BabyGo Dreams II

BabyGo Dreams II recenzie a test

Cestovná postieľka so závesným lôžkom BabyGo Dreams II je skvelým pomocníkom na cestách pre rodičov novorodencov. Závesné lôžko je vhodné pre deti od narodenia, až do váhy približne 9 kilogramov. Následne je možné jeho vybratie a použitie klasickej konštrukcie. Tá disponuje nosnosťou o veľkosti 13 kilogramov.

Model zaujme možnosťou zvoliť pre dieťa 2 polohy, rovnako ako tým, že má k dispozícii 2 matraca. Jedna s rozmerom 50×80 a druhá s rozmerom 60×100 centimetrov. Unikátom je veľmi ľahká konštrukcia, ktorá váži iba 5 kilogramov, čo je prakticky polovica obvyklé váhy.

Prielez je v čelnej časti a je dostatočne veľký. O stabilitu sa starajú tiež 4 nohy vyrobené z hliníka. Vďaka zaobleným rohom je znížené riziko zranenia. Po zabalení je možné postieľku prenášať v taške s rozmermi 57x47x17cm.

Nízka váha, 2 polohy pre dieťa, zaoblené rohy
Vyššia cena, menší priestor spodnej pozície

Hauck Babycenter

Hauck Babycenter recenzie a test

Cestovná postieľka s prebaľovacím pultom Hauck Babycenter je ideálny aj pre cestovanie s bábätkami. Pre deti do 6 mesiacov, teda novorodenca, je k dispozícii závesné lôžko, ktoré zabezpečia lepšiu starosť o dieťa. U starších a ťažších detí je k dispozícii klasická spodná plocha. Naviac je súčasťou tejto postieľky tiež prebaľovacia podložka, ktorá zaistí túto činnosť bez ohýbania alebo premiestňovanie bábätka mimo postieľku.

Hmotnosť postieľky je 14 kilogramov. Po jej rozložení má veľkosť 125 x 63 x 83 cm. Klasická plocha určená pre dieťa má rozmer 120 x 60 centimetrov a disponuje nosnosťou 15 kilogramov. V zloženom stave má tento model v celku kompaktné rozmery 32 x 32 x 79 cm.

Zaujímavý je integrovaný reproduktor s hudobnými nahrávkami. Súčasťou balenia je základný matrac, pričom výrobca umožňuje dokúpenie pohodlnejšie. Pre ľahší pohyb nechýba kolieska, pre údržbu zase umývateľný materiál.

Reproduktor, prebaľovací pult, so závesným lôžkom
Pohodlná matrac nie je v balení

Ako vybrať cestovnú postieľku

Prenosná postieľka je určená pre zaistenie pohodlia potomka pri cestovaní, kedy logicky nie je praktické brať klasickou postieľku. Je rozdiel, či je využívaná pre dieťa od narodenia, alebo až od niekoľkých mesiacov. Pre tých najmenších je ideálny cestovná postieľka s polohovacím dnom alebo so závesným lôžkom. To je vo vyššej výške, čo rodičom uľahčí manipuláciu. Ide zvyčajne o riešení pre deti od 0 do 6 mesiacov. Pre staršie už je samozrejmá klasická cestovná postieľka, kedy dieťa leží na základnej podložke.

Nosnosť

Ide ruka v ruke s vekom dieťaťa, pretože čím viac dieťa rastie, tým viac sa samozrejme zvyšuje jeho váha. U najmenších detí sa počíta s tým, že polohovacie lôžko má nosnosť len jednotky kilogramov. Klasická nosnosť postieľok a ich klasického lôžka je v rozmedzí 15 – 20 kilogramov, čo je dostačujúce hodnota do niekoľkých rokov veku dieťaťa. Nájdu sa aj výnimky, ktorú môže byť cestovná postieľka do 25 kg.

Rozmery

Základom sú rozmery priestoru pre dieťa, ktoré by mali byť o hodnote 120 x 60 centimetrov, čo dnes ponúkne väčšina modelov. Ďalej je potrebné hľadieť na to, ako je detská cestovná postieľka veľká v rozloženom stave. To preto, aby sa dobre vošla napríklad do hotelovej izby. Ďalej hrá úlohu aj veľkosť v stave zloženom. Kompaktná skladacia postieľka sa oveľa lepšie prepravuje v batožinovom priestore vozidla, alebo v cestovnom kufri.

Hmotnosť a transport

Čím viac s ňou budete cestovať, tým viac je na mieste, aby jej hmotnosť bola skutočne malá, avšak nie za cenu kompromisu v robustnosti a stabilite konštrukcie. Najľahšie skladacie postieľky majú váhu okolo 5 kilogramov. Ideálne je zaobstarať takú, ktorá neváži viac ako 10 kilogramov. Nie vždy sa to podarí, pretože sú aj také konštrukcie, kedy postieľka váži takmer 15 kg. Tá potom väčšinou obsahuje väčšie výbavu, teda je konečné rozhodnutie skôr o prioritách.

Pokiaľ ide o transport v zloženom stave, mala by cestovná postieľka ako súčasť balenia ponúknuť aj praktickú tašku s ušami alebo popruhom, v ktorej sa bude bez problémov prenášať. Ďalej je potrebné myslieť aj na možnosť transportu v rozloženom stave. Tu je na mieste, aby mala postieľka k dispozícii kolieska, vďaka ktorým ju možno ľahko presúvať z jednej miestnosti do druhej. Pre istotu stability by mali byť pochopiteľne vybavené tiež brzdou.

Matrac

Často slabé miesto, ktoré ponúkaná cestovná postieľka má. Klasické matrace majú hrúbku 1 centimeter a z recenzií často vyplýva prílišná tvrdosť. Kto hľadá pre dieťa väčšie pohodlie, je často odkázaný na príslušenstvo, kedy je pohodlnejšie matrac nutné dokúpiť zvlášť. Platí to najmä v prípade, kedy by malo dieťa tráviť v postieľke viac času. Potom je kvalitný matrac nutnosťou, najlepšie ešte z prírodných materiálov ako je pohánka alebo kokos.

Výbava

Sem možno zaradiť niekoľko vecí. Určite sa môže hodiť detská postieľka s prebaľovacím pultom, ktorý sa zavesí na hornú časť a umožní jednoduché prebalenie dieťaťa bez nutnosti veľkého ohýbania. Praktickou vlastnosťou sú aj rôzne vrecká a úložné priestory, ktoré možno využiť na uschovanie hračiek, plienok, vreckoviek a ďalších nevyhnutností priamo na postieľke. Niektoré postieľky môžu mať tiež hraciu hrazdičku, sieťku proti hmyzu alebo závesné lôžko vhodné pre bábätká do 3 mesiacov. Materiál postieľky by mal byť ľahko udržiavateľný, napríklad čistiteľný mokrou handričkou, a tiež taška by mala mať možnosť prania v práčke.

4.6/5 - (33 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.