Domácnosť,

Aromalampy: Recenzie 8 najlepších

Interiérové vône sú dlhodobo obľúbeným prvkom mnohých domácností, a práve aromalampa je s nimi neodmysliteľne spojená. Behom pár minút vône do aromalampy prevonia celý byt alebo dom, sú prínosné aj z hľadiska zdravia a blahodárne pôsobí tiež na našu psychiku. Ich aromaterapia dokáže zmierniť stres, napätie, stavy úzkosti a lieči dokonca aj niektoré choroby.

Sortiment aromalámp je rôznorodý a z toho dôvodu máme možnosť vyberať z typov akými sú elektrické, keramické, voskové, olejové alebo sklenené. K tomu, aby ste našli tú ideálnou, je potrebné zamerať sa nielen na ich dizajn, ale aj účel, ktorý plní a samozrejme na funkciu, ktorú majú.

Pri výbere by ste preto mali zohľadniť aj veľkosť nádržky na esenciálny olej, alebo vosk a taktiež aj vzdialenosť sviečky od samotnej nádržky. Aromalampy sú obľúbeným a praktickým osviežovačom vzduchu v každej domácnosti, pretože fungujú na základe prírodných zložiek nachádzajúcich sa v esenciálnym oleji, alebo vonnom vosku.

Sú dlhodobejšou alternatívou k vonným sviečkam a môžu byť pre niektorých spotrebiteľov príjemnejšie ako aróma difúzory, a to práve vďaka horiace sviečke. Ďalšou alternatívou k aromalampám môžu byť katalytické lampy, ktoré nielen že dokážu byt prevoňať, ale aj zo vzduchu sťahujú nechcené pachy, vzduch čistí a v interiéri pôsobí veľmi hodnotne.

Aróma lampa sa skrátka považuje za vhodnejší, zdravšie a príjemnejší alternatívu v prípade, že vo vašom domove túžite dosiahnuť relaxačného pocitu a atraktívne vône. Ich obstaranie nebýva finančne nákladné a prevádzka a údržba je jednoduchá s rýchlym efektom. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie aromalampy a ich recenzie.

Najlepšie aromalampy – TOP 8

V tabuľke je výber 8 najlepších aromalámp z testov a hodnotení pre rok 2024.

VzhľadModelTyp aromalampyFarbaMateriál 
Yankee Candle Elizabeth recenzie a testYankee Candle ElizabethElektrickáBielaKeramika
Tescoma Fancy Home Stones recenzie a testTescoma Fancy Home StonesOlejováBiela/SiváKeramika
Yankee Candle Scenterpiece Noah recenzie a testYankee Candle Scenterpiece NoahElektrickáSiváKeramika
Tescoma Fancy Home Horizon recenzie a testTescoma Fancy Home HorizonOlejováBielaKeramika
Yankee Candle Petal Bowl recenzie a testYankee Candle Petal BowlOlejová / VoskováBiela/ČiernaKeramika/Kov
Yankee Candle Kensington recenzie a testYankee Candle KensingtonElektrickáSiváKeramika
Yankee Candle Autumn Mosaic recenzie a testYankee Candle Autumn MosaicOlejová / VoskováTyrkysová/Hnedá/ModráKeramika/Sklo
Yankee Candle Red Nordic Frosted recenzie a testYankee Candle Red Nordic FrostedOlejová / VoskováBiela/ČervenáSklo

Zobraziť celú ponuku

Recenzie 8 aromalámp

Yankee Candle Elizabeth

Yankee Candle Elizabeth recenzie a test

Elektrická aromalampa Yankee Candle Elizabeth je určená na použitie vonného vosku. Pri jeho rozpúšťaní sa do ovzdušia uvoľní príjemná vôňa a interval jej trvania si môžete zvoliť sami, vďaka praktickému časovači s možnosťou nastavenia 3 časov. Vôňu si môžete kedykoľvek vymeniť za inú podľa vašich potrieb a prianí. Nenájde u nej však žiadny vypínač. Funguje ihneď po pripojení sieťového kábla, a preto ju po každom použití odpojte zo zásuvky.

Kábel je z bezpečnostných dôvodov krátky, aby sa predišlo zakopnutiu a možným nehodám. V prípade nutnosti je možné použiť predlžovací kábel, vďaka ktorému si ju môžete umiestniť kamkoľvek budete chcieť. Značka Yankee Candle sa vyznačuje kvalitou vonných sviečok, voskov, a práve aj aromalámp. S výberom v bielej variante budete spokojní aj vďaka tomu, že ju môžete umiestniť aj ako dekoráciu do každej miestnosti vo vašom domove. Jednoduchý vzhľad, avšak veľmi elegantný, je jej veľkou prednosťou.

Tescoma Fancy Home Stones

Tescoma Fancy Home Stones recenzie a test

Aromalampa na olej Tescoma Fancy Home Stones poteší všetkých milovníkov moderného dizajnu a vonných esencií. Vôňa z esenciálnych olejov sa do ovzdušia uvoľňuje postupne, rovnomerne a jej trvanie je dlhodobé. Do misky stačí naliať vodu a pridať pár kvapiek oleja, ktorý sa bude zahrievať pri optimálnej teplote. Dbajte však na správne dávkovanie, ktoré závisia od veľkosti danej miestnosti, v ktorej ju budete používať.

DDizajn v podobe lávových kameňov je inšpirovaný japonskými zenovým záhradami. Ak teda milujete všetko, čo má spojitosť práve s týmto štýlom, rozhodne si s touto aromalampou prídete na svoje. Znamenitý je aj materiál, akým je keramika doplnená o prvotriednou glazúru. Čistenie tohto materiálu môže byť o niečo náročnejšie kvôli spracovaniu v matu. Ak vám však saponát nepostačí, použite octový roztok. Aromalampa ponúka dostatočne veľkú misku, z ktorej sa voda s olejom hneď tak neodparí.

Yankee Candle Scenterpiece Noah

Yankee Candle Scenterpiece Noah recenzie a test

Moderná aromalampa Yankee Candle Scenterpiece Noah vám prinesie ešte viac potešenie z vône vďaka systému ľahkého rozpúšťanie vosku Easy MeltCup System. Vôňa, ktorá sa z nej dostane do ovzdušia je sýta a rýchlo prevonia váš byt. Použiť do nej však musíte len voskové kalíšky Scenterpiece Easy MeltCup. Opäť platí, že je jej sieťový kábel kratší, aby sa predišlo úrazom. Je vybavená časovačom a nastaviť si interval môžete pomocou 3 časov, ktoré sú k dispozícii. Po použití je vždy nutné aromalampu odpojiť zo siete.

Skvele vám vo vašom domove poslúži aj ako štýlová dekorácia. Vzhľad však nie je jediné, čo u nej nemožno prehliadnuť. Jedinečný je aj výber voskových kalíškov a typov vôní, ktorý síce nie je veľký, ale iste si z neho vyberiete. Elektrická aromalampa je praktickou voľbou pre všetkých, ktorí chcú svoj domov prevoňať kvalitnou vôňou a vsadiť aj na pekný dizajn. Na prvý pohľad totiž vôbec nie je poznať, že ide o šikovnú aromalampu a vďaka časovači s ňou nebudete mať prakticky žiadnu prácu navyše. Nie je nutné ju ani čistiť, pretože vosk sa nachádza iba v kalíšku.

Tescoma Fancy Home Horizon

Tescoma Fancy Home Horizon recenzie a test

Aromalampička Tescoma Fancy Home Horizon zaujme na prvý pohľad bielou keramikou s odolnou glazúrou. Svojim atraktívnym vzhľadom decentne zapadne do väčšiny interiérov a je určená na použitie esenciálnych olejčekov, ktoré nakvapkáte do nádržky s vodou. Pre spríjemnenie domácej atmosféry si môžete dopriať nielen takú vôňu olejčeka, ktorá sa vám zapáči, ale vďaka funkcii nastaviteľnej intenzity vône aj to, ako intenzívne sa do ovzdušia vo vašom domove bude uvoľňovať.

Táto nastaviteľná vonná lampa vám dopraje prevoňať váš domov rýchlejšie a v takej miere, ako si práve prajete. Dosahuje sa toho jednoducho, a to vďaka nastavenie vzdialenosti plameňa od zásobníka s vodou a esenciálnym olejom. Tescoma Fancy Home Horizon funguje na princípe postupného uvoľňovania vône pri optimálnej teplote, ktorú zabezpečuje bežná čajová sviečka.

Yankee Candle Petal Bowl

Yankee Candle Petal Bowl recenzie a test

Aróma lampa Yankee Candle Petal Bowl je veľmi praktický a štýlový doplnok do vášho interiéru. Pomocou nej rozpustíte v nádržke vonný vosk alebo esenciálny olej s vodou, ktorý začne produkovať príjemnú vôňu do celej miestnosti. Okrem neprehliadnuteľného dizajnu, ktorý už na oko vie zaujať, je nutné zamerať pozornosť aj na veľkosť nádržky, ktorá je dostatočne hlboká a tým pádom zabráni akémukoľvek úniku vosku.

Veľkosť samotnej nádržky oceníte aj z hľadiska sýtejšie vôňa, ktorú dostanete do ovzdušia, pretože sa vosk môže rozpustiť na veľkej ploche a interiér prevoňať rýchlejšie. Jej čistenie a údržba je pritom nenáročná a nezaberie vám veľa času. Nádržku možno ľahko odstrániť a umyť bežným saponátom. Najviac na nej zákazníci oceňujú jej tvar. Varianta lúčneho zvončeka je originálnym a netradičným pojatím, ktoré priláka pozornosť už od prvého okamihu.

Yankee Candle Kensington

Yankee Candle Kensington recenzie a test

Elektrická aromalampa Yankee Candle Kensington slúži na rozpúšťanie vonných voskov, kedy prevonia interiér vášho domova komfortne a bezpečne. Je vyrobená z glazovanej keramiky a svojím vzhľadom spestrí váš interiér i ako vkusná dekorácia. Uvediete ju do prevádzky vďaka jednoduchému zapojeniu do elektrickej zásuvky a následne do nádržky vložíte vonný vosk, ktorý vám sadne.

Všetky rodičia a milovníkov domácich maznáčikov poteší skutočnosť, že je táto aromalampa na vosk vhodná do domácnosti, v ktorej sú malé deti alebo domáce zvieratá. Vďaka prevádzke, ktorá je bez prítomnosti plameňa, sa považuje za bezpečnú variantu a spôsob na to, ako domov zvelebiť príjemnou a intenzívnou vôňou. Použiť do nej môžete vonný vosk ľubovoľnej značky a vône. Po vypnutí prístroja vosk stuhne a je možné ho opätovne použiť do okamihu, než jeho vôňa vyprchá.

Yankee Candle Autumn Mosaic

Yankee Candle Autumn Mosaic recenzie a test

Keramická aromalampa Yankee Candle Autumn Mosaic vás na prvý pohľad bude lákať svojim farebným rustikálnym dizajnom v podobe mozaiky. Disponuje farbami, ktoré vytvárajú príjemnú a útulnú atmosféru. Vo vašom domove sa tiež bude vynímať ako jedinečný prvok, ktorý skvele plní aj estetickú funkciu.

Jej sklíčka po zapálení sviečky vytvárajú nesmierne atraktívny efekt, ktorý vám v podaní vonné esencie, alebo vosku, dopraje mať takú atmosféru, po akej po každom príchode domov túžite. Je teda vhodná na použitie vonných olejčekov, ale aj voskov. Umiestňujú sa v hornej časti do nádržky, ktorá je dostatočne vysoká a zabráni pretečenie. Je ideálna pre spestrenie dlhých jesenných večerov, kedy vám doma navodia pohodovú atmosféru. Zaujme určite aj fakt, že je táto aróma lampa z ručne skladané mozaiky.

Yankee Candle Red Nordic Frosted

Yankee Candle Red Nordic Frosted recenzie a test

Aromalampa Yankee Candle Red Nordic Frosted prenesie kúsok severského štýlu aj do vášho domova. V obľúbenom dizajne poteší všetkých, ktorí sa zaujímajú o moderný štýl a nenechajú si ho ujsť ani v podaní aromalampy, ktorá má mnoho ďalších predností. V priebehu jej používania jej tvar stabilizuje plameň sviečky a ochráni tak aj jej okolie.

Je tiež dobrou voľbou v prípade, že netúžite po elektrickej variante, ale dávate prednosť klasike v podobe horiace sviečky. Vrchná časť, čiže nádržka, je dostatočne široká a hlboká na to, aby ste do nej vložili vonný vosk, na ktorý je primárne určená. Vďaka tomu sa vosk rozpustí vo väčšom priestore, než majú k dispozícii iné aromalampy, a dôjde k intenzívnemu prevoňanie interiéru.

Ako vybrať aromalampu

Pri výbere aromalampy musíte zohľadniť niekoľko zásadných kritérií, ktoré by mala spĺňať. Pozornosť venujte najmä nádržke na vosk alebo vodu, do ktorej nakvapkáte esenciálne a vonné oleje. Mala by byť dostatočne hlboká (ideálna je 30 mililitrov) a veľká na to, aby ste predišli častému napĺňanie alebo naopak vytekaniu vosku.

Taktiež platí, že vzdialenosť sviečky od nádržky má vplyv na optimálnu distribúciu vône, a ak bude dostatočne ďaleko od plameňa, zabránite tomu, aby sa voda začala variť. Dôležitým bodom je taktiež odvetrávanie. Malé prieduchy totiž môžu spôsobovať nárast vysoké teploty od horiacej sviečky a následné spálenie v prípade kontaktu s rukou.

Typ aromalampy

Keramická aromalampa

Keramické aromalampy na sviečku sú ideálne pre používanie esenciálnych a vonných olejov. Je to z toho dôvodu, že roznášajú teplo od plameňa sviečky rovnomerne a optimálne. Vo väčšine prípadov do nich môžete umiestniť aj vonný vosk a na ich kvalitu alebo funkciu to nebude mať zásadný vplyv.

Elektrická aromalampa

Varianta elektrické aromalampy je v súčasnej dobe obľúbená najmä vďaka jej bezpečnému používaniu. Pokladá sa za bezstarostný prístroj, ktorý vám doma umožní mať atraktívnu vôňu bez toho, aby ste sa museli potýkať s obavami o prítomnosť plameňa v obytnej miestnosti. Pre túto voľbu sa najčastejšie rozhodujú rodičia malých detí alebo majitelia domácich zvieratiek. Mnoho typov má dokonca praktický časovač, kedy si sami zvolíte, ako dlho si prajete uvoľňovať vôňu vo vašom domove bez toho, aby ste ju museli načas vypnúť.

Sklenená aromalampa

Sklenená aromalampa je nepopierateľne výnimočná svojím dizajnom. Aj keď u nej eleganciu nemožno zaprieť, nie je príliš vhodná pre používanie esenciálnych alebo vonných olejov. Kvôli nerovnomernému roznášanie tepla sviečky by ste sa mohli stretnúť s vriacou vodou v nádržke a s skorým spálením oleja. Tento typ je teda spravidla ideálny pre všetky vonné vosky od akéhokoľvek výrobca.

Esenciálne a vonné oleje

Používanie esenciálnych a vonných olejov do aromalampy je jednoduché a menej nákladné než u voskov. Rozdiel medzi olejmi spočíva v tom, že vonný olej do aromalampy vám ponúkne intenzívnu a dlhotrvajúcu vôňu, zatiaľ čo esenciálny má v sebe aj aromaterapeutické vlastnosti, kedy pomáha upokojovať spánok a prispieť k hlbokej relaxácii mysle a tela. Pri ich použití je nevyhnutné dbať na správne dávkovanie. Nesnažte sa pridať pre istotu pár kvapiek navyše, ale držte sa pravidla, kedy je vhodné dať 1 až 2 kvapky na 5 m².

Vonné vosky

Vonný vosk dokáže v aromalampe účinne a rýchlo prevoňať akýkoľvek priestor, do ktorého ju umiestnite. Pôsobením tepla sa ľahko a behom krátkej chvíle rozpustí a po vypnutí alebo zhasnutí sviečky opäť stuhne. Je ho teda možné používať do doby, než jeho vôňa vyprchá.

Na trhu sa nachádza mnoho vôní a značiek týchto vonných voskov. Nejedná sa len o modernejšiu verziu toho, ako dosiahnuť príjemnejšie vône vo vašom domove. Vďaka veľkej škále samostatných voskov alebo kalíškov sa môžete duchom preniesť na miesto, pre ktoré je daná vôňa typická. Vosky je často možné umiestniť do všetkých typov aromalámp, avšak najväčšie uplatnenie majú v tých elektrických.

Používanie a bezpečnostné pokyny

Používanie akéhokoľvek typu aromalampy sa spája s dodržiavaním základných bezpečnostných pravidiel. Najmä pri manipulácii s horiaci sviečkou, v prípade keramických a sklenených aromatických lámp, dbajte na to, aby povrch, na ktorý aromalampu umiestnite, bol tepelne odolný. Pokladajte ju rovnako v dostatočnej vzdialenosti od horľavých materiálov a predmetov.

Je vhodné vyhnúť sa manipulácii s ňou v čase, keď ju práve používate. V okamihu, keď sa vosk alebo voda s olejom odparí, sfúknite sviečku a nechajte aromalampu vychladnúť. Pri elektrickom typu ju nezabúdajte odpojiť zo siete a byť opatrní u jej prívodného kábla, obzvlášť ak používate predlžovačku.

Čistenie a údržba

Keramické a sklenené aromalampy sa čistí pomocou saponátu a v prípade väčších usadenín octovým roztokom s vodou v pomere 1: 4. Pri ich čistení sa vyhnite používaniu kovových predmetov, aby ste predišli poškriabaniu materiálu. Elektrické aromalampy, do ktorých sa umiestňujú len voskové kalíšky, sú bezpochyby pohodlnejšie a ponúknu vám čistú prevádzku bez akýchkoľvek nárokov na ich údržbu.

4.4/5 - (28 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.