Šport,

Boxovacie vrecia: Recenzie 10 najlepších

Boxovacie vrece, trenažér a hruška predstavujú obľúbené tréningové pomôcky ako pre nácvik techniky úderov a kopov, tak pre uvoľnenie stresu, dostaniu sa do formy a ako doplnok kardio tréningu. Vrecia na box sú okrem klasického boxu využívané aj na bojové športy z neho vychádzajúci, napríklad MMA, kickbox a thajský box. Okrem bežnej telocvične sú vrecia vhodné aj na domáce posilňovanie, kde je možno zavesiť alebo postaviť v závislosti na konštrukcii.

Podľa hmotnosti možno rozlíšiť boxovacie vrece pre deti a začiatočníkov (5, 10 až 50 kg) a skúsených boxery vyžadujúce tvrdšie vrece pokojne okolo 100 kg. Optimálne voľbou sú plniace vrecia, ktoré si možno prispôsobovať nabraným skúsenostiam a typu tréningu. Boxovacia hruška, či už statická na stojane alebo na zavesenie, pomáha v rýchlosti postrehu a intenzite. K trénovanie presnejších úderov slúži posledný variant, a to boxovací trenažér, buď vo forme vreca na stojane alebo panáka zhmotňujícího ľudské telo.

Zohľadniť by ste mali nielen výšku a hmotnosť, vonkajší materiál, typ výplne, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je vrece plniace, alebo či ho možno naplniť pieskom alebo vodou. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie boxovacie vrecia a ich recenzie.

Najlepšie boxovacie vrecia a hrušky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších boxovacích vriec z testov a hodnotení pre rok 2023.

VzhľadModelTypHmotnosťMateriál 
inSPORTline 40-80 kg recenzie a testinSPORTline 40-80 kgVrece40-80 kgSyntetická koža
Katsudo 120x35 recenzie a testKatsudo 120x35Vrece43 kgPlastel
inSPORTline 50-100 kg recenzie a testinSPORTline 50-100 kgVrece50-100 kgSyntetická koža
Spartan 5 kg recenzie a testSpartan 5 kgVrece5 kgNylon
inSPORTline 10 kg recenzie a testinSPORTline 10 kgVrece10 kgSyntetická koža
inSPORTline Mike recenzie a testinSPORTline MikeVrece20 kgSyntetická koža
Prosmart TLS-BH recenzie a testProsmart TLS-BHTrenažér18 kg + 100 kgGuma
Prosmart TLS-0 recenzie a testProsmart TLS-0Trenažér19 kg + 90/150 kgSyntetická koža
Hruška Everlast recenzie a testHruška EverlastHruška-Syntetická koža
inSPORTline Floyder recenzie a testinSPORTline FloyderHruška-Koža

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 inSPORTline 40-80 kgKatsudo 120x35inSPORTline 50-100 kgSpartan 5 kginSPORTline 10 kginSPORTline MikeProsmart TLS-BHProsmart TLS-0Hruška EverlastinSPORTline Floyder
Výška120 cm120 cm150 cm28 cm55 cm100 cm178 cm180 cm163 cm27 cm
Priemer33 cm35 cm33 cm20 cm23 cm34 cm58 cm40 cm-17 cm
PlniaceÁnoNieÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁnoNieNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 boxovacích vriec

inSPORTline 40-80 kg

inSPORTline 40-80 kg recenzie a test

Boxovacie vrece inSPORTline 40-80 je variantom plniaci. Vďaka tomu ho možno naplniť až do hmotnosti 80 kg. Tou najnižšie môže byť váha o hodnote 40 kg. Vyrobený je z kvalitného PVC a je určený pre rôzne druhy športov, ako je potrebné box, kickbox a iné športy bojového charakteru.

Jeho celková výška je 120 centimetrov, hodnota priemeru je 33 centimetrov. Umožní naplnenie rôznymi materiálmi, ako napríklad kožená alebo textilné útržky, rovnako tak nie je problém využiť pre naplnenie piesok, teda kvalitnejšie výplň.

Súčasťou je tiež hromový reťaz, ktorý je pevne uchytený v hornej časti. Ten slúži k jeho zavesenie najlepšie pomocou karabíny. Má všestranné využitie a určený je primárne do domácich podmienok, na tréning úderov a správneho držania tela, ale aj ďalšie aktivity.

Možnosti naplnenia, cena/kvalita, pevná syntetická koža
Podľa niektorých ohlasov kvalita otočného oka

Katsudo 120x35

Katsudo 120x35 recenzie a test

Boxovacie vrece Katsudo 120×35 je určený klasicky na zavesenie. Jeho charakteristikou je skôr nižšia váha, ktorá činí 43 kilogramov v tomto rozmere, avšak vo vzťahu k veľkosti ide o jeden z ťažších menších vriec na box. Disponuje kvalitnými kovovými okami, ktoré umožnia jeho zavesenie na strop. Súčasťou balenia je aj reťaz určený na zavesenie.

Rozmery vrecia sú 120 centimetrov na výšku. Jeho priemer má hodnotu 35 centimetrov. Jeho povrch je z materiálu označovaný ako plastel, čo je spojené s celkovou odolnosti a tiež dlhšej životnosti aj pri pravidelnom domácom používaní.

Je vyrobený firmou, ktorá má vo svojom odbore viac ako 20 rokov skúseností. Aj to sa podpisuje na jeho kvalite. Na trh je dodávaný v dvoch farebných variantoch, a to v čiernej a tiež červenej farbe. Obe sú doplnené výrazným nápisom s označením výrobcu.

Malý a ťažšie vrece, 2 farby, oká pre zavesenie
Nič zásadné sme nenašli

inSPORTline 50-100 kg

inSPORTline 50-100 kg recenzie a test

Boxovacie vrece inSPORTline 50-100 má podobu klasického boxovacieho vreca, ktorý môže byť prispôsobený aktuálnym potrebám. Jeho základná váha je 50 kilogramov. Jedná sa však o model, ktorý môže byť dosypanie, a tak môže byť zvýšená jeho váha až na hodnotu 100 kg. Zaujme jeho všestrannosť pri využití pri tréningu rôznych bojových športov.

Dosypanie môže byť nielen klasickým pieskom, ale tiež rezankou ako textilné, tak i koženú. Určený je primárne pre domáce použitie na zlepšenie techniky, ale aj na posilnenie, rovnako ako na zlepšenie fyzickej kondície.

Je vyrobený z kvalitnej syntetickej kože. Jeho výška je 150 centimetrov a priemer potom 33 cm. Vďaka homogénna tvrdosti veľmi dobre absorbuje údery. Jeho súčasťou je tiež reťaz z chrómu, ktorý umožní jeho jednoduché zavesenie.

Možnosť naplnenie až na 100 kg, dobré tlmenie úderov, vrátane reťaze
Otázka kvality kožených ôk na reťazi

Spartan 5 kg

Spartan 5 kg recenzie a test

Boxovacie vrece pre deti Spartan 5 je variantom, ktorú je možné v prípade potreby zavesiť. Je konštruovaný tak, aby po celej svojej ploche ponúkol maximálnu homogénna tvrdosť. Vďaka nej dokáže veľmi dobre absorbovať akýkoľvek úder. Vhodný je tiež k nácviku správnej techniky bojových športov.

Patrí do skupiny malých vriec, čo dokladajú aj jeho rozmery. Jeho výška je iba 28 centimetrov. Hodnota jeho šírka čiže priemere má hodnotu 20 centimetrov. Nižšia je tiež jeho hmotnosť, keďže váži iba 5 kilogramov. Je určený hlavne pre domáce tréningy detí alebo začínajúcich boxerov.

Vyplnený je už z výroby a ako materiál je použitá látková striž. Vyrobený je z kvalitného a pevného nylonu. V prípade záujmu je možné doplniť výplň, pretože stupeň naplnenia je u tohto vaku pri dodávke len strednej.

Predvyplnený s možnosťou doplnenia, pevné popruhy na uchytenie
Možno nižšia kvalita výplne

inSPORTline 10 kg

inSPORTline 10 kg recenzie a test

Detský boxovacie vrece inSPORTline 10 je určený pre menej náročných tréningy mladších jedincov, čomu plne zodpovedá aj jeho charakteristika. Súčasťou konštrukcie sú 3 oceľové retiazky vybavené karabínou, vďaka čomu je možné vrece kamkoľvek zavesiť. Z výroby je už dodávaný stredne nabitý, s možnosťou prípadného doplnenia.

Váha tohto vreca je, ako už jasne vyplýva z jeho označenia, 10 kilogramov. Jeho konštrukcia disponuje homogénne tvrdosťou, čo sa podpisuje na tom, že v akomkoľvek mieste dokáže veľmi efektívne absorbovať vykonaný úder.

Na výšku má tento tréningový vrece veľkosť 55 centimetrov. Keď ide o hodnotu priemeru, je to 23 centimetrov. Vyrobený je z takzvanej syntetickej kože. Vnútri je použitá textilná a kožená rezanka, ktorú je možné vrece aj doplniť.

Tréningový boxovacie vrece pre deti, možnosť doplnenia, homogénna tvrdosť
Nič zásadné sme nenašli

inSPORTline Mike

inSPORTline Mike recenzie a test

Závesný boxovacie vrece inSPORTline Mike využíva k zaveseniu 4 retiazky s karabínou, ktoré ho dobre drží na svojom mieste. Určený je pre domáce požitie a zaujme svojou všestrannosťou. Môže byť použitý na nácvik boxu, kickboxu, ďalších sporov aj udržanie kondície.

Má homogénnu tvrdosť a dokáže veľmi dobre absorbovať jednotlivé údery. Je vyrobený zo syntetickej kože, ktorá je odolná proti prípadnému roztrhanie. To zvyšuje jeho každodenné použiteľnosť a tiež jeho celkovú životnosť.

Vyplnený je klasickým materiálom v podobe kožené, rovnako ako textilné rezanky. Jeho výška je 90 až 100 centimetrov s priemerom 34 centimetrov. Váha tohto boxovacieho vreca činí už zo samotnej výroby presne 20 kilogramov a ďalšie doplnenie už nie je možné.

Kvalitné zavesenie, absorpcia úderov, syntetická koža
Bez možnosti doplnenia

Prosmart TLS-BH

Prosmart TLS-BH recenzie a test

Boxovací trenažér Prosmart TLS-BH je dokonalou imitáciou skutočné postavy, a to ako s ohľadom na výšku, tak aj tvar tela. Určený je primárne pre zlepšenie techniky jednotlivých úderov alebo kopov, a to predovšetkým s ohľadom na to, či idú skutočne na to miesto, kam ísť majú.

Je vyrobený z kvalitnej a tiež veľmi odolné gumy. Celková výška boxovacieho trenažéra má hodnotu 178 centimetrov, z toho na výšku postavy pripadá 92 cm a na podstavu 60 cm. Boxovacie panák váži 18 kilogramov v nenaplnenom stave, pričom objem postavy je 100 litrov a na plnení možno použiť piesok alebo vodu (doporučovaná je voda).

Priemer podstavy má hodnotu 58 centimetrov. Trenažér je určený ako pre domáce, tak i komerčné využitie pre nácvik kopov, úderov, správneho držania tela alebo pre odbúranie stresu.

Reálne proporcie, objem 100 litrov, komerčné i nekomerčné použitie
Vyššia obstarávacia cena

Prosmart TLS-0

Prosmart TLS-0 recenzie a test

Boxovacie vrece na stojane Prosmart TLS-0 je určený pre efektívne, a hlavne presný tréning techniky kopov a tiež úderov. Jednotlivé plochy sú doplnené číslami, pre zaistenie lepšej presnosti a tiež možnosti vytvárania rôznych kombinácií. Tento stojace boxovacie vrece je určený ako pre domáce nekomerčné použitie, tak aj pre to profesionálne v rôznych telocvičniach.

Materiálom, ktorý je použitý na povrchu, je kvalitný a tiež odolná syntetická koža. Materiál podstavca je z tvrdeného plastu a zaisťuje dostatočnú stabilitu počas tréningu boxu, MMA, thajského boxu a iných bojových športov.

Hmotnosť pred samotným naplnením je 19 kilogramov. Celkový výška vreca je 142 cm a s pripočítaním podstavca má boxovací trenažér presne 180 centimetrov. Naplnenie je možné buď klasicky pieskom až do 150 kg, alebo vodou do 90 kg.

Úderovej plochy s číslami, plnenie pieskom i vodou, až 150 kg
Vyššia cena

Hruška Everlast

Hruška Everlast recenzie a test

Boxovacia hruška na stojane Everlast zaujme svojou stabilitou, a to vďaka kvalitnému podstavci, ktorý môže byť naplnený nielen vodou, ale aj pieskom. Tento model je určený pre tréning ako dospelých, tak detí od 130 centimetrov výšky. Stačí len jednoduché nastavenie veľkosti, a to až do výšky o hodnote 1,63 m.

Vďaka svojmu prevedeniu ide o veľmi dobrého pomocníka hlavne pre tréning presnosti, rýchlosti a reflexie, ale aj techniky úderov. Dokáže pomáhať koordinovať ako údery a pohyb rúk, tak aj oči a celkové reakcie na druhý pohyb.

Hruška je vyrobená zo syntetického materiálu, čím je zaistená odolnosť a dobrá životnosť. Celková váha stacionárne hrušky ako celého riešenia je 5 kg, a to pred naplnením. Tým je zaistený tiež rýchly a jednoduchý transport kamkoľvek.

Nastaviteľnosť, nižšia váha, plnenie vodou aj pieskom
Nič zásadné

inSPORTline Floyder

inSPORTline Floyder recenzie a test

Boxovacia hruška inSPORTline Floyder je určená pre zlepšenie techniky, rýchlosti úderov, koordinácia, ale aj postrehu, rovnako ako rytmu počas boxovanie. Ako materiál bola použitá prírodná koža, čo sa pozitívne podpisuje na životnosti, rovnako ako odolnosti u každodenného tréningu.

Spôsob nafukovania je jednoduchý, pretože plne postačí šlahounek s ihlou. Po nafúknutí sú k dispozícii rozmery hrušky, ktoré robia 27 centimetrov na výšku a 17 centimetrov v priemere. Hodnota obvodu v tom najširšom mieste je 54 centimetrov.

Súčasťou sú aj kvalitné švy, ktoré zaručujú odolnosť konštrukcie aj to, že hruška bude držať svoj tvar, samozrejme ak sa o ňu budete dobre starať a správne zaobchádzať. Uchytenie je realizované klasicky pomocou pripraveného očka. Nechýba ani možnosť chytenie na štandardné boxerský stojan rôznych typov.

Jednoduché nafúknutie, kvalitná koža, vhodná k doplneniu kardio tréningu
Nutnosť starostlivosť o kožu

Ako vybrať boxovacie vrece

Boxovacie vrece má mnoho vyžitia. Môže slúžiť k nácviku techniky u boxu alebo kickboxu, k zlepšeniu kondície, rovnako ako k posilňovaniu. Správny výber vyžaduje kontrolovať niekoľko parametrov. Ako prvé je potrebné vykonať rozdelenie podľa typu.

Boxovacie vrece

Klasický boxovacie vrece je zavesený k stropu, má rôznu dĺžku, priemer a tiež hmotnosť. Naplnený je rôznorodým materiálom, čo sa následne podpisuje tiež na jeho hmotnosti a schopnosti tlmiť nárazy od rúk či nôh.

Pre začiatočníkov je vhodný plniaci boxovacie vrece, ktorý je možné prispôsobiť štýlu boxovanie a nabraným skúsenostiam. Vyplnený vrece uspôsobiť nejde a pri výbere ho musíte zvoliť s ohľadom na svoje fyzické proporcie. Zohnať možno i nevyplnený boxovacie vrece, ktorý si naplníte podľa potreby, čomu dajú prednosť hlavne profesionálni športovci.

Boxovací trenažér

Ide o alternatívu k boxovacímu vreci, ale s tým rozdielom, že nie je zavesený, ale je pripevnený k podstavcu a jeho výplň tvorí voda, piesok či iný materiál. Aj preto ho nájdete pod označením stojace boxovacie vrece alebo boxovacie vrece na stojane. Môže mať ako klasické oválne prevedenie, tak v tvare figuríny, kedy taký boxovacie panák simuluje ľudskú postavu a vy tak môžete lepšie trénovať presnosť úderov do konkrétnych miest.

Boxovacia hruška

Najmenší z variantov, ktorá je určená hlavne pre rýchlejší tréning, intenzitu a postreh. Boxovacia hruška je zvyčajne umiestnená na podstavci vo vyššej výške. Svoj názov získala podľa svojho hruškovitého tvaru. Ten je mäkký, pretože je tvarovaná nie náplňou, ale štandardne nafúknutá pomocou vzduchu.

Materiál vrecia

Rozdiely v materiáloch je celkom veľký. Balans medzi prijateľnou cenou a kvalitou zastupuje syntetická čiže umelá koža. Lacnejšie materiály môžu byť z koženky alebo rôzne textílie. Ak stojíte o kvalitné prevedenie a pevnosť, je vhodná pravá koža, ktorá ponúkne najlepšiu kvalitu, odolnosť a životnosť. Treba však dodať, že s kožou je spojená určitá nutnosť ošetrovania a starostlivosti, aby bola jej životnosť zachovaná, a tiež patrí medzi najdrahšie varianty.

Veľkosť a zavesenie

Tá sa odvíja tiež od aktivity, ku ktorej bude vrece slúžiť. Pokluda na klasické boxovanie, tak zvyčajne postačí menšie vrecia, ktoré majú veľkosti od 80 až po 120 centimetrov. Vrecia na kopy je vhodné zakúpiť väčšie, a to začínajúce minimálne na 150 centimetroch a končiace na 200 cm.

Vrece na boxovanie by mal byť predávaný vrátane príslušenstva. Súčasťou by mali byť nielen kvalitné kovové oká, ale aj karabíny, rovnako ako reťaz. To všetko v zodpovedajúcej hmotnosti, podľa vrecia. Vďaka tomu je možné vrece bez akýchkoľvek úprav ihneď zavesiť na konštrukciu na strope.

Hmotnosť

Optimálna hmotnosť vreca sa odvíja hlavne od toho, kto ho bude používať. Boxovacie vrece pre deti a začiatočníkov by mal byť ľahší a plne postačí varianty, ktoré sa pohybujú do váhy 35 kilogramov. Štandardné stred predstavujú boxovacie vrecia okolo 50 až 80 kg. U skúsených boxerov vyžadujúce ťažšie vrece sa ich váha pohybuje až okolo 100 kg, pričom je doporučovaná hodnota zodpovedajúca približne trom štvrtinám váhy človeka.

Niektorí výrobcovia ponúkajú aj takzvané plniace vrecia. Tie majú počiatočnú hmotnosť, ktorú je možné neskôr zvýšiť pridaním náplne. Nie je výnimkou, že sa váha vrecia následne zvýši napríklad aj na dvojnásobok. S tým, ako sa boxer vyvíja a naberá skúsenosti, si vrece upravuje.

Náplň

Ako sme spomenuli, tak boxovacia hruška má ako náplň vzduch. Klasický boxovacie vrece využíva výplň textilné, gumu, alebo plastové krúžky. Pre skúsenejších a z drahších vriec je to potom koža, piesok alebo napríklad vzduch, ktorý má výhodu v stálosti tvare vreca a s minimom deformácie.

4.7/5 - (42 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.