Starostlivosť o telo,

Elektrické pilníky a brúsky na päty: Recenzie 10 najlepších

Elektrická brúska na päty je neoceniteľným pomocníkom pri domácej pedikúre. Dokáže zaistiť predovšetkým odstránenie stvrdnutej kože na chodidlách, ktorá je nielen nevzhľadná, ale môže tiež praskať a prinášať bolestivá zranenia. Takto ju možno odstrániť bez návštevy kozmetických salónov. Oproti tradičným pomôckam ako je rašple, zrezávač kože alebo pemza, je elektrický pilník na nohy pohodlnejšie variantom.

Podľa napájanie rozdeľujeme brúsky na päty do siete a na batérie. Oba varianty majú svoje pre a proti, pričom batériové môžu byť nielen umývateľné, ale aj vodotesné a použiteľné napríklad v sprche. S tým sa spája aj spôsob brúsenie, kde základ tvorí suchá pedikúra. Tá je šetrnejšie, s menším rizikom poranenia či infekcie a vhodná pre diabetikov. Mokrá pedikúra je potom účinnejšia na veľmi tvrdú kožu.

Zohľadniť by ste mali nielen spôsob napájania (do siete, s adaptérom, na tužkové batérie), typ pedikúry, počet rýchlostí, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad hrubosť brúsnych valčekov a počet náhradných hlavíc, alebo umývateľnosť. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie brúsky na päty a ich recenzie.

Najlepšie elektrické brúsky na päty – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších brúsok na päty z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Scholl Velvet Smooth Wet&DrySilk'n VacuPediScholl Velvet Smooth DiamondEta Fenité 3348 90000Silk'n MicroPedi Wet & DryBeurer MP 55Concept PN1000Remington CR4000Orava CR-800Sanitas SMA 21
UmývateľnýÁnoNieÁnoNieÁnoÁnoÁnoNieNieNie
Typ batérieIntegrovanáIntegrovanáAAIntegrovanáAAIntegrovanáIntegrovanáAAAAAAA
Doba prevádzky30 min110 min-100 min-25 min----
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 brúsok na päty

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenzie a test

Brúska na päty Scholl Velvet Smooth Wet & Dry disponuje naviac aj klipom na strihanie nechtov, čo podporí starostlivosť o nohy. Funguje na princípe využitia špeciálneho rotačného brúsneho valčeka. Tu je možné nastaviť 2 rýchlosti, s ohľadom na efektivitu a šetrnosť samotného brúsenie. Konštrukcia nadchne tým, že je kompletne vodotesná.

Tento model je určený ako pre suchú, tak aj pre mokrú pedikúru, napríklad vo vani alebo v sprche. Ide o model bezdrôtový, ktorý má integrovanú dobíjaciu batériu. Jej nabíjanie je vďaka špeciálnej dobíjacej stanici, určené do bežnej elektrickej siete, veľmi jednoduché.

Zaujme tiež jednoduchá údržba, pretože brúsku stačí po použití jednoducho umyť a nechať uschnúť. Unikátom je možnosť okrem integrovanej batérie využiť i klasické vymeniteľné, čo sa hodí hlavne v prípade cestovania.

2 rýchlosti, vodotesnosť, bezdrôtové prevedenie
Iba jeden brúsny valček

Silk'n VacuPedi

Silk'n VacuPedi recenzie a test

Brúska na päty s odsávaním Silk'n VacuPedi má výnimočné prevedenie s odsávaním, respektíve s vákuovým systémom. Tento unikátny systém počas prevádzky vysáva uvoľnené šupinky kože, vďaka čomu nevzniká drobný neporiadok, ktorý je bežne potrebné upratať. Systém vysávania funguje podľa skúseností a recenzií spotrebiteľov skvele.

Užívatelia oceňujú aj celkové spracovanie a výbornú funkčnosť, zaznieva spokojnosť porovnateľná s návštevou salónu pedikúry. Odstraňovanie stvrdnutej kože z päty a chodidiel prebieha efektívne a veľmi šetrne. Súčasťou strojčeka na päty sú 3 brúsne kotúče s rôznou intenzitou hrubosti, od jemného po hrubý a 3 filtre.

K dispozícii sú dva výkonnostné stupne, nízkorýchlostný a vysokorýchlostný. Keďže na prvý stupeň má otáčky 1350 za minútu a na druhý stupeň 1550 otáčok za minútu, radí sa aj medzi najvýkonnejšie brúsky na päty. Akumulátor sa dobíja zhruba 2 a pol hodiny a na plné nabitie zvládne pracovať 110 minút, čo je skvelá hodnota.

Vákuový systém odsávania, 2 rýchlosti, dlhá doba prevádzky po nabití
Nič zásadného

Scholl Velvet Smooth Diamond

Scholl Velvet Smooth Diamond recenzie a test

Elektrický pilník na päty Scholl Velvet Smooth Diamond využíva brúsky s rotujúcou hlavou, ktorá zaistí dokonalú elimináciu tvrdej kože i rohoviny. Vďaka ergonomickej rukoväti je zaistené pohodlné držanie, a tak i bezproblémové použitie. Kompaktná veľkosť nezaberie miesto ani v kúpeľni, ani vo vašom batožine, v prípade cestovania. K tomu poslúži aj praktický bezpečnostný kryt.

Tento model využíva 4 tužkové čiže AA batérie, čo výrazne uľahčí jeho použitie kedykoľvek a kdekoľvek. Unikátny diamantové kryštáliky v množstve 1 percenta pomôžu efektívne odstrániť kožu. Použité ich je zhruba 5 – 15 miligramov.

Vyberateľný brúsny valec zaistí aj bezproblémovú údržbu, pretože ho možno po použití ľahko umyť prúdom vody. Samotný prístroj možno utrieť mokrou handričkou. Vďaka vymeniteľným hlaviciam je možné ľahko dokúpiť novú vo forme príslušenstva.

Kryštáliky na valci, ergonomická rukoväť
Nie je vodotesný

Eta Fenité 3348 90000

Eta Fenité 3348 90000 recenzie a test

Brúska na päty Eta Fenité 3348 90000 má výborný pomer cena/výkon a podľa recenzií a skúseností užívateľov sa jedná o skvele funkčné zariadenie s prijateľnou obstarávacou cenou. Výsledky brúsenia sú podľa mnohých užívateľov rýchlejšie a lepšie, než čakali a vyzdvihujú aj príjemne malé rozmery, vďaka ktorým je ideálna na cestovanie.

Súčasťou balenia je nabíjací micro USB kábel, praktické cestovné a skladovacie puzdro a ďalšie 2 náhradné brúsne valčeky. Celkovo je brúska na nohy dodávaná s tromi rolermi, a to o rôznej hrubosti ich povrchu (jemný, stredný a hrubý).

V prípade nutnosti použitia a vybitého akumulátora je možná aj sieťová prevádzka, dobiť akumulátor potom trvá iba 90 minút a vydrží pracovať na jedno nabitie až 100 minút. Akumulátor je navyše typu Li-Ion, čo je rozhodne tá lepšia voľba. Poteší ďalej aj praktickými detailmi, ako je ergonomický tvar rukoväte, svetelná signalizácia alebo 2 rýchlostné režimy.

Dobrý pomer cena/výkon, rýchle nabíjanie a dlhá výdrž, 3 valčeky súčasťou
Nič zásadného

Silk'n MicroPedi Wet & Dry

Silk'n MicroPedi Wet & Dry recenzie a test

Elektrický brúsik na päty Silk'n MicroPedi Wet & Dry je dobrou voľbou pre tých, ktorí chcú strojček na päty využívať aj pod tečúcou vodou. Vďaka dobrému spracovaniu je totiž možné ošetrenie vykonávať ako nasucho, tak aj namokro. K dispozícii sú navyše ihneď v balení dva brúsne valčeky, ktoré majú podľa výrobcu rýchly pohyb 46 otáčok za sekundu.

Spomínané dva valčeky sú od seba odlíšené svojou farbou. Šedý valček je stredne hrubý, zatiaľ čo tmavo šedý valček je hrubý viac. Dajú sa ľahko vymieňať, čo v praxi poteší. Oba sú navyše vyrobené z mikro minerálneho materiálu s dlhou životnosťou.

Strojček má ergonomickú rukoväť a celkovo kompaktné rozmery. K dispozícii je iba jedna rýchlosť, čo však v praxi nemusí nijako vadiť. Napájanie je v tomto prípade riešené dvoma AA batériami, ktoré však výrobca neprikladá a je potrebné ich dokúpiť.

Možnosť suchého aj mokrého použitia, 2 mikro minerálne valčeky, kompaktné rozmery
Batérie nie sú súčasťou balenia

Beurer MP 55

Beurer MP 55 recenzie a test

Elektrický pilník na päty s adaptérom Beurer MP 55 je kvalitný odstraňovač stvrdnutej kože, otlakov a hrubých miest na nohách. Podľa výrobcu je ideálny aj na použitie na ďalších miestach tela so stvrdnutou kožou, napríklad na rukách a lakťoch. Okrem rotujúceho valca má na druhej strane kovovú škrabku, ktorú je možné využiť na začistenie a drobné miesta.

Zabudovaný akumulátor sa ľahko dobíja priloženým mini USB káblom, doba nabíjania je 3 hodiny a prevádzková doba 25 minút, čo je v porovnaní s podobnými brúskami skôr menej. Poteší však indikátorom nabíjania a LED svetlom, ktoré príde vhod pri ošetrení pokožky v tienistých podmienkach.

Výrobca ho dodáva s dvoma XXL nástavcami, ktoré je možné ľahko vymieňať. Používanie je tiež jednoduché a poteší možnosť regulovať rýchlosť otáčok v dvoch úrovniach. V prípade vybitej batérie pripadá do úvahy aj použitie s napájacím káblom, nikdy preto nezostanete prekvapení. Dodávaná je spolu s ochranným krytom a pre cestovanie poteší aj cestovným zámkom.

Elektrická brúska na päty s adaptérom, cestovný zámok, nerezová škrabka na druhej strane
Kratšia doba použitia na jedno nabitie

Concept PN1000

Concept PN1000 recenzie a test

Elektrický pilník na chodidlá Concept PN1000 zaujme svojou vodeodolnosťou stupňa IPX6, bezpečne ho preto môžete používať ako pre suchú, tak mokrú pedikúru. Rotačné hlavice sa dajú pre efektívnejšie čistenie ľahko vybrať a prípadne ich vymeniť za iné – dajú sa dokúpiť a výrobca pridáva rovno dve náhradné v balení.

Vybrať si možno z dvoch rýchlostných stupňov na pomalšie ošetrenie, a naopak na rýchle brúsenie veľkých plôch stvrdnutej kože. Akumulátor je v tomto prípade zabudovaný a je technológia Li-Ion, čo je kvalitnejšia možnosť pre dlhšiu životnosť. Jeho nabitie trvá podľa výrobcu 5 hodín a bohužiaľ sa neuvádza celková doba prevádzky.

Elektrický pilník na päty disponuje totiž zaujímavou funkciou, ktorá sa pri iných modeloch zriedkakedy vyskytuje. Po 2 minútach sa automaticky vypína a práve iba tieto dve minúty výrobca uvádza – celkový počet cyklov na jedno nabitie nie je známy. Z ďalšej výbavy poteší ochranným krytom, puzdrom, čistiacou kefkou a bezpečnostnou poistkou.

Brúska na päty do siete, použitie pre suchú aj mokrú pokožku, kvalitný Li-Ion akumulátor
Bez informácie o celkovej dobe prevádzky

Remington CR4000

Remington CR4000 recenzie a test

Batériová brúska na päty Remington CR4000 podľa recenzií veľmi dobre funguje, ľahko sa s ňou manipuluje a jednoducho sa ovláda. Aj kvôli absencii viacerých rýchlostných stupňov s ním nebude mať problém skutočne nikto, pretože sa iba jedným pohybom tlačidla uvedie do prevádzky aj sa vypne.

Pilník na chodila je napájaný dvoma štandardnými AA batériami, ktoré sú na rozdiel od podobných modelov súčasťou. Ihneď po doručení ho preto môžete naplno využívať. Rotačné valčeky odstraňujú kožu na nohách účinne a jemne a potešia, že výrobca dodáva hneď dva s rozdielnou hrubosťou.

Na viac zrohovatenú kožu je efektívnejšia hrubšie, zatiaľ čo na pravidelnú starostlivosť využijete skôr jemný rotačný valček. Z praktického hľadiska poteší dodaná čistiaca kefka, ktorou jedinou by sa malo zariadenie čistiť. Celkovo sú rozmery kompaktné a ani hmotnosť nie je nijako veľká, pre cestovanie je preto ideálna.

Súčasťou dva valčeky s rozdielnou hrubosťou, batéria súčasťou výrobku
Len jedna rýchlosť

Orava CR-800

Orava CR-800 recenzie a test

Elektrický pilník na päty Orava CR-800 má ergonomicky tvarovanú rukoväť, ktorý uľahčí úchop a samotné použitie. Eliminácia tvrdej kože a rohoviny je zaistená pomocou rotujúcich hlavíc. Vďaka ich prevedenie sa dá dostať aj na horšie prístupné miesta nielen na pätách, ale tiež aj v iných oblastiach chodidiel a nôh.

Hmotnosť daného prístroja činí 0,12 kilogramov, čo výrazne uľahčí možnosti dlhodobého použitia. Napájanie je riešené s využitím AAA mikrotužkových batérií, ktoré sú potrebné 3. Ich kvalita ovplyvní tiež celkovú výdrž. V prípade vybitia nie je problém s rýchlou výmenou.

Eliminácia kože je efektívny, ale zároveň úplne bezbolestná. K rýchlemu čistenie je k dispozícii kefka, pomocou ktorého je hračkou aj údržba. Ďalej je súčasťou balenia ešte 1 brúsny kefka, ktorý je po obrúsení prvého určený k výmene.

Nízka hmotnosť, ďalší valček v balení
Menej ostré valčeky, rýchlo vybité batérie

Sanitas SMA 21

Sanitas SMA 21 recenzie a test

Elektrická škrabka na nohy Sanitas SMA 21 je brúskou známeho výrobcu zaoberajúceho sa produktmi pre starostlivosť o zdravie. Podľa popisu výrobcu zvláda tento prístroj účinne, rýchlo a jednoducho odstraňovať nepríjemnú tvrdú kožu, a to nielen na pätách.

Brúska na nohy je napájaná batériami, ktoré je nutné po ich vybití kúpiť a vložiť nové. Súčasťou balenia sú však dve batérie priamo od výrobcu, čo poteší. U tohto modelu sa nevymieňajú iba samotné valčeky, ale celá horná časť vrátane plastových okrajov. Súčasťou sú navyše rovno dva tieto nástavce, a to s rozdielnou hrubosťou.

Pre pravidelnú úpravu príde vhod jemnejšie, zatiaľ čo pre prvé ošetrenie hrubšie. Nástavce sa dajú po opotrebení dokúpiť nové, a tak nehrozí, že s koncom ich životnosti by ste museli zlikvidovať aj samotnú brúsku. Medzi batériovými modelmi vyniká integrovaným LED svetlom, ktoré sa vyskytuje takmer výhradne iba pri modeloch s integrovaným akumulátorom.

Batériová brúska na pedikúru, dva brúsne nástavce v cene, praktické LED prisvetlenie
Len jeden rýchlostný stupeň

Ako vybrať elektrický pilník na päty

Brúska na chodidlá je pomocníkom pre každého, kto chce úpravu svojich nôh vykonávať svépomocím, bez nutnosti návštevy salónov rôznych pedikérek. Oproti ručnému obrusovanie má elektrická brúska na päty výhodu v tom, že všetku ťažkú a náročnú prácu vykoná za vás. Ako vybrať tú pravú?

Napájanie

To je jeden z najdôležitejších parametrov. Je potrebné povedať, že elektrický pilník na nohy môže byť rozdelený hneď do dvoch kategórií. Prvou možnosťou je brúska na päty do siete, ktorá vyžaduje prítomnosť zásuvky. To je hlavná nevýhoda. Na druhej strane má toto riešenie výhodu v tom, že sa nemôže vybiť.

Druhou možnosťou je elektrický pilník s akumulátorom. Ten môže byť vstavaný, a to najčastejšie typu Li-Ion, poprípade staršieho typu NiMh. Niektoré iné varianty sú zaistené pre umiestnenie buď AA, alebo AAA batérií. Kladom riešenia je veľká flexibilita. Negatívom riziko vybitia a nutnosť dobíjanie. Niektoré súčasné AKU modely vie ponúknuť aj zároveň napájanie priamo zo siete.

Mokrá a suchá pedikúra

Ďalšie kritérium výberu je spojené s určením toho, či je možné použitie na sucho, alebo aj za mokra. Všetky modely na trhu dokážu pracovať na suchých nôh. Niektoré brúsky na päty sú určené aj na brúsenie kože na mokrých nohách. To zvyšuje celkovú všestrannosť použitia, napríklad v sprche, rovnako ako vo vani.

Údržba

Dôležitý bod výberu. Čím je jednoduchšia, tým samozrejme lepšie. Klasickou možnosťou údržby často býva využitie kefky, ktorý je súčasťou balenia. Tým sa brúska na päty čistí. Na trhu však existujú aj vodotesné a umývateľné modely. Tie jednoduchosť údržby zvyšujú. Stačí ich opláchnuť pod tečúcou vodou a následne ich nechať uschnúť. Vďaka svojmu prevedeniu sa voda nedostane dovnútra.

Hrubosť nástavcov a valčekov

Použité môžu byť rôzne druhy abrazíva, kam môžu patriť prírodné minerály, rovnako ako diamanty. Tu má každý výrobca zvyčajne používanú technológiu svojho produktu. Pri výbere môže hrať úlohu aj počet nadstavcov, ktoré má elektrická brúska na päty v balení. Štandardom by mali byť najlepšie 2. Jeden skôr v hrubšej variante, zatiaľ čo druhý by mal byť skôr jemnejšieho charakteru.

Rýchlosti

Výber je potrebné rozdeliť do dvoch kategórií. Prvá je spojená s rýchlosťou otáčania alebo rotácie, a to najčastejšie za 1 minútu. Rozsah možností je tu celkom veľký, a to od desiatok otáčok, až po tisíce otáčok. Ďalej je potrebné prihliadať na to, či sa dá rýchlosť určitým spôsobom regulovať, alebo nie. Jednoduchšie modely majú len 1 rýchlosť. Tie lepšie môžu ponúknuť 2 rýchlosti, ktoré sa opäť podpisujú hlavne na efektivite, ale aj celkové šetrnosti odstraňovanie kože alebo rohoviny z pat a chodidiel.

Konštrukcia a dizajn

Čím ľahší prevedenie, tým jednoduchšie a dlhšiu dobu možno elektrický pilník používať, pretože ruku nijako nezaťažuje. Najľahší modely váži bez batérií trebárs aj 100 – 200 gramov. Ďalej hrá úlohu celkovo ergonomické prevedenie a dobre tvarovaná rukoväť. Vďaka tomu je docielené ako bezproblémového úchopu, tak toho, že sa dá s brúskou dostať na akékoľvek miesto v oblasti nohy.

4.3/5 - (29 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.