Starostlivosť o telo,

Elektrické pilníky a brúsky na päty: Recenzie 10 najlepších

Elektrická brúska na päty je neoceniteľným pomocníkom pri domácej pedikúre. Dokáže zaistiť predovšetkým odstránenie stvrdnutej kože na chodidlách, ktorá je nielen nevzhľadná, ale môže tiež praskať a prinášať bolestivá zranenia. Takto ju možno odstrániť bez návštevy kozmetických salónov. Oproti tradičným pomôckam ako je rašple, zrezávač kože alebo pemza, je elektrický pilník na nohy pohodlnejšie variantom.

Podľa napájanie rozdeľujeme brúsky na päty do siete a na batérie. Oba varianty majú svoje pre a proti, pričom batériové môžu byť nielen umývateľné, ale aj vodotesné a použiteľné napríklad v sprche. S tým sa spája aj spôsob brúsenie, kde základ tvorí suchá pedikúra. Tá je šetrnejšie, s menším rizikom poranenia či infekcie a vhodná pre diabetikov. Mokrá pedikúra je potom účinnejšia na veľmi tvrdú kožu.

Zohľadniť by ste mali nielen spôsob napájania (do siete, s adaptérom, na tužkové batérie), typ pedikúry, počet rýchlostí, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad hrubosť brúsnych valčekov a počet náhradných hlavíc, alebo umývateľnosť. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie brúsky na päty a ich recenzie.

Najlepšie elektrické brúsky na päty – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších brúsok na päty z testov a hodnotení pre rok 2022.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Scholl Velvet Smooth Wet&DryEta Rollo 1348Scholl Velvet Smooth DiamondLanaform DOLCEAEG PHE 5642Philips BCR430/00ETA Fenité 2348Bausch EasyPedipeel 0328Orava CR-800Rowenta EP2702F0
UmývateľnýÁnoÁnoNieNieNieÁnoNieÁnoNieNie
Typ batérieIntegrovanáIntegrovanáAA-AAIntegrovanáIntegrovanáIntegrovanáAAA-
Pre diabetikovNieNieNieNieÁnoNieNieÁnoNieNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 brúsok na päty

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenzie a test

Brúska na päty Scholl Velvet Smooth Wet & Dry disponuje naviac aj klipom na strihanie nechtov, čo podporí starostlivosť o nohy. Funguje na princípe využitia špeciálneho rotačného brúsneho valčeka. Tu je možné nastaviť 2 rýchlosti, s ohľadom na efektivitu a šetrnosť samotného brúsenie. Konštrukcia nadchne tým, že je kompletne vodotesná.

Tento model je určený ako pre suchú, tak aj pre mokrú pedikúru, napríklad vo vani alebo v sprche. Ide o model bezdrôtový, ktorý má integrovanú dobíjaciu batériu. Jej nabíjanie je vďaka špeciálnej dobíjacej stanici, určené do bežnej elektrickej siete, veľmi jednoduché.

Zaujme tiež jednoduchá údržba, pretože brúsku stačí po použití jednoducho umyť a nechať uschnúť. Unikátom je možnosť okrem integrovanej batérie využiť i klasické vymeniteľné, čo sa hodí hlavne v prípade cestovania.

2 rýchlosti, vodotesnosť, bezdrôtové prevedenie
Iba jeden brúsny valček

Eta Rollo 1348

Eta Rollo 1348 recenzie a test

Elektrická brúska na päty s adaptérom Eta Rollo 1348 je určená na suchú, zrohovatenú, ale aj odumretú kožu. Zaujme jej ergonomický tvar, rovnako ako praktické osvetlenie, ktoré zlepšuje použitie na tom pravom mieste. Základom je hlavica, kde sa nachádza valček, ktorý disponuje priemerom 18 milimetrov. Kladom je možnosť umývať danú hlavicu pod tečúcou vodou.

V príslušenstve nechýba aj praktický pilník, ale aj 1 náhradné hlavice, rovnako ako čistiaca kefka. Ďalej je to adaptér, ktorý slúži na nabíjanie brúsky. Vďaka tomu ju možno využívať jednoducho bezdrôtovo. Nielen pri cestovaní zaujme ochranný kryt.

Ako batéria je použitá varianta NiMH s dobrou výdržou. Na jedno nabitie dokáže pracovať až 60 minút, vďaka čomu nie je nutné pravidelné dobíjanie. To je realizované z bežnej elektrickej siete za dobu približne 8 hodín pri plne vybitej batérii.

Umývateľná hlavica, obstarávacia cena, svetlo
Dlhšia doba nabíjania

Scholl Velvet Smooth Diamond

Scholl Velvet Smooth Diamond recenzie a test

Elektrický pilník na päty Scholl Velvet Smooth Diamond využíva brúsky s rotujúcou hlavou, ktorá zaistí dokonalú elimináciu tvrdej kože i rohoviny. Vďaka ergonomickej rukoväti je zaistené pohodlné držanie, a tak i bezproblémové použitie. Kompaktná veľkosť nezaberie miesto ani v kúpeľni, ani vo vašom batožine, v prípade cestovania. K tomu poslúži aj praktický bezpečnostný kryt.

Tento model využíva 4 tužkové čiže AA batérie, čo výrazne uľahčí jeho použitie kedykoľvek a kdekoľvek. Unikátny diamantové kryštáliky v množstve 1 percenta pomôžu efektívne odstrániť kožu. Použité ich je zhruba 5 – 15 miligramov.

Vyberateľný brúsny valec zaistí aj bezproblémovú údržbu, pretože ho možno po použití ľahko umyť prúdom vody. Samotný prístroj možno utrieť mokrou handričkou. Vďaka vymeniteľným hlaviciam je možné ľahko dokúpiť novú vo forme príslušenstva.

Kryštáliky na valci, ergonomická rukoväť
Nie je vodotesný

Lanaform DOLCE

Lanaform DOLCE recenzie a test

Brúska na päty do siete Lanaform DOLCE zaujme predovšetkým svojím netradičným dizajnom. Ten je veľmi kompaktný, ale ponúkne aj jednoduchosť použitia. Dokáže odstrániť kožu, rohovinu, ale aj odumreté bunky. To všetko vďaka elektronickému prevedení rýchlo a jednoducho. Využíva abrazívne plochu z nerezu, čo sa podpisuje na celkovo dlhé životnosť i a odolnosti.

Funguje na princípe otáčavého kotúča, ktorý sa stará o efektívne ale aj šetrné odstránenie. Napájanie je riešené pomocou klasického sieťového adaptéra. Príkon tohto modelu je 12 W. Na rozdiel od batériových variantov mu teda energie nikdy nedôjde.

Má prijateľnú hmotnosť, ktorá činí 0,27 kilogramov, čo uľahčuje aj dlhodobú starostlivosť. Koža je po ošetrení mäkká a tiež vyhladená. Údržba je veľmi jednoduchá, pretože vďaka suché pedikúre stačí pilník jenom jednoduchým spôsobom očistiť.

Dobrá účinnosť, napájanie zo siete, abrazívne plocha z nerezu
Adaptér s krátkou šnúrou, vyššia cena

AEG PHE 5642

AEG PHE 5642 recenzie a test

Elektrický pilník na nohy AEG RP 5642 šetrne a efektívne odstráni stvrdnutú kožu, rovnako ako odumreté časti, rohoviny, otlaky, ale aj kurie oko. Zaujme jednoduché napájanie, ktoré je riešené pomocou 2 tužkových čiže AA batérií. V prípade potreby sa rýchlo vymení, bez nutnosti prístroj nabíjať. Má tiež ergonomicky tvarovanú rukoväť.

Jednoduchosť použitia podporuje ako nízka hmotnosť, tak i kompaktné rozmery. Používať ho môže doslova celá rodina, a to úplne hygienicky. V rámci balení sú totiž k dispozícii hneď 4 valčeky. Ďalšia je možné v prípade potreby dokúpiť ako príslušenstvo.

Princíp fungovania je založený na otáčanie brúsneho valčeka. Ten sa za minútu otočí spolu 30 krát, čím dokonale obrúsi požadované miesto. Zajme aj jednoduchosť údržby, a to hlavne pomocou čistiaceho kefky, ktorý je tiež súčasťou balenia.

Vhodný pre diabetikov, ďalšie nástavce v balení, nízka cena
Hodil by sa valček s hrubším povrchom

Philips BCR430/00

Philips BCR430/00 recenzie a test

Elektrický pilník na chodidlá Philips BCR430/00 využíva princíp unikátneho rotačného disku, ktorá je účinný, ale pritom veľmi šetrný. Vhodný je na starostlivosť nielen o päty, ale celé chodidlá. Kladom je možnosť nastavenia 2 rýchlosťou, podľa aktuálnej potreba eliminácie stvrdnutej kože, ale aj kože odumreté, rohoviny a ďalších nepríjemných súčastí.

Využitie je možné ako na suchej, tak aj na mokrej odstránenie prebytočnej kože. Tento model je napájaný integrovanou batériou. Zaujme tak možnosť použitia kdekoľvek a kedykoľvek. Na jedno nabitie dokáže vydržať po dobu až zhruba 40 minút.

Samozrejmosťou je možnosť jednoduchej výmeny disku, ktorý by mal byť pre dosiahnutie optimálnych výsledkov nahradený po 6 mesiacoch pravidelného použitia. Disk využíva špeciálny prírodné minerálne korund, ktorý zaistí efektivitu, ale zároveň aj veľkú šetrnosť pre ľudské nohy.

Prírodny minerálny korund, 2 rýchlosti, výdrž 40 minút
Vyššia obstarávacia cena

ETA Fenité 2348

ETA Fenité 2348 recenzie a test

Brúska na päty ETA Feni 2348 je perfektný pomocník pre údržbu nôh. Vďaka integrovanej Li-Ion batériu funguje bezdrôtovo a ponúkne veľkú výdrž, ktorá činí až 90 minút prevádzky. Nadchne aj jednoduchosť nabíjania, ku ktorému sa používa dnes známy a moderné micro USB kábel. Použitie je možné aj so samotným pripojeným káblom. Odstraňovanie koža je realizované otáčaním valčeka.

Pre optimálny výsledok je možné vybrať si jednu zo 2 rýchlosťou otáčania rolery. Zaujme tiež ergonomická rukoväť pre doslova dokonalý úchop. Nástavec má priemer 18 milimetrov, čo sa podpisuje aj na celkovej rýchlosti starostlivosti.

Zaujme tiež integrované svetlo pre lepšiu prácu za horších svetelných podmienok. Nechýba tiež svetelná signalizácia upozorňujúca na stav akumulátora. Súčasťou balenia sú 2 náhradné hlavice a tiež praktické cestovné puzdro.

Výdrž 90 minút, napájanie cez USB, valčeky s rôznou hrubosťou
Bez možnosti výmeny aku

Bausch EasyPedipeel 0328

Bausch EasyPedipeel 0328 recenzie a test

Elektrická brúska na päty Bausch EasyPedipeel 0328 môže byť napájaná ako pomocou batérií, tak zo siete. To výrazne zvyšuje jej flexibilitu. Dokáže veľmi jemne, ale aj efektívne odstrániť zrohovatenú a tiež stvrdnutú kožu nielen na pätách. K tomu pomáha princíp fungovania založený na využití otáčavých valčekov. Ich rýchlosť je až 4 000 otáčok za minútu.

K dispozícii sú 2 valčeky rozlíšené podľa hrubosti. Vďaka svojmu prevedeniu nie je problém použitia až v rozsahu 360 stupňov, vďaka čomu sa dá dostať na akékoľvek miesto na nohách. Zaujme tiež veľmi jednoduchý a ľahký úchop.

Brúsne valčeky zaujmú svojou kvalitou, a teda aj životnosťou. Nesklame ani jednoduchosť údržby, ktorá je založená na možnosti jednoduchého umytie. Rovnako tak možno využiť aj čistiaca kefka, ktorý je tiež súčasťou balenia tejto brúsky.

Na AKU aj zo siete, 2 valčeky v balení, pre diabetikov
Dlhšie nabíjanie a kratšie výdrž

Orava CR-800

Orava CR-800 recenzie a test

Elektrický pilník na päty Orava CR-800 má ergonomicky tvarovanú rukoväť, ktorý uľahčí úchop a samotné použitie. Eliminácia tvrdej kože a rohoviny je zaistená pomocou rotujúcich hlavíc. Vďaka ich prevedenie sa dá dostať aj na horšie prístupné miesta nielen na pätách, ale tiež aj v iných oblastiach chodidiel a nôh.

Hmotnosť daného prístroja činí 0,12 kilogramov, čo výrazne uľahčí možnosti dlhodobého použitia. Napájanie je riešené s využitím AAA mikrotužkových batérií, ktoré sú potrebné 3. Ich kvalita ovplyvní tiež celkovú výdrž. V prípade vybitia nie je problém s rýchlou výmenou.

Eliminácia kože je efektívny, ale zároveň úplne bezbolestná. K rýchlemu čistenie je k dispozícii kefka, pomocou ktorého je hračkou aj údržba. Ďalej je súčasťou balenia ešte 1 brúsny kefka, ktorý je po obrúsení prvého určený k výmene.

Nízka hmotnosť, ďalší valček v balení
Menej ostré valčeky, rýchlo vybité batérie

Rowenta EP2702F0

Rowenta EP2702F0 recenzie a test

Brúska na päty s adaptérom Rowenta EP2702F0 dokáže veľmi dobre odstraňovať nežiaduce kožu nielen z pat, ale aj iných miest na nohách. To všetko vďaka hlavám, ktoré obsahujú špeciálne mikroabrazivo. Súčasťou balenia u tejto brúsky sú hneď 2 nástavce. Jeden je hrubší pre prvotné odstránenie a druhý je jemnejšia, a to pre finálnu začistenie a úpravu nôh.

Na dokonalý výsledok, efektivitu, ale aj šetrnosť má vplyv aj to, že je možné pri použití nastaviť hneď 2 rýchlosti. Zaujme i prevedenie, ktoré veľmi dobre padne do každej ruky. Súčasťou balenia je aj kefka, ktorý je zase zárukou jednoduchého čistenia a údržby.

Unikátna je aj celkom moderný dizajn ako s ohľadom na tvar, tak aj s ohľadom na farebnú kombináciu. Vďaka malým rozmerom sa tento model zmestí kamkoľvek, vrátane vášho batožinu, ak cestujete.

Do siete, 2 rýchlosti, 2 typy hlavíc
Bez možnosti využiť batérie

Ako vybrať elektrický pilník na päty

Brúska na chodidlá je pomocníkom pre každého, kto chce úpravu svojich nôh vykonávať svépomocím, bez nutnosti návštevy salónov rôznych pedikérek. Oproti ručnému obrusovanie má elektrická brúska na päty výhodu v tom, že všetku ťažkú a náročnú prácu vykoná za vás. Ako vybrať tú pravú?

Napájanie

To je jeden z najdôležitejších parametrov. Je potrebné povedať, že elektrický pilník na nohy môže byť rozdelený hneď do dvoch kategórií. Prvou možnosťou je brúska na päty do siete, ktorá vyžaduje prítomnosť zásuvky. To je hlavná nevýhoda. Na druhej strane má toto riešenie výhodu v tom, že sa nemôže vybiť.

Druhou možnosťou je elektrický pilník s akumulátorom. Ten môže byť vstavaný, a to najčastejšie typu Li-Ion, poprípade staršieho typu NiMh. Niektoré iné varianty sú zaistené pre umiestnenie buď AA, alebo AAA batérií. Kladom riešenia je veľká flexibilita. Negatívom riziko vybitia a nutnosť dobíjanie. Niektoré súčasné AKU modely vie ponúknuť aj zároveň napájanie priamo zo siete.

Mokrá a suchá pedikúra

Ďalšie kritérium výberu je spojené s určením toho, či je možné použitie na sucho, alebo aj za mokra. Všetky modely na trhu dokážu pracovať na suchých nôh. Niektoré brúsky na päty sú určené aj na brúsenie kože na mokrých nohách. To zvyšuje celkovú všestrannosť použitia, napríklad v sprche, rovnako ako vo vani.

Údržba

Dôležitý bod výberu. Čím je jednoduchšia, tým samozrejme lepšie. Klasickou možnosťou údržby často býva využitie kefky, ktorý je súčasťou balenia. Tým sa brúska na päty čistí. Na trhu však existujú aj vodotesné a umývateľné modely. Tie jednoduchosť údržby zvyšujú. Stačí ich opláchnuť pod tečúcou vodou a následne ich nechať uschnúť. Vďaka svojmu prevedeniu sa voda nedostane dovnútra.

Hrubosť nástavcov a valčekov

Použité môžu byť rôzne druhy abrazíva, kam môžu patriť prírodné minerály, rovnako ako diamanty. Tu má každý výrobca zvyčajne používanú technológiu svojho produktu. Pri výbere môže hrať úlohu aj počet nadstavcov, ktoré má elektrická brúska na päty v balení. Štandardom by mali byť najlepšie 2. Jeden skôr v hrubšej variante, zatiaľ čo druhý by mal byť skôr jemnejšieho charakteru.

Rýchlosti

Výber je potrebné rozdeliť do dvoch kategórií. Prvá je spojená s rýchlosťou otáčania alebo rotácie, a to najčastejšie za 1 minútu. Rozsah možností je tu celkom veľký, a to od desiatok otáčok, až po tisíce otáčok. Ďalej je potrebné prihliadať na to, či sa dá rýchlosť určitým spôsobom regulovať, alebo nie. Jednoduchšie modely majú len 1 rýchlosť. Tie lepšie môžu ponúknuť 2 rýchlosti, ktoré sa opäť podpisujú hlavne na efektivite, ale aj celkové šetrnosti odstraňovanie kože alebo rohoviny z pat a chodidiel.

Konštrukcia a dizajn

Čím ľahší prevedenie, tým jednoduchšie a dlhšiu dobu možno elektrický pilník používať, pretože ruku nijako nezaťažuje. Najľahší modely váži bez batérií trebárs aj 100 – 200 gramov. Ďalej hrá úlohu celkovo ergonomické prevedenie a dobre tvarovaná rukoväť. Vďaka tomu je docielené ako bezproblémového úchopu, tak toho, že sa dá s brúskou dostať na akékoľvek miesto v oblasti nohy.

4.3/5 - (27 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.