Auto-moto,

Autochladničky: Test a recenzie 10 najlepších

Autochladnička umožňuje udržať potraviny a nápoje v chlade nielen pri cestovaní, na dovolenke pod stanom, ale aj len pre prosté prevezenie potravín citlivých na teplo zo supermarketu. Hodiť sa môže aj vodičom kamiónov na dlhých cestách, rovnako ako vodičom dodávok, ktorí ju môžu tiež využiť pre uchovanie potravín. Väčšinu autochladniček možno zapojiť do autozapaľovača, ale aj klasické zásuvky.

Rozlišuje sa niekoľko typov chladenia. Základným riešením je pasívny chladiaci box do auta, ktorý slúži na krátkodobý prevoz a nevyžaduje napájanie. Termoelektrická autochladnička kombinuje výhody nižšieho a vyššieho typu. Vnútornú teplotu reguluje voči vonkajším podmienkam a môže podporovať aj funkciu ohrevu. Kompresorová chladnička do auta chladí bez ohľadu na vonkajšie podmienky, je drahšie a ťažšie, ale dokáže aj mraziť alebo vytvárať dve teplotné zóny.

Zohľadniť by ste mali nielen objem chladiaceho priestoru, rozsah chladenia, teplotnú reguláciu, napájanie (12, 24 a 220 V), prípadne vonkajšie rozmery, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či má displej, osvetlenie pre lepšiu orientáciu, odnímateľné veko alebo ABS ochranu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie autochladničky a ich recenzie.

Najlepšie autochladničky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších autochladniček z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Guzzanti GZ 38Compass 25 l BLUEHyundai MC 24Compass 30 l REDG21 60 lCompass 50 lGuzzanti GZ 24ECompass 30 l 07090Sencor SCM 2025Compass 19 l
Ohrev55 °C60 °C65 °C50 °C-65 °C60 °C-Nie65 °C
Chladenie voči okoliu15 °C20 °C16 °C20 °Cod -20 do + 10 °C20 °C18 °Cod -20 do + 10 °C20 °C23 °C
Regulácia teplotyNieNieNieNieÁnoNieNieÁnoNieNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 autochladniček

Guzzanti GZ 38

Guzzanti GZ 38 recenzie a test

Autochladnička Guzzanti GZ 38 primárne nadchne svojou mobilitou. Súčasťou jej konštrukcia sú kolieska, vďaka čomu ju možno jednoducho transportovať kamkoľvek, podľa potreby. K tomu je k dispozícii ako teleskopické madlo, tak aj praktická taška. Okrem klasickej funkcie chladenia nechýba ani nemenej praktická funkcia ohrievania.

Chladiť dokáže až 15 stupňov pod okolitú teplotu, a tak udržať potraviny a nápoje v optimálnom prostredí. Funkcia ohrevu umožní dosiahnuť teplotu až 55 stupňov Celzia. Má dve kontrolky, ktoré signalizujú nastavenie. Bezkontaktné motor potom zaisťuje tichú prevádzku a nízku hlučnosť.

Jej celkový objem je 28 litrov a hodnota príkonu činí 62 W. Okrem možnosti zapojenia do autozapalovača s napätím 12 V je možné realizovať jej pripojenie aj do bežnej siete s napätím 220 – 240 V. Pre nízku spotrebu sa radí do energetickej triedy A (pôvodné).

Chladenie i ohrev, kolieska a madlo, tichý motor
Bez regulácie teploty

Compass 25 l BLUE 220

Compass 25 l BLUE recenzie a test

Autochladnička Compass 25 l BLUE 220 je perfektný prenosný spotrebič pre všetkých cestovateľov. Hodnota jeho príkonu je 48 W, a okrem použitie v aute s napätím 12 V umožňuje tiež využitie pri zapojení do klasickej zásuvky. Okrem chladenia disponuje aj funkciou ohrevu.

V režime chladenia dokáže udržať vnútornú teplotu až o 20 stupňov nižšia ako je okolie. Praktická funkcia ohrevu dokáže zaistiť teplotu o veľkosti 60 stupňov Celzia. Súčasťou konštrukcie je aj praktický displej, ktorý dokáže aktuálnu teplotu zobrazovať. Jednoduchý je tiež transport, vďaka veľkému madlu, alebo aj údržba, k čomu poslúži rukavice z mikrovlákna, ktoré sú súčasťou balenia.

Celkový objem vnútorného priestoru je 25 litrov, čo dáva dostatok priestoru pre chladenie i ohrev bežných potravín. Celková nosnosť s ohľadom na množstvo potravín činí tiež celkom dobrých 10 kilogramov.

Chladenie i ohrev, rukavice na údržbu, displej
Podľa niektorých ohlasov slabšie chladenie a izolácia

Hyundai MC 24

Hyundai MC 24 recenzie a test

Autochladnička Hyundai MC 24 je pomocníkom toho, kto chce potraviny nielen chladiť, ale aj udržať teplé. Model ponúkne obe funkcie. V režime chladenia dokáže ponúknuť teplotu o 16 stupov nižšia, než koľko je v okolí. Zaujímavá je aj teplota v režime ohrevu, ktorá činí 65 stupňov.

Hodnota príkonu je 65 W. O zdroj energie sa môže postarať buď zásuvka vo vozidle s napätím 12 V, alebo je možné zapojenie aj do bežnej domácej zásuvky s napätím 230 V. Praktickosť podporuje dobrú dĺžka kábla, ktorá činí 1,9 metrov.

Celkový vnútorný objem je 24 litrov, čo orientačne znamená, že pojme 5 fliaš s objemom 1,5 litra a k tomu rad ďalších potravín. Kladom je aj nízka spotreba, alebo mechanizmus zabezpečujúci bezpečné zatvorenie veka, ktoré sa neotvorí.

Nízka spotreba, do auta aj na doma
Nutnosť odpojiť kábel pri otváraní autochladničky

Compass 30 l RED

Compass 30 l RED recenzie a test

Chladiaci box do auta Compass 30 l RED zaujme už na prvý pohľad, a to vcelku netradičné červenou farbou. Dôležitejšie sú však jeho parametre. Hlavne kapacita, ktorá robí veľmi dobrých 30 litrov. Nechýba ani možnosť napájania rôznymi spôsobmi, a to buď pomocou napätie 12 V z vozidla, alebo s klasickými 230 V.

Pri funkciu chladenia je možné dosiahnuť teplotu, ktorá bude až o 20 stupňov nižšia ako je okolie. Ďalej má funkciu ohrevu, ktorá dokáže potraviny ohriať na 50 stupňov. Praktický displej, ktorý je súčasťou veka, informuje o presnej teplote, ktorá sa nachádza vo vnútri. Hodnota príkonu tohto modelu je 48 W, poprípade 60 W, a to podľa aktuálne nastaveného režimu.

Celkovo box pojme až 10 kilogramov rôznorodých potravín. Kladom vnútorného priestoru je aj jednoduchosť údržby, a to vďaka hladkosti vnútorných stien. Tú podporí rukavice z mikrovlákna na suché i mokré čistenie, ktorá je súčasťou balenia.

Priestranná, cena/výkon
Bez možnosti regulovať teplotu

G21 60 l

G21 60 l recenzie a test

Lednice do auta G21 60 l rozhodne zaujme toho, kto hľadá dostatok priestoru pre svoje potraviny. Už názov jasne napovedá, že jej celkový objem je veľmi dobrých 60 litrov. Nielen, že vie klasicky chladiť, ale dokonca aj efektívne mraziť. Rozsah teplôt tak môže byť od hodnoty -20 stupňov Celzia, až po hodnotu +10 stupňov.

Zaujme aj kvalitná izolácia, ktorá udrží teplotu aj dlhší čas po vypnutí. Napájanie možno riešiť rôzne. Je možné využiť zdroj s hodnotou 12 V / 24 V, rovnako ako je možné využiť aj napätie v zásuvkách, a to v rozsahu 100 – 240 V. Na chladenie je použitá technológia kompresora.

Praktická je možnosť otvárania z oboch strán, rovnako ako zaujmú pogumovaná madlá. Obslužný panel má tlačidlo On/Off, indikátor stavu kompresora s označením Danfoss a tiež tlačidlá umožňujúce presné nastavenie teploty. Hodnota príkonu je dobrých 63 W.

Objem 60 litrov, chladenie aj mrazenie, nastavenie teploty
Vyššia obstarávacia cena

Compass 50 l

Compass 50 l recenzie a test

Autochladnička Compass 50 l už podľa svojho názvu ukazuje, že toho pojme naozaj veľa. Je to celých 50 litrov rôznych potravín a tiež nápojov. Len pre predstavu sa do nej zmestí celkovo 31 fliaš klasického piva. Zároveň zaujme aj svojou mobilitou. Má integrovaná kolieska, vďaka čomu ju možno i plnú kamkoľvek prevážať. To dokáže uľahčiť aj predĺžená rukoväť.

Napájanie môže byť realizované dvoma druhmi napätia, a to buď 12 V alebo 230 V. Funkcia chladenia dokáže znížiť teplotu oproti okolia až o 15 – 20 stupňov Celzia. Okrem toho disponuje aj režimom ohrevu. Tu bude vygenerovaná teplota v rozmedzí 50 – 65 stupňov.

Príkon v rámci chladenia je o hodnote 48/60 W a v prípade režime ohrevu 42/55 W. Teplota je regulovaná automaticky a nie je zobrazovaná. Chladiaci box funguje na termoelektrické báze a obsahuje ventilátorový systém chladenia.

Dobrý pomer objem/cena, kolieska a rukoväť
Nezobrazuje teplotu

Guzzanti GZ 24E

Guzzanti GZ 24E recenzie a test

Cestovná chladnička Guzzanti GZ 24E vie potraviny nielen ochladzovať, ale tiež v prípade potreby aj ohriať. Funkcia chladenia sa odvíja od okolia teploty a dokáže potraviny udržiavať pri takej, ktorá je zhruba o 18 stupňov nižšia ako v okolí. Dobré parametre ponúkne tiež ohrev, ktorý môže byť spojený s teplotou až 60 stupňov Celzia.

Súčasťou konštrukcie je aj praktická taška so zipsom, rovnako ako nechýba 2 kontrolky, v červenej a zelenej farbe, ktoré signalizujú konkrétny režim. Celkový objem tejto chladničky je 24 litrov a zväčšený je spomínanú taškou. Vďaka dobrej izolácii aj kvalitnému veku je eliminovaná vysoká teplotná strata.

Unikátom je režim ECO, ktorý zaistí veľmi nízku spotrebu, a teda zaradenie do energetickej triedy A+++ (pôvodné). Dobrou hodnotou je aj výška príkonu, ktorá má 60 W. Na cestách možno využiť napájanie z autozapaľovača s napätím 12 V, rovnako ako klasickú zásuvku.

Eco režim, energetická trieda A+++ (pôvodné)
Vyššia hlučnosť

Compass 30 l 07090

Compass 30 l 07090 recenzie a test

Chladnička do auta Compass 30 l 07090 disponuje kvalitným kompresorom a tiež kvalitným chladiace médiom, vďaka čomu sa pýši skvelými parametrami. Vďaka tomu je možné potraviny chladiť na teplotu v rozmedzí 0 – 10 stupňov Celzia, ale je možné ich tiež mraziť. A to až na – 20 stupňov. Samozrejmosťou je možnosť rôzneho napájania, a to ako v rámci zástrčiek 12 V i 24 V, tak aj s využitím 230 V v zásuvkách.

Unikátny Eco režim sa podpisuje na maximálnej úspore energie počas prevádzky. Hi režim zase ponúkne možnosť rýchleho namrazená v prípade potreby. Vďaka unikátnej ochrane bráni tomu, aby sa vybil akumulátor vozidla, pokiaľ nie je naštartované.

Celkový objem tohto modelu je dobrých 30 litrov. Hodnota príkonu je 45 W. Vďaka využitiu kompresora je možné túto chladničku zaradiť do kategórie A++ (pôvodné), čo potvrdzuje tiež orientačná hodnota ročnej spotreby, ktorá je len 67 kWh.

Kompresor, energetická trieda A++ (pôvodné), rôzne možnosti napájania
Vyššia cena

Sencor SCM 2025

Sencor SCM 2025 recenzie a test

Chladiaci box do auta Sencor SCM 2025 je osvedčený a populárny model, ktorý spotrebitelia už niekoľkokrát ocenili ako víťazný produkt v kategórii. Jeho veľkou prednosťou je duálny napájanie z automobilovej zástrčky na 12V a možnosť napájania aj z elektrickej siete s 230V zásuvkou. Pri prevádzke v automobile je veľmi praktický tiež ABS monitor, ktorý chráni batériu automobilu pred úplným vybitím.

Jej príkon je bežných 47 Wattov a vnútorný objem má kapacitu 20 litrov, pre predstavivosť to zodpovedá štyrom litrovým PET fľašiam, alebo dvoma 1,5 litrovým. Ich maximálna výška je obmedzená 34,5 centimetre, čo väčšina PET fliaš spĺňa. Oproti svojmu okoliu má chladiaci výkon 20°C, čo je dobrá hodnota.

Pri napájaní zo siete je možné použiť režim ECO, ktorý chladenie automaticky vypne, akonáhle teplota dosiahne 12°C. Jej prevedenie je plastové a patrí do energetickej triedy A (pôvodné). Jej hlučnosť je pomerne dobrých 53 dB a ročná spotreba sa udáva na 130 kWh. Nenájdeme v nej ako reguláciu teploty, tak ani možnosť ohrevu. To, k čomu je však primárne určená, tj. k chladenie, zvláda veľmi dobre.

Niekoľko spotrebiteľských ocenenie produkt roku, výborný pomer cena/výkon, 12V aj 230 V, ABS monitor
Občasná kondenzácie vody

Compass 19 l

Compass 19 l recenzie a test

Autochladnička Compass 19 l má práve 19 litrový objem, ktorý možno považovať za menšie, ale v mnohom dostačujúca. Veľkým kladom je variabilita napájanie. Pri automobiloch možno využiť zástrčku s napätím ako 12 V, tak aj 24 V. Napájanie je možné realizovať aj z klasickej zásuvky s napätím o hodnote 230 V.

Systém chladenia využíva 2 ventilátorov. Práve vďaka nim je možné znížiť teplotu pri chladení až o 21 – 23 stupňov voči teplote okolia. Ďalej nie je problémom použiť aj opačné funkcie ohrevu. Tá dokáže generovať teplotu o hodnote až 50 – 65 stupňov Celzia.

Vďaka praktickému displeju je možné presne vedieť, aká veľká teplota vnútri boxu je. Okrem všeobecne tichej prevádzky zaujme aj režim Mute, ktorý dokáže chod ventilátorov ešte lepšie optimalizovať. Hodnota príkonu je v tomto porovnaní jedna z najvyšších, konkrétne 80 W.

Funkcia Mute, 24 V napájanie, displej
Menšie kapacita

Najpredávanejšie chladničky do auta

Najpredávanejšie chladničky do auta na trhu sú tie od značiek: Guzzanti, MobiCool, Sencor, G21, Compass. Vyhľadávaná je tiež autochladnička Lidl pod značkou Crivit. Lacné autochladničky zaobstaráte už od 30 EUR.

Ako vybrať autochladničku

Autochladnička existuje na súčasnom trhu v 3 hlavných typoch. Prvá je pasívny chladiaci box, ktorý chladí pomocou namrazených dosiek. Kladom je nízka cena, to že nevyžaduje energiu, ale zároveň potraviny nevydržia dlho studené. Dominujúci variantom je termoelektrická autochladnička, ktorá dokáže chladiť, ale tiež ponúkne aj funkciu ohrevu. Najlepšie autochladnička je variant kompresorová, ktorá vie nielen chladiť na požadovanú teplotu, ktorá navyše nie je závislá na okolitej teplote, ale dokáže tiež mraziť.

Funkcia chladenia a ohrevu

Jednoduchšie varianty ponúknu možnosť chladenia voči okolitej teplote. Čím teplejšie je okolie tým vyššia teplota bude aj vo vnútri. Taká autochladnička zvyčajne udáva to, o koľko dokáže schladiť potraviny voči vonkajšej teplote. Zvyčajne je rozdiel teplôt okolo 20 stupňov Celzia, čo je vyhovujúce hodnota.

Kompresorové autochladničky umožní aj vlastné nastavenie teploty, a to zvyčajne v rozmedzí 0 – 15 stupňov. Tie lepšie potom umožňujú i mrazenie, a to do hodnoty mínus 20 stupňov.

Okrem chladenia sa možno stretnúť ešte s funkciou ohrevu, a to pri variante termoelektrické. V parametroch je udávaná ako maximálna teplota, ktorú dokáže Autochladnička vyrobiť. Obvyklý rozsah ohrevu je v rozmedzí 50 – 60 stupňov Celzia.

Typ napájania

Chladnička do auta by mala ponúknuť hlavne všestrannosť. Keďže ide o produkt využiteľný na cestách, malo by byť samozrejmosťou napájanie z autozapaľovača osobného vozidla, ktorý má napätie 12 V. Niektoré možno využiť aj vo vozidlách nákladných, pretože umožní napájanie iz napätie o hodnote 24 V. Väčšina dobrých variantov ponúkne aj napájanie z bežnej domácej zásuvky, alebo sa dokonca vie prispôsobiť napätie, ktoré môže byť v rozmedzí 100 – 240 V.

Objem autochladničky

Veľmi dôležitý parameter, ktorý jasne ovplyvňuje množstvo vecí, ktoré je možno prevážať a ktoré je možno chladiť. Tie najmenšie majú objem pod 20 litrov, čo je hodnota skôr pre kratšie výlety. Klasikou dnes bývajú objemy v rozmedzí 25 – 30 litrov, čo sú hodnoty pre bežné použitie úplne uchádzajúci. Sú ale aj výnimky, kedy sa možno stretnúť aj s takými boxy, kde je k dispozícii vnútorný objem až 60 litrov. Tie je možné využiť nielen pre cestovanie, dovolenku pod stan, ale aj na rôzne akcie.

Energetické hodnoty

V prvom rade je to príkon, ktorý sa podpisuje hlavne na rýchlosti samotného chladenie potravín či nápojov, aj na tom, ako dokáže teplotu udržať. Obvyklý príkon je v desiatkach Wattov. Ďalej je energetickou hodnotou aj hlučnosť, ktorá sa pohybuje okolo 40 dB. Rolu hrá tiež energetická skupina. Väčšina modelov na trhu sú pomerne úsporné zariadenia.

4.3/5 - (29 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.