Domácnosť,

Aróma difuzéry: recenzie, test | Najlepšie elektrické do bytu

Aróma difuzér je v poslednej dobe stále rozšírenejšie spôsob, ako prevoňať interiér. Nie je to však len o najlepšej vôni do bytu, ale aj o nálade, ktorú vám ich použitie navodí. Sú napokon tiež zaujímavým estetickým doplnkom. Okrem toho elektrické modely dokážu osviežiť nevetrané priestory a zvlhčiť vzduch alebo ponúknuť náladové LED osvetlenie.

Aróma difuzér funguje najčastejšie buď na princípe ultrasonického vlnenia alebo využíva na uvoľňovanie vône vonných tyčiniek. Je tak v oboch prípadoch ideálnou náhradou vonných sviečok, ktoré nemusia byť možné použiť všade, špeciálne potom tam, kde je zakázané používanie otvoreného ohňa, ako sú kancelárie či verejné budovy. Alternatívou mu tiež môže byť často zabudnutá, a v súčasnosti znovu objavená, katalytická lampa, ktorá okrem prevoňanie dokáže pohlcovať aj pachy.

Či už ide o elektrický aróma difuzér, alebo o tyčinkovej difuzér, existuje veľa rôznych dizajnových prevedení a spracovanie z rôznych materiálov. Najmä tyčinkové už obsahujú pri obstaraní náplň, do elektrických je spravidla potrebné ju dokúpiť. Pozornosť by sa mala venovať aj objemu, ktorý sa medzi výrobkami výrazne líši. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie aróma difúzory a ich recenzie.

Najlepšie aróma difuzéry – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších aróma difúzorov z testov a hodnotenia pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

TIP:

Recenzie 10 aróma difúzorov

Nature7 Sumó

Nature7 Sumó recenzie a test

Osvěžovač vzduchu Nature7 Sumó s difuzérem v jednom dokáže jak provonět interiér, tak zvlhčit a tím osvěžit nevětrané prostory kombinací vodní mlhy a esenciálních olejů. Jeho design souzní s harmonickou atmosférou, pro jejíž vytvoření jsou difuzéry navrženy. Upoutá všechny milovníky přírodních materiálů, neboť jeho povrch je zhotoven ze dřeva.

Náladu pomůže navodit barevné osvětlení až s 8 barvami. Časovač lze nastavit na 60, 180 a 360 minut a zaujme i tím, že se umí automaticky vypnout po vyprázdnění nádobky. Její objem je velkorysých 300 ml a spotřeba difuzéru je 8 W. Osvětlení LED diodami má praktické nastavení, kdy si můžete vybrat jednu konkrétní barvu, nebo barvy nechat se automaticky měnit.

Nobilis Tilia

Nobilis Tilia recenzie a test

Keramický aróma difuzér Nobilis Tilia je ako jeden z mála vyrobený z čisto bielej keramiky, ktorá mu prepožičiava zenový design. Recenzie používateľov ho popisujú ako krásny, kvalitný a oceňujú aj jeho tichú prevádzku. Naopak by niektorí ocenili možnosť regulácie pary, alebo aspoň základný časovač automatického vypnutia. Na druhú stranu sa veľmi ľahko ovláda, čo iní naopak oceňujú.

Svojím výkonom je vhodný pre pomerne veľké priestory, dokáže prevoňať miesta do veľkosti 30 m2. Nádobka na zmes éterického oleja vody má objem 80 ml a pre tento objem výrobca odporúča iba 5 až 15 kvapiek. Jeho prevádzka aj dizajn pôsobí veľmi relaxačne a ozdobou bude ako v domácnosti, tak aj v kancelárii. Samozrejmosťou je podsvietenie, ktoré cez telo difuzéra vytvára jemné svetelné lúče a je v odtieňoch oranžovej, červenej, zelenej, žltej, modrej a fialovej.

Silvercrest SADH A1

Silvercrest SADH A1 recenzie a test

Aróma difuzér Lidl Silvercrest SADH A1 ponúka tento spomínaný a obľúbený obchodný reťazec. Ako je u produktov predajca Lidl zvykom, tak aj tento aróma difuzér Silvercrest má výborný pomer cena/výkon. Hanbiť sa nemusí ani za svoj dizajn, ani za funkcie a technické parametre, vo všetkých ohľadoch je zaujímavý, a navyše je možné zaobstarať za nízku cenu. Spodná časť, kde sa nachádza jednoduché ovládanie, je z dreva, zatiaľ čo horná časť je tvorená svetlo priepustným plastom.

Na prvý pohľad sa musí pochváliť veľký objem 300 ml, s ktorým vydrží vonný dizufér pracovať až 12 hodín. Potešujúca je tiež z časti automatická prevádzka, a to vďaka časovaču, ktorý je možné nastaviť na 1 hodinu, 3 alebo 6 hodín. V prípade prázdnej nádržky sa sám vypne, mení pôsobivo farbu svetla a navyše je predávaný spolu s dvoma éterickými olejmi, ktoré sú už zahrnuté v cene.

Sixtol Vulcan

Sixtol Vulcan recenzie a test

Ako jednu z najlepších vôní do bytu hodnotí desiatky spotrebiteľov tento elektrický difuzér Sixtol Vulcan. Má veľmi atraktívny pomer cena/výkon, objemnú nádobu na esenciálne oleje a hlavne mu nechýba nič zásadné pre pohodlné používanie a navodenie relaxačnej atmosféry. Zásobník pojme 350 ml, na ktorý vydrží fungovať nepretržite až 8 hodín. Poteší tiež praktickým časovačom s nastavením doby na 1, 3 alebo 6 hodín.

Tento model je v prevedení bieleho dreva, k dostaniu sú však aj iné odtiene. Je ich pomerne veľký počet a vždy sa jedná iba o imitáciu dreva. V praxi určite poteší dostatočne dlhý napájací kábel s dĺžkou 160 cm, alebo odmerka na vodu či čistiacu kefku. Pri prevádzke je možné zapnúť aj ambientné podsvietenie, pričom k dispozícii je niekoľko pekných farieb. Spokojnosť užívateľov je dokázaná získaným ocenením Produkt roka 2021, ktoré je udeľované práve na základe hlasovania spotrebiteľov.

Nature7 Fuji

Nature7 Fuji recenzie a test

Elektrický aroma difuzér Nature7 Fuji zaujme svými malými rozměry. Jeho nádobka má sice pouhých 100 ml, na druhou stranu vzhledem k rozměrům překvapí svým výkonem. Nabídne intervalový provoz v režimu 3 minuty provozu a 1 minuta pauzy. Na druhou stranu tento interval by se určitě hodil delší, jelikož se v konečném důsledku jedná v podstatě o nepřetržitý chod.

Díky svým malým rozměrům se schová kdekoliv, takže se hodí jako doplněk třeba na pracovní stůl. Nabízí elegantní jednoduchý design z imitace světlého dřeva, svou přírodní čistotou tak doslova dýchá. Ovládá se jednoduše horním tlačítkem, kde volíte režimy intervalový, nepřetržitý provoz a nakonec vypnutí. Spodní tlačítko zase umožňuje nastavit podsvětlení v 7 barvách a příkon je 7 W.

Eta Himalaia

Eta Himalaia recenzie a test

Elektrický difuzér do bytu Eta Himalaia je na trhu značne unikátny a prináša ďalšiu úroveň relaxácie a pozitívnych účinkov. Aróma difuzér totiž neplní iba rolu vône a zvlhčovača, ale zastane aj funkciu soľnej lampy. Pomocou kryštálov z himalájskej soli pôsobí v miestnosti aj ako prirodzený ionizátor, ktorý zlepšuje kvalitu vzduchu, pozitívne ovplyvňuje dýchanie a pôsobí pozitívne na celkový psychický stav.

Funkcia soľnej lampy sa dá nezávisle na zvyšku zapnúť alebo vypnúť. Difúzer potom disponuje ambientným podsvietením, ktorého intenzitu je možné nastavovať v piatich úrovniach. Aróma difuzér má zásobník na 160 ml vody, na ktorú dokáže fungovať nepretržite 6 hodín. Disponuje funkciou automatického vypnutia, je vhodný pre priestory do 15 m2 a je napájaný z elektrickej siete. Vzhľadom k jeho multifunkčnosti neprekvapí ani ľahko vyššou obstarávacou cenou.

TrueLife AIR Diffuser D7 Bamboo

TrueLife AIR Diffuser D7 Bamboo recenzie a test

Drevený aróma difuzér TrueLife AIR Diffuser D7 Bamboo je vyrobený z kvalitného a veľmi pekného bambusového dreva, ktoré mu dáva jedinečný dizajn. Disponuje technológiou OilFlow, ktorá vodu s pár kvapkami esenciálneho oleja ihneď pomocou ultrazvuku premení na relaxačný zážitok. Nádobka má objem 200 mililitrov, čo vystačí pre nepretržitú prevádzku po dobu až 9 hodín. Manuálne ovládanie je veľmi jednoduché, jedno tlačidlo slúži pre paru a druhé pre aktiváciu podsvietenia.

Na výber je celkom 14 farebných variantov LED podsvietenia. Poteší tiež nízkou hlučnosťou a funkciou automatického vypnutia, akonáhle sa nádoba s vodou a olejmi vyprázdni. V recenziách užívatelia oceňujú veľký výkon, prehľadný priložený manuál, kvalitné spracovanie a originálny design. Vďaka hornému plneniu je doplňovanie náplne jednoduché, čo zo skúseností potvrdzujú aj spotrebitelia.

Vocolinc Smart Flowerbud

Vocolinc Smart Flowerbud recenzie a test

Chytrý difuzér do bytu Vocolinc Smart Flowerbud zaujme predovšetkým svojou smart technológiou, ktorá ho robí atraktívnym pre všetkých milovníkov chytrých technológií. Cez domácu sieť Wi-Fi sa dá prepojiť s aplikáciami v chytrom mobilnom telefóne, odkiaľ sa dá ovládať. Poteší dokonca možnosť ovládania cez inteligentných hlasových asistentov, ako sú Apple HomeKit alebo Google Assistant .

Táto technológia nie je jediným zaujímavým prvkom, zaujme totiž ďalej podsvietením s možnosťou navoliť si jednu zo 16 miliónov farieb. Elektrický aróma difuzér má nádržku s objemom 300 ml, na ktorú dokáže nepretržite pracovať až 10 hodín. Poteší aj funkciou časovača s automatickým vypnutím a zapnutím, dvoma manuálnymi tlačidlami pre okamžité ovládanie a určený je do priestoru o veľkosti do 30 m2.

Stadler Form Zoe

Stadler Form Zoe recenzie a test

Ultrazvukový aróma difuzér Stadler Form Zoe je veľmi elegantný difuzér na éterické oleje, ktorý za svoj design získal prestížne ocenenie Reddot. V porovnaní s ostatnými sa vymyká efektom umelého plameňa sviečky, ktorý nesie označenie Amber Light. Prúd studenej pary je efektne nasvietený tak, že výsledok nemá porovnanie so žiadnym iným sonickým difuzérom.

Veľkou výhodou je aj možnosť jeho napájania USB káblom, pre jeho zapojenie preto nie je vyžadovaná elektrická zásuvka, ale stačí akýkoľvek USB výstup. Zásobník na vodu a esenciálne oleje má kapacitu pre 80 ml, ktoré dokáže odparovať až 10 hodín. Napriek kompaktným rozmerom prekvapí výkonnosť, pretože výrobca ho odporúča pre priestory až do veľkosti 30 m2. Má veľmi tichý chod a zaobstarať si ho môžete v elegantnej čiernej, alebo čisto bielej farbe.

Tesla Smart Aroma Diffuser

Tesla Smart Aroma Diffuser recenzie a test

Domáci difuzér Tesla Smart Aróma Diffuser je jeden z mála moderných ultrazvukových difuzérov, ktoré je možné pohodlne ovládať cez mobilnú aplikáciu. S využitím hlasových asistentov je dokonca možné ovládanie hlasové, čo majitelia s múdrou domácnostou určite ocenia. Nedisponuje bežným časovačom, ale vybrať si možno nepretržitú prevádzku, alebo prevádzku s prestávkami. Doba prevádzky je potom 5 hodín, respektíve 10 h.

Dokresliť atmosféru je možné pomocou siedmich farieb LED osvetlenia a poteší aj svojou funkciou automatického vypnutia, akonáhle v zásobníku dôjde voda. Ten má ľahko nadpriemerný objem 200 ml. Podľa výrobcu je tento aróma difuzér do bytu ideálny pre miestnosti do veľkosti 20 m2 a používatelia v recenziách pozitívne chvália najmä smart funkcie, rýchle tlačidlové ovládanie priamo na difuzéri, dobrú kvalitu a výbornú funkčnosť.

Ako vybrať aróma difuzér

Ako sme už načrtli v úvode, aróma difúzorov existuje viac druhov a záleží na tom, čo od nich očakávate. Vône do interiéru možno riešiť ako vonnými sviečkami, tak aromalampy, ktoré však v niektorých prípadoch nie je možné použiť. Je to najmä tam, kde je z bezpečnostných dôvodov zakázaná manipulácia s otvoreným ohňom. Tiež prevoňanie súkromných priestorov v kombinácii s otvoreným ohňom je v mnohých prípadoch nevhodné, napríklad ak nemôžeme na sviečky či aromalampy neustále dohliadať.

Našťastie v dnešnej dobe možno sviečky a aromalampy veľmi dobre nahradiť. Môžeme si tak dopriať vône v interiéri a vyhnúť sa nebezpečenstvu vzniku požiaru. Obľúbené sú najmä dva druhy aróma difúzorov. prvý z nich funguje na princípe ultrasonického vlnenia, tzv. ultrazvukový aróma difuzér, druhý je potom oveľa jednoduchšie, pretože využíva klasických vonných tyčiniek.

Elektrický difuzér

Ak vsadíte na moderné technológie, a zvolíte aróma difuzér elektrický, tak vám poskytne navyše rad zaujímavých funkcií. Z nádobky so zmesou vody a éterických olejov sa uvoľňuje jemná hmla vďaka ultrazvukovým vibráciám. Týmto spôsobom je taký difuzér tiež schopný zvlhčovať vzduch.

Charakteristickou vlastnosťou elektrických aróma difúzorov je schopnosť uvoľňovať vôňu do okolia rovnomerne. Môžete navyše využiť schopností je načasovať a mnohé sa vedia vypnúť v prípade, že je nádobka so zmesou vody a olejov prázdna. Ďalšie časovanie je potom možné pre nastavenie spúšťania v rôznych intervaloch.

Elektrický aróma difuzér okrem zvlhčovanie vzduchu a rozptyľovanie vône tiež spravidla ponúka rôzne doplnkové funkcie.

Funkcie a parametre ultrazvukového difuzéra

Jedná sa najmä o obľúbené náladové LED osvetlenie, kde si môžete vyberať z niekoľkých farieb podľa vašej momentálnej nálady. Podľa toho sa vám tak podarí doma navodiť uvoľnenú atmosféru presne podľa vašich predstáv.

Pri výbere aróma difuzéra sa zamerajte aj na deklarovanú dobu prevádzky. V tejto súvislosti by vás mal zaujímať objem zásobníka, podľa čoho spoznáte, ako dlho vám asi vydrží pracovať na jednu náplň. Niektorí výrobcovia tiež uvádzajú veľkosť miestnosti, v akej je vhodné prístroj používať. Dajte si pozor na to, že hlavne väčšie prístroje môžu byť trochu hlučnejšie.

Ovládanie

Elektrické difuzéry sa ovládajú veľmi jednoducho. Do zásobníka sa naleje voda a pridá sa niekoľko kvapiek vhodného esenciálneho oleja. Vôňa je samozrejme čisto na vás, podľa toho, čo vám vyhovuje. Na trhu v tomto prípade existuje veľké množstvo esenciálnych olejov, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť náladu, alebo sa treba zbaviť bolesti hlavy. Potom je možné nastaviť tlačidlami spôsob chodu, ktorý môže byť buď nepretržitý, prípadne u niektorých prístrojov intervalový. Každý difuzér sa môže ovládať samozrejme trochu inak. Ak difuzér umožňuje nastavenie LED svetiel, je tu teda tiež samostatné tlačidlo pre túto činnosť.

Tyčinkovej difuzér

Nie ste príliš na technické vychytávky? Potom vás určite osloví prevoňanie miestností oveľa tradičnejším spôsobom, a to vonnými tyčinkami. Výhodou je, že od vás nie je požadované ovládanie žiadneho technického zariadenia, všetko je úplne jednoduché.

Vonné tyčinky do seba naťahujú vôňu z flakónku s interiérovým parfumom. Ak chcete zvýšiť intenzitu vône, pridáte ľahko viac voľných tyčiniek. Ešte vyšší intenzity dosiahnete, keď po čase tyčinky otočíte. Vonné tyčinky možné spravidla používať opakovane, ale pozor, iba s jedným druhom parfumu. V opačnom prípade by so vône zmiešali a výsledok by vás nemusel potešiť.

Keďže fľaštička s vonnými tyčinkami nemá žiadny pohon, tak je žiaduce ju umiestniť vždy tam, kde je vhodné prúdenie vzduchu, aby sa vôňa dobre linula miestností. V opačnom prípade by bola schopnosť prevoňanie veľmi nízka. Nie je však zase dobré umiestňovať ju treba do prievanu, pretože nadmerné prúdenie vzduchu tiež nie je ideálne a môže sa rýchlejšie spotrebovávať náplň. Najlepšie je preto kompromis, a ako vhodné miesto nájdete? Skúste to napríklad malým trikom pomocou plameňa sviečky.

Provedenie a dizajn

Väčšina aróma difúzorov je skvelým dizajnovým doplnkom interiéru. Elektrické difuzéry mávajú zaujímavé designy inšpirované prírodnými tvarmi a treba elegantnou textúrou dreva. Skvele padnú do všetkých druhov interiérov vrátane tých moderných, kde budú pútavým doplnkom.

Difúzery s tradičnými vonnými tyčinkami sú tiež skvelým spestrením interiéru. Môžu štýlovo doplniť priestory nielen doma, ale tiež napríklad v masážnych salónoch, wellness centrách a podobne.

Elektrické, alebo tyčinkové?

Aký spôsob zvoliť na prevoňanie interiéru je samozrejme len a len na vás. Z toho, čo sme si povedali, je zrejmé, že elektrický aróma difuzér ponúka viac možností, či už je to funkcia zvlhčovače, ambientného osvetlenie alebo časovača a rovnomernú distribúciu vône. Na druhú stranu sú tieto elektrické prístroje drahšie ako klasické vonné tyčinky. Použitie vonných tyčiniek je zase spojené čisto s vôňou a nič navyše od nich nečakáme, tiež sú do istej miery v porovnaní s elektrickými len na jedno použitie. Na druhú stranu sa hodia do väčšiny interiérov a ich bezúdržbovosť mnoho spotrebiteľov ocení.

4.4/5 - (19 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.