Elektronika,

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá: Test, recenzie bluetooth slúchadiel

Bezdrôtové slúchadlá vychádza z klasických drôtových slúchadiel. Aj tu je ich primárnou úlohou zabezpečiť možnosť počúvania hudby v čo najvyššej možnej kvalite, a to všetko bez káblov, ktoré sú často tak otravné, tak mnohokrát nedostatočne dlhé. Bluetooth slúchadlá v rovnakej kvalite umožní prehrávať hudbu na vzdialenosť 10 tich metrov i viac.

Pre veľmi pohodlné nosenie a kvalitnú produkciu sú určené slúchadlá cez hlavu, alebo na uši. Majú väčšie rozmery, lepšie technické špecifikácie aj dlhšiu výdrž, ktorá sa pohybuje v poriadku desiatok hodín. Radíme medzi ne aj bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom, ktoré ocenia najmä hráči počítačových hier, hudobníci, či štúdiový pracovníci.

Odlišným prevedením sú bezdrôtové slúchadlá do uší, ktoré môžu byť ako klasické, tak športové. Bluetooth štuple alebo kôstky sú často odolné voči potu a vode a majú veľmi nízku hmotnosť. Sú často využívaná ako bezdrôtové slúchadlá k mobilu, alebo k šikovným hodinkám. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie bezdrôtové bluetooth slúchadlá a ich recenzie.

Najlepšie bluetooth slúchadlá do uší – TOP 3

V tabuľke je výber 3 najlepších bluetooth slúchadiel do uší z testov a hodnotenia pre rok 2024.

VzhľadModelTypPripojenieVýdrž 
Xiaomi Mi AirDots recenzie a testXiaomi Mi AirDotsŠtupleBluetooth4 (12) hodín
Apple AirPods recenzie a testApple AirPodsKôstkyBluetooth5 hodín
Niceboy HIVE E2 recenzie a testNiceboy HIVE E2ŠtupleBluetooth8 hodín

Zobraziť celú ponuku

Najlepšie bezdrôtové slúchadlá cez hlavu – TOP 7

V tabuľke je výber 7 najlepších bezdrôtových slúchadiel cez hlavu z testov a hodnotenia pre rok 2024.

VzhľadModelTypPripojenieVýdrž 
Beats Solo3 Wireless recenzie a testBeats Solo3 WirelessCez hlavuBluetooth40 hodín
JBL T450BT recenzie a testJBL T450BTCez hlavuBluetooth11 hodín
LAMAX Beat Blaze B-1 recenzie a testLAMAX Beat Blaze B-1Cez hlavuBluetooth8 hodín
Sony MDR-ZX330BT recenzie a testSony MDR-ZX330BTCez hlavuBluetooth + NFC30 hodín
LAMAX Beat Elite E-1 recenzie a testLAMAX Beat Elite E-1Cez hlavuBluetooth20 hodín
Marshall Monitor Bluetooth recenzie a testMarshall Monitor BluetoothCez hlavuBluetooth30 hodín
Creative SoundBlaster JAM recenzie a testCreative SoundBlaster JAMCez hlavuBluetooth + NFC12 hodín

Zobraziť celú ponuku


TIP:

Recenzie 10 bezdrôtových slúchadiel

Xiaomi Mi AirDots

Xiaomi Mi AirDots recenzie a test

Bluetooth slúchadlá Xiaomi Mi AirDots sú takzvané True Wireless slúchadlá, ktoré sú doslova bezdrôtová a ani spojenie ľavého a pravého špuntu nie je riešené pomocou kábla. Každé slúchadlo má v sebe integrovanú batériu a párujú sa spolu. Sú veľmi obľúbená pre svoj kvalitný zvuk, praktickosť a v porovnaní s ostatnými modelmi tiež pre svoju nízku cenu.

Ich súčasťou je uzatvárateľné praktické puzdro, ktoré slúži zároveň ako nabíjačka slúchadiel. Špunty vydrží hrať na jedno nabitie až 4 hodiny a pri nabíjaní z puzdra sa celkový čas predĺži na 12 hodín. Dobíjanie slúchadiel trvá 1,5 hodiny a puzdro, ktoré by sa nechalo nazvať ako powerbanka pre slúchadlá, sa nabije za 2,5 hodiny.

Slúchadlá majú veľmi dobré odhlučnenie a je skrze nich možné tiež telefonovať, pretože majú integrovaný mikrofón. Ich hmotnosť je v súčte len 8,2 gramov, v ušiach drží dobre a sú pohodlné aj pri dlhom nosení. Komunikácia so zariadením prebieha cez najrýchlejší Bluetooth 5, majú IPX4 ochranu a potešia aj ich základné dotykové ovládanie. Z puzdra slúchadlá je do plna nabijete 3x a bezdrôtový dosah prenosu hudby je od mobilného telefónu 10 metrov.

Výborný pomer cena/výkon, celková doba hrania až 12 hodín, nízka hmotnosť, dotykové ovládanie
Krabička náchylnejšia k poškrabaniu

Apple AirPods

Apple AirPods recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá do uší Apple AirPods sú produktom svetovo známej značky, ktorá je preslávená inováciami a kvalitou. Párovanie je úplne automatické a prebieha cez Bluetooth. AirPods disponujú funkciou automatického zapínania, alebo funkciou automatického vypínania. Po nabití sú schopné hrať až po dobu 5 hodín.

Veľmi príjemná je funkcia rýchlonabíjanie, kedy môžu byť bluetooth slúchadlá Apple pripravené na prevádzku už za 15 minút. Nabíjanie je realizované v modernom puzdre, ktoré je súčasťou balenia a má v sebe integrovanú batériu, z ktorej je možné slúchadlá nabiť hneď niekoľkokrát. Puzdro sa nabíja Lightning káblom, ktorý je súčasťou balenia. Celková doba použiteľnosti slúchadiel s plne nabitým puzdrom je tak až 24 hodín.

Dizajn je veľmi vydarený a inovatívne je tiež tvar a celkové prevedenie. Majú zabudovaný mikrofón, ktorý sa jednoducho aktivuje pomocou hlasu a možno cez neho pohodlne uskutočňovať hovory. Bezdrôtové kôstky disponujú dlhšie akcelerometrom, alebo optickými senzormi, ktoré asistujú funkciu vypínania a zapínania.

Automatické zapnutie a vypnutie, nabitie za 15 minút, automatické párovanie
Nabíjanie iba v puzdre

Niceboy HIVE E2

Niceboy HIVE E2 recenzie a test

Bezdrôtové štuple Niceboy HIVE E2 zaujmú predovšetkým svojou kompaktnosťou a minimalistickými rozmermi. Vďaka svojmu prevedeniu dokonale sedia v ušiach a sú pomerne pohodlné. Ich párovanie je realizované prostredníctvom Bluetooth 4.2 a unikátny je tiež funkcia multipoint párovanie, vďaka ktorej môžu byť pripojené hneď ku dvojici zariadení naraz.

Medzi ich klady patrí výborná impedancia o hodnote len 16 Ohm. Napájané sú integrovanou batériou, ktorá sa nabíja pomocou konektora microUSB. Na jedno plné nabitie dokážu hrať po dobu až 8 hodín a súčasťou balenia sú 2 ušné nástavce a vankúšiky.

Nechýba tiež integrovaný mikrofón, pre možné použitie vo forme handsfree telefonovanie. Štupľové slúchadlá zaujmú aj svojou dobrou odolnosťou, ale aj magnetky na slúchadlách, vďaka ktorým si ich môžete bezpečne zavesiť na krk. K dispozícii sú okrem čiernej aj v ďalších výrazných farebných prevedeniach.

Kompaktné rozmery, 2 nástavce a vankúšiky, farebné prevedenia
Výdrž jenom 8 hodín

Beats Solo3 Wireless

Beats Solo3 Wireless recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá Beats Solo3 Wireless zaujmú svojou kompaktnosťou, sú skladateľná, čo oceníte najmä na cestách. Výrobca dodáva k danému modelu tiež praktické puzdro na prenášanie. Technológiu pre párovanie a prenos hudby zaisťuje Bluetooth Class 1 a hlavový most možno prispôsobiť veľkosti poslucháča. Uzavretá konštrukcia navyše výborne eliminuje okolitý hluk.

Ovládanie je riešené prakticky, a to priamo na mušli slúchadiel. Integrovaná Li-Ion batéria s dostatočnou kapacitou zaujme dobou prevádzky až 40 hodín, čo jednoznačne patrí k tomu najlepšiemu na trhu. Pre lepší prehľad navyše nechýba praktický ukazovateľ stravu batérie.

Nabíjanie je riešené pomocou kábla USB 2.0 s k dispozícii je ďalej kábel RemoteTalk s 3,5mm Jackom, ktorý ponúkne variant klasického pripojenia. Slúchadlá majú tiež vstavaný mikrofón, cez ktorý je možné pohodlne telefonovať v prípade, že máte slúchadlá spárovaná s mobilným telefónom. Konštrukcia váži iba 215 gramov.

Nízka váha, výdrž 40 hodín, ovládanie na mušli
Vyššia obstarávacia cena

JBL T450BT

JBL T450BT recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu JBL T450BT sú počinom známej značky, ktorá je zárukou kvalitného zvuku. Poteší praktické prevedenie, ktoré je skladací a jedná sa o uzavreté slúchadlá, ktoré sú označované tiež ako supraaurálne. Ich prepojenie, nielen s telefónom, je realizované pomocou technológie Bluetooth 4.0.

Veľkosť reprodukčných meničov JBL T450BT činí 32 milimetrov a nijako zlý nie je ani frekvenčný rozsah, ktorý disponuje hodnotou 20-20 000 Hz. Hodnota impedancia u týchto slúchadiel je 32 Ohmov a v prípade potreby je možné prepojenie aj káblom, ktorý má dĺžku 1,2 metra.

Ovládanie hlasitosti je riešené priamo na náušníku, kde sa tiež nachádza mikrofón. Nabíjanie slúchadiel je vyriešené pomocou štandardného konektora micro USB a napájací káblov je súčasťou balenia. Na jedno nabitie sú schopné hrať po dobu približne 11 hodín a ich hmotnosť je rovných 300 gramov.

Ovládanie na náušníku, dobré technické parametre
Kratšie dosah, vyššia hmotnosť

LAMAX Beat Blaze B-1

LAMAX Beat Blaze B-1 recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá LAmax Beat Blaze B-1 možno použiť na mobilu, aj s iným zariadeniami s bluetooth technológiou. Táto supraaurálne slúchadlá majú frekvenčný rozsah 20Hz – 20 kHz a hodnotu impedancia 32 Ohmov. Konštrukcia zaujme ako pružným náhlavné dielom, tak 40 mm meničmi, alebo hmotnosťou iba 120 gramov.

Vďaka možnosti nastavenia veľkosti sa dobre prispôsobí každej hlave. V prípade potreby je možné tiež zložiť a tým aj jednoducho prenášať, alebo uskladniť. Ovládanie hlasitosti sa nachádza priamo na ich konštrukciu, konkrétne na náušníku. Majú integrovanú batériu, ktorá sa nabíja konektorom micro USB.

Na jedno nabitie dokážu ponúknuť výdrž po dobu až 8 hodín a okrem bezdrôtového prepojenia umožní aj pripojenie klasickým káblom s konektorom 3,5 mm jackom. Kábel je súčasťou balenia a má dĺžku 1,2 metrov. Súčasťou balenia je aj praktický obal na prepravu.

Skladacie a nastaviteľné, ovládanie hlasitosti, vrátane obalu
Výdrž len 8 hodín

Sony MDR-ZX330BT

Sony MDR-ZX330BT recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá s mikrofónom Sony MDR-ZX330BT majú klasickú konštrukciu cez hlavu. Vďaka náušníkom je dobre tlmený okolitý hluk, a preto je možné používať aj ako herná, kedy príde vhod aj integrovaný mikrofón. Slúchadlá majú 30 mm meniče a vie zaujať aj veľmi dlhou výdržou na jedno nabitie, tá činí až 30 hodín.

Dobíjací kábel má konektor USB, cez ktorý je distribuovaná energie do integrovanej batérie. Mikrofón je zabudovaný priamo v konštrukcii slúchadiel a ovládač hlasitosti sa nachádza iba na pripojiteľný kábli. Okrem Bluetooth je možné využiť aj technológiu NFC.

Slúchadlá majú jednoduchú, elegantný a lesklú čiernu farbu. Ich frekvenčný rozsah činí 20-20 000 Hz. V balení je tiež prepojovací kábel s 3,5 mm Jackom a celková hmotnosť náhlavných slúchadiel je 150 gramov.

Zabudovaný mikrofón, výdrž 30 hodín, technológia NFC
Ovládanie hlasitosti len na kábli

LAMAX Beat Elite E-1

LAMAX Beat Elite E-1 recenzie a test

Bluetooth slúchadlá LAmax Beat Elite E-1 sú náhlavné slúchadlá, ktoré sa párujú pomocou technológie bluetooth 4.1. Ponúka však aj možnosť spojenia s využitím klasického 3,5 mm jack kábla, ktorý je odpojiteľný. Poteší tiež výdrž integrovaného akumulátora, ktorá je dobrých 20 hodín hrania.

Hodnota frekvenčného rozsahu má rozmedzí 20 Hz-20 kHz. Odpor čiže impedancia, je tiež dobrá a to konkrétne 32 Ohmov. Hodnota citlivosti slúchadiel je 110 dB. To všetko dohromady zaručuje dokonalú čistotu aj výnimočnú bohatosť zvuku.

Veľkosť meniča je slušných 40 milimetrov a vďaka tomu, že možno slúchadlá veľmi jednoducho zložiť, je zaistený aj ich bezproblémový transport. Súčasťou balenia je aj praktické puzdro a disponujú aj možnosťou multipoint pripojenia – spárovanie s viacerými zariadeniami. Majú tiež integrovaný mikrofón a celková hmotnosť je 180 gramov.

Dobrá výdrž, multipoint pripojenie, skladacie s puzdrom
Ľahko tlačí na ušiach

Marshall Monitor Bluetooth

Marshall Monitor Bluetooth recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá Marshall Monitor Bluetooth sú produktom veľmi známe značky, ktorá v tomto sortimente vzhľadom na kvalitu produkcie jasne dominuje. To dokladajú aj jednotlivé parametre, kam sa radí citlivosť s hodnotou 99 dB, impedancia o hodnote 42 Ohmov, alebo aj frekvencie, ktorá, má rozmedzí od 10 až po 20 000 Hz.

Meniče majú veľkosť 40 milimetrov a takisto tiež zaujme ich ručná výroba. Pripájajú sa ako pomocou Bluetooth technológie, tak možno využiť i klasický kábel. Ten je odnímateľný a disponuje bežný 3,5 mm jack konektorom.

Na kábli sa nachádza ovládanie aj mikrofón a unikátom je tiež vydarený ľahko retro dizajn. Vďaka možnosťou zloženia sú vhodné tiež pri cestovaní, súčasťou balenia je tak pre tento prípad tiež veľmi praktická taštička. S kvalitným spracovaním sa spája tiež vyššia hmotnosť, ktorá činí 266 gramov.

Ručná výroba, skladacie, skvelá kvalita posluchu
Vyššia obstarávacia cena, vyššia hmotnosť

Creative SoundBlaster JAM

Creative SoundBlaster JAM recenzie a test

Bezdrôtové slúchadlá k mobilu Creative SoundBlaster JAM vďaka technológii Bluetooth možno spárovať aj s inými chytrými zariadeniami. Zaujmú možnosťou využiť modernú technológiu NFC a pri prepojení s mobilom poteší prítomným mikrofónom, vďaka ktorému je možné využiť aj na telefonovanie.

Kladom sú 32 mm veľké neodymové magnety, ktoré sa starajú o dokonalý zvuk v širokej frekvenčnom rozsahu. Na jedno nabitie dokážu ponúknu výdrž, ktorá zodpovedá až 12 hodinám reprodukcie zvuku. Stará sa o to batéria, ktorá má kapacitu 200 mAh a je typu Li-Ion.

Nabíjanie je riešené štandardne, a to využitím USB konektora. Nechýba ani podpora moderných kodekov s označením SBC a FastStream. Ovládanie slúchadiel je veľmi jednoduché pomocou prvkov, ktoré sú umiestnené priamo na samotnej konštrukcii slúchadiel. V tejto kategórii slúchadiel sa tiež jedná o jeden z neľahko modelov s hmotnosťou 83 gramov.

Podpora NFC, ovládanie na slúchadlách, ľahká konštrukcia
Iba priemerná výdrž na jedno nabitie

Ako vybrať bezdrôtové slúchadlá

Bezdrôtové bluetooth slúchadlá je potrebné v prvom rade vyberať podľa typu, ktorý sa líši podľa toho, k čomu sú slúchadlá primárne určená.

Bezdrôtové slúchadlá cez hlavu (okolo uší, na uši)

U hráčov hier, pre kvalitné domáce počúvanie, prípadne pre hudobníkov, alebo do štúdia, sú vhodné bezdrôtové slúchadlá okolo uší. Sú pohodlná a praktická pri dlhodobom počúvaní hudby, majú najlepšie tlmenie okolitého prostredia a samotné podanie zvuku je najlepší zo všetkých ďalších typov. Obdobným typom sú bluetooth slúchadlá na uši, ktoré sú kompaktnejšie a môžu byť aj skladateľná pre menšie rozmery pri preprave. Obe prevedenia slúchadiel môžu byť navyše vybavená mikrofónom, ktorý rozširuje možnosť využitia.

Bezdrôtové slúchadlá do uší (štuple, kôstky)

Odlišným typom sú bezdrôtové štuple alebo kôstky, ktoré používatelia často párujú s mobilným telefónom, alebo s chytrými hodinkami. Tiež môžu byť vybavené mikrofónom, cez ktorý možno pohodlne telefonovať. Vhodné sú skôr pre kratšiu dobu počúvania, napríklad pri chôdzi alebo na šport. Aj z toho dôvodu majú slúchadlá do uší často vyššiu odolnosť voči potu, alebo voči dažďu. Výhodou je tiež nízka váha a kompaktné rozmery, kedy je stačí vybrať z uší a strčiť do vrecka. Naopak negatívom je kratšia výdrž a menšie pohodlie pri dlhšom počúvaní hudby.

Doba hrania

Výdrž slúchadiel na jedno nabitie je jeden z najdôležitejších parametrov, ktorý ovplyvňuje hlavne použitá integrovaná batéria. Zvyčajne platí, že modely okolo uší disponujú batérií väčšie ako drobné kôstky a štuple. Najkratšia výdrž pri kvalitných bluetooth slúchadiel sa pohybuje okolo 5 hodín. Priemerný je počúvanie okolo 15 – 20 hodín na jedno nabitie a existujú však aj modely, ktoré bez problémov vydrží až 30 hodín bez nutnosti dobíjania a dlhšie.

Technické parametre

Pre dokonalý počúvanie hudby je treba prihliadnuť aj k technickým parametrom. Prvý parameter nesie označenie frekvenčný rozsah a môže byť opísaná ako vlny tónin, ktoré slúchadlá dokážu preniesť. Keďže ľudský sluch dokáže väčšinou zaznamenať frekvenciu iba v rozmedzí 20Hz až 20kHz, tak má väčšina slúchadiel práve tento frekvenčný rozsah.

Druhým parametrom je impedancia čiže odpor slúchadiel, a aj tu sa môžu hodnoty výrazne líšiť. Vysoká impedancia nie je ideálny, a tak je vhodné voliť modely s nižším odporom. Lacnejšie modely začínajú už na hranici okolo 50 ohmov, ideálnou voľbou sú však tie, ktoré majú hodnotu okolo 32 ohmov, čo je u kvalitných bluetooth slúchadiel už celkom bežné.

Tretím parametrom je takzvaná citlivosť slúchadiel, ktorá má vplyv na tom, ako hlasno budú slúchadlá hrať. Keď sa pozrieme na ponuku súčasných modelov, pohybuje sa hodnota tohto parametra okolo 100 dB. Čím sú bezdrôtové slúchadlá kvalitnejšie, tým vyššie môže hodnota citlivosti stúpať a naopak.

Ovládanie slúchadiel

Keďže ide o bezdrôtové slúchadlá, prirodzene majú absenciou pripojovacieho káblu s 3.5 jackom, na ktorom sa u bežných slúchadiel ovládanie často nachádza. Mnoho lacnejších modelov nemusí ovládanie hlasitosti a prepínanie pesničiek vôbec mať. Lepšie vybavené modely môžu mať ovládač hlasitosti umiestnený priamo na svojej konštrukcii a možno ju tak ľahko regulovať bez nutnosti kontaktu s prehrávačom. To isté platí aj o ovládaní prepínanie pesničiek, alebo pause tlačidlo. Pri niektorých modeloch môže byť ovládanie, alebo aj mikrofón, umiestnené na pripojiteľný externom kábli.

Konektivita

U bezdrôtových slúchadiel jasne dominuje technológia Bluetooth, a to vo variante 4 a 5. Tá je brána ako úplný štandard. U lepších modeloch sa možno stretnúť aj s možnosťou prepojenia pomocou NFC, ktoré je rýchlejšie a technologicky dokonalejšie. Nutné spomenúť, že modely dnes ponúka aj prepojenia káblom, a to klasickým jackom 3,5 mm. Túto možnosť oceníte vo chvíľach, kedy je nutné mať bezdrôtové prenosy vypnuté, teda najmä v lietadle.

Veľkosť slúchadiel

S ohľadom na kompaktnosť sú najmenšie kôstky a štuple, ktoré sú naozaj miniatúrne. Klasické prevedenie by zasa malo ponúknuť možnosť zloženia, a to z dôvodu, aby sa uľahčil ich prípadný transport a tak obmedzená možnosť zlomenia. Niektorí výrobcovia ku svojim prémiovým modelom dodávajú aj ochranné puzdrá a vaky.

4.5/5 - (13 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.