Recenzie,

E-cigareta ARAMAX Power – Recenzia

Naše hodnotenie

Elektronická cigareta Aramax Power je veľmi výkonný model, určený predovšetkým pre takzvaný Cloud Chasing. CloudChasing je technika, ktorá vznikla v USA a jej cieľom je vyprodukovať čo možno najväčšie množstvo pary. Užívatelia tomuto veľkému množstvo pary prezývajú oblaky, oblaky a dokonca sa v tejto technike i súťaží. Aramax Power je však vhodná aj pre bežných užívateľov elektronických cigariet, má veľmi veľkú kapacitu batérie 5000 mAh a viac než dostačujúci výkon žeraviacich hláv, ktorý činí 55 W. Bez problémov dokáže fungovať až po dobu dvoch dní a do plna sa nabije za približne päť hodín. Jej ovládanie je viac než jednoduché, jedná sa o jednoduchý mechanický mod, bez možnosti ďalšieho nastavenia. Je teda vhodná pre začiatočníkov a tých, ktorí k vapování nepotrebujú nastavovať jednotlivé parametre výkonu. Vzhľadom k veľkej batérii a objemovému zásobníka na liquid je však pomerne veľká, na výšku má 15 centimetrov a jej priemer je 28 milimetrov. Hmotnosť 230 gramov zodpovedá približne dvom bežným mobilným telefónom, takže si môžete byť istí, že s touto elektronickou cigaretou budete rozhodne neprehliadnuteľní, rovnako ako sa vám pravdepodobne nezmestí do vrecka.

 • V rámci kategórie výborný pomer cena / výkon
 • Veliká kapacita batérie 5000 mAh
 • Kapacita tanku až 5 ml
 • Výkon až 55W
 • Dobré podanie chuti a prokreslenost
 • Horné plnenie
 • Veľké množstvo pary
 • Výmena žhaviacej hlavy zospodu
 • Atypický závit cartomizéra
 • Bez možnosti pokročilého nastavenia parametrov
 • Detská poistka
 • Väčšie rozmery

Parametre

Batéria Zabudovaná
Kapacita batérie 5000 mAh
Kapacita clearomizéra 2 ml (bez limiteru až 5 ml)
Výmenné žhaviace hlavy Áno
Odpor žhaviacej hlavy 0,14 Ω
Výkon 55 W
Náustok Atypický, možnosť použiť aj 510
Typ použitia DL (poťahovaní priamo do pľúc)
Nabíjanie Micro USB
Doba nabíjania 5 hodín
Výdrž Až 2 dni
Indikácia stavu batérie Áno
Regulácia prísunu vzduchu Áno
Závit na batériu Vlastný, redukcia na 510
Rozmery 28 mm x 150 mm
Hmotnosť 230 gramov
Farba Čierna

Konštrukcia a batéria

E-cigareta Aramax Power vo verzii All in one (AIO) je pomerne veľká a výkonná elektronická cigareta v klasickom prevedení rúrky. Rúrka má v spodnej časti veľkoobjemovú 5000 mAh batériu, ktorá má na sebe veľké ovládacie tlačidlo, ktoré pri stlačení kliká. Tlačidlo je podsvietené, piatich kľučky sa elektronická cigareta uvedie do prevádzky a piatich kľučky sa vypne. Pre potiahnutí sa tlačidlo tiež musí stlačiť. Podsvietenie tiež informuje o stave nabitia, ak je farba biela, znamená to nabitie 30% a viac, ak červená, batéria má 30% a menej. Ak je akumulátor vybitý úplne, informuje vás o tom e-cigareta 10 rýchlymi bliknutiami.

Batéria má na svojom vrchu vlastný závit, ktorý je kompatibilný len s dodávaným vrchným telom elektronické cigarety. Na batériu je však možné nasadiť aj clearomizeru 510 a to vďaka dodávanej přechodce. Clearomizer Aramax Power však na inú batériu, alebo mod, kvôli atypickému rozmeru nedáte.

Clearomizer sa ďalej skladá zo skla, výmenné žhaviaca hlavy a vrchnej časti s náustkom. Súčasťou náustku je regulácia airflow, inak povedané regulácia prietoku vzduchu. Zo skúseností spotrebiteľov vyplíva, že najlepšie podanie chuťou a najviac páry sa paradoxne nedosiahne pri úplne otvorenom airflow, ale zhruba pri polovičnom prietoku vzduchu. Pod týmto vrchným viečkom sú ďalej otvory pre plnenie liqudiu a Sundávatelný driptip – náustok, ktorý má opäť atypický rozmer, však na vrchnú časť možno nasadiť ľubovoľný náustok typu 510.

Ovládanie a obsluha

Elektronická cigareta Aramax Power má po zložení ovládanie veľmi jednoduché a prebieha cez veľké podsvietené tlačidlo, ktoré vďaka blikanie zároveň plní úlohu informačnú. Pre doplnenie liquidu je potreba zložiť horný kryt, ktorý má v sebe zabudovanú detskú poistku. Po zložení sa objavia dva veľké otvory, kam je možné jednoducho a čisto liquid doplniť. Horným krytom sa tiež ovláda tok vzduchu a to jednoduchým otočením.

Ľahko komplikovanejšia sa môže zdať výmena žhaviacej hlavy, ktorá je do clearomizéru vkladaná zospodu. Pre jej výmenu je teda potrebné mať prázdny tank, alebo liqud vyliať. Odskrutkuje sa celá časť a potom sa už žhaviaca hlava jednoducho vyberie a dá nová. Pri každej výmene žhaviacej hlavy je dobré nakvapkať niekoľko kvapiek rovno dovnútra hlavy a po nasadení a zaliatí liquidom nechať e-cigaretu pár minút stáť, aby sa vata bezpečne nasiakla liquidom a nedošlo ihneď k spáleniu špirálky vnútri.

Žhaviaca hlava, limiter a náplne

Žeraviaca hlava Aramax Power je rovnako, ako e-cigareta, veľká. Má veľké otvory pre prísun e-liquidu a v zariadení zároveň plní úlohu komína, ktorým ide výsledná para do pľúc užívateľa. V jej útrobách sa nachádza dve žhaviace špirálky s celkovým odporom 0,14Ω, ktoré sú vyrobené z nerezovej ocele. Okolo nich je prítomná organická vata, ktorá v tejto kombinácii dokáže dodať prekreslenou, dobrú chuť a veľké mraky pary. Výkon žhaviacej hlavy, ako už bolo spomenuté, je 55W a sú veľmi dobre dostupné. V závislosti na spôsobe a intenzite vapování vydrží od jedného týždňa, až po mesiac.

Kapacita tanku na liquid je oficiálne 2 mililitre, je to tak z dôvodu legislatívy. Výrobca Aramax šiel však na túto časť chytro, tank vyrobil väčšie, s celkovou kapacitou 5 ml a vložil doň plastové limitéry, ktoré kapacitu zámerne znižujú na spomínané legislatívne 2 mililitre. Keď mu teda budete chcieť využiť potenciál plného naplnenia až 5 mililitre, zložíte hornú časť, stiahnete sklíčko a plastové limitéry jednoducho vyberiete von.

S ohľadom na veľký výkon a teda aj veľké množstvo produkované pary, nie je potrebné používať liquid s veľkým obsahom nikotínu. Pre samotný cloud chasing sa prevažne používajú náplne bez nikotínu, ak vám však Aramax Power bude plniť úlohu náhrady za cigaretu a nikotín teda potrebujete, vystačíte si plne so silou do 6 mg.

Vhodný pomer zložiek VG a PG v liquidu by potom mal začínať vždy na 50% VG a 50% PG s tým, že je možné zvyšovať podiel VG až k 80%. Podľa niektorých spotrebiteľov elektronická cigareta funguje aj so 100% podielom VG, je však potrebné byť opatrný a nespáliť si žhaviace hlavu, lebo VG je hustejší a teda sa aj do vaty horšie nasáva. A prečo vôbec zvyšovať podiel zložky VG? Je to jednoduché, čím viac podielu VG, tým viac pary vzniká a o to predovšetkým u Aramax Power ide.

Podanie chuti a obsah balenia

To najlepšie podanie chuti, ktorého je možné z elektronickej cigarety dosiahnuť, u takto výkonných e-cigariet bohužiaľ nehľadajte. Sú konštruované pre tvorbu veľkého množstva pary, a preto je podanie chuti až na druhom mieste. Vo svojej kategórii však Aramax Power exceluje, chuť liquidu je výrazná a dobrá je aj prokreslenost – ak si teda namiešate liquid z viac aróm, všetky budú vo výsledku dobre identifikovateľné.

V balení poteší prítomnosť rovno dvoch originálnych žhaviacich hláv s odporom 0,14 ohmu, samotná kompletná elektronická cigareta, konektor pre závit 510, nabíjací mikro USB kábel, český manuál aj manuál v ostatných jazykoch a niekoľko náhradných tesnenie. Bohužiaľ v balení nie je napríklad náhradné sklo, ktoré sa môže pri páde pomerne často rozbiť. Namiesto neho je však v balení silikónový ochranný krúžok. Náhradné sklíčko, taktiež ako náhradné žhaviace hlavy, sa nechajú dodatočne dokúpiť.

Skúsenosti užívateľov

Používatelia, rovnako ako zaznelo aj na začiatku našej recenzie, si najviac pochvaľujú pomer cena/výkon. Za relatívne málo peňazí dostanete veľa muziky, v tomto prípade veľa mráčikov. Pozitívne ohlasy sa ďalej znáša na veľmi dobrú výdrž batérie, adekvátny objem tanku na liquid, elegantný, jednoduchý dizajn a v neposlednom rade tiež veľký výkon, ktorý sa prejavu obrovským množstvom pary. S ohľadom na konkurenčné modely zaznieva často chvála na lepšie prekreslenie a podanie chuti, alebo jednoduchosť doplňovanie náplne.

Ak sa zameriame na negatíva, ktoré používatelia zmieňujú, stretneme sa najčastejšie s detskou poistkou, ktorú mnoho používateľov považuje zbytočnú príťaž. Naopak veľké rozmery sa v mínuse takmer nevyskytujú, z čoho vyplíva, že užívatelia napospol presne vedia, ako veľkú elektronickú cigaretu si kupujú.

Pozrite sa aj na ďalšie elektronické cigarety.

Produkt: ARAMAX Power
Hodnotenie: 90 %

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.